Ingezonden. Zit- en Slaapkamer Corn. RUITENBERG Velhorst Yan l.ulterfeld Advertentiên. W. F. 1 6U0KKI. D. H. PIJSELT" Zes Huizen en Erven Een perceel Bouwland Zes perc. Bouwland Een perceel Bouwland rug le rijcienzij wenscht »dat eind niet te loopen." Conferentie tusschen machinist en conducteur. Resultaat: terug naar de halte waar de juffrouw bedaard uitstapt. Ver baasd gezicht van den halte-chef, die zóo iets nog nooit heelt beleefd. Dat de meeste sprekers in openbare ver gaderingen niet weten wat ze zeggen, is bij verslaggevers overbekend. De Oostenrijksche •Staats-courant" illus treert dat niet weinig door de volgende stijl bloempjes uit redevoeringen in den Üosten- rijkschen Rijksraad, door beroeps-stenogra- plien vereeuwigd Het oog der wet drukt zwaar op onze Perswetgeving." •Dit verwijt is een oude zeeslang, die si dert lange jaren in deze omgeving zucht. •Dat is het bewegelijke punt, dat de op positie gaarne als stokpaardje gebruikt." •Mijneheeren, gelieft deze kwestie in het licht van een sombere toekomst te beschou wen." Wij zijn hier voor het wel en wee onzer kiezers." •Een belangrijk bestanddeel van onzen landbouw is de veredeling van het paarden ras, waartoe ik de eer heb te behooren." In de te Amsterdam gehouden Algemeeoe vergadering van aandeelhouders der »Neder- landsche Pensioeu-verzekering voor werk lieden" bleek uit het jaarverslag o. a., dat de uitkomsten van het afgeloopen jaar niet bemoedigend zijn. Er zijn belangrijk iniDder fiolissen afgegeven. Door overlijden vervie- en 21 polissen, tegen 20 in 1809. De staking van premie-betaling was wederom zeer aan zienlijk. De verzekering voor jaarlijksche pensioen-uitkeering beliep f19620. tegen f57 000 in 1899 en f21770 in 1898. Aan rente werd ontvangen 19000, tegen f12 915 in 1899. De waarnemende Voorzitter, de heer Spak- ler, deelde mede, dat Het hoofdbestuur voor alsnog niet wenscht over le gaan tot de benoeming van een Commissaris, evenmin met liet oog op de kas tot verhooging van het salaris van den Directeur. Een voorstel, naar aanleiding van de be kende beschouwingen, door mr. Cau, te Zierikzee, geleverd in »De Economist" ten aanzien van samenwerking der verschillende ondersteuningsfondsen enz. in den lande, zal in een volgende "ergadering ter sprake worden gebracht. Burgerlijke stand van Amersfoort. van 6 tot en met 12 Maart 1902. GEBORENHendrik, z. van R. Marcus en H. Wulfsen. Dorus, z. van W. Pot en G. van Empelen. Arend Johannes, z. van B. Welmers en J. Smith. Jacoba, d. van E. van Vonno. Albert Jan, z. van B. van den Hazel en G. van Reek. Willem, z. van H. W. van den Rrink en J. C. Smid, Gijsberta Maria, d. van G. van Grootheest en T. van Loenen. Rarta Hendrika, d. van A. C. van Oven en C. van Leeuwenkamp. Albertus Everhard, z. van L. van Rerkum en E. van Boxtel. Anna Geranla Bernar- dina, d. van J. W. H. Koops en M. M. Gni- kers. Petrus Antonius, z. van J. Leenards en M. van den Ham. Antonia, d. van G. Kommer en G. Renes. George Willem, z. van G. C. van Muijen en E. M. Gunter. Gerritje, d. van G. van Voorst en M. G. Vet- kamp. Geertruida Maria Sophia, d. van M. A. Ramselaar en S. M. de Munk. Clasina, d. van J. Mater en W. Veer. Simon, z. van S. van Huyzen en M. Meijer. Johan Harmen, z. van J. Ruijs en T. D. G. van Tellingen. ONDERTROUWD: L. E. D. Langeveld en M. .1. va n Gelder. GETROUWD: J. van Oorschot en M. E. Forstermans. J. van Apeldoorn en G. van Veen. C. van Eeden en C. Spier. G. de Kovel en A. Muijs. J. Wijnands en M. J. van "t Hoenderdaal. OVERLEDENHendrikus Johannes van Ruitenbeek ld. Cornelia Maria van Santé 76 j. wed. van J. Corneiissen. Anna Clara Vredeling 7 m. Elisabeth Heere 88 j. wed. van F. W. Butje. Paulus Koore man 13 ra. Het opnemen van Ingezonden stukken brengt niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk instemt ruct hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt nimmer teruggegeven. Geachte Redactie, Het spijt mij U mgrnaalsom eenige plaats ruimte te moeten verzoeken in uw blad. Voor do plaatsing bij voorbaat mijn dank. Den heer W. C. Oosterman, Amersfoort. Alhoewel het oorspronkelijk niet in mijn bedoeling lag, te repliceeren op een eventueel antwoord van U op mijn Ingezonden stuk in de (oude) Amersfoortsche Courant van 3 Maan, kan ik dat nu toch moeilijk nalaten. Ik wil met het laatste gedeelte van uw i schrijven, niettegenstaande het mij t minst belangrijk voorkomt en totaal buiten de kwestie staat, beginnen, omdat U zich daar over 't meest schijnt te ergeren, getuige uw sehoone slot-tirade. Mijne toevoeging iionderwijzor aan een der o. I. scholen te Amersfoort" geschiedde enkel en alleen om U aan te duiden en nie mand anders dan U. Iets beleedigends ot vernederends kan toch, dunkt mij, in deze kwalificatie niet schuilen. Thans het punt in kwestie. Ik wil gaarne aannemen, dat U t. o. z. van ons, verslaggevers dien avond was ik niet in kwaliteit een moment daar niets kwaads bedoelde, toen U het woord voerde. Bij de vergadering is Uw bedoeling dan toch bepaald verkeerd begrepenwant op een eenvoudig, onschuldig verzoek applau disseert men niet. En trouwens, is het won der, dat de vergadering uit Uw woorden iets minder aangenaams voor ons opmaakte Mij dunkt neen. Wanneer de verslagen van be doelde vergadering in de plaatselijke bladen juist zijn, dan heeft de zoogenaamde kapita listische groote pers het zoo nu en dan nog al eens moeten kunnen. Van den heer Vlie gen hoorde ik zelf, onder meer, de ïschoone" woorden »de groote pers, verknocht, ik wil niet zeggen verkocht, aan het kapitaal". Gij zult 't toch wel met mij eens zijn, dat de indruk, dien men van de groote pers kreeg en waaronder men in sommige krin gen zoo beleefd is onk de N. R. Ct. te re kenen, niet zoo heel mooi was. Ik wensch hier volstrekt niet te spieken over het al of niet juiste daarvan, maar alleen het feit constateeren. Na alloop van al die onver kwikkelijke gezegden, vraagt U de aandacht van de vergadering en zegt de door U aan gehaalde woorden ik herhaal 't nogmaals met de beste bedoelingen, ook voor ons ver slaggevers. Op de vergadering maakten die woorden echter den indruk het applaus bewijst het en 't kon onder de gegeven omstandig heden ook niet anders alsof gij de kwa lificatie van de groote pers, geuit door de vorige sprekers, nog wat wildet aandikken, en dat, waarde heer üosterman, hebt gij, niettegenstaande gij niets vei keerds bedoeldet, moeten en kunnen weten, Daarom nog eens, in dit speciale geval, onder deze omstandigheden, zou ik uw ver zoek geweigerd hebben, zou ik uw dienst knecht, ook in alle analoge gevallen, niet willen zijn, olsehoon ik niets vernederends vind in het dienstknecht zijn. Voor U, die niets kwaads bedoeldde im mers, stond een andere weg open en het was juist, omdat ge niets verkeerds of on aangenaams tot ons verslaggevers van de groote pers wildet zeggen, uw heilige plicht geweest, een anderen weg te kiezen, om dal verzoek tot ons te brengen. Gij hadt mij in den vooravond immers gesproken. Gij had in dit speciale geval niet mogen geloo- ven, maar gij hadt U behooren te overtuigen. Wanneer 't uwe bedoeling geweest ware, in vervolg op de woorden van de sprekers van dien avond de groote pers en de vertegen woordigers daarvan in Amersfoort onaange naam te zijn en in verdenking te brengen, dan hadt ge m. i. geen beteren weg kunnen kiezen, dan dien ge thans genomen hebt. Vriendelijk groetend, achtend, De Corresp. van de N. Rott. Ct. voor Amersfoort. Geachte Redactie, Naar aanleiding van een Ingezonden stuk tegen den heer W. C. Oosterman, opgeno men in uw orgaan, verzoek ik U beleefd opname van de inededeeling, dat genoemde heer 10 September 1901 uit de S. D. A. P. is ge treden, en daarmede ook het correspondent schap van »Het Volk" heeft moeten neer leggen. De S. D. A. P. noch de Bestuurdersbond zijn voor zijn optreden aansprakelijk. Dank voor de opname. Hoogachtend Uw Dn. C. SEVES. Secretaris S. D. A. P., Afd. Amersfoort. Amersfoort, 7 Maart 1902. Ik was erg lijdende aan pijn in rug en .enden en in liet bovenlijf, hetgeen mij verhinderde zelfs te slapen; ik was ten einde raad, wam wat ik al niet aangewend heb. is niet op tt noemen. Op aan raden begon ik de behandeling met de Pink Pilleu van Dr. Williams, en werkelijk do uitwerking ging alle verwachting te boven, de pijnen verdwenen als door betoovering eu- ik kan zo een ieder aanbevelen. Mijn dochtertje, waarover ik U onlangs schreef, was uiterst bloedarmoedig en bleekzuchtig, en ik weet bij eigene ondervinding dat. het jonge meisje op ze keren leeftjjd bijzondere zorgen noodig heeft. De vor ming van het jonge meisje is som tijde lastig en ver oorzaakt in haar teergevoelig gestel storingen, waar voor het goed is ze in den beginne tegen te gaan. De zwakte van het bloed veroorzaakt op dien leeftijd dikwijls gevaarlijke ziekten, zelfs de tering. Vele jon ge meisjes tengevolge van deze armte Van het bloed, zyn door bloedarmoede en bleekzucht aangetast. De gelaatskleur wordt bleek gelyk was, eveneens de lip pen. Men heeft een tegenzin in alle genoegens en alle spijzen; de slaap ia onrustig door allerlei akelige droomeu en van lieverlede wordt dealgemeene zwakte too erg, dat men niet meer kan staan. Het leven onder die omstandigheden wordt treurig eu de toe komst laat zich duister aanzien. Jonge meisjes die aan deze kwaal lijdende zjjt neemt eon voorbeeld aan bet dochtertje van juffrouw Van Damme en luistert wat hare moeder zegt: olgens portret. xar omtrent het re sultaat ook bij mijn dochtertje door Uwe Piuk pil len van Dr. Williams verkregen. Sedert lang was zij lijdende., had do eetlust verloren, zij was bleek en kwijnende. De kleinste wandeling vermoeide haar zeer. Ik maakte mij om haar toekomst ongerust. Thans heeft er zich na hun gebruik eenc groote verbetering voorgedaan zij heeft thans cent' frissche kleur en de kloppingeu in 't hoofd zijn verdwenen. Zij is thans gezond en het doet mij genoegen uwe Piuk pillen aan de moeders voor hunne jeugdige dochters aan te raden en ik wensch bun het zelfde succes dat ik met mijn dochtertje geliad heb. Het is aldus dat men door de hernieuwiug van het bloed door huu gebruik zal kunnen genezen: bloedarmoede, neurasthenie, rheumatiek. algemeene zwakte bij mau en^ vrouw en bij de kindereu het rachitismus en den St. Vitusdans. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doezen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde- pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. db Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den lieer Snabilié te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen verkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er in geloo- pen zijn en hoegenaamd niet ae minste uitwerking dezer nagemaakte Piuk Pillen ondervonden hadden onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zyn be gonnen. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- M®IU'ikk:" neïej?" ifltev'onnesi Afbeelding dor doos: '^eKon 25 Maart a.s. gevraagd voor zes weken een gemeu bileerde met PENSION in het centrum der stad Franco brieven met prijsopgaaf worden ingewacht onder letter B. Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. jSTUKADOOF^ WEST-SINGEL, 2. GEVRAAGD eeno partij Elzen-, Esschen- en Eiken PLANTSOEN om direct te kunnen worden gepoot. Offerten, met van elk 25 stuks in een busje als monsters, in te zenden aan N. van HAA- REN, Nijmegen, Kionenburgersingel. KASSIERS Commissionairs in Effecten. Ellecten, Coupons, Buitenliindsch geld, Prolongation, Rekeningen, Incasaeeren en verschatten van Wissels op Binnen- en Buitenland. SAFE DEPOSIT. KantoorHuurhuizen 9. Gebruikers van Tafel- en Medicinale Wateren worden in hun eigen belang verzocht, prijs opgave te vragen aan onderstaand adres, alwaar de meeste merken steeds voorhanden zijn tegen steeds concurreerende prijzen. Abonnement op SIPHONS tegen voor deel ige conditie. Aanbevelend, Ph SMOIiUEKS, KAMPSTRAAT 6. CRED.IET-V ERE ENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort II. J. CK00CKEW1T, Commissionnair in Effecten, K0BTEGRACHT, 7. Likdoorn schaaf]cm. veiltjes. mesjes. prima, bij instrumentmaker, I Langestraat, Amersfoort. Voor de vele en hartelijke blij ken van deelneming ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoe- De Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort, zal op Zaterdag 15 Maart 1902, des avonds 7 nur, in noobe, Mueuer, oenuwo- en uroonuoe- r n der, betuigen wij onzen hartelijken koffiehuis >HET vALKJE aldaar, /-\.X,r-iJ6 .r-iJitLr'LSLr-i.fcr-L3LnJSj-T_i-g ij Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. *1 Bussum 18 Maart i Jj Buitengewone uitvoering. Leden vrij met Dames f 0.50. Niet-leden fl. 5 RECLAMES- 1—5 regels fl.25; elke regel meer f0.25. Moeder en dochter (Nieuwstijding uit Kortgene). Het feit wanrover wij spreken, heeft zich onlangs te Kortgene voorgedaan. Het is steeds met het doel tut een algemeen nut, dat wij er van houden derge lijke feiten te verbalen en al diegenen die ons kun nen helpen om ze algemeen bekend te maken, heb ben recht op de publieke erkentelijkheid. Juffrouw van Damme te Kortgene, geeft on? uit eigene be weging de volgende verklaring. dank. G. T ÜCKHORST. Wed. M. D. AARTS— Van Rrakel, W. H. HASS1NG ockiiorst. J. H. HASSING. Amersfoort, 8 Maart 1902. n? Allen die iets te vorderen hebben van- of schuldig zijn aan wijlen den HoogEdelGestr. heer «Ir. W. H. L. BÜRGERIJÜIT MULDER, in leven Luit.- Kolonel, Dirigeerend Officier van Gezondheid 2e klasse te Amersfoort, aldaar overleden 19 December j.l., gelieven opgaaf of betaling daarvan te doen voor 1 April e.k. ten kan tore van Notaris BOLK, Plantsoen 1, Amersfoort. Gevestigd te Amersfoort dr. F. A. F. GKONEMAN Arts GBOOTE BERGSTRAAT 34. I Spreekuur 12l/2 lot 2 uur. PRIVAAT-DOCENT, VAN CAMPENLAAN 7 AMERSFOORT. Herhalingslcssen en toezicht op de studie van H. B. scholieren. Onderwijs in Moderne Talen en Wis kunde. publiek verkoopen In de gemeente AMERSFOORT, No. 1-6. aan den Roesterstraatweg, Nos. 931 tot en met 93n, elk verhuurd voor fl.50 per week No. 7. achter de Nos. 16, groot ongeveer 28 Aren 35 centiaren. Nos. 8—13. (geschikt voor Bouwterrein) aan den Ouden Soesterweg met dien hal ven weg voor zoo ver die langs eik perceel strekt, elk groot ongeveer 1 Are, 87 centiaren. No. 14. i achter de Nos. 813, groot ongeveer 28 Aren, 35 centiaren. j Afzonderlijk en in diveise massa's. Het geheel, eene oppervlakte hebbende van 84 Aren, SO ce tiaren, is zeer geschikt voor het plaatsen van fabrieksgebouwen of andere inrichtingen. j Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen op 15 Juni 1902. I Breeder bij biljetten.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2