Besloten wordt, dit eerste punt te steunen. De Kamer wees met algemeene «temmen nf den wenscta om hel port van gedrskte stukken in brief vorm, bij open verzending, of op kaart-formulier te verlogen Den heer Van Haselen kwam het voor, dat de Post al vrijgevig genoeg is; de heer Sinnige bad gevraagd of het port van gedrukte stukken, bijv. weekberichten, uög minder moet worden dan J/a_oent. De wensch naar betaald antwoord voor brieven bracht meer discussie. De heer Sinnige meende, dat men in biuoen- landseh verkeer kon volstaan met een postzegel in te sluiten; de beer V is se r herinnerde aan het post- blad van klein model, dut in het grootere wordt ge vouwen en aan de briefkaarten met vooruitbetaald antwoord. Wat het buitenland betreft, is de zaak geheel anders. De heer Sinnige meende, dat men zal moeten wachten tot een unifurmzegel is ingevoerd. De heer Visser wenschte bij de beantwoording van dit punt de qusestie van het uniform zegel te Btipuleeren. De heer Van Dam meende, dat de briefkaarten met betaalelantwoord vrijwel fiasco hebben gemaakt. De Voorzitter doet voorlezing van het advies van Utrecht waarin o.a. wordt gezegd, dat het aanbeve ling zou verdienen, op de postkantoren de meest Ebruikte buiionlaudschc tegels verkrijgbaar te stel- 1, doch dit heeft veel bezwaren ontmoet, lutus- scben zou het een hoogst nuttige maatregel zijn, eveneen eens postblad met vooruitbetaald antwoord voor het buitenland in te voeren, waardoor voorko men zou worden, dat ze in het buitenland werden nagemaakt en waardoor geen koere-speculatie zou ontstaan. Dit punt, in stemming gebracht, werd aangeno men met 4 tegen 2 stemmen (tegen, de heerenSin nige en Van der Zoo de Jong). Het derde punt betrof verhooging van het een heidsgewicht van 15 tot 20 Gram. De heer Visser ondersteunt dit sterknu springt men ineens van 15 tot 200 Gram en dit is een wan verhouding. De Voorzitter merkt op, dat kortelings deze quaeatie werd besproken en toen niet werd gesteund, in hoofdzaak omdat men vroeg waar de grens zou zijn. De groote sprong tan 15 lot 200 Gram ia ge maakt om bijv. brieven, ïwaarder dan 3 Xl5Gra£n niet als postpakket te doen verzenden. Spr. meent, dat de nu ge wenschte verhooging niet zoo heel noodig is; voor brieven nfar het buitenland kan men desnoods zeer dun papier nemen. De heer Vissser blijft de verhooging tot 20 Gram toch zeer ten gevieve van het publiek achten en meent niet, dat ze zoo bezwaarlijk zal zijn voor de Post. De Voorzitter betwijfelt ofzewel zoo ten gerieve van het groote publiek zal zjjn en of ze niet zal blijken ten gerieve vnn zeer enkelen te wezen. De heer H. van Haselen meent, dat er voor namelijk sprake is van internationaal verkeer en vraagt of in liet buitenland het enkelvoudig tarief niet op 20 Gram berekend wordt. De beer Visser zegt, dat 200 het tienvoud is van 20 een zooveel gemakkelijker verhouding. De heer Sinnige herinnert, dat bij de vorige be spreking is aangevoerd dat een briet meteen factuur reeds boven het gewicht zijn, doch waar is de grens f Als 't eenheidsgewicht nu wordt verhoogd tot 20 Gram, zal men over korten tijd yragen om 25Gram en zoo vervolgens. Het uniform-gewicht is nu over al 15 Gram en dat zal zoo licht niet te veranderen zijn. Spr. zal dan ook nu weder tegenstemmen. In stemming gebracht, staken de stemmen en is het punt dus verworpen. Vóór stemden de heerenH. van Haselen, Visser en Van der Zoo de Joug, Punt 5, verlaging van het port van zware brieven ie verkeer met hel buitenland, wordt aangenomen met algemeene stemmen, nadat d-; beer Visser nog heeft gereleveerd, dat hij voor twee volkomen gelijke brieven, welke hij onlangs aangeteekend verzond, naar Leiden f0,30 en naar Nice f 1.75 moest betalen. De heer Van Dam verliet nu te ruim half tien de vergadering Ook punt 6, opheffing der bepaling dat monsters geen handelswaarde mogen hebben om nis monster te kunnen worden verzonden, werd verworpen niet algemeene stemmen, nadat de heer Visser had doen uitkomen dat men daardoor de inkomende rechten zou ontduiken. Eeu kanten zakdoek bijv.- die overigens aan zware inkomende rechten is on derworpen, zou op die wijze als monster naar het buitenland kunnen gezonden. Hij acht die wijziging onuitvoerbaar- en ze zal zeker aanleiding geven tot smokkelen. Ook de heer Sinnige meende, dat er schromelijke misbruiken door zouden ontstaan men zou alle kleine artikelen als monsters gaan verzen den, tenzij bepaald werd, dat elk monster in tweëen gebroken moest zijn. Gelijk gezegd, werd het laatste punt, de verhoo ging van het maximaal gewicht der postpakketten tot meer dan 5 Kilo ditmaal door de Kamer met 8 tegen 2 stemmen aangenomen, in weerwil dat hel in de vorige zitting niet werd ondersteund toen de Kamer te Tilburg er voor om adhsesie vroeg. Tegen stemden de heerenKleber en Sinnige. De Kamer zal geen zelfstandig adres zenden gelijk de heer H. van Haselen verzocht, dochadhiesie betuigen aan dat van de Kamer te Utrecht. Aan de orde kwam nu de mi-sive der Kamer te Utrecht omtrent het ontwerp-tarief van invoer rechten in Duitschland. De Voorzitter meende, dat de Duiteche re geering zich weinig gelegen zal laten liggen aan de adressen van Nederlandsclie Kamers van Koophan del. Het eenige zal zijn, dut men tracht behandeld te worden op den voet van meest begunstigde Natie. De heer H. van Haselen vroeg hoe aodere Ka mers over deze zaak denkeu. De Voorzitter antwoordde, nog niet veel dienaan Saande gelezen te hebben en bet 't best te achten eze zaak maar aan te nemen voor kennisgeving. Aldus werd met 8 tegen 2 steinmeu besloten vóór steunen stemden de heeren Sinuige en Van Hase len. De missive van de Kamer te Arnhem aangaande haar adres aan de Ministère van Financiën en van Ko loniën in zake suiker zal bij de leden circuloeren en in een volgeude zitting behandeld worden. Aan de orde kwam nu de ook in de vorige zit ting reeds ten dcele besproken qmestie omtrent ves tiging van een kantoor van inklaring in deze Ge meente. Wat otu misverstand en verkeerde voorstelling te voorkomen niet kon uitgesteld van hetgeen ten deze werd geaegd, namen we in ons vorig num mer op en behoeft hier dus geen herhaling. De Voorzitter deelde dan mede, dat aan de oproeping van de Kamer, om baar gegevens te ver strekken. slechts werd gehoor gegeven door den beer J. van Vollephoven. Door dat niet-inzenden, blijft het moeilijk, over het belang der zonk juist te oordeelen. Spr. stelde bij de vorige bespreking voor, zich te wenden tot deD Inspect ur der invoerrechten en accijnzen, die, in antwoord op de missive der Kamer, aanraaddete inform neren bjj de betrokken spoor wegmaatschap- Of deze bereid zijn een behoorlijke douane loods met peraoneel-lobaal in te richten en eeu request te zenden aau H. M. de Koningin waarin wordt aangetoond dat de handel en de liggiDg van Amersfoort belangrijk genoeg zijn om zulk een douaue-kaut door hier te vestigen. Do heer Visser moest conatateeven, dat het uitblijven van inlichtingen door belanghebbenden ook na herhaald verzoek, zit in persoonlijke over wegingen zij weigeren beslist inlichtingen te ver strekken aan de Kamer. De Voorzitter zeide, dat de Kamer zich diligent verklaarde en zal trachten de zaak te bevorderen. Spr. wil nu beproeven, inlichtingen te verkrijgen vati de spoorweg-maatschappijen. De heer Visser vraagt of de Kamer nog verdere stappen mag doen nu de belanghebbenden pertinent weigeren baar in te lichten. De V o o r z i 11 e r zegt, dat de Kamer moet bandelen in het belang van den handel. De spoorweg-maat schappijen weten of er al dan niet veel uit het bui tenland komt met bestemming voor Amersfoort. Als de Inspecteur bovendien de zaak wil steunen, waar toe hjj zich in zijn antwoord bereid verklaart, zul het kantoor er misschien toch komen. De heer Visser zegt, dat de Kamer feiten en cijfers moet hebben en dat de belanghebbenden deze weigeren te geven. De Voor* it ter meeut, dat de Kamerdaarmee geen rekening behoeft te houden eu verplicht is de zaak te bevorderen. De heer Visser acht dit juist, doch vraagt of het ook uitvoerbaar is. De Voorzitter zegt, dat dit zal afbangen van het oordeel der Kamer. Den heer H. van Haselen verheugt het, dat de Kamer deze zaak wil ter hand hemen. Spr. deelt niet de opinie als zouden belanghebbenden weigeren inlichtingen te verstrekken. De ligging van Amers foort is zeer gnustig aan de samenkomst van zóo veel spoorlijnen. Bij de sooorweg-maatschappijeu zou de Kamer cijfers kuuuen vragen en die aaurullen uit haar jaarverslagen. De Voorzitter merkt op, dat de hoeveelheid der aangevoerde goederen zeker voldoende is. Do heer Sinnige noemt het hoogst eigenaardig dat belanghebbenden eerst de bal hebben opgegooid eu later weigerden te helpen. Spr. had een onder houd met een der Besiuursleden van de vereeniging rHandel en Nijverheid" die gegevens aanbood. Spr. moest toen wel antwoorden, dat de Kamer van Koop handel als officieel lichaam geen inlichtingen kon aanvaardeu. Belanghebbenden maken bezwaar de Kamer in te lichten en zouden H. N. wel hebben ingelicht? Bij H. N. zouden alle inlichtingen kant en klaar liggen Waarlijk, als belanghebben den zoo weinig belang bij de zaak toonen te hebben dan moet spr. de vraag doen of 't nog op den weg der Kamer ligt, er zich verder mee in te laten. Den heer Visser is 't zeer aangenaam dit te lioo- ren. Ook hij kreeg zulk een antwoord, vermoede lijk van den zelfden persoon. Spr. noemt dit kop pigheid en parti-pris van H. N. tegenover de Ka mer. Van de Bestuurstafel van H. N. schijnen wenken gegeven oin geen inlichtingen te verstrek ken. De Voorzitter zegt, in de verste verte gedacht te hebben aan parti-pris en daarvan geheel nieuw op te hooren. Nog kortelings was de Kamer de vereeniging H. N. nog zoo ter wille bij de naven-quteatiede Kamer ondersteunde haar adreB en spr. bevorderde het in den Gemeenteraad. Den heer H. van Haselen doet het oprecht leed, dat deze zaak hier op die wijze wordt bespro ken. Vermoedelijk worden tbans uit de besprekin gen met éen persoon deze coDclusiën getrokken. Spr. meent daarentegen, dat men niet in staat ie, inlichtingen te geven en dus niet persoonlijke over wegingen doch overmacht de inlichtingen doen uit blijven. Den heer Sinnige verwondert het zeer, dat ge dacht Bestuurslid hem zeide, dat de zaak zoo dood eenvoudig was en dat H. N. de meeat volledige inlichtingen reeds bezit en in minder dan geen tijd die kan verstrekken. De Voorzitter meent, dat de Kamer een officieel lichaam is en slechts don officieelen weg heeftop te bewandelen. H. N. kan heel nuttig ziji doch is een vereeniging van particulieren. Mon vroeg spr. indertijd, lid te worden, doch spr. weigerde, om vrij te blijven. Men kan afzonderlijk meer bereiken dan dat de Kamer opgaat in H. N. Doch ter zake tnisscbieu is het beter zicb te wenden tot de spoorweg-maatschappijen. De Kamer moet doon des Kamers is en spr. stelt daarom voor zich wenden tot de spoorweg-maatschappijen, met algemeene stemmen wordt besloten. Ten slotte komt aan de orde een missive tot dersteuniDg van een adres aan de Ministers Justitie en van Waterstaat tot uitbreiding der dagen bepaald in de artt. 154, 179 en 228 van bet Wet boek van Koophandel in zake het betaalbaar stellen en protesteeren van wissels. Nadat de Voorzitter had meegedeeld, dat de Kamer te Amsterdam vroeg om bij de algemeen er kende Christelijke feestdagen te voegen den jaar dag van het Hoofd van den Staat en dat de Kamer van Arbeid aldaar er ook aan wilde toevoegen de Beurs-vacanlie-dagen, werd met algemeene stem men besloten het adres te steunen met de toevoe ging der vacantie dagen. Hierna werd de zitting, welke te 8.15 geopend was, te 10.38 gesloten. De Statuten vau de vereeniging Handel en Nijverheid" zijn bij Kon. besluit van 8 Maart goedgekeurd en is deze vereeniging dus als rechtspersoon erkend. Heden werd in deftigen eenvoud het stof felijk hulsel van den heer Michael van Beek op de R. K. begraafplaats ter aarde besteld. Onder de velen, die zich op de dooden- akker vereenigd hadden om den bekwamen en hoogst bescheiden man de laatste eer te bewijzen, merkten we o. a. op den Bnrge- meesteren de beide Wethouders dezer Ge meente, het bestuur van het Hoogheemraad schap «de Bunschoter Veen- eti Veldendijk", enz. Aan de groeve werd niet gesproken. Blijkens aankondiging in dit nummer wordt met ingang van Zaterdag 22 dezer de benedenverdieping van het nieuwgebouwde voorgebouw van het gemeenschappelijk stations-gebouw hier in gebruik genomen voor den dienst van plaatsknarten en bagage en vervallen de bestaande inrichtingen in het tjjdelijk voorgebouw, het voormalig station Kesteren. Nochtans kan men vooralsnog den ouden weg volgen en is men niet verplicht langs den Vlasakkerweg zich naar het voorgebouw te begeven. De Minister van Oorlog heeft bepaald dat, met behoud van de korte jas, aan de infan- teriekorpsen tunieken zullen worden ver strekt als tweede.kleedingsstuk, voor diensten te velde bij het uitrukken, enz. De tunieken worden vervaardigd naar de modellen dier kledingsstukken een vorig jaar bij het, 8e re«riment infanterie in proef gegeven, echter zonder treswerk het cadetten-mouwvest dus. Werd vroeger gemeld, dat tie kogelvan gers op het schietterrein op de Leusder heide in éen lijn zouden worden gebracht om ook daardoor herhaling te voorkomen van het ongeval dat ten vorige jare den dood van luitenant Schauikes ten gevolge had. thans is door den Minister van Oorlog, na ontvangst van de de daaromtreift opge maakte plans en voorstellen, beslist, dat vooralsnog geen wijzigingen in den bestaan- den toestand zullen plaats hebben. Bij de in »Amicitia" hier gehouden 7«le Jaarvergadering der aideeling Gooi- en Kern land vau de »Ned. vereeuiging^tot bescher ming van dieren" waren inet 5 Bestuursle den slechts 4 leden tegenwoordig. Na het ongewijzigd vaststellen der notulen van de vorige vergadering bracht de Secre taris, de heer J. C. Van tier Veen, het Jaar verslag uit, waaruit o.a. bleek, dat het leden tal tier aideeling van 382 steeg tot 348. Betreurt werd het aftreden, wegens woon- plaatsverandering, van den Voorzitter jhr. mr. J. P. Hooft Graafland, die sedert de op richting der afdeeling zitling had in haar Be stuur, en een woord van hulde werd gewijd aan de nagedachtenis van het Bestuurslid G. J. baron Van Hardenbroek van Ainmer- stol, die der afdeeling door den dood ont viel, en aan den lieer J. H. Vernède die we gens vertrek ophield lid van het Bestuur te zijn. Het resultaat van de ruim verspreide cir culaire over het schietmasker moest bedroe vend genoemd wordenalthans tot ultimo December schafte slechts een goed do zijn slagers in de geheele afdeeling zich zulk een masker aan. De Penningmeester, de heer R. R. H. toe Laer, deed nu rekening en verantwoording, waarbij o.a. bleek, dat het saldo was f2.32 en dat ontvangen werd: aan contributiën f821.50, aan interest f0.89, aan verkoop van eeD rijwiel f31, totaal f855.79; uitgegeven werdsalarissen I 378, gratificatiën f 133.30, onkosten f250.64, belasting f5.09, drukkosten f6.50, gedep. rente 10.89, totaal f774.53; blijft een saldo van f81.20. Hij werd on der dankbetuiging gedechargeerd, op voor stel van de commissie welke de rekening had nagezien. Vervolgens werd voorzien in de vacaturen in het Bestuur ontstaan, door de herkiezing van jhr. mr. J. P. Hooit Graafland en jhr. J. A. Sandberg en de verkiezing van de heeren J. Bolk en R. Luske. Alsnu kwam in behandeling een voorstel van jhr. J. A. Sandberg om een request te richten tot Gedeputeerde Staten van Utrecht en van Noord-Holland ter verkrijging van een bepaling, volgens welke trekhonden vóór (niet onder) een kar ten minste 50 c.M. schouderhoogte moeten hebben, waardeur o. a. voorkomen wordt, dat zelfs kamerliond- jes als trekdieren worden gebezigd. Het Bestuur verklaarde het voorstel met groote ingenomenheid ontvangen te hebben en er zijn volkomen sympathie aan te schen ken welhaast hoopt het de zaak ter hand te nemen. Bij de rondvraag besprak de heer G. Daams, veearts te Baarn, de verschillende slacht-methoden en deed daarbij uitkomen, dat het schietmasker uitstekend is in abat toirs en in handen van geoefende personen als vuurwapen heeft net echter zijn eigen aardige gevaren. De afdeeling heeft naar spr. meening wel wat te eenzijdig voor het schietmasker gepropageerd vakmannen vin den het vooral niet beter dan het slachtmas- ker, waarvan de pin niet zóo diep gaat en nimmer verwoesting van enkele deelen kan te weeg brengen en ook bij kalveren is toe te passen. Vóór het afmaken vau het slachtbeest bedweime men het eerst; van daar, dat de halssteek en het ritueel slachten zoo afkeuringswaardig zijn. De heer P. J. Frederiks besprak het laten loslobpen van door acaris en andere onge neeslijke huidziekten aangetaste honden en vroeg of door de afdeeling geen stappen kun nen gedaan om deze dieren te verwijderen alvorens ze nog meer gezonde honden be smetten. Dat zulks zeer veelvuldig voorkomt, getuigen de plautselyke veeartsen. Ritmeester L. S. Gerard van bij sen heeft opgemerk dat hier zoo dikwijls kreupele of aan de borst gewonde paarden toch als trek dier worden gebezigd en vroeg of de afdee ling hiertegen niet voorzieningen kan treilen. Het Bestuur deed toezegging, de gegeven wenken te zullen overwegen en te trachten daaraan tegenioette komen. Hierna werd de vergadering gesloten. Met zekere voorbelde vestigen wij de aandacht van lezeressen en lezers op de advertentie in dit nummer in welke wordt aangekondigd, dat ook bier een liliaul is gevestigd van Burgers' rij wiel fabriek uit 1 Deventer. Als kind reeds zagen we de mooie bou ten karretjeslater volgden we den vooruit gang van deze oudste der Nederiandsche fabrieken en bewonderden haar rijwielen, acatènes, enz. Men moge 't esprit de clocher noemen, doch wij voor ons geven de voorkeur aan eigen, goed-Nederlandsche industrie boven buileniandsche, al is dit in flagrante» strijd met de daarover geldende theorieën die toch altijd maar theorieën blijven, welke in de practijk zoo dikwijls l'alikant uitkomen. We meenen, dat liet zicb steeds hoogst degelijk getoond hebbend fabrikaat van Burgers thans heet zij «Eerste Neder iandsche rijwiel-fabriek" nu ook alras zich liet burgerrecht, in Amersfoort en om streken zal verworven hebben. Gaarne voldoen we aan het verzoek om de aandacht te vestigen op de voorstelling van «Lancelot" en van Langendijk 's «Zwet ser'' welke door de Rotterdamsche Onder wijzers tooneelvereeniging Zaterdagcvond in den schouwburg te Utrecht ten voordeele der ondersteuningkas van den «Bond van Neder iandsche onderwijzers" word gegeven. Ook thans zal prof. KallT de inleiding tot den «Lancelot" geven. De Rechtbank te Arnhem veroordeelde den heer P., opzichter aan oen tapijtlabriek te Dinxperloo, tegen wien de vorige week de ambtenaar van het openbaar ministerie 21 dagen had geëischt, tot, f 200 boete. Zooals bekend, stond beklaagde terecht wegens mis handeling van onzen vroegeren stadgenoot den Burgemeester van Dinxperloo op het Raadhuis aldaar. Tot onderwijzer aan de school op de Oosterheide te Baarn is benoemd de heer H. Kuiper, te IJselstein. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Soest ingebroken bij den bakker K. en rond f 1700 aan gereed geld gestolen. Aangezien de dief den waakhond heeft moesten passeeren en het dier in 't geheel geen geluid heeft gegeven, zijn er vermoedens, dat de diefstal door een bekende is gepleegd. Een huwelijk is een tweestemmig lied, doch 't moet heel zuiver gezongen worden. Een in allen vorm aantrekkelijke uitgave be looft het tijdschrift „De Wereld-tourist" te wor den, waarvan het eerste nummer verschenen is. Voor deze uitgave heeft zich een Naamlooze Ven nootschap van dien naam te Haarlem gevormd, die aan den heer E. T. Veenstra Kuiper heeft opgedragen, in begeleiding van een bekwaam photograaf een reis om de aarde te maken en daarvan een populaire beschrijving te geven welke in „De Wereld-tourist" afgedrukt wordt. De tekst zal geïllustreerd worden naar pboto- graphische opnamen, door de reizigers zeiven ge daan. De jaargang zal 300400 platen, vele ter grootte eener pagina, bevatten. „Het eerste nummer ziet er gced uit," zegt de „Oprechte Haarlemsche Courant", „èn wat pa pier èn wat de duidelijkheid der letter aangaat." Wat echter niet mag vergeten worden te zeg gen, is, dat men, door in te teekenen op „De Wereld-tourist", niet alleen zich zeiven, maar ook nog een ander verblijden kan. Van de zoo uitgebreide liefhebberij van het verzamelen van zeldzame, geïllustreerde briefkaarten, en hun eigen goede gelegenheid, door de reis van den heer Feenetra Kuiper daaraan te kunnen vol doen, heeft dedirerteeen goed gebruik gemaakt. Zij belooft aan ieder inteekenaar opeen jaargang van hun tijdschrift ongeveer 20 Ansichtkaarten, door hun reizigers uit verschllende verblijf plaatsen toe te zenden, hij kan ook een ander adres daarvoor opgeven. Een goede gelegenheid dus otn een ander een verrassing te bereiden. Voor het eerste jaar komen deze kaarten uit: Mascate (zuidkust van Arabic)Basra, Buschir, Schiras, Bender-Abbas (Perzische Golf)Djask, Karatschi (Golf van Oman)Haidarabad, Suk- kur, Lahore, Delhi, Agra, Cawnpur, Allababad, Benares, Calcutta (Voor-Indië)Rangoon (Birma); Georgetown, Malacca er Singapore. Alles in aanmerking genomen, de uitgebreid heid der geheele onderneming eu wat het tijd schrift betreft de origineele tekst, de rijke illustratie, de goede bewerking en uitstekende quaiiteit papier last not least de 20 Ansichtkaar ten kunnen wij zeggen, dat de prijs van f 7.20 per jaargang voor ons land zeer goedkoop is. Bij alle boekbandelaren en aan het Bureau „De Wereld-tourist", te Haarlem, zijn proef-afle- veringen te verkrijgen. Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, ij 28 Maart Amsterdam 2 uur Matthaeuspassion Leden fl.60. i h 25 Maart Leiden 8 uur. f Heinr. Schilt/, Hlsloria des Leldensund Sterbena 1 rJ unseres Herrn unn Hellandes iesu Christi en Alph. Piepenbroek, Q. Horatii Flacci Carmen seculars. 2G Maart Dordrecht 7'/» uur Paulus Loden met éen dame, overige damesfl.21 niet leden f 2. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAAN DAG den 24 Muart aanstaande, 's namiddags van twee tot drie uur, zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ook voor het teruggeven van gelden. HERM. P. VAN HASELEN, Secretaris-Penningmeester

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2