Maandag 24 Maart 1902. DE DOLLE GRAAF. PHOENIX - BROUWEKIJ. No. 5172. 51e Jaargang. Feuilleton. Stadsnieuws. H. MEURSING Co. AMERSFOORT. BOCKBIER is van heden af weder verkrijg baar. AMEBSF00RTSC1E COURANT. FIRMA A H VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Maandag- en Donderdagavond Abonnement per 3 maanden f 4.;lrancoper post /'4.15. Advertentiën 16 regels 00 cent; elRe regel meer 40 cent. Legale-, oflicieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 45 cent. Reclames 4—5 regels f 4.25; elke regel meer ƒ0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers worden in rekening gebracht en kos ten evenals afzonderlijke nummers 40 cent. Bij advertentiën var buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRACHT 9 Telephoon li». KENNISGEVINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente AMERSFOORT, Brengen ter algemeene kennis, dat bij hun besluit van heden, ingevolge art. S der Hinder wet, aan 1>. H. EIJSINK wonende alhier, ver gunning is verleend tot de oprichting van eene fabriek van rubber-artikelen en plaatsing eener locomobiel van 0 paardekrachten op de percee- len aan den Arnhemschestraatweg, kadastraal bekend Gemeente Amersfoort, sectie B. nos. 2588 en 2590. Amersfoort, den 20. Maart 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. Th. SAND BERG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 28 der Kieswet, Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat heden is vastgesteld en van den 23. Maart tot en met 21. April a. s. ter Secretarie voor een ieder ter visie zal liggen en in druk tegen betaling der kosten verkrijgbaar is de Kiezerslijst voor 1902/1903. Een ieder is bevoegd tot en met 15 April a.s. bij liet Gemeentebestuur verbetering van die lijst te vragen, op ongezegeld pa pier krachtens art. 50 der gemelde wet, op grond dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voor komt, of niet behoorlijk voorkomt. De ingezetenen worden nadrukkelijk ge wezen op de wenscbelijkheid, zich ter Se cretarie te komen vergewissen of zij op de Kiezerslijst zijn geplaatst, daar, mocht dit verzuimd zijn, alsdan herstel nog mogelijk is door middel van reclame. Tevens liggen ter Secretarie de alphabe- tische lijsten, bevattende de namen van hen die nieuw op de kiezerslijst zijn gebracht en van de afgevoerden, ter lezing. Amersfoort, den 22. Maart 4902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. Tit. SANDBF.RG. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat hetdoor den Directeur van 's Rijks directe belastingen enz. te Amsterdam executnor verklaarde kohieren Nos. 1 en 2 van de Perso- necle belasting over het dienstjaar 1902 aan den Ontvanger van 's Rijks directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht „Ik heb hem als jongen altijd bijzonder graag mo gen lijden, maar toch had ik liever gehad, dat hij bij ieder ander regiment was geplaatst dan juist bij het mijne, al is hij ook je neef, lieve Nora", "rocker terwijl hij is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoort, den 24. Maart 1902. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Door Gedeputeerde Staten zijn voor den dienst ongeschikt verklaard en door den j luitenant-kolonel Provincialen adjudant daar- uit ontslagen, 45 miliciens, der lichting 4902 j uit de provincie Utrecht, onder welke 2 uit de Gemeente Amersfoort. In het belang van het publiek verzoekt men ons mede te deelen, dat de Amersfoort- sche tram-directie de trams, die volgens de dienstregeling des morgens ten 7 uur 48 m. en te 14 uur 9 m. vari «Ie Kamp moesten ver trekken, nu drie minuten vroeger laat afrij den wegens den grooteren afstand der tram standplaats bij het slation van het plaatskaar tenbureau. Bij de nieuwe tramdienstregeling ad 1 Mei e. k. zal met deze wijziging rekening worden gehouden. Rij het jongste te Utrecht gehouden exa men voor de acte nuttige handwerken zijn alsnog geslaagd onze stadgenooten de jonge dames: E. M. van 't Wel, B. C. M. Wou denberg en M. A. van der Zande. Als blijk van hoogachting en sympathie werd den heer L. W. F. Sesseler, "sedert Ja nuari 1893 stations-chef bij de H. IJ. S. M. hier, in verband met zijri vertrek naar Naar- den-B>»6Stim, waar hij met ingang van 5 April als stations-chef optreedt, door het amb tenaars-personeel een fraaie kantoorstoel en en groote photagrafische groep en door het arbeiders-personeel een sierlijke gaskroon vereerd. eiilc tuin op en neer liep. Nora, dio er op haar aoht- en-twintigsle jaar uitzag als de zuster van haar stief dochter, zuchtte even en knikte toestemmend. „Hij is altijd een driftkop geweest en heeft zijn familie genoeg zorgen gebaard. Als ik nog denk maar, enfin, dat hoort tot het verleden hij schijnt zich overigens niet veel verbeterd te hebben. Twee jaar luitenant en nu al een duel met zijn ritmeester 1 Me dunkt, dat we er Elvi maar niets van zeggen moesten hooi t zij het soms toevallig, dan is hei, nog vroeg genoeg. Zij zal wel blij zijn, haar ouden speel kameraad terug te zien. Ja, weet-je, al was het alleen om Elvi, vind ik het niet aangenaam, dat hij hier komt. Ik hoop maar niet, dat bij bij het kind aller hande dwaze gedachten doet ontstaan. Vroeger was die vriendschap heel aardig, maar nu is het toch een ander geval." Mevrouw Kroeker keek peinzend voor zich. „Ik denk, dat hij nog veel te veel vervuld zal lijn van zijn ongelukkige liefde om op ons kind te let ten," zeiile zij. „Ik zou eerder voor zoo iets van El vi's kant bevreesd zijn; maar zij is verstandig en zal er haar vroolijk humeur niet door verliezen." Door de bemoeiingen van zijn vader was Lex Las- sow naar het regiment van Krockor overgeplaatst In den ouderdom van bijna 57 jaar is hier Vrijdagnacht na langdurige ziekte over leden de heer H. L. Klein, koster derlsraë- I lietische kerk, welk ambt hij ruim 25 jaar met voorbeeldigen ijver en groote naauw- i gezetheid bekleedde. Zijn stoffelijk hulsel werd hedenmiddag 1 met gront eerbetoon grafwaarts geleid. Onze vroegere stadgenoot jhr. mr. T. A. I J. van Asch van Wijck zal overmorgen het Diaconnessenhuis te Utrecht verlaten en tot herstel van gezondheid zich naar Wiesbaden begeven. Onze voormalige stadgenoot luitenant-ko lonel H. Tli. Chappuis heeft tegen 1 Mei ontslag uit den militairen dienst gevraagd. Men wil weten, dat generaal-m.ijoor A. J. Prins, commandant der 2e devisie, aange wezen is tot opvolger van luitenant-generaal C. O. van Kesteren als inspecteur der infan terie, die wegens gevorderden leeftijd pensi oen heeft aangevraagd. Van andere zijde wordt generaal-majoor W. G. F. Snijders, commandant der 3e di visie, genoemd als aanstaand Inspecteur. Het 5e regiment infanterie zul van 8 tot 20 September oefeningen houden in de om streken van Amersfoort en dit jaar niet deelnemen aan groote manoeuvres. Na 15 September zullen ook cavalerie en artillerie deelnemen aan die oefeningen. Bij bet te Utrecht gehouden Wapenfeest van den Onderofficiers-schermbond behaalde hei 5e regiment infanterie de volgende prij zen in den korpswedstrijd degen den 4den prijs, bronzen medaille; in den korpswed strijd geweer den 1sten prijs, vergold zilveren medaille, aangeboden door Z. Exc. den Com missaris der Koningin in Utrechtin den korps wedstrijd sabel den 3den prijs, zilveren medaille. i Sergeant W. C. van Rossum behaalde een I 4den prijs, bronzen medaille, in de afdeeling met-prijswinners. In de personeele wedstrijden werden nog de volgende prijzen behaald geweer le af- deeling 2e prijs, verguld zilveren meda'lle, sergeant W. C. van Rossum; 2e prijs, ver gold ziveren medaille, sergeant W. B. Ver schuur; 2e afdeeling le prijs, verguld zilve ren medaille, sergeant A. Hoolhorst; sabel le afdeeling 2e prijs, kunstvoorwerp, serge ant P. de Jong, 3e prijs, zilveren medaille, sergeant N. C. van Rossum invitatie-wed strijd degen le prijs, verguld zilveren medaille, sergeant P. de Jonginvitatie-wedstrijd sabel 3c prijs, zilveren medaille, sergeant P. de Jong allen van bet 5e regiment infanterie. De Onderofficiers scherrnvereeniging »E. M. M. A.", van bier, behaalde In den co lonne-wedstrijd geweer den 3den prijs, een zilveren medaille. In den schoonheidswedstrijd behaalde de (burger) vereeniging sAjax" een uitbundig succes. De Directeur, de heer H. Dumöulin, verwierf' een bronzen medaille met diploma, terwijl aan elk der uitgekomen leden een diploma werd uitgereikt. Adjudant-onderofficier C. A. Casteleijn, van het 5e regiment infanterie, werkzaam ten bureele van den intendant der 2e divisie, heeft pensioen aangevraagd wegens langdu- rigen dienst. De miliciens der lichtingen 1895 en 4899 beboerende tot de korpsen infanterie zullen dit jaar gedurende onderscheidenlijk 25 en 29 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. Reserve-sergeant E. Roos, van het 5e re giment infanterie, heeft met gunstig gevolg afgelegd het examen voor den graad van vaandrig. Bij het 5e regiment infanterie zijn bevcr- derd tot sergeant-titulair de korporaalsA. H. Materman, H. G. A. A. Akkermans, G. I J. Drost, A. A. Akkermaris. W. K. A. G. I Hulïstadt, A. Bakkenes, A. Sparenburg, G. j M. Gaillard, A. van Baaien, G. G. KolfF, W. j Schmoutziguer, P. M. Haagmans en M. Michel. Omtrent Kerstmis 1899 werd door een 30-tal heeren hier ter stede een gelukwensch gezonden aan nu wijlen generaal Joubert. tie graaf stelde zich veel voor van den invloed van Nora en haar echtgenoot op zijn zoon. Lex was nog tc veel vervuld van al het gebeurde, dan dut dit bericht hem belang zou hebben iugeboezemd. Ge durende zes maanden, die hij op de vesting bad door- gebracht, was hij in een stemming gekomen, die j hem voor alles onverschillig maakte. Hij was verra- 1 den door een vrouw; hij had zijn liefde aan een on- waardige geschonken wat kon de wereld hem nog j scheuken, nu hij zijn geloof aan de menschen ver- j loren had In deze sombere stemming kwam hij in zijn nieu- we garnizoensplaats aan en ging nog dienzclfden 1 namiddag naar het huis van den overste Kroeker De bediende liet hem in den salon, waar zich op j het oogenblik niemand bevond. „Het is alles nog juist zooals vroeger." dit trof Lex het eerst, terwijl I hij door de geopende vernndahdeuren uaar den tuin 1 keek. De familie Kroeker bewoonde ook nu weer. een huis bij do stad, midden in een tuin gelegen. „Zou Elvi nog altijd radijsjes zaaien?" Hij lachte even „Elvi! Hoe zou zij opgegroeid zijn? Zij moest nu wel een volwassen meisje ziju." „Is u klaar, mama?" klonk nu plotseling een hel dere stem uit den tuin haastige voetstappen kwa men de verandabtrap op en een allerbekoorlijkst blond meisje, in een wit lennis-costuuin gekleed, ver scheen aan de deur. Lex bleef als vastgeworteld staan en Elvireweek verschrikt een paar schreden terug, terwijl een don kere blos haar gelaat bedekte en zij baar oogen met een verbaasden, vragenden blik op den jongen huzarenofficier vestigde. Maar eensklaps kwam er leven in hem haastig ging hij naar haar toe en greep baar beide banden vast. „ElviEn toen zij hem aanzag met de blauwe kinderoogen, waarvan de blik eensklaps alle herinneringen aan zijn jeugd by hem deden herleven, voegde hij er zacht ala in eer> droom bij :„Zoete kindje." „Lex" riep zy nu jubelend uit, en het scheen wel alsof zij hem ovenals vroeger om den hals wilde val len maar zij bedacht zich nog bijtijds en zag hem slechts met snieekeude oogen aan. „Wat beri ik blij je weer te zien Heerlijk, dat je bij ons regiment geplaatst beDtMaar wat ben je groot geworden." „Jij ook, Elvi. Natuurlijk zijn wij niet gebleven, zooals wij toen waren, maar jij hebt toch nog bet oude gezicht en aan je oogen zou ik je overai her kennen." Zij stonden nog band in baud, loen me vrouw Kroeker binnenkwam. Al was zij het ook in den grond met haar tnan eens, dat het wellicht gemakkelij ker ware geweest, indien Lex niet juist hier was ge plaatst, ontwaakten er toch allerlei oude her inneringen bij haar toeu hij uu voor haar stond. Hij wus toch een goede jongen geweest, de dolle Lexen zij wilde hem lief hebben, hij had iu zijn leven nog zoo weinig liefde ondervonden. Met een plotselinge opwelling nam zij zijn hoofd tus- schea heide handen en trok hem tot zich. „Lex I lieve, oudejongen IZien wij elkander eindelijk weer!" „Norahij sloeg zyn armen om haar heen. „Ben je hem werkelijk nog niet vergeten, „den dollen graaf," die je toch zooveel last heeft veroorzaakt?" Zij schudde het hoofd. „Je zorgt er zelf wel voor Lex, dat men je niet vergeet." Er kwam een schaduw op het smalle, fijne gelaat. „Je bent er zeker niet zoo bijzonder over gesticht, dat ik bij dit regiment geplaatst ben." Hij lachte hard en gedwongen. „Zoo'n „enfant terrible"Maar weet-je, het is toch grappig, als ik bedenk, dat je -nu myn regimentsmoeder bent. Hal ha! Vroeger heb je mijn onibyt klaar gemaakt eu mijn school werk nagezien nu zal je mij op het einde van de maand, als mijn geld op is, zeker wel eens vragen om te konten soupeeren, en dan zal ik onder vier oogen wel eens een preek moeten aanbooren, als ik me hel ongenoegen van den overste op den hals heb gehaald." „Wij zullen maar hopen, dat dit niet noodig zal I zyn, Lex", antwoordde Nora ernstig. Elvire, die in- tusseheu uit de kamer was gegaan, kwam nu met hoed en handschoenen weer binnen. Nora knikte haar toe, en ze'de tot Alex„Wij hebben beloofd naar het tennisveld iu den casino-tuin tegaan. Ga-je mee „All rightHy had onwillekeurig van Irma de gewoonte overgenomen om Eogelsche woorden in zijn gesprek te vlechten. „Wel, hoe staat het tegen woordig met je op hel gebied van den tuinbouw, Elvi," vroeg hij onderweg Ondeugend. „Weetje wel, dal je vroeger elke veer ien dagen je tuintje geheel anders aanlegde? Zij knikie lachend: „Ja, maar mi ben ik niet meer zoo ondernemend. Ik laat alles groeien zooals het wil." „Nu, die methode is ook w el zoo verstandig. Weet je nog Nora, hoe Elvi eens doodmoe uit den tuin kwam en trotsch verklaarde, dat zy alle tulpen „aau het bloeien" had gemaakt? Ik moet zeggen dat zij eer van haar werk luul, want zelfs de kleinste knop pen wareu onbarmhartig uit elkaar gerukt „Ik vindt dat je een gevaailyk goed geheugen hebt," zeide Elvire glimlachend. „Ja, hel zou zeker vrij wat beter zijn indien men I „pienitet" kon drinken en ecu geheel nieuw leven beginnen zeide Lex, nut een eni6t, die in het ge heel niet by de zaak paste. Een verbaasde blik uit Elvire's kinderoogen trof hem; zij werd plotseling 6ok ernstig. „Meen je dat werkelijk." vroeg zij bijna treurig. „Zou je werke lijk afstand willen doen van allo scüooue herinne ringen uit den kindertijd?" „Ach Elvi!" hij zuchtte diep en keek somber I voor zich neer, maar eensklaps wierp hij hethnoïd- achterover, en riep lachend: „Kinderen als het van mij verlangd wordt, dan richt ik nög oude ge- denkteekenen uit den tijd der Wenden op!" „Nog altijd de oude Lexl" dacht Nora. „Hij zal er wel voor zorgen, dat zyu naam ook hier in aller mond komt." (Hordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 1