imiMHimMii Ingezonden. Marktprij zen. Advertentiën. Eind-Examens J. van der Most en A. van Dissel, allen leer aren aan de Hoogere Burgerschool te Deventer. De ten overstaan van de Commissie van Toezicht, op het Middelbaar Onderwijs ge houden overgangs- en eind-examens van den cursus 19011902 der Burger Avondschool zijn op 25 dezer geëindigd mot den volgen den uitslag Uit klasse I A (de Ambachtsklasse) wer den naar II A bevorderd: A. van der Vel den, H. van Aohterbergh, M. Voskuylen, P G. van Nieuwkerk, Ft. Flop, D. P. van den HoolF, C. Schreuder, Velthuysen, D. van der Fenne, J. B. van der Hoeven, J. F. van Manen, P. van den Berg, A. W. van der Heyden, E. van Bekkum, W. KerkholF, H. van de Vijzel, W. van Doorn, H. van de Hoef, A. J. W. Jens, B. C. Schaufele, enJ.deBree. Uit klasse I B (de Kantoorklasse) werden naar II R bevorderd: J. W. Cornelisse, J. Pechtol, J. C. Steeubeek, W. B. J. van Aken, G. van den Riezenbos, A. van Biggele, P. van 't Veer, C. van den Donker, J. Stuurop, J. A. J. Lorijn, J. Kaspers, H. J. L. Schicken- dantz, H. Riphagen, VV. Groenliuyzen en H. Velthuysen. Het einddiploma werd toegekend aanC. van Aohterbergh, W. H. C. Nieuwlan dE. S. Reeders, J. A. van Woudenberg, J. Bloe- mink, H. van Beek, A. Bekker en FI. G. van Veen. gund hulde te brengen aan allen die op deze afdoende wijze het vreeselijk lot der Boe renvrouwen en kinderen in de Worgerkam- pen hielpen verzachten. De A. F. C. »Quick" zal van 4 lot 6 April deelnemen aan de serie wedstrijden welke door de Arnhemsche club sVitesse" ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan zijn uit geschreven en voor welke wedstrijden o. a. medailles zijn uitgeloofd door H. M. de Ko ningin, H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. Fl. Prins Flendrik der Nederlanden. Het Paleis »Soestdijk" en de bijbehoo- rende gebouwen zullen met gas verlicht wor den. Bij de Nederlandsehe Centraal-Spoorweg- Maatschappij zijn, in verband met de opening opl Mei van het gedeelte BarneveldEde van den spoorweg NijkerkEde met ingang van 14 April benoemd: tot stations-chef le Barneveld de lieer M. Buitenhuijs, thans klerk bij den Dienst van vervoer, en tot stations-chef te Lunteren de heer J Jonker, van die zelfde aideelingvoorts met ingang van 1 April tot stations-chefte Ermeloo- Veldwijk de heer FI. Bekker, thans stations chef te Huis ter Heide en tot klerk te Er- meloo Veldwijk de heer L. Op 't Hof, thans Nijkerktot stations-chef te Soest de heer C. H. van Ingen, thans klerk bij den j Dienst van vervoer; tot stations-chef te Huis Als gewoonlijk ware) uit het Schoolfonds j ter Heide de heer F. H. Wandscheer, van der Loge vJacob van Campen" weder een die zelfde afdeeling. aantal mooie prijzen, tot belooning zoowel voor vlijt en goed gedrag al." voor vorderin gen, beschikbaar gesteld. Eerste prijzen wer den uitgereikt aan C. van Achterbergh, A. van der Velden en H. van Achterbergh, tweede prijzen aan M. Voskuylen, J. W. Cornelisse en J. Pechtol, en een derde prijs aan P. G. van Nieuwkerk. Begonnen met 75 leerlingen, te weten res pectievelijk 50 en 13 in de klassen I en II en 12 in die voor het voortgezet Teekenon- derwijs, eindigde de cursus met 71. Van hen konden er 14 niet worden be vorderd. Voor den nieuwen cursus, die in October aanvangt, zullen de candidaten in September worden opgeroepen. Op de Dinsdag hier zonder uitloving van eenige premiën gehouden eerste veemarkt waren aan de lijn gebracht 120 koeien en 10 schapen. Voor vette koeien werd besteed 1175 i f250; voor guste kooien f 100 a f150; kalf koeien 1150 a f230; kalfvaarzen f100 A f140; en pinken f40 a 70. Over het algemeen was de handel vlug er waren veel vreemde kooplieden aanwezig. Bij het vergraven van grond werden he denochtend door J. Coenen, op zijn terrein aan de Korte Dorresteinsche steeg hier, omstreeks een Meter beneden den beganen grond naast de scherven van een potje in een grootendeels geheel vergaan linnen zakje 202 meest zilveren groote en kleine munten gevonden. Zij zijn allen uit het tijdvak tusschen de jaren 1580 en 1(340 en meest alle uit De venter, Kampen of Zwolle; enkele zijn uit Utrecht, Groningen, Holland, Zeeland en West-Friesland. Doordien zij onbeschermd een paar eeuwen onder de bovenste zandlaag hebben gelegen, zijn ze alle uitermate verweerd en voor het meerendeel erg beschadigd. Slechts een tiental heeft, sus minder alge meen voorkomend, eenige numismatische waarde en het is dan ook inderdaad niet de moeite waard, dat verzamelaars er een reis naai- Amersfoort voor ondernemen. Bij Kon. bt-sluit is benoemd tot Burge meester van Bunschoten de heer L. van Duyn, Secretaris dier Gemeente. De jongste groote vierjaarlijksche verhu ring van landerijen onder Bunschoten, Hoog land en Eemnes heeft een verrassend resultaat opgeleverd. Het totaal der opbrengst was veel grooter dan bij de vorige verhuring. Onder andere werd een perceel verhuurd voor bijna de dubbele som, waarvoor het verhuurd geweest was. Ook is men van oordeel, dat de verpachtingen, die op til zijn, geheel in het voordeel der verpachters zullen afloopeu, te meer, daar er weinig of geen hooi is overgebleven. De eerste kievitseieren te Eemnes zijn Palmzondag gevonden door den welbekenden zoeker G. Aspink. Daar het de eerste waren in den omtrek, was de prijs er ook evenre dig naar. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek met ingang van 1 April eervol ontslag verleend aan den beer J. B. de Beaufort als Burge meester van Woudenberg, welk ambt hij sedert 1872 bekleedde. Luitenant-kolonel P. A. van Buureri, van bet- 5e regiment infanterie, is benoemd tot lid en Voorzitter der commissie welke in Juli en Augustus het loelalings-examen voor de Cadettenschool te Alkmaar zal afnemen. Bij Kon. besluit is bevorderd tot majoor bij liet 5e regiment infanterie, de kapitein W. F. K. Bisschoff van Heemskerk, comman dant van het le bataljon hier. Aan de Hoefsmidschool hier is het diplo ma voor het diploma voor hoefbeslag uitge reikt aan de de burger-leerlingen A. de Jon ge, te Tjugen (Groningen) en E. J. Ditzel, te Drein pt.. Als Paasch-gave verzond de jongemeisjes- veroeniging »De Transvaalsche Vierkleur" heden haar laatste bezending goederen voor de Concentratie-kampen in Zuid-Afrika, met name 37 paar kousen, 29 vrouwe- en 33 kin derrokken, 30 vrouwe- en 31 kinderhemden, 24 vrouwe- en 27 kinderbroeken, samen 217 stuks, zoodat thans in het geheel 795 stuks verzonden zijn. Het bijeengebrachte geld is geheel besteed voor het inkoopen van goed, terwijl de lap- rn, liet garen, enz. bij de laatste zending verpakt. Bij de Penningrneesteresse, mej. L. Boshuizen (Brepstraat) ligt de Rekening en verantwoording ter inzage. Waar liet Bestuur zijn dank brengt aan allen, die het door werken of door geld steunden en bericht dat de vereeniging met 1 April ontbonden wordt, zij het ons ver Men zij voorzichtig met mooi-praters, want mooi-praten bereidt vaak den weg voor lee lij li-doen. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien de aanschrijving van den heer Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 22 Februari 1902, No. 1(3 A.Z. (Provin- ciaalblad No. 32). Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat ingevolge de Wet van 8 November 1815 (Staatsblad No. 51) alle vorderingen ten laste van liet Rijk over het jaar 1901, vóór den 1. Juli e.k. moeten worden ingediend bij de autoriteiten door wie de bevelen tot bet doen van leverantiën zijn gegevenen dat de be langhebbenden, die hiertoe van de tusschen- komst des Gemeentebestuurs wenschen ge bruik te maken, hunne declaratiën vóór den 30. Juni aanslaande ter Secretarie belmoren in te leveren. Amersfoort, den 27. Maart 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJT1ERS. De Secretaris, B- W. TH. SANÜBERG. Burgerlijke stand van Amersfoort. van 20 tot en met 2(3 Maart 1902. Klein, 56 i. eclitg. »an S. Frank. Hendrica Meskes 8 m. Helena Maike de Keizer, 67 j. echte, van N. van Veen. Gijsberta Wijnaads, 09 j. wed. van J. van de Kuilen. Roelof Jongbloed, 19 j. ongeh. Hille- gonda Al.da Trooster, 70 j. wed. van J. Hee- ger. Ëverardus Arends, 2 j. Eduaru Karei Willem Busehenhenke, 7 m. Abra ham den Enting, 82 j., echtg. van Christina Otto. Het opnemen van Ingezonden stukken brengt niet altijd mede, dat de Redactie on voor waardel y k instemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt nimmer teruggegeven. In een plaatselijk blad heeft dezer dagen een bericht plaatsing gevonden, waarin een eenigszins onware voorstelling gegeven werd omtrent een ongeval, overkomen aan een koe, bestemd voor den lieer C. J. Visser, slager alhier. Deze koe n.l., komende van liet platteland, was door de vreemde, tamelijk drukke om geving, wat men noemt zenuwachtig, over spannen geworden en weigerde daarom den wagen, waarop zij was aangevoerd, te ver laten, een verschijnsel, dat zich meermalen, ja dikwijls voordoet. .Men was toen genood zaakt, het dier op den wagen af te maken. Dat een en ander echter in 't geheel geeu invloed had op de hoedanigheid van liet vleesch van dit dier afkomstig, bewijst o.a de verklaring, afgeven door den Keurmeester van vee en vleesch hier ter stede. Deze luidt als volgt: »De ondergeteekende A. Overbosch, Keur meester van vee en vleesch te Amersfoort, verklaart, dat het rundvleesch, aanwezig in de slagerij van den heer C. J. Visser in de Nieuwstraat te Amersfoort, is afkomstig van een eerste soort koe en daarom voor con sumptie zeer geschikt is. Amersfoort 17 Maart 1902. De keurmeester voornoemd (ge- teekend) A. Overbosch". RECLAME S- I5 regels f l.25; elke regel meer f0.25. Eene vrouw gedurende jaren gemarteld. Juffrouw de Vet te Gilze (Noord-Brabani) had vol gens verklaring barer echtgenoot sedert langen tyd geleden aan bloedarmoede en algemeene zwakte. Het leven werd haar ondraaglijk, de eetlust bestond niet meer en de spijsverteering was moeilijk, maag krampen deden zich voor na de geringste spijzen gebruikt te hebben, ook had zij steken in de zijde, de slaap was onrustig, en bovendien had zij veel last van oorsuizingen. Onze verslaggever die haar deze zomer eeu bezoek bracht uaar aanleiding van bet geen haar mau ons geschreven bad, bekwam de bevestiging van de patiente zelve. Ondanks al de behandelingen die ik geprobeerd had, zoo ging zy tot onze verslaggever voort, mijn kwaal verer gerde van dag tot dag. Ik was weldra niet meer in staat iets te verrichten. In do couranten las ik zooveel over de wondervolle gevallen van genezing door de Piuk Pillen van Dr, Williams, dat wy 'ook besloten er eens toe over te ganu. Na verloop van eenigen tijd gevoelde ik mijne krachten terug ko men. Ik zette voort en welde zag ik met pleizior mijn eetlust opgewekt, de slaap was rustiger en ik nam in krachten toe. Nederlandsehe Centraal Spoorweg- Maatschappij. Definitieve ontvangsten over de maand Nov. Reizigers Bagage en honden Goedeten, levende dieren, rijtuigen, enz. Buitengewone ontvangsten en telegraaf Totaal 1901 Ontvangsten over November f 118847.13 Ontvangsten sedert 1 Januari f 1415 10315 Gemiddeld aantal Kilom. in expl. van af 4 Januari Dus ontvangst per dagkilometer 37.34 f 54507.43# 1174.2(3# 60370.70# 2 794.72# /118 847.13 1900 f 108 310.97# f 1 255 450.74# 113 112 33.56 Amersfoort, Woensdag 2(3 Maart 1902. Appelen fü.--- a f0.— Peren f0.— a f0.Zandaardappelen fl.80 a f2.Hoen- dereierei. f2.80 a'f'3.35 per 100 stuks. Boter fl.30A f 1.40 p. k. Kippen f0.90af 1.20. Kuikens f0.— a f0.—Piepkuikens t'0.— A f0.—Eenden 10.(30 a 10.90. Hazen i 0._ a f0.—Wilde konijnen f0.A 10.Tamme konijnen 10.90 a f 1.20 p. st. Duiven f 0.50 a 1'0.70. n. paar. Vette varkens f0.— a 10.—. Magere varkens C14.a 1'20.Zeugen f 0.60 a 10. 0 Biggen fG.— A f 12.— Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen. heet. Peren heet. Klei aardappelen, 100 heet. Zandaardappelen. 90000 st. Hoendereieren. 800 kilo Boter, Vette varkens, 20 Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 90 Biggen en 10 Zeugen. De Heer en Mevrouw SANDBERG Geiswkit van der Netten, geven kennis van de geboorte eener levenlooze DOCHTER. Amersfoort, 27 Maait 1902. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze hartelijk ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader, «le heer WILLEM JACOB 1MMINK, emeritus-predikant, in den ouder dom van 02 jaren. A. m. immink— Crommelin. rar.J. W. A.1MMINK. A. IMMINK— Roijer. F. W. R. immink. H. C. immink— Den Peer Poorti uaei.. Kopenhagen) G. M. E. IMMINK. Apeldoorn, -19 Maart 1902. Zwolle GEBOREN: Adolf, z. van J. M. C. Haak en A. Voorthuijsen. Jan, z. van F. van der Leek en T. Helinsing. Everarda Wijntje, d. van J. J. van Doorn en II. van Vonno. Ariën Jacob, z. van H. Arts en G. de Reus. Lijsje en Antje, twee dochters van G. Hooijer en A. van den Broek. Klaas, z. van E. van IJ ken en C. van den Pol. Johanna Geertruida, d. van J. T. M. de Groot en J. G. S. Weiland. Antonius Hermarius Josephus, z. van R. Floksbergen en J. van Geijn. Johannes z. van T. Wijnands en G. Beek. Johanna Fre-lrika Hendrika, d. van G. S. Klokke en R. Schul- tens. Rudolph Herman, z. van D. van Kooij en H. van Hoff. ONDERTROUWD: B. Brouwer en G. S. Kok. GETROUWD: Geene. OVERLEDENJohannes Kraan, 5 j. Hendrikus Lambertus Kuijer, 8m. Ariötta van Nieuwenhuizen, 2 m. Ëverardus Paulus Kooreraan, 5 j. Hyrnan Levie Juffrouw De VET, volgenB portret. Than* kan ik zoo U ziet mij om mijn huishouden kroost bekommeren. Do oprechtheid dezer verklaring kan niet in twy- fol getrokken worden en kan slechls eene aanmoe diging zyn de behandeling der Pink Pillen te volgen. Als de zenuwen verzwakt zijn, nis de bloedsomloop gebrekkig is, als bet bloed zelf verarmd is, zullen de Pink Pillen niet de zenuwen te versterken en het bloed te vorryken eene krachtige werking heb ben tegen al deze ziekten aoonls: bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, rheumathiek, zenuwpynon, en de algemeene verzwakking bij den man en de Prijs f 1.76 do doos, f9,— perdoezen. Verkrijg- baar bij Snubilid, Steiger '27, Rotterdam, hool'dde- pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Who, dro gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. na Vries, Kerkstraat 90 te Flilversum. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den heer Simbilié te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen vorkoopen gcedkooperezoogenaamdo Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingoloo- pen zyn en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden; onnoodig le zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn be- gonnen. Het namaaksel der Pink Pil- len heeft nog nooit iemand ge- /IÏ&-TVVwi* uezen. yarajf "r Afbeelding der doos: Heden overleed, in den ouderdom van bijna 83 jaren, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de beer K. TROX, weduwnaar van Vrouwe G. Buirma Wl'ffen. M. DOORNBOS—Trox. J. DOORNBOS. U. J. N. DOORNBOS. B. L. I. DOORNBOS- Wül'peumann. Amsterdam, 23 Maart 1902. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. HOOGERE BURGERSCHOLEN 5-jarigen Cursus 1902. UTRECHT—O VER1JSEL. Zij die het EIND-EXAMEN der Hoogere Burgerscholen met 5-jarigen cursus in de provinciën liTRECHT-OVERIJSEL wenschen al' te leggen, worden verzocht zich vóór 15 April a. s. schriftelijk bij den ondergetee kende aan te melden, met. opgaaf van de school aan welke zij onderwijs ontvangen, en, zoo zij geen leerlingen eener Hoogere Burgerschool zijn, met aanwijzing van de Hoogere Burgerschool aan welke zy het schriftelijk examen wenschen al le leggen. De Voorzitter der examen-commissie, G. J. BUIJ8, Leusdenerweg, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2