Advertentiên. Dr. Groneman, D. H. PIJSEL, Fröbelschool KEUKENMEID, AANBESTEDING. burg en Woudenberg). Stieren geboren in 1901le prijs f 60 Zw. -te blaar van D. van Zijl, te Amersfoort; 2n prijs f40 zwarte kol van A. van der Linde, te Amers foort. Stieren geboren in 1900 of vroeger, prijs van f 100Roodbonte bles van A. van de Lagomaat, te Leusden. Beeren: le prijs f20 Middelsoort 5 orksbire 6 in. van J. van Donselaar, le Leasden 2e prijs f10 gekruist Inlandsch ras, 11 in., van R. Rijk- sen, te Woudenberg. Rammen: le prijs flö Lincoln ras, jaar, van J. van der Vliet, te Woudenberg; 2e prijs fó gekruist ras 1 jaar, dezelfde. In de Vrijdagavond gnhouden maande- lijksche vergadering van «Handel en Nijver heid" bracht de Secretaris verslag uit over het eerste levensjaar der vereeniving, dat met 31 Maart eindigde. Herinnerd werd aan de stichting op 22 Februari 1001 niet aan vankelijk 44 leden, wier aantal klom tot 125 aan de inrichting van informatie- en in-casso- wezen, inet welke dc heer G. Berns zich ge heel belangloos belastte; aan de pogingen door de vereeniging aangewend om verbete ring te verkrijgen van de haven, om een spourweghalle bij de Koppelpoort te verwer ven, voor bete're postbestelling en beter spoorwegverkeer, vooral met Zeist; de brief wisseling omtrent het gebruik van reeds be slapen linnengoed in hotels; het verkrijgen van telephonische aansluiting der goederen loods van het spoorwegstation betere dienst regeling van de tram de quiestie der Zon dagssluiting en der Geineente-leverantiën de langere lostijd van waggon-ladiiigen en de pogingen om een douane-kantoor hier ge vestigd te krijgen voorwaar een reeks van zaken, die menige zoo jonge vereeniging niet zou hebben aangedurfd. De vereeniging heeft thans een een eigen kantoor (Appelmarkt 15) en een eigen bode. l)en Secretaris, den heer M. R. N. Ooster- veen, werd dank gebracht voor zijn uitvoe rig rapport en zijn bemoeiingen. De Penningmeester, de heer G. Berns, deed alsnu Rekening en verantwoording. Er is wel een nadeelig saldo van f 10.27®, doch daar tegenover staat, dat alle oprichtingskosten zyn betaald en thans ruim f90 aan materiaal in voorraad is, ongerekend hel kantoor-meu bilair. Er we: den 50 information genomen en 78 posten ter invordering gegeven tot een be nrug van f2507.065; van deze laatste werden 24 betaald tot een bedrag van l'547.32a en zijn 17 nog in behandeling, terwijl 37 als met-invorderbaar moesten beschouwd. Den heer Berns werd warmen dank gebracht voor zijn financieel beheer en voor den groo- ten ijver en zeldzame» tact waarmee hij de zaak der in-casso's behandelde. De aftredende Bestuursleden, de heeren I. van Hoogstaateu, J. II. van der Meiden en F. M. Houbaer, werden vervolgens mei algemeene stemmen herkozen. Hierna werd meegedeeld, dat de plannen voor het, oprichten van een Handels-cursus I voor kinderen en bedienden der leden vaster vorm tiubben aangenomen en dat de heer Van Hoogstraten zich welwillend beschikbaar j stelde om daarin het onderwijs in Boekhou- i den en aanverwante vakken te gevenook i werd mededeeling gedaan van het ontvan- j gen der Koninklijke bewilliging op de Sta tuten en werd de aandacht gevestigd op het Internationaal congres van den handeldrij- venden middelstand, np 12 en 13 Augustus 1 te Amsterdam te houden. De hoogst belang- rijke stukken liggen ter lezing ten kantore dei- vereeniging. By het lei- sprake brengen van de qua'Stie der douane-loods kwam van «Ie Restuursia- fel <ïe stellige verzekering dat nimmer, mid- delüjk noch onmiddeliyk, door hel Bestuur noch aan een der leden noch aan de ver eeniging in haar geheel, wenken zijn gege- en om inlichtingen te dezer zake aan de Kamer van Koophandel of eenige andere cor poratie te onthouden; dat »H. en N.'' de gewiiiischte gegevens zou hebben, is aan liet Bestuur volkomen onbekend. Volgaarne wil het intuschn» trachten er toe mee te wer ken, dat zulk een douane-kantoor hier komt. Hierna werd de vergadering gesloten. Tot Regent van htt gesticht »l)e armen do Both" is in de vacature, ontstaan door het overlijden van inr. J. G. A. van Zijst, benoemd jhr. mr. B. W. Th. Sandberg. Tot hoofd der (nieuwe) Herhalingsschool is benoemd de lieer I'. van den HoolTA.zn., Hoofd der openbare Lagere schooi 2e soort aan de Hellingstraat, terwijl bepaald is, dat het onderwijs zal gegeven worden in ge noemd schoolgebouw. Onze vroegere stadgenoot luitenant J. C. Wagner, vin het regiment grenadiers en jagers, is ilour den Keizer van Oostenrijk- Koning vun Hongarije, benoemd tot ridder in de Orde van Fi-anz Joseph. Luitenant A. 0. de V i bet l regi ment infanterie, heeft non-activiteit aange vraagd en zal een burger-betrekking aan vaarden. Reserve-sergeant J. 1). Roos, van hel 5e regiment infanterie, is bevorderd tot vaan drig. Door verscheidene ingezetenen van Amers foort werden het vorig jaar loten gekocht van een te Rotterdam gevestigde loterij- onderneming, »Trio" genaamd, waarbij was bepaald, dat de 368ste Staatsloterij zou uit wijzen, of men op zijn lot een prijs gewon nen bad. Bij de trekking bleek, dat 66 personen een prijs gewonnen hadden, O. a. een nicke- len theeservies, een spiegel, een stel schil derijen, enz, Deze prijzen moesten in No vember j.l. aan de winners zijn afgeleverd. Die aflevering liet zich echter, niettegen staande herhaald aanzoek, wachten en nu hebben eenigen van de lotenhouders tegen de ondernemei's der genoemde loterij een aanklacht wegens oplichting ingediend bij de justitie te Rotterdam. Zij verzoeken daarbij evenwel, niet tot vervolging over te gaan, indien de ondernemers alsnog binnen een door den officier van Justitie te stellen ter mijn aan hun verplichting voldoen. Op een dorp in de provincie Utrecht zou Vrijdag een paartje in den echt treden. Bruid en bruidegom wachtten daae-vooi^schter nog op de toestemming van hun respectievelijke papa's. De vader van den bruidegom was daartoe op den dag des huwelijks van elders overgekomen, die van de bruid eveneens, deze zou echter op het Gemeentehuis op het bruidspaar wachten. De plechtigheid zou om twaalf uur plaats hebben en ruim een uur te voren was de vader van de bruid aanwezig. Nadat de man een poosje bad gewacht, be gon bij merkbare teekenen van ongeduld le verloonen. Hij gaf te kennen, dat hij nog kippen en eieren voor de markt moest inpak ken en weinig tijd bad. «Als ze om half twaalf er nog niet zijn, ga ik weg! riep de ongeduldige vader uit, en of men hem op het Gemeentehuis al aan het verstand trachtte te brengen, dat hij tut twaalf uur had te wachten, het haatte niet. «Is 't ook niet voldoende, als ik even op de Secretarie ga zeggen, dat ik goed vind, dat mijn dochter gaat trouwen vroeg de man wenr. «Neen, zulks ging niet." Het werd half twaalf en, of men al praatte of niet, papa deed zijn woord gestand. Hij pakte een voorbijga»: de tram en met zijn (iet vaarwel zwaaiende, riep hij«Ajuus zeg maar, dat ze een anderen dag kiezen, als ik inet de kippen do. rkotn, dan zal ik wel even komen aanloopen Klokslag twaalf uur, zootls bepaald was, kwam het bruidspaar met familie ten Gemeen tehuize, doch kon onverrichterzake terug- ke» ren, terwijl ook de de kerkelijke inzege ning moest worden uitgesteld. De jongelui wachten nog nu maar tot pa weer eens met de kippen doorkomt. Bij de Dinsdag te Woudenberg gehouden periodieke verkiezingen voor hoofd-ingelanden in het le district van het Heemraadschap «De rivier de Eem, beken en aankleve van dien" werden herkozen de heeren J. K. baron Taets van Amerongen van Reuswoude met 177 en A. van Maarien Gz. met 187 stemmen en werd gekozen in de vacature, ontstaan door de benoeming van mr. W. H. de Beau- fort tot Watergraaf, de heer A. van Egdom met 176 stemmen. Bij de heden te Baarn gehouden verkie zing voor het 4e district werd herkozen de heer A. Hilhorst Pzn., met 25 stemmen. Dat ook bij deze soort verkiezingen weieens wordt vergeten, dat kiesrecht kiesplicht is, mag wel hieruit blijken, dat in het 1e dis trict 325 en in liet 4e district 650 stemge rechtigden zijn. In de te Barneveid gehouden vergadering van iiandeelhoudeis in de spoorwegmaat schappij «De Veluwe" is besloten, het. haan vak «Ede—Barneveid met I Mei in exploitatie te brengen en dat in beide richtingen eiken dag 8 treinen zullen rijden. De Voorzitter deelde nog mede. dat 3 eigenaars hun gronden, noodig voor den aanleg van het baanvak Bai neveld— Nijkerk niet by minnelijke schikking willen afstaan, zoodat spoedig tot gerechtelijke onteigening zal worden overgegaan. liet akkermaalshout is dit j iar op vele plaatsen gehakt, eer hal den bepaalden was dom had bereikt. IJet seliynt dat zulks een maatregel is tot wering der eiketiaardvloo, die verleden jaar geheole akkers deed verdorren. De «liederen zonder woorden" in 's men- j schen ziel staan ten minste buiten de critiek van anderen. Voor de maand April zijn professor Ru- dolf Falb's weervoorspellingen als volgt: In de eerste en de derde week ligt de temperatuur lager dan in Maart. Sneeuw j zal slechts in geringe hoeveelheid vallen j daarentegen zullen plaatselijke omweers- j buien voorkomen. Regen vult meer in de eerste, dan in de tweede helft der maand. Van 1 tot 11 April zal het vrij droog zijn, goede regenbuien zullen echter nu en dan voorkomen, sneeuw zeer zeldzaam. De temperatuur daalt. De kritieke dag, 8 April, waarop een zons- I verduistering plaats heeft, zal zich eerst eeni ge dagen later doen gevoelen. Van 12 tot 15 April valt overvloedig regen tengevolge van den kritieken 8sten April. De tempera tuur wordt hooger. Van 16 tot 22 April zal het tamelijk droog zijn, inet neiging tot onweer. De tweede kritieke dag, 22 April, op wel ken datum een maansverduistering plaats heeft, zal zich slechts in geringe mate doen gelden. Van 21 tot 31 April blijft het droog weer, slechts in de laatste dagen komen regenbuien voor, met neiging tot onweer. De tempera tuur lijst. Gevonden voorwerpen. I zilveren lepeltje, 1 rozenkrans. 1 hoed, 1 joiigenspct, 1 blauwe boezelaar, 1 sigaren- pijp in étui, 1 wollen das, 1 hondehalsbiuid, 1 baarkam. Inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie. Nederlaadsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over de maand De cember 1902. Reizigers f 604I4.055 Bagage en honden 1157.00® Goedet en, levende dieren, rijtuigen, enz. s 57 826.205 Buitengewone ontvangsten en telegraaf 2 470.72 Totaal ƒ121808.94® 1901 1900 Ontvangsten over December f 121 808.94® f 100 221.12® Ontvangsten sedert 1 Januari f 1 536 972 09® f 1 361 67.87 Gemiddeld aantal Kilom. in expl. van af 1 Januari' 114 112 Dus ontvangst per dagkilometer f36.98 f 33.31 RECLAMES- 15 regels f 1.25elke regel meer f'0.25. De overdrijving in alles is slecht. Het werken doet leven, docli hot doodt somtijds diegenen die te veel werken. Zulks noemt men over dreven arbeid. De overdreven arb id rtroorzankt allerlei ziekten naarmate de gesteldheid^ van den per snon die er misbruik van maakt. Deze is door bloed armoede aangetast, gene door zenuwaandoeningen, anderen door lendopijnen, steken iu de zijde, hoofd pijnen, ziekten die gewoonlijk uit de bloedarmoede voortspruiten. Men zal U natuurlijk volkomen rust aanbevelen; zulksjisgoed, maar dat zal niet voldoende zijn omdat Uw bloed verarmd is. Uwe zenuwen zijn verzwakt en gespannen en het is noodig oin Uwe geschokte gezondheid te herstellen Uw bloed te her nieuwen en Uwe zenuweu te versterken. Volgt (laar- om het voorbeeld van Mej. J. Vervoort, te Doesborgh. Hare echtgenoot deelt ons 'tvolgende mede. Sinds November 1900 was myne vrouw gedurende dag op dag erg geplaagd met maagpijnen, brakiugen en wel 2 of 3 inaal per dag had zij 't hartwater zooals men dit gowoonweg noemt. De eetlust bestond niet meer; alles hebben wij aangewend, op aanraden namen wij onze laatste toevlucht tot de zoo alom geprezeue Pink Pillen van Dr. Wiliams en werkelijk na 'tge- bruik van de eerste doos werd de pijn miuder en nadat zij twee doezen gebruikt heeft, kan ik gerust verklaren dat zij radicaal genezen is. Zij weet van geen pijn meer, hot braken heeft opgehouden en de eetlust is Hink. Iu jaren is ze niet zoo gezond ge weest. thans is het werk haar niet meer te veel. U behoeft het niet geheim te houden want wij willen anderen dit geluk ook doen ondervinden, die nog lijden zoosls zij leed. Door hunne hernieuwende en versterkende wer king zullen de Pink l'illen bloednrmoede, bleekzucht, neurasthenie, rheumatiek en algemeene verzwakking bij man en vrouw genezen. De attesten der genezene personen zijn oprecht; met allo vertrouwen kunnen de twijfelaars zich tot hen wouden en zij zullen de bevesling vernemen van hetgeen in onze verslmggevitigen vermeld wordt, j Prijs f 1.76 de doos, f9.— perGdoozeu. Verkrijg- baar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde- polhouder voor Nederland, en Apotheken. Franco j toezending tegeu postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro- gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. Dit 1 Vbiics, Kerkstraat 90 te Hilversum. Wacht U evenwol voor de namauksels, varsclmlt u dn echte Pink Pillen alleen bij den heerSnabilié te Rotterdam of bij de depothouders die onder du ntteston in de couranten zijn aangegeven. Allenti- I dere personen verkoopen goedkoopere zoogenaamde I Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek to be- driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloo- pen zijn en hoegenaimd niet uo minste uitwerking j dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, i on noodig te zeggen, dat deze personen spoedig met i het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn bu- Adrian» Johanna, d. van fj. de Gans en W. F. A. Schouten. Petrus, z. van H. van Binnendijk en G. M. Veenendaal. Jacque line Elisabeth, d. van H. Wiegman en J. E. van Huls. Petronella, d. van G. S. Entingb en J. van den HoolT. Annetje, d. van R. Heere en J. Muller. ONDERTROUWD: J. W. van Diest en C. J. van der Heiden. A. J. Middelkoop en A. M. van Stokkum. GETROUWDB. Brouwer en G. S. Kok. J. Kraan en M. van Manen. H. van de Loodijk en M. Smit. E. Visser en H. van Loozenoord. G. Brom en M. P. Gren- zenberg. OVERLEDEN Geertruida Wolfswinkel, 46 i. echtg. van H. G. van Ginkel. Gerard van Reek, 2 j. Barta Tondeur, 19 m. Cornelia Gerdina Hellevoort, 6 m. Antje van Scbendelen, 34 j. echtg. van W. Egink. Jacobus Smit, 31 j. ongeh. Petus Wil helmus Woerst, 75 j. wedr. van J. Rietveld. Karei Meijer, 58 j. echtg. van G. Vink. f Hendrik Ros, 54 j. ongeh. Hendrik Jag- tenberg, 8 m. Wijmpje Hunnessen, 45 j. echtg. van P. Gouw. Getrouwd Dr. F. A. F. GRONEMAN en Alida E. DOORNROS, die, mede namens wederzijdsche familie, be- danken voor de belangslelling, by bun hu- I welijk ondervonden. Groningen, 9 April 1902. j Voor de vele en hartelijke be- I wijzen van belangstelling bij zijne geboorte aan hem en zijne Moeder bewezen, betuigt ondergeteekendeop- 1 rechten dank. ADOLF HAAK. Amersfoort, 9 April 1902. Bezoek wordt gewacht op 15 en 16 April j van 2 lot 4 ure. Groote Bergstraat 34, is van 4 April tot nadere aankondiging uit de stad. De praktijk wordt door de andere dokto ren waargenomen. PRIVAAT-DOCENT VAN LAMPEN LA AN 7 AMKH8F00RT. Herhalitigslessen en toezicht op de studie van H. B. scholieren. Onderwijs in Moderne Talen en Wis kunde. Pink I' liet unmankscl <h len heeft nog nooit liezen. Afbeelding der doos: Burgerlijko stand van Amersfoort. j vari 3 tot en met 9 April 1902. GEBOREN: Jan, z. van G. Hof en A. Ter- I luin. Clasina Saartje, d. van P. Houtzager en C. Carbaat. Dirk Jan, z. van G. van Eijs en D. van Woudenberg. Evert, z. van j J. van Daatselaai' en E. Foekcna. Wil- helmina, d. van 0. 1'. van der Aa en A. Jan sen. Jearmette Marianne, d. van W. Claes en J. C. M. lesberts. Johanna, d. van G. 11. Klos e» A. M. Lablans. Dan ia Helena d. van mr. W. M. J. van Lutterveld en A. M. Bicker Caarten. Lam bert us Wilhelmus, z. van T. van Loenen en F. Daatselaar. Pe trus, z. van E. N. Eversen en A. van der Valk. L. van WIJNGAARDEN mr. Schilder en Behanger beveelt zicli beleefd aan. AltNHKMSCHE W EG No. 48. JTT^jr*" Ouders wier kinderen met primo MEI <le wenschen te bezoeken, kunnen zich daar voor aanmelden bij de Directrice, liefst Dins dags en Donderdags tusscben 12 en 2 nur, Langegracbt 13. Gevrangd voor Laren (N. H.) tegen 1 MEI een tlinke, fat soenlijke goed kunnende koken en werken, liefst P. G. Loon f 100 e.. f20 waschgeld. Brieven, met opgave waar getuigen te bekomen zijn, aan mevrouw HIJIDEKOPER, Delft. De architect MEBM. KROES, te Amers- fooit, zal voor rekening van den heer J. H.K. NESÉNBEREND, le Amsterdam, op Donder dag 17 April 1902, 's morgens te 11 uur, in het «Hotel Schwkmmkr" te Amersfoort AANBESTEDEN Het bouwen van een CACAO-en CHOCOLA DE-FA BK IKK niet WA GENHUIS en PAARDENSTAL, op een terrein te Amersfoort aan den W'oudonbergerweg, kadastraal be kend Sectie B. No. 2387. Teekening en bestek liggen van Donder dag 10 April e. k. ter inzage in voornoemd hotel en zijn dan veikrijgbaar a f t.per stel ten kantore van den voornoemden ar chitect Aanwijzing wordt gehouden op Maandag 14 April 1902, 's morgens te 11 uur, aaa het voormelde terrein.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2