Zaterdag 11 October 1902. PHOENIX - BROUWERIJ. No. 5253. 52e Jaargang. Feuilleton. George en Dolly. Stadsnieuws. H. MEURSING Co. AMERSFOORT. Export naar Oost- en West-Indiè. UITGAVE FIRMA A- H- VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden fi. P6r 'l0st Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Legale-, ofncieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 15 cent.Reolames 15 regels f 1.25;eikeregel meer f 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incosseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRAGHT9 Tolophoon 10. kennisgevingen. nationale" militie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente AMERSFOORT, Gezien bet besluit van den Commissaris der Ko- niugin in de provincie Utrecht van den 17deu Sep tember 1902 No. 1 N. M.S.(Provinciaalblad No 109), Gelet op dc artt. 26, 50 eu 51 der Militiewei 1901 en op art. 24 van liet Koninklijk Besluit d.d. 2 De cember 1901, (Staatsblad No. 230, brengen ter openbare keunis, dat de loting der vóór den len September van dit jaar voor de militie ingeschrevenen zal geschieden iu het gebouw AMI- ClTlA, aan het PLANTSOEN, tusschen de Utrecht- scho en Arnhemsche poorten alhier gelegen. op Maandag 3 November e.k. des namiddags te 2 uur voor de ingeschrevenen, wier geslachtsnaam begint met de letter A tot en met E, en op Dins dag 4 November e.k. des voormiddags te 10% uur voor de ingeschrevenen, wier geslachtsnaam begint met de letters F. tot eu mot Z; voorts, dat ter Ge- meentehuize op Diusdag 11 November voor de lo- tiugsnummers 1 tot en met 80, op Woensdag 12 No vember voor de lotingsnurainers 81 tot en met 164, telkens voormiddag van 9 tot 12 uur by den Bur- genieeestcr aanvraag kan geschieden voor de getuig schriften, vernield in de le en 2e zinsnede van art. 51 der Wet, luidende als volgt: „Om vrijstelling wegens eigen militairen dienst of dien van broeders te verkrijgen, moet men overleg gen een paspoort of ander bewijs van ontslag, of een uittreksel uit bet stamboek of eeu bewijs vau wer- kelijken dienst. „Ter bekoniing van vrijstelling wegensbroederdienst moet men bovendien ovcrleggcu een getuigschrift van don Burgemeester, waaruit het getal zonen, tot het geziu behoorende, blijkt", en art. 42 eerste lid, van het aangehaald Konin klijk Besluit: „Het| bewijsstuk, iu de eerste zinsnede van art. 51 der Wet vermeld, kan, zoo niet reeds iugovolge art. 39, derde lid, vau dit besluit onder den Burgemees ter berust, ten minste tien dagen v orden dag, waar op de zitting van den Militieraad wordt geopend, worden ingeleverd bij den Burgemeester der gemeente, in welke de loteling, die vrijstelling verlangt wegens eigen militairen dienst of wegens broedcrdien.it, voor de militie is ingeschreven eindelijk, dat hot opgeven der reden van vrijstel ling, het inleveren vau de benoodigde bewijsstuk ken en het doen opmaken van het bij de Wet ge vorderd getuigschrift uiet voldoende is om zich do vrijstelling te verzekeren, waarop de lotelingen uieo- nen aanspraak te kunnen uiaken, maar dat hun be lang medebrengt om bovendien de vrijstelling to vragen iu de zitting van den Militieraad, of op den tyd daarvoor overeenkomstig art. 46 van bovengo- genoemd Koninklijk Besluit bepaald. Amersfoort, don 8. October 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUUT1ERS. De Secretaris, B. W. Tu. SANDBERG. uitdeelkn vitii spijzen. Dc BURGEMEESTER on WETHOUDERS van AMERSFOORT, l-rengcii tor keunis van do Lngeze- tenen, dat de Commissie, die zich gedurende ouder- schndeno jaren heeft bolast mot do bezorging van spijzen aan behoeftigen, zich weder bereid heeft ver klaard om gedurende den a. a. winter hare pogin gen tot leniging vau armoede voort to zulten. Burgemeester en Wethouders, openlijk hunnen (lank betuigende zoowel aan de bovengenoemde Commissie, voor linre belanglooze en edelmoodige werkzaamheid, als aan dc ingezetenen, voor hun milddadige medewerking, maken tevens hokend, dat de commissie voornemens is, om op Maandag, den 13. October e.k. aan te vangen niet het openen der aan de huizen te doenc inschrijvingen tot deelne ming aan het ultdeelen van spijzen geduronde den a.s. winter; terwijl de ingezetenen dezer Gemeente drin gend worden aangespoord om door rttiruc inteeke- niiig de heilzame pogingen dier Commissie te on dersteunen en daardoor hunne belangstelling iu deze zoo nuttige inrichting te tooncn. Amersfoort, den 9. October 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgomeester, B WUIJTIER& De Secretaris. B. W. Th. SANDBERG. Niet lang geleden lunchte myti neef George bij me. Hij is een opgewekt jonkman en student aan de Universiteit to Oxford. Zyn gezelschap werkt altijd zeer verJ'rissehend op me en ik meen, dat ik vau rayn kant hem slof tot nadenken verschaf. isy deze gelegenheid evenwel was hij buitengewoon stil ik zei heel weinig, inanr at met veel smaak. Daarna gingen we in hel Park wandelen. Sam, zei George plotseling, ik ben do ongeluk kigste man van de wereld". Ik zou wel eens willen weten, wat je anders ver wachten kan op jou leeftijd", merkte ik op enatek een sigaar aan. 41ij liep eemgen lijd zwygend voort. „Zeg, Sam. toen jij jong was, beu je toon wel eensHier hield hij op, bracht zijn boord in orde en werd vuurrood. „Wat bedoel je, George was ik zoo nieuwsgierig te vragen. „Nou, ik bedoel.... of je het wol eens («pakken hebt gehad, zie je t" „Of ik wel eens verliefd geweest ben, bedoel je George 7 Noen, nooit." „Nooit „Neen. Jjj wel 1" „Ja, en 't is lam genoeg". Daarop keek hy me aan en giug voort: „Maar dat is toch gek, zeg, dat jy nooit..weet je dus niet hoe je je dan voelt?" „Hoo zou ik dal kunnen weten? vroeg ik. Hoe voel jy je dan George greep myn arm. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dor Ge meente AMERSFOORT. Gelet op de artt. 6 en 7 dor Hinderwet; Brengen ter algemeene keunis, dat door E.VEE- NING Hzn. een verzoekschrift is ingediend om vergunning tot uitbreiding zijner stoomweofinrich- ting door vervanging van den vroeger gebruikten stoomketel door een grooteren van 80 panrdekrach- Welk verzoekschrift, met de daartoe betrekkelijke bijlagen, gedurende veertien dagen, op werkdagen van des voormiddags 9 uren lot dos uiiddugs 12 uren, ter secretarie (lezer Gemeente voor belang hebbenden ter visie ligt en dat op Dontlordag, den 23. October 1902 des voonuiddags te lO'/t uur, aldaar do gelegenheid wordt aangeboden, om eveutuëele bezwaren tegen liet oprichten dier inrichting mon deling en schriftelijk toe te lichten, terwijl drie dagen vóór dien dag inzage kun worden genomen, van de ter zake ingekomen schrifturen. Amersfoort, den 9. October 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIEBU. De Secretaris. B. W. Tu. SANDBERG. dag, den 15. October aanstaande, des namiddags te 1% ure. Amersfoort, den 11. October 1902. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIKRS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien artikel 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat do Raad dezer Gemeente zal vergaderen opWoens- De mot ingang van 6 October nieuwbe noemde Gezondheids-commissie is gisteravond door den Burgemeester op plechtige wijze geïnstalleerd. Zij zal huar vergaderingen houden ten Uaudhuize. In do vergadering van don Raad dezer Gemeente, welke zal gehouden worden op Woensdag 15 October, des namiddags half twee, zullen aan de orde worden gesteld de volgende Punten van behandeling 1. Voortzetting der behandeling van de aanvrage om subsidie, enz., van het Bestuur der vereeniging «Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken". 2. Voorstel om te berusten in de door de Commissie van Toezicht op het Middel baar onderwijs verrichte splitsing van klas sen der Hoogere Burgerschool, cursus 1902 1903, n. I. klasse V in twoe afdeelingen en de overige klassen in drie afdeelingen. 3. Ontwerp-besluiten tot vaststelling van jaarwedden van onderwijzend personeel Luger onderwijs. 4. Request van J. Leenheer Cz., te Hei- nenoord, om kwijtschelding van boete, met advies tot afwijzing van bet verzoek. 5. Voorstel betreffende straatbenaming. 6. Voorstel tot beplanting van de nieuwe Stations-toegangswegen met opgaande hoo rnen. Renoerning van een tijdelijk leeraar in Hoogduitse!) aan tie Hoogere Burgerschool. (De aanbeveling bestaat uit de hoeren J. Kroon, to Amsterdam; R. Luitjens, te's-Gra- venhageen J. J. Lecker, te Leiden.) 8. Benoeming van een Directeur van den Gemeente-reinigingsdienst. (De aanbeveling bestaat uit de heeren E. Th. Woudstra, te EnschedeA. J. tie Wilde, te Zutphen; en P. A. Pot, to Delfzijl.) Tor Woonsdug hier geliouden vrije vee markt waren 00 stuks uangevoerd. De haudol was vrij levendig, terwijl be steed word voorvette koeien van f170 tot f220, guste koeien f 100 il f150, kalikoeien f160 tot f180, kulivaurzon 170 h f140, pin ken f50 f70. Eenige maanden geleden trad de heer W. van Esvold, Directeur van do Surinaamsche bank to Amsterdam, af als Directeur-presi dent van dio batik te Paramaribo. By zijn vertrek uit de kolonio word hem, uit waar- deoring eu sympathie, namens eon groot gedeelte dor burgerij door een comité aldaar een huldeblijk toegezegd, dut hem in Neder land zou worden aangeboden. Die aanbieding geschiedde gister uit naam van het comité door do heoren ihr. mr. J. I,. W. C. von Weiier, Rechter te Rotterdam, en J. A. H. Reiziger, W.-I. Ambtenaar met verlof, te 's-Gravenhage. Het huldeblijk be staat uit een zeer fraai studeerkamer-ameu blement van oen zeldzame Surinaamsche houtsoort. Het voorbereidend militair onderricht in dit district wordt gegeven onder leiding van ka pitein D. M. van Leeuwen, van het 5e regi ment infuuaterfe, terwijl met het onderwas belast zynte Amersfoort, Baarn, Rhenea en Westbroek, luitenant W. F. N. von Hom- bracht; te Nykerk, luitenant H. C. J. M. Berkeljonte Soest, Putten en Wyk-by- Duurstede, luitenant T. C. van Erp; en te Utrecht, luitenants W. Moll on J. F. Legner. De aanmelding voor de jongelieden uit Amersfoort hoeft hedenavond klokke half zevon plaats in de Infuntcriekazerne No. Do oefeningen zullen omstreeks 15 No vember uanvungen. In het heden vorsrhenen 15de bulletin der #V. P. N." wordt o.a. meegedeeld, dat „Het is of jo in <te hel bent," zei hij mo in ver trouwen. „Dan, merkto ik op, heb ik geen reuen om te be treuren, dat ik.. „O, maar toch ie hot lang niet akelig,'viel George mij in de rede. „Dat lykt mo nogal paradoxaal," waagde ik opto merken. „Het is verduiveld laBtig om 't uit te leggen, al» je bet nooit gevoeld bobt, zei George op beleedigdon toon, maar wal ik zeg, is do volle waarheid." „U mijn waarde vriend, ik denk er uietaan, je tegen te spreken", haoste ik my te zeggen. „Laten we op een bank gaan zitten, stelde George voor en naar de rijtuigen Itijkeu. We zien misschien iemandiemand, die we kennen, zio je, Sara." „Zeker, dat is best mogelijk," zei ik en wegiugen zitten. „Ju voelt je als het waro onderste bovou gekeerd giug George voort. „Dat is heel merkwaardig!" riep tk uit. „Hot eetio oogenblik ben je de gelukkigste man op do wereld en het volgende ja, het volgende heelemanl paf." „Maar, voerde ik hem tegemoet, zekor toch niet zonder voeldoende reden voor zulk een verande- ring?" „Reden? Nonsens! Het minste bagatel is al vol- doende." Ik tikte de nach van mijn sigaar. „Misschien, merkto ik op, heeft het dien merk- waavdigen invloed op jou maar dat is toch zeker zoo niet met alle menschon, wol?" „Best mogelijk van niet, gaf George toede meeBte inensclien zyn zulke ongevoelige hoesten." „O juist, dat is hoogst waarschijnlijk wel do ver klaring van het feit," zei ik. „Ik bedoel jou niet, ouwe jongen zei George met een zóo berouwvol gezicht, dat het duidelijk wn», dat hij me wel bedoelde. „O, verontschuldig je niet," zei ik. „Maar als je het werkelijk leelijk te pakken hebt, dan is er niks anders in de wereld." „Dat schijnt me toch geen gezoudo toestand," „Gezond? Wio praat o avond on moede ik haar op e gezond Nou, gister- met haar gepraat. Nou zou jo zoggen, dat voor een poos voldoen zou, nietwaar?" „Ja, dat zou ik zekor hebbon gedacht," stomdoik toe. „Dat zou don meoaten mannen ook wel voldoen, denk ikmaar wat my hetrelt, ik vool mo, nlsofik haar iu zes maanden niet gezien heb I" „Maar, beste jongen, dat is tocli hcuacli oen bootjo belachelijk, vindt je niet Je zegt, dat jo met dezo jonge vrouw „Deze jonge vrouw „Ja, jo hebt mo haar naaiu niet genoemd, zio jo," „Neen, en dat doe ik ook niet. Ik zou wel een» willen weten of ze by de Musgruves is, vanavond „O, je kunt er zeker van zyn, zei ik, troostend, dal je haar orgens ontmoet iu de eerst volgeudc wc- kou." George keek mo aan. Daarop merkto hy met eeu bitteren lach ou: „Het is vry duidelijk, dat jij het nooit gevoeld hebt. Je beut al oven erg als dio lui, die boeken schrij ven." „Maar, die geven toch wol beschrijvingen van vol doende warmte en kleur." „Ja, dat kau wol, maar hot is hoelemaal vorkoord, althans, hot is niet wat ik voel. En dan die meis jes uit de boeken. Allemaal hoesten I" George Bprak met groote heftigheid on daarom zei ik „Die dame, waar je zoo mee gepreoccupeord bout, is mooi, veronderstel ik George keerde zich naar my om. „Hoor eens, 8am, kan je !o rnoud houden?" Ik knikte. „Goed, ik laat ine hangen, als ik jo haar niet aan wijs 1" „Dut is buitungowoon vriendelijk van jo, George," zei ik. „Dan kan ju zelf oordcelen, zul George, ftiaar, zie jo, liet is niet alleen haar uiterlijk, ze is hot aller. Hij Idold op. Toon ik omkeek oiu to zien wiuirom was zijn gozicht vuurrood: hy hield zijn wandelstok krampachtig omkneld in zijn linkerhand; zijn rech ter was op hel punt, naar zijn hood te vliegen. „Daar koiut zo nan, tluistordo hij. Kijk nou." Ik richtte mijn blik op du rij van rijtuigen, die langs ons ging en zag eon motsjo in oen victoria zitten aan haar zijde zat oen dikke dame van mid delbaren leeftijd. Het meisje leek beslist op do damo en een beschrijving van Jo dame zou uiet interes sant zijn, dunkt mo. Hut tneisjo bloosde oven en boog. George en ik namen onze hoeden af. Do vio- torla en die er in zaton waren verdwenen. George leunde achterover eti zuchtte. Daarop zei hy „Nou, dal v *V Er klonk afwachting in zyn stem. „Zo heeft oen buitengewoon innemend voorkomen," merkte ik op. „Er is in heel do stad goon meisje, dat in haar schaduw kan staan, zei George. Som, ouwe jongen, ik geloof, dat ze een bootjo van me houdt." „Ik ben er zeker van, George," zei ik, En dat dacht ik ook werkelyk. „De ouwe lieer is zoo aliuaehtig onredelijk", zei George spytig. „O, heb je er hem over gesproken „Ik heb hem gepolst. Je kunt er zekor van zyn, dat hij niet merkte wat ik bedooklo. Ik sprak erg in liet algemeen. Hy praatte over vooruitkomen in do worcla en dergelykon onzin. Wio wil nou niot vooruitkomen „Ja, wie zei ik. Het is maarwat je bent, ver wisselen voor iets dat uiet betor Is." „En over.wnchton, tot ik wist, wat ik wou. Is het niet genoeg, haar nan to zien?" „Zeker, aal dunkt my ook." Wordt nrvolad.)

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 1