ALKMAAR. Advert3ntiën. E. J. RUITENBERG, Hetborst Van Lutterveid, Instituut „ERICA" Herinnerd zij aan de beperking der treinen op den Zondag gedurende de maanden No vember tot Maart, welke dus aanstaanden Zondag in werking treedt. Door de H. IJ. S. M. is aan de stations een waarschuwing aangeplakt, waarbij de reizigers er op worden gewezen dat het verboden is, in de wachtkamers, op de perrons en in de rijtuigen te spuwen. Deze maatregel wordt ook in België en Duitsch- land toegepast. Het personeel is aanbevolen, hierop streng toezicht te houden. Door den Raad van Toezicht op de spoor wegdiensten is bepaald, dat met ingang van 1 November de standplaats van den districts inspecteur iu het 2e district van Zwolle wordt overgebracht naar Amersfoort. Bij de Zondag te Bergen gehouden wed rennen wonnen de paarden van luitenant G. J. A. A. baron Van Heemstra de drie eerste prijzen«Parsimony", gereden door luitenant baron Van Heeckeren van Mole- caton, gemakkelijk dien in den Monamena- hordenren over 2600 M., «Zamiella", gereden door Mac Gord, met een klein verschil dien in den Netta-ren, 211)0 M. vlakke baan, en «Valérie", eveneens gereden door Mac Cord, hands down in den Ada-ren over 1800 M. «Lough Arrow", de mooie donkerbruine ruin uit «Mulatto" en «Bread Cruml," van luitenant G. J. A. A. baron Van Heemstra, is in eigendom overgegaan aan luitenant jhr. J. W. Godin de Beaufort. Luitenant-kolonel .1. de Waal, van het le regiment veld-artillerie, is bevorderd tot kolonel en commandant van het le regiment vesting-artillerie. Luitenant W. F. de Reede, van het 5e regiment infanterie, is bevorderd tot kapi tein bij het 2e regiment. Aan adjudant-pikeur C. Kamman, van het le regiment huzaren, is drie maanden ver lof verleend in afwachting van pensioen. De zilveren medaille voor 24-jarigen dienst is toegekend aan wachtmeester G. Wallen burg, van het le regiment huzaren. Het eereteeken zal hem 12 November op plechtige wijze wordeu uitgereikt De plaatselijke afdeeling van «Toonkunst" hervat heden haar mededcolingen omtrent uitvoeringen in zusterafdeelingen, tot welke uitvoeringen de leden kosteloos toegang heb ben op vertoon van hun kaart. Het programma dier uitvoeringen ligt steeds ter inzage bij den secretaris, den heer Jos. M. C. Haak (Plantsoen 14), die tevens gaarne bereid is te zorgen voor het bespreken van plaatsen, rneer rijtuigen in den locaaltrein (als een uitvoering te Utrecht plaats heeft bijvoorbeeld), een extra-nachttram aan het station, enz. Het spreekt wel van zelf, dat het zeer ge- wenscht is, zoodra mogelijk kennis te geven van bet voornemen, een dergelijke uitvoering te gaan bijwonen en met die mededeeling niet te wachten tot den laatsten of voorlaat stee dag, als wanneer de extra-rijtuigen niet altijd meer kunnen worden aangevraagd. vergadert Donderdagavond 8 uur in «Ons Huis", Kortegracht. Door volkomen onverklaarbare oorzaak ge raakte Zaterdagavond tegen 12 uur een man uit De Birkt bij den Grooten Koppel in bet Spui. De heer Jansen, die toevallig aan de deur stond, hoorde hem vallen (het was zeer don ker) en haastte zich hem een raagbol toe te steken en om hulp te roepen. De heer Lablans kwam met een puthaak toegeloopen en met behulp van eenige vrouwen werd de drenkeling nu ras op den steilen kant ge haald. Er is geen sprakÊ van, dat het geval in verband stoat met de kermis; 'smans ka meraad die, door den schrik bevangen, stond te huilen als een kind, verklaarde dat zij niet eens op de kermis geweest waren. Het vermoeden is dan ook, dat de duisternis oor zaak is geweest van het ongeval dat zóo goed is aigeloopen. De Rechtbank te Utrecht eischte tegen de 27-jarige dienstbode E. van P. in de zaak aan den Soesterweg 6 maanden gevangenis straf. Vrijdag 31 October, Botterdam DIE SCHÖPFUNG. Leden persoonlijk toegang. RECLAMES 15 regels f 1.25elke regel meer f0.25. Bij de Zondag op het terrein aan den Leusderweg gehouden competitie-wedstrijd voor den U. 1'. V. B. tusschen het tweede elftal van «Quick" (Amersfoort) en «Victoria" (Zeist) won laatstgenoemde met 35. «F. I). I." (Amerstoort) sloeg «Olympia" (Zeist) te Zeist met 50. Aanstaanden Zondag speelt het eerste elftal van «Quick" op het veld bij Leusden tegen «S. E. V. I. O. S." (Amsterdam) om den Holdert-beker. Thans wordt weer gemeld, dat er geen sprake van is, dat H.M. de Koningin-Moeder 15 November van «Soestdijk" in Den Haag zal terugkeeren. Daarentegen zou H.M. wel van plan zijn, in de volgende maand zich eenigen tijd bui tenslands te begeven. In 1895 werd door een van de tegenwoor dige Bestuursleden der afdeeling Amersfoort van de «Ned. Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst" te Baarn een zangvereeni- ging opgericht. Deze heeft zich Zaterdag geconstitueerd tot een afdeeling van «Toonkunst". Het aantal Eereleden is 5, dat der gewone leden 40, die allen lid zijn van de zangver- eeniging der aldeeling. Het afdelingsbestuur bestaat uit den lieer F. Jansma, Voorzitterraej. C. P. Greidanus, Secretaresse; en den heer J. J. Veerman, Penningmeester-Bibliothecaris. Directeur der zaugvereeniging is de heer C. W. S. van der Flier. Blijkens advertentie in dit nummer wordt met aanvang van 1 November de tramweg BarneveldEde door de S. S. geëxploiteerd als locadspoorweg, waarvoor dan een ver snelde dienstregeling wordt ingevoerd. Het traject zal diententengevolge worden afge legd in een half uur, in plaats van in 45 minuten, zooals thans. Tot goed besluit van de genoeglijke avonden» den velen hezoekers van het «Militair Tehuis" aan de Beekstraat bereid, werden daar gis teravond wedstrijden gehouden tusschen de verschillende reciteer- en zangvereenigingen, die de geheele week hun gasten zoo goed en aangenaam bezighielden. «Vader" Kremer en sergeant Glinderman hebben weer veel eer van hun pogen. Donderdagmiddag half vier zal in «Ami- citia" een vergadering worden gehouden in welke zal worden getracht een Lees-museum en van lieverlede een bibliotheek op te richten. Hoofdzakelijk zullen wetenschappelijke tijd schriften en andere periodieken benevens hoofd-partijorganen, brochures en vlug schriften ter lezing liggen. Reeds meer dan 30 personen schonken hun instemming aan dit zeer goede voorne men als er een 40 a 50 worden gevonden, die bereid zijn als lid toe te treden, dan durft de voorh opigc commissie, bestaande uit de heeren jhr. mr. E. van Beresteyn, H. J. van der Noordaa en P. le Grand, de on derneming aan. Een 74-tal periodieken is reeds toegezegd. Hopen we, dat de zaak tot uitvoering kome en Donderdag haar bedrag krijgt. De plaatselijke afdeeling van den «Volks bond", vereeniging tegen drankmisbruik, In een adres aan den Raad der gemeente Barneveld wordt, in verband met de dooi den Gemeenteraad van Amsterdam bespro ken plannen tot den aanleg van een Rijn- of een heidewaterleiding, aan Gedeputeerde Staten van Gelderland verzocht, de noodige maatregelen te nemen tot afwending vau de ramp, die een groot gedeelte van de Veluwe boven het hoofd hangt, wanneer door den aanleg van een drinkwaterleiding in de Ve- luwsche heide het water aan den ondergrond zou worden onttrokken en de gronden in die streek daardoor in gehalte en in waarde zeer zouden verminderen. Voorts kwamen bij Gedeputeerde Staten in adviezen van de Gemeentebesturen van Apeldoorn, Harderwijk, Ermeloo en Putten, alsmede van de «Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw". Aangezien Gedeputeerden van oordeel zijn, dat bij dit onderwerp bet Provinciaal belang, vooral in de toekomst, in zeer belangrijke mate betrokken kan zijn, geven zij aanProvinciale Staten in overweging om een commissie te benoemen, met opdracht omtrent deze aan gelegenheid een verslag en voorstel uit te brengen, zoo noodig na raadpleging van deskundigen, die de commissie gemachtigd wordt zich te assuraeeren, onder bopaling, dat door de commissie zal worden aange vraagd de machtiging bedoeld bij artiker 95 der Provinciale wet. Vrijdag vervoegde zich aan hel Postkan toor te Veenendaal een man, met het ver zoek, het van zijn elders dienende dochter ontvangen bankbiljet van f25 te willen wisselen voor zilver. De man was een en al verrukking; hij wist wol dat hij een goed kind had, dat zij spaarzaam, oppassend e# braaf was, maar dat zij nu, nog zoo betrek kelijk kort «er uit", al f25 voor haar ouders had opgegaard, neen, zóo hoog had hij zijn verwachting toch niet durven spannen. Er werd hem duidelijk gemaakt dat het postkantoor geen wisselbank was, waarom hij zich t-.l een kassier had te wenden. Het kostte dezen echter heel wat moeite, den nog altijd van blijdschap opgewonden rnan aan liet verstond te brengen, dat hem door zijn dochter slechts een curiositeit van eenige centen, een prentbriefkaart, gezonden was. Een der grootste vertroostingen in het leven is, iemand te hebben, wie men alles kan toevertrouwen als aan zichzelven en die de behoefte der wederkeerigheid gevoelt. Het zittende leren. Onder de vele beroepen is zeker dat waarbij een zittende bonding vereischt wordt wel bet ongezondste, want de spijsvertering wordt door de lichaamsbe weging bevorderd en een slechte spijsverteering is dikwijls de oorzaak vau velo ongemakken in bet menscbelijk lichaam. Het beroep van kleermaker, waarbij eeue bijzondere zittende houding moet aan genomen worden, is zeker niet bevorderlijk voor een goede spijsvertering, zulks beeft de heer II. J. A. Zegers, kleermaker, wonende 56 Egelantiersgracht Amsterdam, ook ondervonden. Genoemde heer schreef ons dat het bezoek van onzen verslaggever hem hoogst aangenaam zou zijn ten einde op die wijze iets bij lo dragen ter bevordering tot het alge meen gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams. Hij verhaalde alzoo aan onzen verslaggever bij zijn bezoek, dat hij sedert 3 jaren lijdende was aan hevige hartkloppingen en dat het loopen hem moeilijk vielik begrijp heel goed, zoo ging de heer Zegers voort, dat mijne zittende houding, welke mijn beroep vordert, niet veel zal bijdragen lot een geregelden bloedsomloop en van lieverlede begon ik dit reeds voor ongeveer 3 jaren geleden te be merken; hoewel de eetlust tamelijk goed was, liet de spijsvertering veel te weuscheu overik bad ook veel last van maagkraiupeu, stekeu iu do zijd#, en was dikwijls door hoofdpijn geplaagd. Op aan beveling van andere personen, die de heilzame uit werking der Pink Pillen op hun zelve ondervonden hadden, ben ik er ook toe overgegaan en na verloop van eenigen tijd gevoeldo ik mij van dag tot dag beter, werd opgeruimder en deed met lust mijn werk. Deze beterschap vermeerderde van dag tot dag en thans ben ik vau al de ongemakken die ik U zoo even opnoemde geheel en al bevrijd. Ik kan met niet genoeg lof over de Piul: Pillen mij uitlaten en machtig U mijn attest te publioee- zoo als U bet goedvindt. En inderdaad men op het gelaat van den heer Zegers zoowel de levendigste tevredenheid als wel de grootste oprecht- beid. Ik gevoel me gelukkig het onderhoud nat ik met hem had te doen kennen en opnieuw te her halen de krachtige werking dor Pink Pillen om de uweu te versterken en het bloed te hernieuwen wanneer deze hernieuwing zal vervuld zijn, zal i de bloedarmoede, bleekzucht, zenuwpijnen, rheumathiek, hartkloppingen enz. enz. zien verdwij nen ze zijn eveneens onovertretiiju en zeer werkda dig voor uitgeputte mannen en verzwakte vrouwen en geven een gewaarwording in het meuschelijk lichaam als of rneu ecu nieuwe jeugd ware inge- treiten. Wij kunnen er echter niet geuoeg op aandringen, it men wel acht geve de echte Pink Pillen vau Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dut zij uiterlijk den schijn hebben van do echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezit ten ze in geeuen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of, zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothoudcr konten, den heer Snabilié. Prijs fl.75 de doos, f0.per 6 doezen. Vcrkrijg- utr bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde pothouder voor NVderland, eu Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Langestraat H >7 te Anierafoort, en A. dji Vries, Kerkstraat DO to Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil len beeft nog nooit iemand ge- Afbeelding der doos Het opnemen van Ingezonden stukken brengt liet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk nstemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt teruggegeven. Geachte Redactie. Met dankbaarheid mogen ondergeteekenden terugzien op de uitnemend geslaagde samen komsten in het «Tehuis voor Militairen" aan de Beekstraat, alhier. Eiken avond toch waren omstreeks 140 militairen in ons midden, die met allen aan dacht hebben gevolgd de sprekers, die voor hen optraden. Wij brengen gaarne onzen hartelijken dank aan allen, die door hunne milde bijdragen ons in staat hebben gesteld, deze samen komsten te organiseeren. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, De. Commisiie lot re.ye.ting der Anli-kcrmw- bijeenkomntcn in lui Tehuis voor Mili- lairtn" am de Jiceketraat. Amersfoort, 28 October 1902. 1 ZUID-AFRIKA. Schadevcrgoedingsconinilssie. Aan alle belanghebbenden wordt medege deeld, dat er tot en met Zondag 2 November 1902, in het Sigarenmagazijn van den heer A. van Oosten, Heerestraat No. 93 te Gro ningen, een petitie aan Z.Ex. den Minister vau Buitenlandsohe Zaken ter teekening ligt, waarin den Minister beleefd gevraagd wordt, alle van een uitkeering uitgestotenen alsnog voor een vergoeding der geleden schade in aanmerking te doen komen. In deze petitie wordt gewezen op twee zaken, n. m. het zoogenaamde burgerschap en het zoogenaamd vrijwillig verlaten van Zuid-Afrika via Loren?o Marquez. Het burgerschap is door Engeland niet erkend. De Nederlandsche Regeering zond alle schadeëischen door naar Engeland en erkende daarmede, dat de thans uitgestotenen óok aanspraak hebben op een vergoeding van de Engelsche Rogoering. Het gaat toch niet op, nu de Nederlandsche Regeering zelf moet verdeelen, thans die personen uit ie sluiten. Wat betreft het zoogenaamde vrijwillig ver laten van Zuid-Afrika achten wij voldoende bekend door den drang der omstandigheden. Zij dieliet met de strekking van deze petitie eens zijn, worden dringend uitgenoo- digd deze te teekencn, of hun adhaosie-be- tuigingen aan bovenvermeld adres ten spoe digst schriftelijk in te zenden. Het zal een ieder der uitgestotenen dui delijk zijn, dat het thans beslist noodzakelijk is, deze petitie te steunen. Geboren: JAN NICOLAAS JACOB ZOON van J. van OPHOVEN OH P. VAN OPHOVEN—ÜUTMANS. Hu.vkusi'm, 2(5 October 1902. Bevallen van cene DOCHTER de HoogWelGeboren Vrouwe Van BERKSTEYN- BAkciimax WI IJTI KUS. Naardkn, 26 October 1902. lieden overleed le Maaksskn, in den ouderdom van 59 jaren, onze zwager jlir. J. K. V KG ELI N' van CLA KIlltKHGF.N echtgenoot van II. II, MA RIN. A. G. MA RIN. II. A. J. MA RIN— Dk Raadt. Amersfoort, 2(3 October 1902. Eenige kennisgeving. Makelaar, WEVERSSINGEL 11, huren en verhuren van huizen. Fabriek „Kennemerland" Tafalzuron Sausen. uUliiDt j Tentoonstelling der Holl. Mij. van 17 Sept. Landbouw. Gouden medaille. BEKRONINGEN in 1902 Internationale Voedingstentoon- 14 Oct. I stelling te Amsterdam. Beide aller- hoogste onderscheidingen. kassiers Commissionairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buitenlandsch geld, Prolongation, Beleeningon, Incasseeren en verschaffen van Wissels op Binnen- en Buitenland. SAFE DEPOSIT. Kantoor: Huurhuizen 9. Teneinde het veelvuldig mishandelen van dieren, hetgeen helaas! nog dagelijks voorkomt, zooveel mogelijk le verhinderen, verzoekt ondergeteekende allen, die, hetzij zelf van zoodanige mishandeling getuige zijn, hetzij zulks van derden vernemen, beleefd hem mondeling of schriftelijk hiervan kennis te geven, teneinde daartegen maatregelen te kunnen doen nemen. J. A. SANDRKRG, 2»' Secretarie der afd. (looi- en Kernland ran de „Ned. Ver. lol bescherming van dieren". Utrechtache straat 35. EDE, by ARNHEM. Gezonde omgeving. Degelijke opleiding. Taiief f700.sjaars. De Directeur, D. H PIJSEL. CR EO I E TV EREENIGING lo Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort II. J. CROOCKEWIT, Comminsionnair in Effecten, KORTEGRACHT, 7.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2