alkmaar. glISrSSp E.I. RUITENBERG. JAM-SOORTEN verwacht, al zeer treurig bljjkt en Kinder voeding wellicht genoodzuakt zou zijn, midden in het seizoen haar verstrekkingen testaken. Wethouder Celosse verklaarde het eens te zijn met heigeen de heer Kleber op merkte omtrent den vorm der Rekening en verantwoording, doch voegde er bij, van de Commissie steeds de meest trouwe en keurige opvatting van haar nobele taak te hebben ondervonden. Hetgeen de heer Van Esveld zeide omtrent de goedkeuring der f50 uit den post «On voorziene uitgaven" is een zuivere onder stelling; de wet en bet Kon. besluit spreken echter decisief. De eenige weg om hooger subsidie te verkrijgen, zal zijn, dat de Com missie voortaan tijdig een hooger subsidie aanvraagt. (Hier moet een vergissing hebben plaats gehad, want hel request van «Kindervoeding" is, als gezegd, van 11 October, terwijl de Begrootingsvergadering werd gehouden op 21 October.) De heer Gerr itsen verklaarde, na het geen hij van den laatsten spr. gehoord had, zijn ondersteuning van het voorstel Van Esveld in te trekken en er tegen te eujlen stemmen, doch alleen omdat er wettelijke bezwaren zijn en onder beding, dat hiervan uitdrukkelijk mededeeling worde gedaan aan de Commissie. Op verlangen van den heer Van Esveld werd diens voorstel nu toch in stemming gebracht en verworpen met op éen na alge- meene stemmen. Nog éen punt verdient vermelding, de nadere regeling van het hand werkonderwys. Werd 24 Juni j. I. bepaald, dat slechts die onderwijzeressen in handwerken die den cursus van mej. Theuuissen, uit Amsterdam, volgden een jaarwedde van f150 zouden ge nieten en de overigen f75. Thans bepaalden B. en YV. dat alien, die blijken op de hoogte te zijn van de klassikale methode, ook al weigerden zij den cursus te volgen omdat zij de bevoegdheid hadden en niet weder zulk een cursus wilden volgen, de volle be zoldiging kunnen verkrijgen. In verband hiermee werd z. d. of h. st. de jaarwedde van mej. J. vau Goor verhoogd tot f150. De overige punten van den Beschrijvings brief gaven, als gezegd, geen aanleiding tot discussie. Slechts deelde de Voorzitter mede, dat A. J. Bilders niet wenscbt benoemd te worden tot Concierge van bet «Werkhuis". De vergaderiog, te 1.45 aangevangen, werd dan ook reeds te 2."" Herinnerd zij, dat in deze maand de hon denbelasting moet worden voldaan. Houders van trekhonden mogen wel er aan denken, dat op 1 Maart de nieuwe be paling wordt ingevoerd, dat deze een schou derhoogte van ten minste 50 c.M. moeten hebben. Als zij twijlelen of de bond hieraan vol doet, dan geven we hun in overweging om bij het halen van den hondenpenning de hond even mee te nemen en te doen meten. Capré's voorspelling, dat de schaatsen kon den worden opgeborgen, blijkt niet te zijn opgegaan. De Maat is nu zelfs geopend en dus kan men naar hartelust gaan rijden. De miliciens der lichting 1805 worden tegen 1 Augustus opgeroepen en bestemd oor den Landweerdienst. Ten einde allen twijfel weg te nemen, heeft de luitenant-generaal Inspecteur der infan terie, bepaald, dat het niet in de bedoeling der desbetreffende bepalingen ligt om de vrijwilligers van de 2e categorie van het Reservekader te doen deelnemen aan de op leidingscursussen, die bij de verschillende korpsen der landmacht voor de le categorie van dat kader worden gehouden. Kapitein J. C. H. A. Quack, van den Hoofd-cursus te Kampen, wordt 1 Februari overgeplaatst bij het 5e regiment infanterie. Luitenants K. W. Rauh, Ridder M. W. O., en A. S. de Jongh, leerlingen van de Hoogere Krijgsschool, worden 1 Mei gedetacheerd bij de 2e afdeeling le regiment veld-artillerie hier. Luitenant N. G. van Geinert, die dan zijn studiën aan de Hoogere Krijgsschool heeft voltooid, keert 1 November terug naar het 5o regiment infanterie. Aau de wedstrijden van den «Onderoffi cieren Scherm Bond", op 21 en 22 dezer hier te houden, zullen ook deelnemen 83 onderofficieren en 61 minderen, die van 9 dezer worden gehuisvest in de lnfanterie- kazerne hier. De vergadering van de vereeniging «Amers- loortsche Industrie- en Huishoudschool", he denmiddag van 3 van 3.45 in «Ons Huis" gehouden, was bezocht door een 40-tal dames en 6 heeren. De 15 artikelen der ontwerp-statuten werden zonder noemenswaardige discussie met algemeene stemmen goedgekeurd terwijl machtiging werd verleeiS, daarop de Ko ninklijke bewilling te vragen. I Do heer V n der Horst Bruyn, die de I vergadering leidde, deelde vervolgens mede, dat hij met den Secretaris, den heer Wes- seling, eergister een bezoek bracht aan den inspecteur van het Ambachts-onderwijs. De voorioopige Begrooting besomt f 12 000 het Ryk zal vermoedelijk f5000 geven van de Gemeente hoopt het Bestuur f2500 en van de Provincie f1000 te krijgen; de rest moet komen van subsidiën van het «Nut" en andere coporatiënen uit de schoolgelden. Aankoop van terrein en bouw zullen f40000 vorderen, welke men hoopt te vin den uit een in 25 jaar af te lossen le hy potheek van de Gemeente groot f25 000 en een 2e hypotheek van het «Nut" groot f15000. De school zal verrijzen hetzij in den tuin van het burgerweeshuis naast het nieuwe Weeshuis dat. Regenten daar willen bouwen, of aan de Blankenheym-straat bij de nieuwe Chr. schooldoch ook over andere terrei nen is men nog in onderhandeling. De inrichting zal een f3500 vorderen; het Rijk zal daarvoor wellicht f2000, de Ge meenten misschien f 1000 bijdragen de rest moet komen uit bijdragen van particulieren. Aan H. M. de Koningin zal een adres wor den gezonden ter verkrijging van het Rijk subsidie en een afschrift daarvan aan den Minister van Binnenlandsche Zaken. In de Memorie van toelichting zal worden gestipu leerd, dal de Fröbelschool en de Huisvlijt- school van het »Nut" in dit gebouw moeten ondergebracht omdat de vereeniging zich ten doel stelt »het geven van onderricht in de rouwelijke Werkzaamheden van huishou delijke», opvoedkundigen en industrieelen aard te bevorderen" en het «Nut" anders niet voldoende gelden overhoudt. Over de inrichting der school kon spr. nog niet veel meedeelen. Wel zal men, zich spiegelende aan ervaringen elders opgedaan, zorgen voor flink ruime lokalen. De heer Doorn, Directeur der Ambachtsschool, ont wierp reeds een plan. In 't geheel zullen er 27 kamers en zalen komen, de meeste 7X7 M., enkele zelfs 7X10 M. Hierna werd de vergadering gesloten. Het plaatselijk Departement der «Maat schappij tot Nut van 't Algemeen" houdt Vrij dagavond een ledenvergadering in welke zal behandeld worden een aanvraag van de «Amersfoorlsche Industrie- en Huishoud school" om van het Departement behalve een jaarlyksch subsidie f15 000 ter leen te mo gen ontvangen. Men vraagt ons plaatsing van het vol gende De Kon. Vereeniging «Het Nederlandscb Tooneel" zal Zaterdag 17 Januari te Amster dam een voorstelling geven van «Gijsbreght van AemsLol" en «De Bruiloft van Kloris en Roosje", om jongelui en kinderen uit nabij gelegen plaatsen in de gelegenheid te stel len, den Gijsbreght te zien, zonder den vol genden dag de school te verzuimen. Deze voorstelling zal niet, zooais gewoon lijk, om acht uur, doch reeds om half acht beginnen en «Gijsbreght" zal dus ten half elf geëindigd zijn, geruimen tijd vóór het vertrek van den laatsten trein naar Amers foort. Voorzoover nog noodig vestigen we de aandacht op de tacsimilé's der dreigbrieven, welke verband schijnen te houden met den moord in de Czaar Peter-straat te Amster dam en die behalve aan het Polilie-bureau hier voorhangen in tal van winkels. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde den 36-jarigen schilder R. van T, uit Utrecht, die hier de lade lichtte bij den heer J. van Ha- mersveld, tot 6 maanden gevangenisstraf, on der aftrek der preventieve hechtenis. Zij eischte 7 dagen gevangenisstraf tegen de spoorwegwachteres van wachtpost 27, lus- schen Barneveld en Tersciiuur, die uit na latigheid op 13 November te sluitboomen niet had neergelaten, ten gevolge waarvan de locomotief van trein 210 op éen Meter na zou zijn geloopen op drie rijtuigen uit Barneveld. Gelijk we destijds reeds meldden, liep, door de oplettendheid van den machinist, alles zonder ongelukken af. Beklaagde werd reeds door de directie der H. IJ. S. M. gestraft met inhouding van twee dagen loon (zij ontvangt f 0.40 per dag haar man die den nachtdienst waarneemt, ont vangt per keer fl.20). Baarn telt thans 7607 inwoners, 3476 mannen en 4131 vrouwen. In 1890 had Baarn 5160 inwoners,in 1900 reeds 7154. De Raad van Baarn besloot gister de school aan de Lage Vuursehe te doen uitbreiden! Zeist, Soest en De Bildt zullen bijdragen in de kosten. Doorn en Wijk-bij-Duurstede zijn thans ook aangesloten bij het telephonisch net. KENNISGEVING. Samenstelling der Raden ran beroep voor geschillen, voortvloeiende nit de Ongevallenwet 1901. De BURGEMEESTER der gemeente AMERS FOORT. i -. Gelet op artikel 12 van het Koninklijk besluit van 8 December 1902 (Sibl. No. 212) tot vaststelling van een algemeenen maatregel van bestuur als bedoeld in artikel 16 vau de Beroepswet; Brengt ter openbare kennis, dat van af heden op mondelinge aanvrage, gedaan door of namens den werkgever of werkman, die; a. voor den aanvang van het loopende Kalender jaar (d. i. voor 1 Januari 1903) den leeftijd van 26 jaren beeft bereikt b. gedurende het laatste Kalenderjaar (d. i. be*, jaar 1902) of, wat by dn bedrijven bedoeld in art. 7 III der Ongevallenwet daarvoor, volgens bij algemeenen maatregel van bestuurgemaakte bepaling, geldt, bij voortduring werkgever of werkman is ge weest in den zin van artikel 2 dier wet, de laatste in dienst van ten hoogste twee ondernemingen; c. zijne woonplaats beeft in deze gemeente. Ter Secretarie verkrijgbaar ziju formulieren, ter bekoming van eene op naam gestelde werkgevers- of werkmanskaart. Deze kaart geeft de bevoegdheid om: le hetzij een werkgever, hetzij een werkman te machtigen mede te werken tot het opmaken van eene voordracht tot lid en plaatsvervangend lid van den Raad van beroep 2e tot het opmaken van eene dergelijke voorrdraebt gemachtigd te worden; 3e voorzoovcr de aanvrager een man is, benoemd te worden tot lid of plaatsvervangend lid van een Raad van beroop; Daar voor 15 Januari aan den Burgemeester schriftelijk is kennis gegeven, dat zicb ecu comité, hotzü van werkgevers, hetzij van werklieden, beeft gevormd dal zich binnen het ressort van den Raad van beroep met de leiding der aanwijzing van ge machtigden belast, worden aan de aanvragers formulieren uitgereikt, waarvan één n gelijk comité kan worden overhandigd. De formulieren van aanvrage moeten uiterlijk den 6 Februari e.k, behoorlijk ingevuld en onderteekend, weder ter Gemeente-secretarie, op werkdagen geopend van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 uur, ziju ingeleverd. Amersfoort, 15 Januari 1903. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. i der- Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 8 tot en met 14 Januari 1903. Goed is 't bloemen te strooien op iemands graf, doch oneindig beter, hem die bij zijn leven niet te onthouden. GEBORENAntje, d. van L. Mans en A. Arbon. Hendrik, z. van W. van de Hoef en M. van den Bor. Isidorus, z. van F. Brandsen en J. de Bakker. Christiaan, z. van J. J. Hamers en C. Heinz. Petronella Geertruida en Elias, d. en z. van E. van dei- Wart en A. van Eijken. Francisca Geer- truida Catrina, d. van F. de Bree en G. C. Kraaikamp. Jan, z. van J. van de Hoef en G. Barfuss. Antonia Geertruida Wil- helmina, d. van E. Bouwmeester en C. Pot hoven. Maria Catharina, d. van E. la Haije en J. M. W. Diesveld. Heinrich Christiaan Otto, z. van H. Reich man n en'A. Ch. F. Kreikamp. Hendrika Elberdina, d. van A. van Ouwerkerk. Gerrif, z. van L. te Kulve en D. van de Kraats. Christiaan Abraham, z. van G. Laseur en R. den En ting. Jan Albertus, z. van J. Wichard en B. A. Breedenbeek. ONDERNROUWD: Geene. GETROUWD Geene. OVERLEDEN Margaretha Jacoba van dei- Mark, 14 j. Elisabeth Schouten,57 j.ongeh. Elbertus Johannes van Deuveren, 1 m. - Hendrika Meijer, 13 j. Hendrik van Wijk, 60 j. echtg. van A. van Deudekom. Chris tina van 't Hoenderdaal 63 j. wed. van C. van Nieuwenhuizen. Alijda Kraan, 21 j. ongehuwd. Sflste STsi si TSMjO TK HiJ. VIJFDE KLASSE, Eerste week. Trekking van 13 en 14 Januari 1903. (1400 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f200 op No. 17860. Prijzen van f70. 196 6051 9370 9829 9846 9850 11197 11.08 11224 17753 17863 1946.119479 en 19192. Te zamen 15 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 154 157 172 173 174 186 1484 1489 1492 1879 1882 1886 1890 1893 1895 7116 7138 9336 9338 9340 9371 >379 9848 11190 11229 1123213505 15981 15983 17773 17856 en 19476. K yss, sr-ïrtóRs s geleden alles behalve aangenaam vvas e wat k ook aanwendde niets mocht mij balen. Door het lezen van vele attesten in dc couranten ging ik tol bet gebruik der Pink Pillen van Dr, Williams over en mijn toestand verbeterde zich. To0v'lljjp®rwlJ8 ik uit eene advertentie dat de link Pillen togen eon goedkooperen prijs te krijgen waren. U kunt wel begrijpen dat zulks mij toelachte en ik liet die gi.cdkooperc Pink Pillen komen, maar spoedig be merkte ik dat deze volstrekt geen uitwerking op mijn gestel hadden; daarop heb ik «Ie echte weder laten komen en, al die onaangenaamheden die ik n. mijn gestel ondervond zijn thans verdwenen en ik beu welvarende, tegelijkertijd reikte zij my met een soort van minachting het doosje over waarin rich nog enige nagemaakte Pink Pillen bovenden, Lij toevoegende, ik wil ze r.iet meer in mnn hu» hebben en doet cr mede wat U wilt. Zooals men ziet is bovenstaande titel wederom bewaarheid ge worden, een ieder wachtte zich dus voor schade en 6L Wij kunnen or echter niet genoeg op aandringen, «l-U men wel acht geve de echte Pink Pillen vau Dr. Williams te boko.nen. want gcl.jk all.- --Ie n rod uk ten worden ook dc Pink lillen reu.l» opeen giovo manier nagemaakt, zelfs zoodanig «lat zij uiterlijk den schijn hebben van (le echte to zijn, doch de heilzame en gonezun.le bestandjleelcn bont- ten ze ïd geetie.-i deelo. Koopt ze slechts by it depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenige» twijfel mocht nebbe», laat ze' rechtstreeks van don Hoofildépotliouder komen den heer Snabilié. Prijs f 1.75 dr doos, fö.- per I. doezen. Verkrijg- baar bij Hnabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde- pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. vande Weg, dro gist, Lungestruat 107 te Amersfoort, en A. nu Viuks, Kerkstraat 110 te Hilversum. Hot namaaksel «Ier Pink Pil- -nt\ ien heeft nog nooit iemand ge-,*®|tj ink re) Afbeelding der doos: wAJ&S&M-JU Advertentién. Heden behaagde het don Heere van ons weg le nemen onze geliefde Dochter on Zuster A L E11> A na een zeer kortstondige ongesteld heid, in den ouderdom vau ruim 21 jaar. Zij ontsliep in liet vast gelooi in haren Heiland. Welk een zwaai- ollt-r wordi ons in haar gevraagd J. KRAAN. G. KRAAN- llAGKMAN. J. KRAAN Ju. G. KRAAN. M. KRAAN. J. J. KRAAN. G. KRAAN. Amersfoort, 13 Jan. 1903. Arnhemsche weg. Heden overleed, na langdu rige ziekte, ons jongste kindje ALEXANDRINE UÉGINE CORN ELI E, in den ouderdom van ruim 1 jaar. F. E. KNODTE. R. L KNOOTE— Van Lanschot IIlurkciit. Amersfoort, 14 Jan. 1903. RECLAMES I5 regels fl.25; elke regel meer f0.25. Goedkoop, duurkoop. Wy allen zijn geneigd in 't algemeen hol goed koopste wat ons wordt aangeboden te koopenmaar voleu onzer lezers en lezeressen zullen de ondervin ding op gedaau hebben dat de tilel van dit artikel meer dan eens bewaarheid is geworden, gij kunt niet vordereu dat een voorwerp waarvoor O een geringe» prijs betaald bobt even zoo lang zal duren als «lat zelfde voorwerp voor den dubbelen prjjs wordt aan geboden, want zekerlijk heeft de werkman die 't duur dere voorwerp vervaardigd heeft er meer tijd toe gebruikt en is tengevolge daarvan ook meer betaald geworden, Wij behoeven er niet verder over uitte weiden, een ieder neet dat alle waar is naar zijn geld. Hierboven bedoelden wij nog alleen maar de voorwerpeu die voor het dagelyksche leven gebruikt worden, maar wanneer men voor zijne gezondheid, die toch schatten waard is, naar liet goedkoopste geneesmiddel zoekt terwijl men overtuigd is door Makelaar, WEVERSSINGEL No. II, huren en verhuren van huizon. Vraagt uw leverancier «.n untioro uit de Fabriek „Eennemerland"

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2