ALKMAAR. G GOUDEN KOETS BOCK B1 E R ÏG1GE# Hl BE» DIG AMEESFOORTSÖHE BASE VAN VOLLENHOVEN's is van af 1 December verkrijgbaar. JAM-SOORTEN MULLER ft Couiuiissioiiiiairs In Fffecten LANGEGRACHT, 30. Intercomunale telephoon 56. Koopen en verkoopen Effecten* Coupons, Buitenlandsch Bankpa- pieten iW un tspecien tot denmsest voordeeligen koers. Sluiten Prolougatiën en He- leeningen, disconteeven en verschaffen wissels op alle bankplaat- seu, zoowel in het Binnen- als het Buitenland, nemen gelden a <k'p»sllo tegen nader overeen te komen voorwaarden, enz. enz. Het kantoor is geopend alle werkdagen van 9 v/ar 's morgens tot uur 's na- Be wonderbare Levenskracht ontdekt door den meest beroem den Docter, die alle bekende Kwalen geneest. Merkwaardige genezingen, die gelijk staan met wonderen. Het Geheim van hoogen Leeftijd, gelijk voortijds, ontdekt. De Medicijnen zijn gratis voor een ieder die zijn Naam en Adres inzent. Na jaren van geduldige studie, en delven in oude tijdschriften, zoo wel als in die van den tegen woordigen tijd, heeft dr. James W. Kidd, Baltes Block, Fort Wayne, Ind., 8036, U. 8. A. bekend gemaakt dat hij dr. James William Kidd de wonderbare levenskracht ontdekt hee:t, en dat hij bekwaam is, met de hulp van zijn wonderbaar middel, dat aan geen ander be kend is, en welke het resultaat is van vele jaren studie in het zoeken naar deze kost bare levenskracht, om alle kwalen van het rnenschelijk lichaam te genezen. Er is geen twijfel opzichtens den ernst des Doctors wan neer hij deze dingen beweert want de gene zingen die hij dagelijks bewerkt, staven de waarheid zijner woorden. Zijne theorie is op redelijke gronden gebaseerd op de praktijk door hem verkregen in de behandeling van patiënten gedurende vele jaren. Het kost u niets om deze wonderbare «Levenskracht" zooals hij het noemt, te probeeren, want hij zendt het gratis aan iedere lijder, in genoeg zame hoeveelheid om te overtuigen van de wonderbare genezende krachtweshalve gij niets waagt. Sommige van de vermelde genezingen zijn zeer merkwaardig en tenzij vooi de vertrouwbare getuigenissen, zouden ze bijna geen geloof vinden. Lammen heb ben hunne krukken weggeworpen en konden loopen nadat zij twee of drie maal de medi cijnen gebruikt hadden. Zieken die door hunne geneesheeren waren opgegeven, zijn hersteld en aan familie en vrienden terug gegeven. Rheumatiek, zinkens-, maag-, hart- lever-, nier-, blaas-, bloed- en huidziekten zijn als op magische wijze verdwenen. Hoofd pijn, ruggepijn, zenuwachtigheid, tering, hoes ten, verkouwenheid, asthma, catarrh, lucht pijpziekte en alle keelongesteldheden, longen of eenig levensorgaan zoo spoedig hersteld dat bet niets minder dan een wonder is. Gedeeltelijke beroerte, locomoter ataxia, waterzucht, jicht, huiduitslag en aanbeien zijn spoedig en blijvend genezen. Het zuivert het gansfho lichaam, hersteld de zenuwkracht ile bloedsomloop en eene volkomen gezond heid wordt spoedig verkregen. Voor den Doc ter zijn alle lichamen gelijk en komen onder het ellect van zijn wondervolle «Levenskracht". Schrijf van daag nog voor de medicijnen. Het is vrij voor ieder lijder. Vermeld waar van gij genezen wilt zijn, en de medicijnen worden u dadelijk franco per post toege zonden. elijk al wel bij velen bekend is, werd door den Direoteur-uitgever van »DE TELEGRAAF" op de jongstleden te Amsterdam gehou den Foppententoonstelling voor f600 aangekocht de een meesterstuk van kunstnijverheid op 1/o0 der ware grootte doch overigens geheel als de koets welke aan H. M. de Koningin bij Haar huwelijk werd ten geschenke gegeven. Deze Gouden Koets nu is ter beschikking gesteld van den Raadsel-redac teur van »De Telegraaf", die thans aan zijn kleine lezeressen en lezers, die trouw raadsels oplossen en soms ook inzenden, schrijft: De Directeur van »De Telegraaf' heelt de groote welwillendheid gehad om de bekende GODOEN KOETS, wanneer zy eerst haar rondreis door ous land zal hebben volbracht, tot mijn besehik- kitig te stellen, om daarmee vreugde te bren gen in den kring mijner kinderen. Nu zal ik jullie eens in algemeene omtrek ken mededeelen, welk plannetje ik daarvoor bedacht heb. Twee dingen stonden er bij mij op den voorgrond le moesten alle kinderen van de abonné's van «De Telegraaf" kans hebben oin bet prachtstuk in eigendom te verkrijgen, en 2e behoorde dit zeldzame geschenk aan gewend te worden om de kindertjes er toe te brengen, hun beste beentje eens voor te zetten. Aan liet geluk mag óok wel een rol worden toebedeeld en dit zal dan ook ge schieden, maar daarnevens moeten kunde, ijver en inspanning ook een woordje mee spreken. Nu meen ik, dat het volgende aan deze beide eischen voldoet: Door mij zal, met behulp van verschillende vrienden en vriendinnen van mijn rubriek, die mij bij dit plan stellig niet in den steek zullen laten, een Tentoonstelling van Kinderarbeid worden georganiseerd, te houden te Amster dam tijdens de aanstaande zomervacantie. Wanneer ie dat voornemen zoo plotseling uil de lucht ziet vallen, dau lijkt 't schrikke lijk gewichtig en dadelijk zal menigeen de schrik om het hart slaan, omdat hij of zij er zich wel van bewust is, niets te kunnen in zenden, dat voor een bekroning in aanmer king zou kunnen komen. Toch bestaat daar voor niet de minste reden, als men mij maar tot het einde wil aauhooren Bij een gewone tentoonstelling is een ver deeling in klassen gebruikelijk. Die klassen of groepen geven dan aan, wat mag worden ingezonden, en met hetgeen niet daartoe behoort kan men gerust thuis blijven. Zoo bestaat altijd het gevaar, dat het een of an der wordt buitengesloten. Ik wil daarom eens precies andersom doen. Aan hetgeen wordt ingezonden en daarna zal worden tentoonge steld, stel ik geen anderen eisch dan dat het door kinderen moet gemaakt of bewerkt zijn: wat 't is, doet er niet toe. Eerst wanneer ik alles ontvangen heb, ga ik aan het sorteeren en verdeelen in groepen. Hierbij wordt door mij uitgegaan van de veronderstelling, dat elk kind, wanneer 'ter zich maar toe zet, wel iets kan tabriceeren. Jk denk dat ik inzendingen zal krijgen op 't gebied van fröbelen, van slöjd, van Kerbschnitt, van brand-schilderwerk, van tapisseriewerk, van borduren, van haken, van breien, van verschillend naaldwerk, van tee kenen, van schilderwerk (aquarellen en olie verf), van photografie, enz. enz. Heel goed weet ik echter, dat verschillende kinderen in geen van deze afdeelingen genoeg be dreven zyn om iets moois voor den dag te brengen. Zy kunnen daarom echter even goed meedoenallicht zijn zij in staat een aardig figuurtje te knippen, een boekenlegger te plakken, een lampenkap met plaatjes te versieren of iets van dien aard. Enfeaathun dat óok nog te boog, dan kunnen zij toch zeker wel een versje mooi opschrijven, een klein verhaaltje maken, enkele bloemen drogen, een leidsel «punniken" enz. Ik her haal ieder kind kan wat doen onder groepen te brengen. Er zullen er misschien wel 50 of meer komen, maar dat is geen bezwaar. Elke groep stel ik mij voor te splitsen in vier onderafdeelingen.te weten: le. van kinderen van 5 tot 7 jaar; 2e van 8 tot 10 jaar; 3e. van 11 tot 13 jaar,en 4e. van 14 tot 17 jaar. Bij elke iozendiDg zou derhalve de leeftijd moeten worden opge geven. Mij aan deze getallen houdende, zou ik derhalve 200 afdeelingen krijgen. Komen er meer dan is dat voortreflijkniet ik bepaal het aantal, maar dit is geheel afhankelijk van hetgeen de kinderen maken. Geen enkel werkstukje toch zal worden afgewezen, om dat 't te onnoozel is. In elke afdeeling dier 200 om nu maar bij dit getal te blijven is natuurlijk éen inzending, die uitmunt. Zoo zouden wij derhalve 200 kinderen krij gen, die No. 1 zouden zijn. Ieder dezer namen wordt op een briefje geschreven, daarna wordt éen van deze 200 briefjes getrokken en het kind, welks naam daarop staat, kan bij zich thuis aan het opruimen gaan ten einde aan de Gouden Koels een harer waardige ont vangst te bereiden. Wat zeggen mijn kindertjes nu wel van dit plan en zouden de ouders, indien zij daartegen gegronde bezwaren meenen te berde te knnnen brengen, mij daarvan in kennis willen stellen? Alvorens tot in bij zonderheden alles vast te stellen, zou ik graag het gevoelen van anderen leeren ken nen en rekening houden met wenken, die van een beter inzicht getuigen. Nu is 't nog de tijd om door gemeenschappelijk overleg tot iets goeds te komen is eenmaal het pl"an geheel vastgesteld, dan moeten wij ons daaraan houden en ben ik niet meer voor veranderingen te vinden. Na deze mededeelingu. zal men mijn be roep op medewei king begrijpelijk vinden, want 't is mij volslagen onmogelijk, dat alles alléén op te knappen. Reeds mag ik mij verheugen in de toezegging, dat de Kinder vriendin, die aan verschillende meisjes on langs zulke mooie poppenpatronen zond, mij in alle opzichten wil ter zijde staan. Doch zal alles goed marcheeren, dan moeten velen haar voorbeeld volgen. De mama's en de zusters en de nichten, enz. enz. van de kin deren, die geregeld mijn rubriek volgen vooral diegenen die te Amsterdam wonen worden vriendelijk uitgenoodigd, mij nu niet in den sieek te laten, maar hare namen en adressen aan mij op te geven. Een verdee ling van de werkzaamheden kan dan volgen. Ook zou ik 't zeer prettig vinden, wanneer de oudste meisjes te Amsterdam, die zelf meedoen aan de raadsels, zich vormden tot een comité om een deel van de werkzaam heden, die de Tentoonstelling met zich mee zal brengen, op zich te nemen. Hoe dit alles precies zou moeten geregeld worden, is van lai er zorg. Voor heden zal ik 't bierbij laten. Alle brieven, die ik over deze zaak ontvang, houd ik afzonderlijk en over den inhoud wil voor noemde Kindervriendin mei mij overleg plegen. Op het oogenblik staat nog alles op losse schroeven, maar ik heb goeden moed dat door veel medewerking binnenkort een afgerond geheel zal kunnen worden ver kregen. Is de zaak eenmaal goed aan het marchee ren. dan zal 't, met het oog op mijn zeor drukke bezigheden, gewenscht zijn, dat ik wat meer op den achtergrond ge-'aak. Doch ook dat is een zaak van betrekkelijk onder- gezchikt belang, die zich vanzelf schikt, wan neer de bal maar eenmaal flink aan het rollen is. Wanneer ik nu dat alles bijeen heb, dan stel ik mij voor, alle gelijksoortige werkjes „SS TELSGEAAT" kost slechts f3 per kwartaal. Agente voor Amersfoort en omstreken is de firma A. H. VAN CLEEFF, Kortegraeht 9. Vraagt uw leveraneier Kraehtig, Vol en Smakelijk, uit de Bierbrouwerij „DE GEKROONDE VALK" slmsiei'rtam-BordrecM, J. van HAMERSVELD, Utreehtsehe straat 2. en andere uit de Fabriek „Eennemerland" POPULAIR TIJDSCHRIFT voor Nederland. Redacteur dr. H. BLINK. Prys per jaargang van 12 af leveringen met gekleurde platen f5.40. Men teekent in by eiken boek handelaar en bij den uitgever S. L. van LOOY. Amsterdam, Keizersgracht 198. KOKTEGRACHT 20. Belast zich met incasso's, sluit Prolonga- tiën, verleent crediet in rekening-courant enz., neemt gelden in déposito tegen rente vergoeding van 2l/2% met 1 d. opvragen 3% 14 s H'/gO/o 1 maand. Op langeren termijn volgens te maken overeenkomst. Kantoor geopend op eiken werkdag van 's voormiddags 9—3. Aanbevolen Merken van 1,111 "A St. Estèphe Médocf0.60 La Rose Ludon«0.72 Chateau Malleret«0.80 Petit Bourgogne«0.99 Graves Blahc«0.72 Haut Sauternes«1.35 Witte Bergerac«0.99 Niersteiner«0.72 Rüdesheimer«1.08 Oude Roode Portwijn «1.08 Extra oude Roode Portwijn «1.44 Oude Witte Portwijn«1.08 Extra oude Witte Portwijn «1.80 Fine Old Pale Sherry «0.99 Goede Madeira«0.90 Madeira Superior»1.44 Vermouth di Torino, Dom Bellardi (per Liter) «1.17 Prijzen netto contant. Alle bovenstaande WIJNEN zijn ver krijgbaar bij den heer M R. V OOSTFH VFFY, Langestraat 46, Arnhomschestraat 11. Omdat zij op eene geheel bijzondere ma nier toebereid en daarna gedrenkt wordt in een extract, dat, in de keerkringslanden u.t de bestanddeelen van de koffie vrucht ge trokken, aan de moutkoffie wel den smaak en den geur der boonenkoffie geeft, doch niet behept is met de schadelijke eigenschap pen, die alle boonenkofTle kenmerkt. Omdat zij byzonder voor vrouwen en kin deren inzonderheid aanbevolen kan worden, als een heilzaam tegenwicht tegen hand over band toenemende zenuwachtigheid onzer bevolking. Alhier te bekomen bij H. SCHIMMEL G. J. de KONING, alsmede bij de Importeurs voor Nederland en België te Rotterdam.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 3