LEMON-CHEESE ALKMAAR. TE KOOP. INBOEDEL, Advertentiën. E. J. RUITENBERG, J. H. GERRITSEN üd ZOON. TANDARTS, AMEHSFOOETSCHE Ml JAM-SOORTEN Heerenhois met grooteo Tuio. Methorst Yan Lutterveld. Men genezen en Zwakken sterk gemaakt. BnOTUBKBKBFBAB verkoopen: van Vlissingen vertrekt geen enkele trein, terwijl de heer Frank van der Goes uil Utrecht meldde dat de toestand zeer goed en zelfs boven verwachting prachtig is. Aangeraden wordt, de schorsingsbrie ven niet te beantwoorden en geen notitie te ne men van bet dreigen met ontslag (dat he den, Dinsdag, middag te half twee spoortijd inging voor hen, die zich niet hebben ver antwoord.Red.) De heer Rechter deelde ten slotte mede, d Jt in deze dagen het lokaal en de biblio theek den geheelon dag geopend zijn. Ten slotte werd meegedeeld, dat hoogst vermoedelijk de Internationale transport federatie de beweging zal steunen (de Och tendbladen van heden bevatten reeds het bericht, dat de havenarbeiders te Marseille besloten alle Nederlandsche schepen te boy cotten Red.) Hedenochtend 11 uur werd weer appèl gehoudenhedenmiddag 3 en 6 uur weder openbare vergadering om de taktiek in zake de boycot der Phoenix-brouwerij te bespreken. Onder voorzitting van den heer A. J. Re- sink werd Zondagmiddag in het lokaal van den Bestuurdersbond een openbare vergade ring gehouden om bekend te maken, dat de boycot is uitgesproken over de «Phoenix- brouwerij" te Amersfoort en het zich noe mend Volksblad «De Echo'; te Amsterdam. De heer Kuipers, uit Amsterdam, herinnerde dat in Maart 190:2 aan de brouwerij een ge- zellen-vereeniging werd opgericht en dat deze, toen ze maandenlang bestond en om lotsverbetering vroeg, op eenmaal niet werd erkend door den heer Meursing, die een fabrieks-reglement uitvaardigde vol dwang artikelen, erger nog dan de Muilkortwet. De arbeiders teekenden het en legden zich daar door aan banden, en zagen niet in, dat zij niet zoo gedwee, behoefden te zijn. Bij een beetje nadenken hadden zij dit toch wel kun nen begrijpen, al hadden ze maar alleen gedacht aan de daden van het Comité van verweer. En zij hebben door nood gedwongen geteekend, waaromtrent onze wetboeken reeds voorzien. Dezustervereenigingen te Amsterdam. Ro'.- terdam, Den Haag, Haarlem en Hengeloo en zelts de Bond van brouwerij-directeuren werden met het gebeurde in kennis gesteld en het slot was, dat de heer Meursing in een gecombineerde vergadering verklaarde, de gezellenvereeniging niet te willen erkennen. Dit nu is een schandelijke krenking van het vereenigingsrecht en het eenig verweer is de boycot, een zeer krachtig middel tevens als men bedenkt, dat de Directie van de groote Heineken-brouwery na 3 weken het hoofd in den schoot legde. De heer KerkholT, uit Botterdam, deed hierna mededeelingen omtrent de brouwerij «De Oranjeboom" aldaar, waar binnen 4 weken door een scheidsgerecht de quaeslie was beslecht. Hierna werd mededeeling gedaan, dat te middernacht een buitengewone spoedverga dering zou worden gehouden van het spoor wegpersoneel en de vergadering gesloten. De heer Meursing, dio verleden jaar twee maal gevolg gaf aan het verzoek om de loo- nen te verbeteren en den erktijd te ver korten, achtte den tijd geko en om een ar beidscontract to maken waarbij de loonen afwisselen van f8.50 tot f 10 terwijl <le werk tijd is bepaald op 10J/2 uur. Dit contract trad 1 Februari in werking en werd door allo werklieden geteekend enkele hunner ver klaarden later geen genoegen te nemen met de bepalingen en gister werd aan 9 hunner ontslag aangekondigd, omdat de heer Meur sing meent, dat werklieden die zijn fabriek hielpen boycotten toch moeilijk in zijn dienst kunnen blyven, waarbij ten volle rekening werd gehouden met de bepaling dat dienst opzegging van weerszijden met 14 dagen moet geschieden. Van het personeel wil 3,4 niets te maxen hebben met de organisatie: De organisatie eiseht thans, dat de brou werij twee reeds vroeger wegens beleediging en bedreiging ontslagen werklieden terug neemt en het arbeidscontract wijzigt, waar aan de heer Meursing echter geen gevolg wil geven. Als altijd is de heer Meursing volkomen bereid, eigen personeel te woord te staan, doch hij weigert beslist inmenging van vreemden. De Zondag gehouden wedstrijd te Bussum tusschen de beide laatst staande vereenigingen van de 2 afdeelingen der Westelijke le klasse, was een zeer spannende en eindigde in gelijk spel. De wind, die byna loodrecht op het veld stond, deed zeer veel afbreuk aan net spel en maakte goed samenspel onmogelijk. Vóór rust heeft „Quick" den wind eenigszins tegen, maar toch zet zij goed op en de gevaar lijke oogenblikken voor het doel van „R. A. IV' zijn veel talrijker dan voor dat van „Quick". Het gelukt echter aan geen der partijen te doel punten en wanneer de rust ingaat, is iedereen er van overtuigd, dat het na rust zal spannen. Vlak nadat het spel weer begonnen is, ver slapt „Quick" verbazendzij weet zich echter spoedig te herstellen en het laatste half uur is het éen voortdurend geren van de eene goal naar de andere. Door dit onverwacht gelijk spel zijn de kansen van „Quick" om eerste klasse-club te blyven aanmerkelijk gestegen en we willen hopen, dat zij zich in den laatsten wedstrijd even goed zal houden en met evenveel vuur en volharding zal spelen. Door een vergissing ging de match „Quick II Thor" niet door; zij zal nu op een anderen daturn ingehaald moeten worden. Voor Goeden Vrijdag staat de match „Quick II Hercules II" te Utrecht op het programma we gelooven echter niet dat-het Quick zal ge lukken, er een elftal heen te krijgen. in den ouderdom van bijna 84 jaren over leed hier Zondagochtend na korte ongesteld heid op „Ma retraite" mr. J. I,. baron Nepveu, oud-Kamerbeer achtereenvolgens van wijlen H. M. Koningin Anna Paulowna en Z. M. Koning Willem III en Kamerheer in buiten gewonen dienst van H. M. de Koningin, Commandeur der Orde van de Eikekroon, Voorzitter van „Floralia", enz. Zijn stoffelijk hulsel wordt Donderdagmiddag op de begraafplaats bij Oud-Leusdon bijgezet. Voorloopig vertrekken van de Holl. IJzeren Spoorweg Maatschappij onderstaande treinen van Amersfoort naar Amsterdam: 847, 851, 209, 215, 907, 871, Uil, 915, 877, 237, 227, 921, 241 en 73; van Amsterdam naar Amersfoort: 908, 72, 210, 856, 914, 228, 866, 226, 018, 922, 870, 234, 240 en 238; van Amersfoort naar Apeldoorn: 008, 72, 210, 914, 018, 022 en 238; van Amersfooit naar Resteren: 848, 850, 2.28, 806 en 870. De treinen van <le Ned. Centraal Spoorweg Maatschappij loopen geregeldhoogstens met enkele minuten vertraging. Bij de op „Clingendaal" ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der „Haagsche vereeniging ler beoefening van het jachtrijden", waarbij de jachtrit werd gehouden onder den Beschermheer, Z. K. II. den Prins der Nederlanden, als Jager- meester, werd in het concours voor het beste Bpringpaard behoorend aan een Nederlandsch officier, de 2e prijs behaald door luitenant D. J. Convee, van het le regiment veld-artillerie, en de 3e prijs door luitenant J. A. van Gellicura, van het le regiment huzaren. Bij de wedrennen op „Woestduin" behaalde „Valérie", van luitenant G. J. A. A. baron Van Heemstra, den len prijs in den Jan-Prijs, wedren vlakke baan voor inlandsche paarden over 1800 Meter. Wanneer een goede gedachte, een leven, liefde, geluk verspreidende gedachte, tot. n komt neem haar dan op in uw ziel en geef haar groeiruimte. TELEGRAMMEN. Men telegrapheert ons 5 uur H. M. do Koningin keert heden te 's-Gravenhage terug. De Tweede Kamer vergaderde heden bijna voltallig. Hedenmiddag was de Mi nister van Justitie aan het woord. De staking in tal van bedrijven te Am sterdam wordt voorbereiddie van de metaalbewerkers is algemeen. De algemeene staking der bakkers over hot geheele land is geproclameerd. Do werkgevers in het scheepvaartbe drijf te Amsterdam hebben hedenmiddag 5 uur den lock-out afgekondigd. De Noord-Hollandsche tram heeft ge staakt de Gooische stoomtram zal ver moedelijk nog heden staken. Te Amsterdam is het tot dusver rustig de relletjes hebben opgehouden. De Heer en Mevrouw J. S. HOL LANDER— Schulman geven kennis van de geboorte hunner DOCHTER. Tjimahi, 5 April 1903. Op den 5 April 1903 over leed te Amersfoort, in den ouder dom van 83 jaren nir. J. L. baron NEPVEU Kamerheer van Hare Majesteit de Koningin i. b. d., Commandeur der orde van de Eikenkroon, enz. Eenige en algemeene kennisgeving. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. STUKADOORS, ILangestraat 79, bevelen zich beleefd aan voor alle voorko mende STUKADOOR- en W1TWERKEN. Billijke prfjzen. Nette uitvoering. J. A. Tli. van RIJSWIJK de JONG Groote Bergstraat Amersfoort, zal voortaan te spreken zijn voor MINVER MOGENDEN alle dagen van 121 en Vrijdags nog bovendien voor middags van 8—9 uur. De gewone spreekuren blijven dagelijks van 9—12 en 1uur. KORTEGRACHT 20. Belast zich met incasso's, sluit Prolonga- tiëo, verleent crediet in rekening-courant enz., neemt gelden in déposito tegen rente vergoeding van 2V2% met 1 d. opvragen 3o/0 14 a 31/,2°/o 1 maand. Op langeren termijn volgens te maken overeenkomst. Kantoor geopend op eiken werkdag van 's voormiddags 93. Vraagt uw leveraneier en andere uit de Fabriek „Ke&nemerland" Op besten en eersten stand te Amersfoort wordt door toevallige omstandigheden TE KOOP aangeboden een modern en bijzonder solied gebouwd bevaltende 0. a. 12 Kamers, alle voorzien van 3 a 4 Kasten, Badkamer, Kelder, Zolder, Closets, Gas- en Waterleiding en verdere gemakken. Aanvaarding in nader overleg. Verdere inlichtingen te bekomen onder letters M. R. Alg. Adv.-Bureau A. de LA MAB, Azn., Amsterdam. crediet-vereeniging te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort Mr. W. M. J. van LUTTERVELD. MUURHUIZEN. 9. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en in rekening-courant. KASSIERS, Commissionairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buitenlandsch geld, Prolongation, Beleeningen, Incasseeren en verschaffen van Wissels op Binnen- en Buitenland. SAFE DEPOSIT. Kantoor: Mnnrhnizen 9. De wonderbare Levenskracht ontdekt door den meest beroem den Docter, die alle bekende Kwalen geneest. Merkwaardige genezingen, die gelijk staan met wonderen. Het Geheim van hoogen Leeftijd, gelijk voortijds, ontdekt. Na jaren van geduldige studie, en delven in oude tijdschriften, zoo wel als in die van den tegen woordigen tijd, heeft dr. James W. Kidd, Baltes Block, Fori Wayne, Ind., 8036, U. S. A. bekend gemaakt dat hij Eerste Nederlandsche Gevestigd te 's-Gravenhage. Directeuren j. ROOSENRURG. G. H. BIERMAN. De Eerste Nederlandsche Hypotheekbrief- bank te 's-Gravenhage stelt hare Hypotheek- brieven van al heden beschikbaar a ÏOO1/* °/0 Agentschap Amersfoort Lam&ison Bouwer Co. De Notaris JOHs. KNOPPERS, te Amersfoort, zal op Woensdag 8 Ww April 1903, 's voormiddags 9 nnr, ten sterfhuize van den HoogEdelGestrengen heer F. L. H. van LANSCHOT HUBRECHT, aan het Beukenlaantje No. 2 te Amersfoort, publiek contant Eon deftigen goed onderhouden bestaande voornamelijk uit: Ameublementen, Buffet, Tafels, Stoelen, Fauteuils, Canapé, Speeltafeltjes, Spiegels, Schilderijen en Pla ten, Gordijnen, Tapijten, Karpetten, maho niehouten Linnenkast en andere Kasten, Boekenkast, Ledikanten met springveeren matrassen en tnebehooren, Theetafels, Ka chels, Fornuis, Pers, Mangel, Plaktafel, Kis ten, Lampen, Tuinmeubelen, compleet Eet servies, Pendules. Voorts: Kristal-, Glas-, Porselein- en Aar dewerk, Koper- en Blikwerk, Keukenge reedschappen, Verandastoelen, Serrebank, Vuurscherm, en al hetgeeu verder te voor schijn zal worden gebracht. Te bezichtigen: Particulier Maandag 6 April 1903, van 1 tot 5 uur. Publiek Dinsdag 7 April 1903, van 9 tot 12 6D 2 tot 4 uur. Breeder bij biljetten. dr. James William Kidd de wonderbare levenskracht ontdekt heeit en dat hij bekwaam is, met de hulp van zyn wonderbaar middel, dat aan geen ander be kend is, en welke het resultaat is van vele jaren studie in het zoeken naar deze kost bare levenskracht, om alle kwalen van het menschelijk lichaam te genezen. Er is geen twijfel opziehtens den ernst des Doclers wan neer hij deze dingen beweert want de gene zingen die hij dagelijks bewerkt, staven de waarheid zijner woorden. Zijne theorie is op redelijke gronden gebaseerd op de praktijk door hem verkregen in de behandeling van patiënten gedurende vele jaren. Het kost u niets om deze wonderbare «Levenskracht" zooals hij het noemt, te probeeren, want hij zendt het gratis aan iedere lijder, in genoeg zame hoeveelheid om te overtuigen van de wonderbare genezende kracht; weshalve gij niets waagt. Sommige van de vermelde genezingen zijn zeer merkwaardig en tenzij voor de vertrouwbare getuigenissen, zouden ze bijna geen geloof vinden. Lammen heb ben hunne krukken weggeworpen en konden loopen nadat zij twee of drie maal de medi cijnen gebruikt hadden. Zieken die door hunne geneesheeren waren opgegeven, zijn hersteld en aan familie en vrienden terug gegeven. Rheumatiek, zinkpns-, maag-, hart- lever-, i\ier-, blaas-, bloed- en huidziekten zijn als op magische wijze verdwenen. Hoofd pijn, ruggepijn, zenuwachtigheid, tering, hoes ten, verkouwenheid, asthma, catarrh, lucht pijpziekte en allo keelongesteldheden, longen of eenig levensorgaan zoo spoedig hersteld dat het niets minder dan een wonder is. Gedeeltelijke beroerte, locomoter ataxia, waterzucht, jicht, huiduitslag en aanbeien zijn spoedig en blijvend genezen. Het zuivert het gansche lichaam, hersteld de zenuwkracht de bloedsomloop en eene volkomen gezond heid wordt spoedig verkregen. Voor den Doc ter zijn alle lichamen gelijk en komen onder liet effect van zijn wondervolle «Levenskracht". Schrijf van daag nog voor de medicijnen. Hot is vrij voor ieder lijder. Vermeld waar van gij genezen wilt zijn, en de medicijnen worden u dadelijk franco per post toege zonden.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 3