schade mocht worden aangericht, deze wel zal worden vergoed. De heer Van Eek deelde de zelfde mee ning. Mr. Heyligers dankte den heer Veis Hejta voor zgn toelichtingen en verklaarde nu geen bezwaar meer te hebben tegen het verzoek, dat hierop z. h. st. werd ingewilligd. Het verzoek om den rijweg in het Plant soen bij de Kleine Haag door te trekken (punt 13) werd, conform bet afwijzend advies, z. h. st. gewezen van de hand. De heer Van Esveld vereenigde zich met het advies, doch gaf in overweging er voor te zorgen, dat de daar wonenden met rijtuig thuis kunnen komen. De heer Van Eek meende, dat men hier nu wel eens zuinig mocht wezen en geen kostbaren rijweg aanleggen ter wille van de bewoners van deze paar huizen. Ware 't Plantsoen bebouwd van Monnikendam tot de Meisjesschool, dan ware er nog iets voor te zeggen. De beslissingen omtrent alle overige punten deelden we in 't vorig nummer mee. Bij de heden gehouden verkiezing van zes leden van den Gemeenteraad wegens periodieke aftreding werden candidaat ge steld in district I de heeren D. Gerritsen en E. L. Visser, beiden altredend, en mr. J. C. H. Prikken; in II de heeren J. W. Jorissen en mr. J. C. H. Prikken, beiden aftredend, en de heeren S. J. van Duinen en M. R. N. Oosterveen; in district III de heeren mr. J. Heyligers en N. Veis Heyn, beiden aftredend, en mr. J. C. H. Prikken. De stemming heeft plaats Maandag 13 Juli, de herstemming, zoo die noodig is, Dinsdag 21 Juli. De Kamer van Koophandel en Fabrieken houdt Donderdagavond teu Raadhuize een openbare vergadering. De heer H. J. van der Noordaa, tijdelijk leeraar in de Engelsche taal aan de Hoogere Burgerschool hier, is benoemd tot leeraar aan de Hoogere Burgerschool teGorinchem. De heer P. Doorn, Directeur van de Am bachtsschool, is benoemd tot lid van de exa men-commissie voor de acten Handteekenen, Lijnteekeiien en Boetseeren M. O. Zal de heer J. H. Bosch morgen zijn zil veren ambtsfeest bij de N. C. S. mogen her denken, een niet minder in heel de stad be kend man zal 16 Juli 55 jaar het nuttig ambt van porder hebben uitgeoefend. Hermanus van Zijl, die dien dag 80 jaar wordt, denkt er hard over, dan rust te gaan nemen. »lk word wat oud en dan gaat 't niet zoo best meer. U moet wel bedenken, dat ik al kort na middernacht met de bak kers begin en dan gaat het zoo maar door tot 6, 7 uur toe." Moge hg lang wil hebben van zijn wel verdiende rust. Daar schgnt verandering gekomen te zgn in het plan om den kei nog deze week over te dragen aan het Gemeentebestuur. De zerk met het opschrift is gesteld, de paaltjes zijn gereed, en de smid voltooide de kettin gen. •Valérie", van luitenant G. J. A. A. baron Van Heemstra, heelt Zondag te Woestduin reeds weer meegeloopen en in den Linden- prijs, wedren vlakke baan voor inlandsche paardep over 1700 M. mooi den 2den prijs behaald, nummer drie een stevig eind ach terlatend. Gisteravond rond tien uur vertoonde zich een prachtige meteoor aan den zomerschen sterrenhemel. Van N.O. naar Z.W. richting bewoog zich nl. zeer langzaam een ster voort met een lichtenden staart, van ongeveer een Meter lengte, die zich in een breeden sleep van vurige puntjes verloor. Wie haar boven de Langestraat zagen, dachten aan een reusachtige vuurpijl. Zondagavond werd in een der compar timenten van den landverhuizerstrein een vrouw onwel. Arts Jorissen werd geroepen en was van 7 tot bij 12 uur bezig, haar bij te brengen. De arme ziel, een Slavoonsche, was door de warmte bevangen en moest naar het AIdegonde-gasthuis" worden vervoerd. Eerst hedenochtend kwam ze bij. Zij hoopt nu spoedig de reis naar Amerika, waar ze meer geluk meent te vinden dan in haar vaderland, te kunnen vervolgen. Bij de Zaterdag ten overstaan van notaris A. N. J. Vos gehouden verkooping van de 'huizen en erven Stellingwerf-straat 16, 18 en 20, samen groot 4 Aren 25 centiaren, werden deze ia massa verkocht voor f3630. Bij de onderhandsche aanbesteding van den bouw van een stal met koetshuis voor rekening van de Maatschappij »Berg-Hotel" op haar terrein op den Amersfoortschen berg, werd ingeschreven door de heeren G. Prins Zn. voor 112 875. H. Noorman, f12813, enC. J. Kuntz f12 368. Het werk is den laagsten inschrgvefc op gedragen. Hedenavond hel eerste concert van Van Aaken's kapel bg Trier, te Soestdijk. De Rechtbank te Utrecht zal te beslissen hebben of de 811 kwartjes die de Eemnesser beurtman sedert 1886 als tol betaalde voor het varen door de Eembrug bg Baarn al dan niet hem moeten worden teruggegeven. Er is geen mensch, die de vrijheid niet hef heeft, maar de rechtvaardige eischt die voor allen, de onrechtvaardige alleen voor zich zelf. Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 6