BIJVOEGSEL AGENT Advertentiën. E. J RUITENBERG, msTEiMim gevraagd NIEUW P dubbele VILLA, MUZIKALE IILOEHLEZIXIi. Stadsnieuws. HoofdkaasenRookworst. SOEST, st. Duiven f 0.40 f0.80. p. paar. Vette varkens fO a f 0.—Magere varkens f&fZeugen f50.- a f70. Biggen f6.f8. Aangevoerd waren ongeveer: 60 heet. Appelen, 10 heet. Peren, heet. Klei- aai dappelen, 400 heet. Zandaardappelen, 40 000 st. Hoendereieren, 1400 kilo Boter. Vette varkens, Magere varkens, Var kens voor exportslageryen, 400 30 Zeugen. Makelaar, WEYER8SINGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. keurig netjes kunnende verstellen, stoppen, mazen en dienstboden japonnen maken, biedt op zeer gunstige voorwaarden een FLINK BESPRAAKT persoon om als op te treden, voor een CREDIET-ZAAK, welke na weinig tijd te Amersfoort een Filiaal wil vestigen. Zij die alsdan borgtocht kunnen stellen, genieten de voorkeur. Brieven met uitvoerige opgaaf, onder motto „Agent" Bureau (oude) LANGF.STRA in m v u #5 J. BOLK, Notaris te Amersfoort, zal op Dinsdag 6 October 1903, des mPÈSsf avonds ten 7 ure in het Hotel »De VERGULDE ZWAAN" te Amersfoort publiek verkoopen Een geheel nieuwe en naar den elsehen des tjjds ingerichte staande te Amersfoort aan de Paulus Buis- laan, kadaster sectie C nos. 1326 en 1327, groot 8 Aren, 2 Centiaren. Eigenaars de heeren D. en J. MES, te Nieuwendam. Betaling der koopsom 6 Januari 1904. Aanvaarding bij. de betaling der koopsom, of vrueger bij nadere overeenkomst. behoorende bij de Amersfoortsehe Courant van Zaterdag 3 October 1303. Uitgave Firma A. H. van CLEEFF. Heden verzenden wij aan de daarop ge- abonneerden aflevering 1 van den Tweeden jaargang van onze premie «De Muzikale B 1 o e m 1 e z i n g". Deze aflevering bevat, behalve de gewone «Wenken van een ouden muziekmeester", kunstenaurs-biographieön en berichten en mededeelingen op muzikaal gebied, de vol gendemuziekstukken1. Meissner Por/.ellan, gavotte voor piano, van H. Wenzel2. Marche du Sucre, du »Prophète", voor piano, van J. Egghard; 3. Vor'm Walde die Blume, voor piano en zang, van Franz Abt; 4. »Ich bah' die Nacht getrüumet", altdeutsches Volkslied, voor piano en zang. Do Muzikale Bloemlezing" kost voor de abo: s op ons blad slechts 60 cent per kw ,iil, voor welk luttel bedrag men in de drie uiatuidon 6 afleveringen met 30 a 35 muziekstukken ontvangt. In do Woensdag hier gehouden vergade ring van het classicaal bestuur der Ned. Hervormde kerk legde de Praeses ds. A. Couvee, predikant te Zeist, gedurende vele jaren lid en sedert 1800 Praeses der classis, wegens boogen leeftijd bet Voorzitterschap neder. Bij monde van den Assessor dr. H. H. Meulciibelt werd hem namens alle leden dank gezegd voor het vele goede, in deze betrek king door hem verricht, en voor de aange name wijze waarop hij steeds de vergadering leidde. Als aandenken werd hem dr. J. Th. de Visser's «Hebreeuwsche archaeologie" aaDgeboden. Het ligt in het voornemen der Regeering om eerlang een ontwerp van wet in te die nen tot invoering van Staatsschuldboekjes, in den geest van die, welke in België onder den naam van «Carnets de rente" worden uitge- gegeven en daar voortreflijke resultaten op leveren om het sparen te bevorderen. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Oc tober 1903 benoemd tot Voorzitter van den Raad van beroep voor de Vermogensbelas ting te Utrecht jhr. oir. H. M. J. van Asch van Wijck, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Utrecht. In een circulaire van het Hoofdbestuur van «Volksonderwijs", aan de afdeelingsbe- sturen, correspondenten en algemeene leden, tot propaganda opwekkeude voor de ver- eeniging er> haar doel, deelt bet o.a. mede, dat binnenkort de steun van de afdeelingen, correspondenten en .algemeene leden zal worden ingeroepen om uitvoering te geven aan éen van de besluiten van de jongste Al gemeene vergadering, om nl. een onderzoek in te stellen naar het aantal leerlingen, dat op eeu nader vast te stellen datum in elke klasse van de Lagere school wordt aange troffen. «Dit onderzoek, waarvan de waarde niet kan worden geloochend, zal in beteekenis er zeer bij winnen zoo 't zich niet bepaalt tot de plaats van vestiging der afdeeling, maar ook over hare omgeving ordt uitgebreid", vervolgt de circulaire. Hier ter stede rs de afdeeling van «Volks onderwijs" opgeheven omdat, naar gemeend werd, de vereeniging geen recht van bestaan meer had na de invoering der Leerplichtwet. Uit de circulaire en niet minder uit de practijk blijkt, dat een afdeeling nog heel veel nut zou kunnen stichten. Voor deelneming aan het gereorganiseerd Herhalingsonderwijs hebben zich niet minder dan 47 jongens en jonge mannen doen in schrijven. Omtrent de handelsklasse hopen we in een volgend nummer mededeelingen te kunnen doen. Aan 1e luitenant J. J. Korndörfler, die tijdens zijn detacheering van het 5eregiment infanterie bij het O. 1. leger bij gevechten in Atjeh dikwijls werd verwond, is thans, te rekenen van 1 Mei 1903 eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, onder toe kenning van pensioen. Aan luitenant K. W. Rauh, van de cavalerie O. I. leger, is tot herstel van gezondheid verlof verleend naar Groevenbeek. De Minister van Justitie heelt bij besluit van 29 September zijn bijzondere tevreden heid te kennen gegeven aan den brigadier majoor der Rijks-veldwacht D. Otten, te Utrecht, en den brigadier der Rijksveldwacht E. van Broekhuizen, te Barneveld, ter zake van hun kalm en beleidvol optreden, bij gelegenheid van de op 13 September nabij het station der Hollandsche IJzeren Spoor weg Maatschappij te Barneveld plaatsgehad hebbende ontsporing van een sneltrein. Een inderdaad keurige en zeer rijke ten toonstelling van allerlei nouveauté's voor het aanstaand seizoen trekt thans in het ver bouwde magazijn van de firma Gebroeders Levy terecht aller aandacht. Een décorateur uit Berlijn, een kunstenaar in zijn vak, heeft uit slechts een klein deel der voorhanden artikelen een hoogst smaak vol geheel weten saam te stellen, wedijverend in rijkdom van lijn en kleur. Tot Woensdag kan men zich aan den aan blik der vele kostbare en ook goedkooper zaken gaan vergasten, zonder dat men ge dwongen, is tot koopen. In afwijking van vorige jaren is het magazijn gedurende de étalage niet gesloten, doch kan men van binnen alles op zijn ge mak gadeslaan. De uitslag van den ontledingen schietwed strijd van «Broederschap", de plaatselijke afdeeling van den «Ned. Schutterij Kader Bond" is als volgt: Officierenie pr. luitenant-adjudant J. Busquet, 2e pr. kapitein Van Rijswijk de Jong; Leden: le pr. sergeant W. B.Smit,2epr. adjudant H. van Gelder, 3e pr. sergeant Th. van Zwol, 4e pr. sergeant-majoor Lammerts van Buren, 5e pr. sergeant Verschuur, 6e pr. sergeant Knuivers, 7e pr. korp Stoovée, 8e pr. korp. De Groot, 9e pr. sergeant-majoor Muys, 10 pr. sergeant Koops, lie pr. korp. Van Ouwerkerk. Donateurs: le pr. P. van Achterbergh,2e pr. W. van Achterbergh. Rozenprijs: sergeant Knuivers. Krachtens Koninklijke machtiging is door den Minister van Oorlog bepaald, dat mili tairen, die zich met permissie begeven, hun permissiebiljet niet meer behoeven te laten viseeren door militaire of burgerlijke auto riteiten in de plaats, waar zij zich wenschen op te houden. Het verlof wegens gezondheidsredenen verleend aan den Secretaris-generaal bij het Departement van Oorlog, den heer De Bruijn, is alsnog met éen maand, derhalve tot 1 November, verlengd, zoodat de Raad-adviseur, de heer Abel, tot gemelden datum met de waarneming der betrekking belast blijft en majoor P. G. Weuringh ook eerst na 1 No vember bjj het 5e regiment infanterie zal aankomen. Luitenant J. Dorée, van het 5e regiment infanterie wordt dezen winter belast met het doen van krijgsgeschiedkundige nasporingen in het Gemeente-archief hier. De zilveren medaille voor24-jarigen trouwen dienst is toegekend aan adjudant-onderofiicier J. Th. N. D. E. van Schouwenburg, de bron zen voor 12-jarigen, aan sergeant A. C. Hein, van het 5e regiment infanterie. Fourier H. A. Cardinaal is p het door hem daartoe gedaan verzoek wegens lang- durigen dienst eervol uit den militairen dienst ontslagen, onder toekenning van pen sioen. Bij het 5e regiment infanterie zijn o.a. bevorderd tot sergeantde sergeanten-titu lair B. M. Wouters, C. A. F. W. Sicherer, de D. Bïihrman en J. J. Vermeulen, alsmede H. korporaals M. J. Begernan, K. F. Hansel en G. Deibel. In enkele bladen wordi meegedeeld, dat «het voornemen bestaat om de te Amers foort garnizoen houdende artillerie te ver vangen door drie eskadrons huzaren." Ter plaatse waar men zulks zou dienen te weten, is van dat voornemen hoegenaamd niets oekend. Betwijfeld mag ook worden of men de artillerie ooit zal wegnemen van hier, waar zij èn moet samenwerken met een geheel regiment infanterie èn zulke prachtige oefe- ningsterreinen heeft. Iets anders is het dat na de oprichting van een vierde regiment huzaren de vier depot-eskadrons alsdan zullen werden saam- gevoegd tot twee en dat dan wellicht doch dit is nog volstrekt niet zeker en ligt nog in een lang verschiet een van deze depots te Utrecht in garnizoen komt en de veld-artillerie uit Utrecht dan misschien wordt in garnizoen gelegd te Ede. Onder begunstiging van zeer fraai weder, dat ook vele dames naar de hoeve der Vee artsenijschool had doen gaan, werd Woensdag WATERSCHOT Co, Langestraat 43, Amersfoort KÖRTEGKACHT Belast zirh met incasso's, sluit Prolonga- tiën, verleent crediet in rekening-courant enz., neemt gelden in déposito tegen rente vergoeding van 3°y0 met 1 d. opvragen 3V2°/o 14 31/2°/o 1 maand. Op langeren termijn volgens te maken overeenkomst. Kantoor geopend op eiken werkdag van 's voormiddags 9—3. ujci. juweeieii, enz. i Diverse paren Zilveren Zilveren Theeservies, Tbeep vaatjes, Soep-, Saus-, IJ Vischlepels, Thee- en Likeurlepeltjes. Taar tenschepper, Taartenpan, Aspergetang, Drui- ventang, Klontjestang, Suikerstrooier, Thee schepper, Fruitschalen, Kristallen Milieu, Compotes, Wijnkaralfen, Chocoladeketel, Kristallen Broodscbaal, Botervlootjes, Kaas stolp, enz. En eindelijk Kristal, Porselein, Glas-, Ko per-, Blik- en Aardewerk en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Het Goul en Zilver wordt verkocht op 2 1 0 C T 0 B E K des namiddags half twee precies. BEZICHTIGING. Particulier: Maandag 19 October 1903 van 's voormiddags 912 en 14 uur mits voorzien van een catalogus welke tegen be taling van f 0.25 ten kantore van voornoem den Notaris verkrijgbaar is. Publiek: Dinsdag 20 October 1903 van 's voormiddags 9—12 en van 14 uur. 40 Centiaren. Beide perceelen met eene gezamenlijke oppervlakte 85 Aren, 50 Centiaren zyn ge legen in de Gemeente aan den straatweg van Soestdijk naar A mers- foort, op korten afstand van de halte Soest dijk der Nederl. Centraal Spoor. De perceelen zullen na afzonderlijke Veiling gecombineerd worden in slag gelegd. i Te bezichtigen des Maandags, Woensdags J en Vrijdags van 2—4 uur. Veilconditiën enz. bij de Notarissen mr. W. j S. J. van WATERSCHOOT van der GRACHT, I Keizersgracht 283, te Amsterdam, en S. CAM- R1ER van NOOTEN, Dalweg te Baarn. j Verdere inlichtingen verstrekken de Make- 1 laars J. G. J. HOL en J. G. J. HOL Jzn., te Amsterdam. hersteld en aan familie en vrienden terug gegeven. Rheumatiek, zinkens-, maag-, hart- lever-, nier-, blaas-, bloed- en huidziekten zijn als op magische wijze verdwenen. Hoofd pijn, ruggepijn, zenuwachtigheid, tering, hoes ten, verkouwenheid, asthma, catarrh, lucht pijpziekte en alle keelongesteldheden, longen of eenig levensorgaan zoo spoedig hersteld dat het niets minder dan een wonder is. Gedeeltelijke beroerte, loeomoter ataxia, waterzucht, jicht, huiduitslag en aanbeien zijn spoedig en blijvend genezen. Het zuivert hc gansche lichaam, hersteld de zenuwkracht de bloedsomloop en eene volkomen gezond heid werdt spoedig verkregen. Voor den Doc- ter zijn alle lichamen gelijk en komen onder het ell'ect van zijn wondervolle «Levenskracht". Schrijf van daag nog voor de medicijnen. Het is. vrij voor ieder lijder. Vermeld waar van gij genezen wilt zijn, en de medicijnen worden u dadelijk 'franco per post toege zonden.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 5