wielen geïnspecteerd en alle voorgekomen gebreken genoteerd. Het eindresultaat van deze zware proef met de vele mededingers in het slrchte weder van dezen zomer is, dat de «Simplex'' wederom als nummer éen uit den strijd te voorschijn is getreden. Voor de abonné's in de stad en het stads- port-rayon werd bij bet vorig nummer ge voegd een gratis aid ruk van de winterdienst- regeling van het Post-, Telegraaf-, en Rijks- Telephoon kantoor. Evenals in andere jaren zullen we daarvan óok afdrukken maken op carton, indien althans uit de toezending van het onderaan de eerste kolom van de tweede pagina voor komende bestel-biljet, ons blijkt dat een voldoend exemplaren kan worden gedrukt. Aan deze afdrukken op cartoa wordt toe gevoegd een geheel bijgewerkte lijst van aangeslotenen bij het sUds-telephoonnet, die zeer gewijzigd is. Wie deze dienstregelingen verlangt, gelieve het bestel-biljet vóór Maandagmiddag 12 uur ons te doen toekomen, opdat we de oplage kunnen regelen. Na dien tijd worden geen bestellingen daarop meer aaugenomen. Bij Kon. besluit is thans aan het Bestuur der plaatselijke afdeeling van den »Christe- lijken Nationalen Werkmansbond" vergun ning verleend tot het houden eener verloting van huishoudelijke artikelen, om uit de op brengst daarvan het gebouw «Eben Haëzer" van gasverlichting te voorzien. Naar we uit goede bron vernemen, zal in de eerstvolgende vergadering der plaatselijke afdeeling van den «Bond van Nederlandsche onderwijzers" het voorstel worden gedaan lot opheffing dier afdeeling, Aan het correspondentschap der Nederland sche Bank werden gister zestien guldenstuk ken vertoond »lie bij den brand der hofstede te Achteveld, vei leden Vrijdag, in het kabinet met twee en vier aaneengesmolten zijn. Ze werden opgezonden om te vernemen of de eigenaar daarvoor gave geldstukken kan terugontvangen. Bij het kappen van een tak van een der boomen in den tuin van «Amicitia", die dooi den jongsten storm grooteudeels werd afge broken en zeer gevaarlijk boven de straat hing, is gistermiddag een stuk van dien tak op de teleplioonlijnen gevallen en heeft daardoor een vrij aanzienlijke storing in het telephoon-verkeer veroorzaakt, welke ver moedelijk nog heden wordt hersteld. Bij gunstig weder zal de A. F. C. «Quick" morgenmiddag 2 uur op haar terrein aan den Leusderweg een 1e klasse competitie wedstrijd spelen legen «Ij. F. C." uit Haarlem. Scheidsrechter is de heer C. J. GrootholF. H. M. de Koningin-Moeder zal Donderdag avond te half vijf van «Soestdijk" naar Duitsch- lund vertrekken. De ontwerp-begrooting van Baarn bedraagt in ontvangst en uitgaaf f144426. Onder de uitgaven vinden we de volgende posten f23 000 voor onderwijs; f5305 voor arm wezen f13954 voor onderhoud van wegen f1400 voor Gézuifdbeidspolitie-18625 voor politiewezen; f 10 000 voor openbare straat verlichting, f9730 voor bestuur der Gemeente}. De belasting op tiet inkomen blijft bepaald op slechts 0.6 0/0_. Eenige maanden geleden werd door de politifi tfi.Lunteren proces-verbaal opgemaakt ter zake van een aldaar plaats gehad hebbende aanranding, die zich, gelijk we destijds meld den, als volgt heeft toegedragen. Eenige boerenjongens waren om verschillende rede nen hevig verbolgen op eon meisje en spraken af haar 's avonds een flink puk slaag toe te dienen, waartoe zij haar opwachtten. Zy vluchtte bij eep boer, doch toen de belha mels dreigden den boel kórt en klejn'te slaan, werd zij door den boer buiten de deur gezet, waur de jongens haar natuurlijk beetpakten. Zij werd toen bij de armen en beenen over deb eide gesleept,waardoor zy zoodanige k wets- uren opliep, dat zij eindelijk voor dood bleef liggen en na eenige uren door toevallig voor bijgaande personen in dien toestand werd gevonden. Hoewel aanvankelijk de daders van deze lage mishandeling niet bekend waren, zijn thans op last der justitie een zestal boeren knechts uit Luntereu en Scherpenzeel gear resteerd, terwijl ook is aangehouden een meid die de jongens tot deze daad schijnt te heb ben aangezet zoodat de aanranders van een weerloos meisje voorzeker thans hun welver diende straf niet zullen ontgaan. Goede trouw is de basis van het indivi dueel ert liet algemeen welzijn. Binnen enkele dagen, misschien binnen eenige uren, zegt «Daily Mail", zal 1903 den grootsten regenval aanwijzen sedert in 1866 te Londen het Meteorologisch Instituut werd opgericht. De overvloedigste regenval kwam voor in 1879, toen de Londensche regenmeter 31.93 inches aanwees. Tot Maan dagochtend 8 uur bedroeg de geheels regen val gedurende bet afgeloopen jaar reeds 31.18 inches. De uilwerking van den koelen en vncb- tigen zomer op de gezondheid van het volk is echter opmerkelijk geweest. Dekindersterlteis belangrijk verminderd, terwyl het ziekte- cijfer onder volwassen personen ver beneden het gemiddelde is gebleven. Dr. Lockyer, van het «Solar physic obser vatory", te South Kensington, heeft aan een medewerker van de «Westminster Gazette" meegedeeld, dut het zonnevlekken-maximum pas in 1905 bereikt wordt. Wij zijo, volgens hem, pas door het regen-minimum heen en zyn thans eene lange periode van maximum- regenval ingegaan, die haar toppunt zal be reiken in 1914. Hij voorspelt dus een cyclus van elf regenjaren

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 6