mee te deelen, dat een sterke groep werk lieden, werkzaam in een krachtens de On gevallenwet verzekeringsplichtig bedrijf en dus ingevolge de bepalingen dier wet reeds verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen hun in verband met de uitoefe ning van het bedrijf overkomen, thans bo vendien een collectivieve verzekering tegen ongevallen heeft gesloten bij een particuliere maatschappij rnet recht op uitkeering gedu rende eerste drie weken. Zij zyn hiertoe over gegaan om, als een ongeval hen mocht tref fen, door een spoedige uitkeering tegen ge brek gevrijwaard te zijn. Wel hebben zij recht op schadeloosstelling krachtens de On gevallenwet, maar deze wordt in de meeste gevallen door het Bestuur der Rijksverzeke ringsbank eerst zóo laat uitgekeerd, dat de financieele achterstand bijna niet. meer kan worden ingehaald en het huisgezin van den getroffene reeds gebrek heeft geleden. Ook waren zij van raeening, dat een particuliere maatschappij zich minder spoedig aan de uitbetaling «ter schadeloosstelling zou onttrek- en dan de Rijksverzekeringsbank. De buitengewone algemeene vergadering van de vereeniging «Ambachtsschool voor Amersfoort en omstreken" is door het waar nemend Bestuur uitgeschreven tegen Woens dag 4 November en zal worden gehouden in «De Arend Aan de orde komt het kiezen van 13 Be stuursleden. Met een oude gewoonte breekt men niet licht en uit dien hoofde zullen we wederom trachten mee te deelen wat er zooal op en rond de kermis te zien valt. De kermis, bet eenig feest dat zoo menig een heeft, maar helaas ook zoo schromelijk wordt misbruikt voor allerlei ongebondenheid. In nAmicitia" dan geeft Maandag-en Dins dags vond het Rotterdamscb tooneelgezelschap, onder directie van den heer Johan Mulder, twee voorstellingen Maandagavond »I)e ver keerde wereld", een uitstekende klucht van den schrijver van «Toupiuel zaliger", en Dinsdagavond van het blijspel «Wie heeft do broek aan Verleden jaar had het zelfde gezelschap eveneens in «Amicitia" ontzaglijk succes. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond zwaait Henri ter Haft er zijn scepter. Hij heeft een geheel nieuw programma, vol af wisseling en een geheel nieuwe revue, als de vorige in Hoog-Haarlemmerdijksch. On- noodig te zeggen, dat de auteur, Ter Hall, er 6ok de acteur bij uitnemendheid is.m Up den Hof vrijwel de gewone kramen en spellen en weer, nu voor de 51ste maal, de heer G. J. Lauwers, de bekende en om zijn uitstekende instrumenten en grondige vak kennis algemeen vertrouwde opticieneven zeer op haar gewone plaats Loggen's wafel kraam. En op de Groenmarkt, onder veel fraais, Hornmerson's biograph, de kunst-glasblazerij van den heer H. Meijer, en eenzee meermin. In ons volgend nummer hopen we iets meer bijzonders over deze laatste te kunnen nieedeelen. Op de Beestenmarkt, de bekende Schouw. burgtent van den heer W. Hart. Het »Leger des Heils" houdt eiken avond bijeenkomsten voor wie de eigenlijke kermis willen ontloopen. De Chr. Jongelingsvereeniging »Ps. 1119" houdt evenzeer iederen avond volksbijeen- komsten, Maandagavond in de Luthersche kerk, de overige avonden in het gebouw »Eben Haëzer" (vroeger «Volksheil") aan de Muurhuizen. In «Eben Haëzer" zal Maandagavond de bekende volksspreker F. Keijzer, uit Amster dam, zijn niet minder bekende levende beel den doen zien. En in het «Militair Tehuis" aan de Beek straat zal weer iederen avond feest zijn. Alle militairen uit dit garnizoen hebben daar niet alleen vrijen toegang, maar worden bovendien onthaald. De Chr. Zangvereeniging «Excelsior",.onder directie van den heer H. Koopmans, zal zich twee malen doen hooren, terwijl als sprekers zullen optreden de heeren J. J. Deetman en J. L. Feijten, uit Utrecht; W. L. Jens, oud- zendelingleeraar te Doreh (Nieuw Guinea), R. A. den Ouden, vertegenwoordiger van den Ned. Militairen Bond, te Gouda; dr. W. H. Gispen Sr., uit Amsterdam, en de heer J. van Wageningen, uit 's-Gravenhage. Herinnerd zij, dat deze samenkomsten uit sluitend toegankelijk zijn voor militairen. Ook moet de gebruikelijke waarschuwing weer volgen. Buiten de Kamppoort groeit weer een sterk wagenpark, ue gewone tros van elke kermis. 't Is weer geraden de ramen aan den voor kant gesloten te houden en het brutale volkje buiten de deur en op behoorlijken afstand van kleerstander en dergelijke te houden. Door de politie hier is een man aange houden, die uit de Rijks Werkinrichting te Veenhuizen was weggeloopen, doch maar kort. van zijn vrijheid heeft geprofiteerd. In de gisteren gehouden Raadszitting van Baarn werd de begrooting voor 1904 vast gesteld tot een bedrag van f144.426 84 in ontvangst en uitgaaf. De salarisverordening van de politie- en de Gemeente-ambtenaren werd nader geregeld. Het traktement van den Secretaris werd van 11200 op f1400 gebracht; dat van den Gemeente-ontvanger van f1000 op f 1100. In de salarisregeling van de onderwijzers werden enkele wijzigingen gebracht; o. a. werden de driejaarlijksche verhoogingen veranderd in tweejaarlij ksche en de tegemoetkoming in de woninghuur aan gehuwde onderwijzers boven 28 jaar werd van f75 op f 100 gebracht. Op liet request van de Baarnsche Tim merlied en vereeniging om een subsidie toe te staan aan de Ambachtsschool te Amers foort werd gunstig beschikt. Voor elke leer ling uit de Gemeente Baarn, die de Am bachtsschool bezoekt, zal een subsidie van 115 per jaar betaald worden. Het voorstel van B. en W. endeGascom- missie, tot het bouwen van een vierden oven, werd aangenomen Te Baarn is een afdeeling gesticht van den «Bond van Ned. onderwijzers". In het onlangs op de Landkolonie van het «Leger des Heils" geopende Tehuis voor ontslagen gevangenen te zijn reeds zeven per sonen opgenomen. Als bewijs, dat deze inrichting ook de aan dacht van autoriteiten getroxken heeft, kan dienen dat zij reeds bezocht is door den Hoofdinspecteur van het gevangeniswezen, den heer Simon van der Aa, en den Direc teur der strafgevangenis te Haarlem, den lieer Koderitsch, die over de kolonie hun groote tevredenheid betuigden. Laatstge noemde beeft voor het verkrijgen van ont slagen gevangenen zelfs zijn steun toegezegd. In verband hiermede wordt Verwacht, dat het Tehuis weldra geheel bezet zal zijn. Zoo noodig zal evenwel direct tot uit breiding worden overgegaan. De beurtschipper van Eemnes op Amster dam heeft Donderdag zijn motor-vaartuig ontvangen en dit heden in de vaart gebracht. Zijn zoon bedient de machine. De Diaconie der Ned. Hervormde gemeente te Hoogland heeft onlangs een schenking ontvangen, met name de hofstede «Onstede" in die Gemeente, groot 221j2 Hectare. De boerderij zelve had dringend verbou wing noodig, daar zij zeer oud en bouw vallig was. Daarom werd door den Kerkeraad besloten, deze geheel te vernieuwen. De kosten daarvoor werden op f4500 geraamd, welke gelden met toestemming van hel Clas sicaal bestuur van Amersfoort van het Groot boek werden genomen. De Diaconie kreeg door deze schenking een mooi eigendom, waarvan de renten de armenkas zeer te stade komen. Bij Kon. besluit van 16 October is aan den heer J. H. de Waal Maleiijt, in verband met zijn benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, op zijn verzoek, met ingang van 1 November eervol ontslag ver leend als Burgemeester van Westbroek en Achttienboven. Onderweg verheugen we ons over bet doel; aan het doel gekomen, niet zelden slechts over den weg. Onder vriendelijke dankzegging aan de gevers wordt melding gemaakt van de giften, ingekomen in de tweede week voor de ver pleging van twee patiënten te Hoog-Hullen n.l. B. K. f1, Mevr, N. N. f2.50, Mej. B. d. I. R. f2.50, 1. v. H. f'5, te zarnen met de vo rige opgaaf f31. I. HOOYKAAS, Muurlniizen 19.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 6