Waterschot Co., Marktprijzen. Advertentiën. E. J. RUITENBERG, G. G. Ph. L. Boekelman, Huisbewaarders. Coöperatief-wonen peubil. Zit- cd Slaapkamer Spaansche Kastanjes. Luxe-bakkerij aan die personen, naar door Ons te stellen regelen, voor eiken dag, dien de ingelijfde onder de wapenen of in werkelyken dienst is, op hun verzoek, uit 's Rijks kas een ver goeding toegekend van len hoogste éen gulden, tenzij door den Minister van Oorlog, zoo de ingelijfde tot de militie te land be hoort, of door den Minister van Marine, zoo de ingelyfde tot de zee-militie behoort, wordt voorgesteld, den ingelijfde van den werke lyken dienst te ontheffen en deze ontheffing door Ons zal worden verleend. »De uitbetaling der vergoeding geschiedt naar voorschriften van den Minister van Oor log zoo de iugeljjfde tot de militie te land behoortdoor den Minister van Marine, zoo hg tot de zeemilitie behoort". De officier van gezondheid der le klasse J. A. Smits, van het 5e regiment infanterie, is hier teruggekeerd van zijn detacheering bij het Militair hospitaal te Leeuwarden. Het tegen Zaterdag aangekondigde opera- concert van de »Ned. Opera" (van den Stads schouwburg te Amsterdam) gaat weer niet door. Gerust mag gezegd dat, als dat gezelschap weor eens hier komt, de provinciaaltjes zich niet andermaal in de luren zullen laten leggen. Over »Asra", dat 5 Januari in «Amicitia" hier gaat, schrijft jhr. A. W. G. van Riems dijk in de «Oprechte Haarlerasche Courant": De voorstelling had groot succes. Frits Bouwmeester had een heerlijke créatie ge maakt van den gemoedelijk-aanstellerigen opera-zanger Hartmaan. Dat was af en dat was meesterlijk. Iets grootsch heeft hij gegeven in de laatste scène. Den geheelen avond heeft het publiek om hem gelachen. Telkenmale als bij op 't tooneel verscheen, vermaakte men zich om deze koddige figuur, die Frits Bouwmeester zich zoo goed heeft ingeleefd. Maar toen hij in de laatste scène opkwam en Lenz hem vertelde, dat zijn kind dood was, beheerschte hij de geheele zaal alleen door zijn kolossale mimiek toen lachte men niet. Het vroo- lijke, dat over hem lag, verdween. Er ge beurde iets in dien manmen voelde den ommekeerde smart trok over zijn gelaat en brak die egoïste figuur Louis Bouwmeester, als Schroder, de mao, die Gabrielle's «zoet geheim" verraadt, heeft van den kwaadgeaarden acteur iets supérieure gemaakt. Het was sober en raak en fijn ge nuanceerd spel. Up/ En nu Mevr. Julia van Lier-Cypers. De avond van gisteren zal zij evenmin als dié te Amsterdam vergeten. Een regen bloe men, met kwistige hand uit de bovenste loges geworpen, daalde voor haar neer. Na ieder bedryl moest het scherm een paar maal omboog, na de tweede acte tot vier- mual toe, en onder groot applaus moest deze begaafde actrice de hulde en dea dank van het publiek in ontvangst nemen. Vorstelijk was haar spel. Het holle in haar rol, zy heeft dit meesterlijk gevuld. Louis de Vries, als Lenz, heeft met veel relief de mededeeling gedaan van ïAsra's" val. Het verbaal is met aandacht gevolgd, en men beeft zijn fijn bestudeerd spel ten volle gewaardeerd. Ook dp heer Erfmann, die de ondankbare rol van «muzikale llesschentrekker" had te vertolken, heelt de figuur gegeven, zooals zij moest zijn. Ten slotte een afzonderlijk woord van waardeeriog aan mevr. Carelsen, die van Gabrielle's zuster een goed type had gemaakt. Róssing schreef: Zelden, in de laatste jaren zelfs zeer zelden, heeft men het voorrecht gehad, voortreffelijk spel en samenspel vsd drie groote artiesten te bewonderen als van Louis Bouwmeester, .'alia Cuypers en Frits Bouwmeester. Een groot aantal belangstellenden woonde gisterochtend de proef bij welke op het terrein van de firma Berns en Co. door den heer D. Neelmejjer werd gehouden met de Theo-fakkel. Zij bevat slechts droog poeder, dat niets beschadigt. Ook dat bleek, want de heer Neelraeijer, van onder tot boven bestoven met het geelachtige ragfijne poeder, verklaarde zelfs regen op zoo'n bestoven pak gehad te hebben. Een paar streken met een borstel en geen zweem van een vlek was er meer te zien. De inhoud bederft niet; mechanisme zit niet in de blikken huls eu dus is de fakkel steeds voor gebruik gereed. En als men er een begin van brand mee gebiuscht heeft, wordt ae vulling kosteloos vernieuw. Dat een begin-brand er mee kan ge biuscht, is ten duidelijkste gebleken. Eerst werd poetskatoen, met petroleum gedrenkt, aangestoken, 't Was lang geen begin-brand meer toen de heer Neelmeijer de geweldige vlam bluschte. Anderhalve fakkel was ei voor noodig. Toen werd een vloerkleed met petroleum gedrenkt (het omvallen eener lamp). Mei drie slageD was de vlam gedoofd. Daarna poetskatoen met benzine. De ver vaarlijke vlam was weder met drie slagen uit. Drie zelfde bussen met fijn zand waren niet voldoende om de vlam te dooven. Vervolgens werd spiritus-lak aangestoken. Weer drie slagen ea weer was de brand gebiuscht. Ten slotte werd een houten huisje, zwaar geteerd, vol krullen en dunne latjes en duch tig bespoten met petroleum, aangestoken. Eén fakkel was voldoende om het vuur to taal te blusschen, ondanks den hevigen wind. Waar zóo zonneklaar de betrouwbaarheid van dit bluschmiddel is gebleken, kon het niet uitbly ven dat velen een of meer takkels bestelden. Gelijk bekend, is agent voor Amersfoort de heer J. A. Schoterman, Utrechtsche straat. Do levering van de benoodigde roomboter gedurende het eerste kwartaal van 1904 voor het garnizoen Amersfoort is door den Minister van Oorlog toegewezen aan den heer II. Azijnraan, tegen fl.25 per Kilo. Bij de gisteren ter Provinciale griffie van Gelderland gehouden aanbesteding wegens het uitvoeren van eenige buitengewone be stratingen op den Rijks grooten weg le klasse van de Utrechtsche grens bij Hoevelaken tot aan de Westzijde van de brug over het KaDaal te Apeldoorn, behoorende tot de Rijks groote wegen in de provincie Gelderland (raming f 1500) waren ingekomeu 2 biljetten. De hoogste inschry ving gold f1594 minste was de heer J. D. Boks, t» Amersfoort, met f1532. In plaats van den heer L. Traa, ruim 30 jaar tolgaarder aan den Hoogenbazr op den Bunschoterstraatweg, wien op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend, is benoemd de heer A. de Graaf. Tevens zij in herinnering gebracht, dat met ingang van morgen een nieuw tol-tarief op dien straatweg wordt ingevoerd waarbij o. a. motor-ry wielen tol hebben te betalen. Wat is er op de Kerstdagen nog wel drie, dit jaar gemopperd over den kwakkel- winter. Zells geen schaatsen kon je ryden. Maar nu is 't toch meenens. De Eem ligt reeds zóo dicht, dat zelfs de motor-schuit van den beurtschipper 't moest opgeven tegen bet gestolde water. Op de Maath werd eergister reeds gereden; gister kon meu genieten op de nieuwe ijsbaan bij Monnikkendam, zoo heerlijk vlak bij de stad een half uur langer op de schaatsen en geen kans op kou vatten. Gisteravond was de nieuwe ijsbaan verlicht; heel mooi was dat niet, doch de heeren Aehterbergh Van 't Hof zegden afdoend» verbetering loe. Leef niet in 't verleden en mijmer niet alleen over de toekomst het heden zij de plaats van uw krachtigen arbeid. In de rus tige daad van den mensch ligt de vervulling van het verleden en de kiem der toekomst. RECLAMES. 15regels fl.25; elke regel meer f0.25. Reinheid is een sieraad van het hnis. De wurheid rui dexe woorden kunnen den bin nentredende niet beter bewexen worden den door xindelijkbeid, door het blinken ven alle ven me'.ul vervaardigde voorwerpen. Die voorliefde voor net heid ven buisvrouw of keukenmeid vindt men reeds dikwijls uitgedrukt om bet koperen neempleetje, en de kemers schijnen huislijker, wenneer alles wet ven goud, silver, koper, brons, ens. is, prechtig glimt. Jammer, det die glans xoo spoedig verdwijnt of niet volkomen wordt verkregen, doordat men wal een poetemiddel, meer helaas niet uitsluitend Globe Poetrextract" van Jrits SchuU Jun., Akt.-Ges., Leipsig gebruikt. Dit is het beste poetsmiddel. Snel en xonder moeite verkrijgt mm hiermede een precbtigen ee lang blyvenden glans. Globe Poetsex tract krast niet, test de metalen niet een eu is, vol gens de uitspreek ven drie beöedifdc scheikundigen, vrij ven alle schadelijke bestenddeelen. Maande lijks verkondigen meer den 6 millioeu doosen sjju roem in alle lenden der we-eld. Het bestanddeel ven Globe Poetsextrect, dat de meeste weerde bexit, bet echte bergkryt, wordt door de firma zelf verkregen uit hare bergwerken met stoom-greefmecbioes, waarin tevens de ruwe bestend deelen tot hel fijnste poeder worden gewreven. De lage prijs ven bet Globe Poetsextrect maakt bet gebruik ervan in bet kleinste huishouden mo gelijk. Omdat er sooveel nabootsingen voorkomen, xg men er op bedacht, in alle magaxijnen van jjser- en koperwaren en bij alle kruideniers en drogisten slechts Globe Poetsextract met het gedepoueerd merk .Aardbol met roode streep" te vragen. Amersfoort, 31 December 1903. Appelen f4.-- a f8.— Peren f0.— a Zandaardappelen f2.50 k f3.Hoen dereieren f5.— a f6.50 per 100 stuks. Boter f 1.30 4 fl.45 p. k. Kippen f0.80 4 f 1.30, Kuikens fl.f 1.30 Piepkuikens f050 4 f 0.90Ganzen f0.4 f0.— Eenden f 0.90al 1.20 Hazen f 1.80 4 f2.25. Wilde konijnen ff'.— 4 f0.— Tamme konijnen fü.90 f1.50 p. jt. Duiven f 0.50 4 10.70. p. paar. Vette varkens f0.- a f0.—Magere varkens f—4 fZeugen* fk f Biggen f0.— A f0. Aangevoerd waren ongeveer: 20 heet. Appelen, 0 heet. Peren, heet. Klei- aardappclen, 30 heet. Zandaardappelen, 10000 st. Hoendereieren, 800 kilo Boter. Vette varkens, Magere varkens, Var kens voor eiportslageryen, Biggen en Zeugen. Burgerlijke Stand van Amersfoort van 24 tot en met 30 Dec. 1903. GEBORENAnna, d. v. T. Hazeleger en G. Vetkarap. Marie, d. v. L. M. Cohen en J. Dribbel. Hendrik Jan, z. v. D. Bok horst pn N. de Vries. Johannes, z. v. J. van den Bedem en A. Rouwendal. Nicolaas Arnoldus, z. v. A. van Woudenberg en J. C. van der Muts. Gerardus Antonius Francis- cus, z. v. W. Wind en F. E. M. Kuster. Drev/is üousma, z. v. H. de Haan en H. Scbeffer. Hendrik z. v. Jan van Burgsteden en C. H. Voortman. Jan, z. v. W. Holland en B. vso Putten. Dina Cecilia Johanna, d. v. R. de Ruiter en W. de Wijs. Catharina Gijsbertba, d. v. A. van de Kuilen en C. van den Berg. Johannes, z. v. A. Kolfschoten en J. Kraan. Petrus Franciscus, z. v. W. Brandsen en P. Boerssen. ONDERTROUWD: H. P. A. BlaeserenA. L. H. Maas F. van der Pol en P. Hagen- beuk. M. Arlar, eu G. Jordense. GEHUWD: W. Vonk en C. R. Flink. H. Visscher en A. van Lummel. OVERLEDEN: Christina Jacoba Schenk- bergen, 42 j. echtg. van S. Kraan Joachim Petrus van Doom, 5 m. Catharina Schalk wijk, 51 j. ongeh. Johannes Kooy, 78 j. wedr. van A. Maurik. Florus Wilhelmus, 6 in. Johanna Kareis, 70 j. echtg. van J. Tommei. Willebrordus Gouw, 8 m. Een levenl. aangeg. kind vr. gesl. van M. E. J. C. Heilijgers en J. M. Wolf. Heudricus Groenastein, 24 j. ongeh. Gijsbertus Gerardus Verschuur, 3 m. Geertruida Siddré. 68 j. ongeh. Jonanua Cornelia Nieuwland, 16 j Hendrik Buis 6 w. Petrus Hendrik Vlek, 84 j. ongeh. Jan Cornelis de Bree, 88 j. wedr. van H. Kok. Aan alle begunstigers en bekenden der wachtkamers van het station te Amersfoort een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar. C. BARTELSMAN, Restaurateur. Firma A. H. van CLEEFF m. g. Hotel «POLEN" (Poolsche Koffiehuis). Amsterdam. P-f- H. REICHMAN/V Hotel «die Pforte von Cleve". p. f. De groeten van ?en dag van W. R. SCHWEMMER en Familie. 1904. 1904. D. J. SMITS, Langestraat 20. Behanger. Stoffeerder. Hotel «TRIER" p. f. Soestdijk. Bij acte dd. 23 December 1903, voor den ondergeteekende ADR1AAN NICOLAAS JAN VOS, Notaris ter standplaats Amers foort, verleden is met ingang van 1 Januari 1904 tusschen de heeren GOSEN RIEZEBOS en WILLEM van WIJNGEN, beiden wonende te Amersfoort, 02TTS0Ü7DB2T de tusschen hen bestaande Vennootschap ten doel hebbende het drukken eu uitgeven van boeken, couranten en andere stukken in den meest uitgebreiden zin onder de firma RIE ZEBOS Van WIJNGEN, gevestigd te Amersfoort, aangegaan bij acte 11 September 1901 voor ondergeteekende verleden, met bepaling, dat de likwidatie wordt opgedragen uur: den heer WILLEM van WIJNGEN, die hot recht heeft om deze zaak onder de zelfde firma voort te zetten. A. 2T. J. VOS. Onder referte aan het bovenstaande bericht ik myn geachte clientèle dat ik de zaak, tot dusverre gedreven onder de firma RIEZEBOS Van WIJNGEN, van af 1 Ja nuari 1904 geheel voor eigen rekening zal voortzetten. Aanbevelend, W. van WZJ2TGS2T. Uit eene akte op 31 December 1903 voor den ondergeteekenden Notaris verleden blijkt dat de Vennootschap tusschen de hee ren HENDRIK HENGEVELD en EDUARD STOFFELS, plateelschilders, beiden wonende te Amersfoort, ten doel gehad hebbende bet uitoefenen van plateelschiideren in den uit- gebreidsten zin genomen, onder de firma «HENGEVELD Co." gevestigd te Amers foort, opgericht bij notarieele uk te van 21 Mei 1900, door opzegging met ingang van 1 Januari 1904 heeft opgehouden te bestaan, terwijl de afwikkeling der zaken door beide genoemde heeren tezamen zal plaats hebben en van af l&atstgemelden dag geen hunner het recht meer heeft om gemelde firma-naam te voeren of te teekenen. Joh8 Knoppers, Notaris te Amersfoort. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. Leeraar m PIANO en ZANG, Utrechtsche straal, hoek Hellingstraat 36. Gevraagd gehuwde lieden zonder kinderen als HUISBEWAARDERS voor den tijd van éen jaar. Zonder goede referentiën onnoodig zich aan te melden. Brieven onder motto «Huisbewaarders" bureau (oude) Amei-sfuortsche Courant, Kor- tegraeht 9. te en bij Amersfoort. Door medewerking van de Mij. «Amers foort t. expl. v. onr. goed. bestaat aldaar over het station, voor heerenhnizen, en te Nieuw- Leusden aan den straatweg even voorbij de kazerne, voor kleine woningen, gelegenheid coöperatief te doen bouwen, om daarna zeil in die perceelen te wonen. Hierop reflecteerenden kunnen nadere in lichtingen verkrijgen bij den heer M. P. de CLERCQ, woningbouw-coöperatorte Haarlem. Op Utrechtschen weg vlak bij MIMiS» Inianterie-kazerne en Station TE HUUR met of zonder PENSION. Brieven onder R. bureau (oude) Amers- foortsche Courant, Kortegracht 9. Langestraat 43, Telephoou 34. Steeds voorhanden: Praehtige groote doffe Mandarijnin, Sinamppilen, Citroenen. HOF 30. Lange boochuitj os Kleine ronde Groote ronde. Saucijzenbroodjes, enz. enz. in grooten voorraad voorbanden. Aanbevelend, P. van den HOVEN Dzn. 's-Qrivenhiagsche Algemeene VOORSCHOTBANK MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL /■500000. De Bank geeft 4% pCt. Obligation uit in stukken van f 1000.f 500.en f 100. tegen den koers van 100% verkrijgbaar bij de Agenten de heeren Van der ZOO de JONG Van OPHOVEN. De Directie, EDM. EM. CROIN. J. A. J. VAN DE VEN.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2