mimi bloem». Militaria. Iiebbon, cd ieder is 'benieuwd of deze nu alleen ▼oor lisarnaars za! tyn. Bg do toelaiiuis-ex*tnens voor do Hoogere Burger school to Amersfoort. die 2 Juli begouneu tyn waren 62 kandidaten opgekomen. Van de 45 kandidaten voor klasse I slaagden de volgende 86, geplaaut, in rangorde naar bet bo- haaldo aantal puuleuF, U. Harllng (Amersfoort), Adriaentjo A. Jappe Alberts (Naarden), J. Adriaanso (Harderwijk), J. Pil. Dorrostcyn (Woudenborg), O.G, J. Gorter (Amersfoort), Anna de Vriee (A merefoortl, W. van der Valk (Amersfoort). J. Liicaljet (Bussum), H. van Ramsborst (Nykerk), J. Kool (Amerefoort), II. A. E. J. Seoman (Amersfoort). P. Schut (Nuns- neet). A. Holland (Ameterdam), I). E. Nolting (Amere foort), G. J. Bakker (Bueeum), J. C. van Dijk (Amere foort), A F. Verhoeff (VeSDendaal), J. B. Duitgenius (Harderwijk), Cli. M. Smite (Bueauin), J. Rove (Bue eum), H. B. van Bh(jn (Amerefoort), Maria J. 0. Prille vilt (Amerefoort), F. W. JJ. Weetra (N(|kork), G. D. Veonbuvten (Amerefoort), A. A. Bakker (Bue eum), H. de Veer (Amerefoort), Mary E. S. 8pencer Elce (Veonendaal), Tb. G. Belinfante, (Hoevelaken), J. Lietker (Bueeum), P. A. Roggeveen (Bueeum), G. van Scliuppen (Veeuendaal), J. W. Boa (Amerefoort), D. Prins (Barueveld), K. Lavermen (Amerefoort), en voorwaardelijk B. G. Groeneveld (Barneveld). Woenedag 6 dccer wordt de uitelag voor do hoogere klateen bekend. Ouzo onlevredonhei'l ovoi* hetgeen we missen, komt hoofdzakelijk voort uit gebrek aan dankbaarheid voor hetgeen we bezitten. Onze lezeressen zullen zich herinneren, dat verleden zomer mevrouw Amy Grothe-Twiss op den Zwaluwenberg deed opvoeren «Swawa's terugkeer" waarin de begaafde schrijfster schilderde hoe Swawa, na lange afzondering, eindelijk tot haar getrouwen terugkeerdo on hun door dien terugkeer nieuw leven en niauwe vreugde schonk. Thans heeft mevrouw Grotbe, «Her- inneringsdag" geschreven, weder een lande lijk zinnespel, dat aanstaanden Zondag in de heerlijke bosschen var» het Gooi zal worden opgevoerd en waarin ongeveer de zelfde per sonen optreden als in «Swuwa's terugkeer." De opvoering op 10 Juli geschiedt voor genoodigden, die zeker allen gretig gebruik zullen maken van de invitatie; den 17 Juli wordt zij herhaald, des middags le 1 uur, tegen f 1 entréo ten bate van de vereeniging «Armenzorg" te Hilversum. KENNISGEVING. Waterleiding. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, brengen ter algemeen* kennis, dat de Utrechlsche Waterleiding te Amersfoort cal afgeslote* rijn in don nacht van 7 op 8 Juli a.8. van des avonds 10 ure tot de» nachts 4 uren. Amersfoort, 5 Juli 190-1. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemcestor, WUIJTIERS. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VERSLUY8, 1. S. Heden verzenden wy aan «le daarop ge- abonneerden aflevering 19 van den Tweeden jaargang van onze premie »De Muzikale B1 o e m 1 o z i n g". Deze aflevering bevat, behalve do gewone Wenken van een ouden muziekmeester", kunstenaars-biograpbieën en berichten, bene vens zeers lezenswaardige mededeelingen op muzikaal gebied, de volgende muziekstukken 1. Hand in Hand, rnarsch voor piano, door Carl Faust2. Die schone Fömorin, voor Biano, door H. Wenzel3. Galop aus dem aflet «Die Welt im Bild und Tanz", voor piano door Jos. Bayer4. Die Verlassene, voor zang en piano, door Alex. Fesca. De «Muzikale Bloemlezing" kost voor de abonné's op ons blad slechts 00 cent per kwartaal, voor welk luttel bedrag men in de drie maanden 0 afleveringen met 30 a 35 muziekstukken ontvangt. De uitslag der gratis-verloting staat vermeld op de vierde pagina van den omslag. De pianino is ten deel gevallen aan No. 1449. Prgzen, welke niet voor 1 Augustus 1904 zgn opgevraagd bij de uiige ers, zyn na dien datum niet meer opeischbaar. Bij de hedenmiddag onder voorzitting van den lieer Burgemeester, jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers van Vliet, van 1.45 tot 3.50 ge houden Raadsvergadering waren aanwezig 13 leden en de waarnemend Secretaris jhr. S. M. van Reigersberg Versluvs. Afwezig waren met kennisgeving Wethouder Visser en de de heerenVan Beek, Croockewit en Tromp van Holst. De notulen der vergadering van 31 Mei werden gelezen en z. d. vastgesteld gelijk de Gemeente-Secretaris die ontworpen heeft. Van de Ingekomen stukken waren de be langrijkste een mededeeling van B. en W. dat de heer Pb. A. Willigenburg loor hen is benoemd tot plaatsvervangend Keurmeester der visch voor kennisgeving: een voorstel van B. en W. om aan Tl. M. de Koningin ontheffing te verzoeken van de verplichting tot inrich ting eener Burger Dagschool wordt urgent verklaard en het request, een zuivere vorm- quaestie, aangenomen z. d. of h. st.het reeds vermelde adres van bewoners van Bisscbops- i weg en Achter Luiaard tot verbetering van die wegen, met nader aanbod tot kosteioozen I afstand om prte-advios aan B, en W. verzoek van G. van de Klashorst e.a. tot instellen van een Zaterdagavond-markt ais voreneen adres van de Commissie tot viering vau den Koninginnedag in 1904 na lange discussie wordt in plaats van het gevraagd crediot van f 1000, op voorstel van B. en W. toegestaan een cradiet van f500 onder ge houdenheid dat ten minste een gelijk bedrag door de ingezetenen wordt bijeengebracht en een adres van de «Amersfoortsche Tram weg Maatschappij" om subsidie aan B. en W. om pravadvies. Aan de orde kwam hierna te2.15 de Agenda. 1. Voorstel met ontwerp-verordening be treffende den Burgerlij kon Stand. Deze materie werd geregeld bij Raadsbe sluit van 20 April j.l. Bij missive van 20 Mei d.a.v, gaf evenwel de Minister van Bin- nenlandsche Zaken aanwijzingen betreffende de uilvoering van art. 149 sub 14Gomeente- wet, laatstelük gewijzigd by de Wet van 1 Februari 1904 en daar, zoolang het Burgerlijk Wetboek niet gewijzigd is, de mogelijkheid bestaat, dat op een Zon- of algemeen erkende Christelijke feestdag een aangifte van geboorte of overlijden moet geschieden en dus absolute sluiting van het bureau van den Burgerlijken Stand niet gerechtvaardigd is, dienden B. en W. een nieuwe ontwerp-verordening in, welke de Raad na «enige discussie vaststelde z. h. st. In baar geheel luidt zy Art. 1. In (Ie Gemeente Amerefoort zijn ses ambte- naron ran 'Jen Burgerlijken Stand. Art. 2, Er is den bureau van den Burgerlijken Standdit wordt gehouden in een der lokalen van het Gemeentebuis. Art. 8. De vordeeling v.in de werkzaamheden i schen de verschillende ambtenaren is als volgt A. Eén hunner verricht in den regel alle werk zaamheden, die door of krachtens eenige wet aan den ambtenaar van den Burgerlijken Stand zjju op- godragen, behoudens het bepaalde sub O. B. Een bunDer verricht by ongesteldheid, afwezig heid of ontstentenis van den sub A bedoelden ambte naar al diens werkzaamheden. O. Vier huoner voltrekken in den regel de huwe lijken. Bü hunne verhindering of ontetentenis geschiedt dit door den tub A bedoelden ambtenaar. Art. 4. Hot buroAU van den Burgerlijken Stand is v-or bet publiek geopend eiken dag van des voor- middags 9 tot dus namiddags 8 uur, en des Dinsdags bovendien des voormiddags van 8'/i tot 9 uur, een en ander mot uitzondering 1*. van den Zondag, den Nieuwjaarsdag, den tweeden Paasohdag, dou Hemelvaartsdag, den tweoden Pink sterdag en do beide Kerstdagen. Op deze dagen is, indien daartoe door een belanghebbende aanvrage wordt gedaan, bet bureau voor het publiek op aan- vraage tueschen 8 unr en 8.15 geopend des voormid- dagi van 8'/, tot 9 uur, uitsluitend lot hel doen van aangiften van geboorte of overlijden 2°. vau don Goeden Vrydag en den Verjaardag van H. M. de Koningin, op welke dagen hot bureau van 'e middags 12 lol 's namiddags 1 uur voor liet publiek geopend is, uitsluitend tot het doen van aangiften van geboorte of overlijden. Art. 5. De verordening betreffende den Burgerlijken Stand te Amersfoort, vastgesteld by Raadsbesluit van den 26 April 1904 vervalt. 2. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand en aanwyzing van de functiÈn van den Ambtenaar van den Burger lijken Stand L. A. baron Vau Itteraum. Benoemd werd voor de categorie bedoeld sub A van art. 3 do heer G. A. Mutmikhuyzen uit Naarden, 18 Juni door B. en W. benoemd tot Commies ter Secretarie ter vervanging van den heer J. Boeschoten. De Commies ter Secretarie L. A. baron Van Itlersum wordt belast rnel de comptabiliteit en tevens gehand- haafdt in do funcliën bedoeld sub B van art. 3 der bovengemelde verordening. 3. Voorstel met ontwerp-besluit tot wijzi ging van het besluit d.d. 20 Januari 1904 tot aaukoop van het Rijksriool, gelegen in den Leusderweg en den Arnhemschen weg. Blykens het pite-advies van B. en W. zijn de wijzigingen van ondergeschikt belang en bepalen deze zich tot de wijze van benoeming van scheidsrechtera en een omstandiger om schrijving van de verplichtingen, welke de Gemeente op zich neemt tegenover de H. IJ. S. M., in dezer voege, «dat voor zoover het riool gelegen is in gronden der Holland- sche IJzeren Spoorwg Maatschappij, de Ge meente zich vet bindt tot het onderhouden van het riool in overleg met en ten genoegen van die Maatschappij en tot het doen uit voeren door haar en te haren koste, op de eerste aanvrage van alle veranderingen, die ten behoeve van de exploitatie van dien spoorweg noodig mochten blijken". De Raad vereenigde zich z. d. of b. st. met het voorstel. 4. Voorstel met ontwerp-verordeningen betreflende de lediging van privaatputten en regelende de helling en invordering van rechten wegens diensten van de Gemeente- reiniging, met af'deelingsverslagen en ant woord. Wordt na zeer langdurige discussie terug genomen door B. en W. nadat art. 1, rakende net beginsel, was verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Mr. Van Voorst Vader verliet hierop te 3.05 de vergadering. 5. Voorstel met ontwerp-verordening op de Banken van leening, enz., met afdeelings- verslagen en antwoord. Werd in de vorige zitting op voorstei van den heer Hamers gerenvoyeord naar de af- deelingen. In dato 5 Mei zonden B. en W. een ont werp-verordening, deze materie betreffende, in, aan bet hoofd waarvan zij schrijven: Nadat ia Uw vergadering van 21 Septeiuker 1889 tot opbelling der Gemeentelijke Bank van leeauig was beeloton, is bier door psrtioulieren een Bank van lueuing opgericht welke, voorzoover w(j kunnen nagaan, nimmer tot eeuigo klscbt beeft aanleiding gegeven. Sedert do strafbepalingen tegen bet oprichten van Banken van leening, oorspronkelijk voorkomendo in do Wet van 19 PluvioBoan XII en later overgenomen in art. 411 van bot oude Wetboek van Strafrecht (Code Pdnalt xyu vervallen, staat hot aan particulieren vrij, dergelijke Banken op te richten en teexploiteeron, teusjj bij Gemeentelijke verordering hieromtrent voorschriften zyn gegeven. Nu oulangs weder een dergolyke inrichting alhier is opgericht, komt hel ons weuschelyk voor, de mogelijkheid van controle te openen, eveoals zulks in amlere Gemeenten ia geschied, Wy biedeu U daarom hieruevonz een ontwerp verordening op de Banken van leaning en de Huizen van verkoop met recht van wederinkoop ter over weging aan. De Verordening zelve wordt later in haar geheel op officieele wyze ter kennis gebracht in dil blad, zoodat we thans kunnen volstaan met de hoofdzaken. Art, 1 luidt: Ieder die oen Bank van leening of een Huis van verkoop met recht van wederinkoop opricht, verplaatst ut overneemt, ie verplicht, vooraf van zyn voornemen schriftelelyk kennis te govon aan B. en W., met nauwkeurige opgaul 1". van de plaats, waar de inrichting wordt of is gevestigd 2° van de tarieven der te vorderen rente, berekend per dag, per week en per maand; 3*. van de termijnen, waarbinnen de inlossing of de wederinkoop moet plaats hebben 4'. van de termijnen, waarbiunen, na den dag waarop de sohuld invorderbaar is, dogosderen tegen betaling van het verschuldigde, en na den vorkoop der beleende goederen, de opbrengst, na aftrek van hoofdsom en rente, alsnog ter beschikking vau de beleeners bljjyen 5°. of, en zoo ja, bij welke maatschappij de voor werpen ten bate der inbrengers zyn verzekerd; 6'. van alle andere voorwaarden, weke aan de overeoukomzteu van beleouing of van verkoop met reoht van wederinkoop als regel verbooden xyu. Art. 3 bepaalt, dat die opgaven door de onderne mers openlijk dienon bekend gomaakt in óen of meer couranten der Gemeente vóór den aanvang van het bedrijf cn voorts in de maund Januari van elk jaar; sjj moeteu duidelijk leesbaar aangeplakt of opgehaugoü syo in bei kantoor der inrichting, als mede aan de buitenzijde van den ingang. Art. 8 bepaalt, dat het is verboden a. goederen in onderpand of koop aan te nemen uit haudou van een minderjarige heneden den leef tijd vau negentien jaren, van een boschoukeue of van een persoon, die blyk geeft van gekrenkte geest vermogens. b. de beleende of verkochte goederen terug te geven aan een anderen persoon dan aan hem, die deze goederen beeft beleend of verkocht, tenzij het in art. 5 vermelde bewijs (het lombardbriefje) op wottige wyze aan oen ander is overgedragen of ten desl gevallen o. de in art. 5 vermelde bewyzeu in beleening te nemeu. Iu de vergadering der uurete afdeeling deelde de Burgemeester mede, dut de houder van do bestaande Bank vau leouiug, J. van Wessniu, bezwaar had tegen art, 10, waaronder pij zou vallen, voornamelijk om dat ook by dan de lijsten der beleeners aan deu Commissaris vau Politie zou nioetou vertooueu. Do Burgemeester zou duiiroin voorstellen, de Verorde ning niet toepotjJjjk te verklaren op de Banken van leening bestaande vóór 1890. Over hei algemeen zag deze atdeeling weinig heil in de Verordening, eu meende zy, dal het gevolg zou zyn, dat degenen, die wilden beleeuen óf elders, byv. te Utrecht zouden trachten gelegenheid te vinden óf door gefiogeerdea verkoop geld zien te krijgen. Ook vreesde men, dat de rente door onderlinge afspraak hooger zou zijn dan op do vorklaringen of tarieven vermeld In allen gevallo was men tegen bevoorrechting eener bestaande Bank van leeniog. By liet in stemming brengeu dor Verordening verkleurden alle leden dezer afdeeling zich tegen de invoering. in do vergadering der tweede afdeeling werden zoowel door deu Burgemeester als door een der leden de bezwaren besproken, die bij do invoering zouden ontslaan voor don houder der bestaande Bank van leening, indertijd met vergunning van Burgemeester en Wethouders ouder zekere voorwaarden opgericht. Een voornaam bezwaar was het vertounen der lijsten van beleeners aau deu Commissaris van Politie. De aldeeliug was algemeen tevreden over de wer king dier Bank en vreesde wel, daL men in bo:sing zou komen met de gegeven vergunning. Door eenige leden werd er op gewezen, dat een behoorlijk ingerichte Bauk het daglicht niet zou behoeven te schuwen en dat bevoorrechting nooit good is. Ten slotte vereenigden alle leden zich met de invoering der Verordening, maar wordt voorgesteld te schrappen de woorden in de lauiste alinea van art. 4 .en moet het binnen de eerste acht dagen van elke luaaud aan het bureau van Politie ver tooueu, ten einde hel door deu Commissaris van Politie voor „gezien" worde geteekend", blijvende echter de verplichting om het register te allen tyde toegankelijk te stellen voor de Politie. B. en W. antwoordden: Do vroes dat degenen, die wenschen te beleenen, naar elders zouden gaan, kan worden ondervangen door het schrappen van de slotbepaling van artikel 4 laatste alinea, zooal* zulks iu de tweede afdeeliug is voorgesteld. Wy hebben tegeD deze schrapping geen overwegend bezwaar. Het voornaamste bezwaar van den houder van de bestoaude Bank wordt hierdoor ook geheel onder vangen. Do vergunning, aan deze Bank verleend, houdt o. a. in Art. 16. „Aan de Beuk zal steeds een register bijgehouden worden, hetwelk voor het Dagelykacb Bestuur ter iuzage ligt. „In dil register zullen alle beleeningen voorkomen, alsook de namen en woonplaatsen der beleeners." Art. 16. „Aan den Commissaris van Politie zal te allen tijde de meest mogelijke gelegenheid gegeven worden om te onderzoeken of gestolen of vermist* voorworpen zioh in de Bank bevinden." Wü moeten overigens de bepalingen der inge diende ontwerp-verordening op de BaDken van leening en do Huizen vun verkoop met recht van wederinkoop handhaven. Zonder (leze verordening zonde alle controle en ook de publicatie van voor waarden, enz. aohterweg# blyveD. Na Ungdurige discussie werd de Verorde ning met eenige kleine wyzigingen aange nomen z. h. st. 6. Requost-Kuiper inzake levering van Raadsverslagen, met advies, afdeelingsver- slagen en antwoord. Eveneens in de vorige vergadering geren- voyeerd naar de afdeelingen. De eerste afdeeling adviseerde unaniem ongunstig op liet verzoek en besloot metnl- gemeene stemmen, afwijzend te adviseeren van de tweede afdeeling waren alle leden vóór liet behoud van den tegenwoordige;» toestand, al betreurden zij het, «dat geen stadgenoot in staat is, voor het maken en drukken van de verslagen te zorgen". De beraadslagingen omtrent het adres en hun advies gaven B. en W. geen aanleiding tot nadere opmerkingen. Conform net advies z. d. of h. st. afge- wteon. 7. Vaststelling van staten van oninbare posten (Inkomstenbelasting) diensten 190U tot en rast 1903. Het bedrag werd niet genoemd. Vastge steld z. d. of h. st. 8. Ontwerp-besluit tot het verleenen van afschrijving van aanslagen in de Inkomsten belasting wegens vertrek. Als voren. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare Lagere school 2e soort. Benoemd de heer C. P. van den Broek, te Dubbeldam, met 8 stemmen. 10. Request van mej. Van Eijk van Voorl- huisen, leerares aan de Hoogere Burger school, om vergunning tot het geven van lessen aan de Trompschool te Hilversum, met adviezen. Na langdurige discussie wordt het verzoek toegestaan met 10 tegen 2 stemmen (tegen de heeren Van Esveld en mr. Heyligers). De hoofdzaak uit de discussiën in het vol gend nummer. De zeer deskundige medewerker van de Arnh. Crt"., ran wien we zoo af te toe weieons meer „stoutich- hedens" overnaineD, schrijft thans aan zyn blad: De grootere legeroefeningen zullen dit jaar in de omstreken van Eindhoven plaats hebben. De bladen hebben al gemeld, (1st het Arnhemsche garnizoen er aau zal deelnemenechter niet in zyn geheel. Hoewel het korps rijdende artillerie, wat de grootere oefeningen betreft, tot nu toe beuohouwd werd in bet verband der 2e divisie te behooren, zal het ditmaal niet aan de oefeniugen dezer divisie meedoen. Men wil, dat dit als een maatregel van zuinigheid bevolen is. Geen wonder, dal men aan bel Minis terie van Oorlog tot het besef komt, dat op de kleint jes behoort gelet te worden, want de uitgaven voor de nieuwe Leger- en Landweerwetten vallen niet meo. Er is verbazend veel geld noodig, ook al wil men de nieuwe organisaties zoo eenvoudig mogelijk tot stand brengen. YVauneer men de uitgaven voor „oefeningen", voor dit jaar geraamd en toogestaan, wil vergelijken met de «ommen, daarvoor in vroegere jaren uitgegeven heeft men geen gemakkelijke taak. De Begrooting voor 1904 is op het punt van „oefen- ingen" geheel anders ingericht dan haarvoorgaugeters. In de vroegere Begrootingen waren de koeten der oefeniugen over een groot aantal artikelen, voor het voornaamste deel aan andere uitgaven gevoegd, ver spreid eu was het niet mogelijk, ook maar bij be- uaderiug te weten te komen welke sommen voor de verschilleude oefeningen werden uitgegeven. Alle vervoer bijvoorbeeld was ondergebracht op een artikel „scheep», en wagenvrachten", dat met meer dan een halfmillioengulden opdeoorlogsbegrootingeu prijkte. Hot bleek niet, dat ooit iemand zich er om bekom merd heeft hoe dat fameuze artikel berekend werd on welke echeeve voorstollingen meu zicb van som- mige posten buitonaf wol maken moest, kan blijkon uit de mededeeliug, dat voor legeroeleningen in de vroegere jaren geregeld f47 090 werd uilgetrokken, eon post die voor 1904 eensklaps tot f 246 600 is aan gegroeid, voornamelijk om dat de koslon van het vervoer ditmaal voor het eerst uit de „scheeps- en wagenvrachten" gelicht en geploaist zyn, waar zy be- hooreu: onder „oefening". Wie hsd kunneu denken, dat in een som van f246 500, voor oefeningen be- noodigd, f120000 werd opgeslokt door de Spoorweg- maatsohappyen? Finacieele bekwaamheid is zeer zelden van de opvolgende Oorlogsminister» de sterke zyde geweest, en de ambtenaren, die aan Oorlog met de compta biliteit belast waren, hadden op de ontworpen maat regelen van het Departement nimmer een genoeg- zsmen invloed. Wat is, om maar een enkol voorbeeld tenoemon, de Legerplaats by Harskamp uit een finan cieel oogpunt niet een kolossale misgreep geweest. Het is verklaarbaar, dat men buitenaf er geeu reken schap van gaf dat een schietoefening van eenige batal jons uit Groningen, Den Haag, Bergen-op-Zoon, 12 13000 gulden kostende, daarin 8 9000 gulden zitten voor spoorwegvervoer. Wat is nu het ontwerpen van zulke schietoefeningen voor beleid? Had men voor het goede geld, dat sedert de inrichting vau het schietkamp bij Harskamp aan spoorwegvervoer is uitgeven, in ae nabijheid van seer vele garnizoenen niot aan de schietbanen allerlei verbeteringen kunnen brengen? Had men voor dat geld in andere deelen des lands niet verscheidene kleinere schietkampen kunnen inrichten, die de lange, durespoorwegtraus- ponen overbodig zouden hebben gemaakt? Waarlyk, men mag wel eens onder het oog zien of niet onverwijld gebroken moet worden met die voortdurende troepen verzendingen naar de Legerplaats by Harskamp. Uit de sommen, die op het vervoer zijn uit te sparen, kunnen stellig in enkele jaren ia verscheidene provinciën schietkampen worden inge richt. Zooals gezegd, de gewyzigde groepeeringen in de Oorlogsbegrooiiug hebben over deze zaken licht doen schijnen, nl bleek het niet, dat men er voorshands veef oog voor heeft gehad. Het kan niet uitblijven of onze Kamerleden zullen ter zake studiën gaan makon. Voor een paar dagen berichtten de bladen dat een aantal leden dor Eerste Kamer een bezoek hadden gebracht aan de Legerplaats by Oldebroek. Het scbynt, dat die heeren zeer voldaan zijn geweest over hetgeen zy daar gezien hebben en het moet gezegd worden, dat het kamp te Oldebroek een mooie inrichting is, waarvan men den indruk mee naar huiB neemt, ilal onze artillerie op de hoogte van ziju tijd blijft. Mochten echter onze Kamerleden ia de illusie verkeeren, dat de uitgavee voor dat

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2