N ESI n .E's SCHIETOEFENINGEN WAALSTEENEN BAKT met BAKMEEL Stadsnieuws. Correspondentie. Advertentien. E. J, RUITENBERG, L evering van Fourage. Von Gartzen's J. van Genderen, Ook de sluizen verkeeren iu goeden staat, liet onderhoud vroeg slechts f18.70. Het komt den Gemeente-architect echter niet raadzaam voor, met het oog op den toestand der werfmuur en bruggehooiden bij de Muur huizen, het sluisje aan den Zuidsingel nog te gebruiken. De wandelplaatsen vorderden f 1804.71. Er werden weder jonge boomen en bloemen ingebracht. De toestand is over 't algemeen voldoende. De Begraafplaatsen verkeeren in goeden toestand. Uitgegeven werd op dit hoofd f87'2.01, waaronder f400 voor de bedienden. De totaal-uitgaven voor trekpad en zee weringen beliepen f '2050.77. De toestand van het jaagpad is vrij goed. De Eemhoofden verkeeren echter in slechteu toestand zoodat het iioodig zal zijn, daaraan gedurende eenige jaren krachtige verbetering aan te brengen. Het onderhoud aan werven en steigers bedroeg f 129.45. De steigers vorderen steeds onderhoud. De wertinuren, ofschoon de laatste jaren veel verbeterd, zullen toch nog eenige vernieuwing vorderen. De aanleg van nieuwe werfmuren aan den Weverssingel en de Langegracht beeft f 1318.70 gekost. Over het algemeen verkeeren de wegen enz. van polderbesturen, corporation en bij zondere personen, voorzoover zij door ver hoefslaagden worden onderhouden, in vol doenden staat. De begraafplaatsen der Roomsch-Katbo- lieken en die der Israëlieten worden in goeden toestand onderhouden. Wordt vervolgd). In de Remonstrantsche kerk wordt Zondag ochtend te half tien weer een godsdienst oefening gehouden voor jongelieden van 9 tot 14 jaar en om half elt de gewone oele- ning voor de gemeente. H. M. de Koningin vertrekt Zaterdagochtend te half Degen uit Den Haag naar Mecklen burg. Mogen we nog even herinneren aan het gouden dienstfeest, dat de heer W. F. En- derlé Zaterdag 1 Ücober hoopt te vieren'? Dinsdagavond werd aan den heer D. Gerrit- seu een serenade gebracht wegens zijn ver kiezing tot lid vau den Gemeenteraad en werd hij geleid naar de bijeenkomst der vrijzinnige propaganda-club eu eenige leden der kiesvereeriiging, waar hij hun geluk- wenschen eu die van enkele autoriteiten en vele particulieren in ontvangst mocht nemen. Aan den wedstrijd van »Militare Sport- vereeniging'' nemen uit dit garnizoen deel de luitenants G. J. A. A. baron Van Heemstra, G. J. Maris, E. H. Juckema van Burmania baron Rengers van Warmenbuizen, M. I. Looyen en F. W. Diemont. De eindrit heelt, gelijk we reeds meldden, morgen plaats. Heden passeerde dit garnizoen een detache ment van het 3e regiment huzaren sterk 2 onderofficieren en 20 minderen met 26 paar den, onder bevel van luitenant G. .1. IJssel de Schepper, dat naar Kampen marcheert ten behoeve van het rijkuustig onderwijs der leer lingen van den Hoofd-cursus. Met ingang van 4 October is een drie- niaandsch verlof naar Berlijn verleend aan den officier van gezondheid le klasse J. A. Smits, van bet 5e regiment infanterie. Fourier A. J. van Mourik, van bet 5e regiment inlanterie is bevorderd tot sergeant- ma joor-tiiulaii', dienstdoend officier. Het ver3lag in de jongnte ledenvergadering der plaatselijke «(dueling van „Toonkunst" uitgebracht, Juidt in zijn geheel Ter voldoening aan art. 19 Huishoudelijke reg lement nebben wij de eer U ren beknopt overzicht ie geven van den toesUnd onzer Afdeeling in het Vereenigingsjaar 19081904. Van het vorige jaar bleven ingeschreven 173 ge wone Leden van de Afdeeling (90 medewerkenden in de Zangvereeniging, 37 contribueereude, 53 Af- deelingeleden). welk getal echter vermeerderd moet norden met een 4>al, dat zonder bedankt te nebben, door den vorigen Secretarie, inieecbien bij vergiasing, afgeschreven was geworden. Op 1 Mei 1904 waren ingeschreven 184 gewone leden, van welke toen 13 bedankt hadden. Aan hel einde van het Vereeni- gingsjaar blijven iugescbreven 166 gewone leden en 72 medewerkenden iii ds Zangvereeniging (31 con tribuanten, 41 Afdcclingsleden). iu bet vorige Jaarverslag is verzuimd me'ditlg te maken van het overlijden te Dresden op 21 Augustus 1903 van de oudste onzer vijf eereleden, rnej. Johanna Berlin* van Kijken, aau wier initiatief wij de op richting onzer Muziekschool in 1886 tedanken hebben. Zy blyve ons in dankbare herinnering! De Zangvereeniging bracht op 22 December tun geboore Handel'* Pastorale „A«ia und Galatea", met begeleiding van bet strijkquartet der Muziekschool, en orgel (mej. Merger), eu Mendelssohn's 95ste Psalm, luet klavierbegeleiding (mej. Van Drie)). Solisten waren rnej. Marie van ltiiijn, uit Utrecht, Frans Andreoli, uit Den Haag, en Ludwig Breeuws, uit Berlijn. Op 10 Mei 1904 gaf de Zangvereeniging f een uitvoering van Bruch's „Odysseus" met klavier- begeleiding door de dames Van Driel en Mizger, en de zangsoliateu mevrouw Vogel van Vladeracke i. uit Amsterdam cn GudePetri, uil Utrecht eii de j heeren B. Th. Santeu, uit Amsterdam en A. van der St p, uit Delft. AIb Commissarissen voor de Zangvereeniging verl I kozeu de leden uit hun midden de heeren B. Schimme- I eu G. Bouw. Wegens vertrek vau den laatste werd in diens plaats gekozen mej. C. J. Wentzel. In Uwe Vergadering van 21 September 1903 is de rekening en het jaarverslag overgelegd eu goedge keurd eu moest ook worden voorzien in de periodieke afirediug van de bestuursleden Haak en Heuiiks, van welke eerstgenoemde bedankt had voor het lidmaatschap der Afdeeling eu dus niet herkiesbaar was. Dc heer A. Heuuks werd metalgemeenostemmen op éeu na herkozen eu verklaarde de herbenoeming te aanvaarden. De voorzÏ6uing in de vacature van den heer Haak, secretaris, werd op voorstel van eeu der leden aangehouden tot een volgende ledenver gadering en met hot (feereiariaat van deu heer Haak tijdelijk boiast de Voorzitter. Iu de buiteugewone vergadering van 12 November d.a.v. werd door U uit de voorgedragen leden, jbr. mr. dr. E. A. van Buresteyn en W. G. A. Meijer, eerstgenoemde gekozen by lueederheid vau stemmen. De gekozene nam de benoeming aan de belastte zich met het Secretariaut. Hen) werd tevens opgedragen, onze Afdeeling in hel Hoofdbestuur te vertegenwoordigeu. Bij dc behunde- liug van de ingekomen punten vau behandeling voor de Algemeene vergadering te Utrecht, in Uw bijeenkomst van 17 Juni j.l., is besloten de in de Wet der Maatschappij geweuschte wijzigingen aanle- houden tot de door het Hoofdbestuur toegezegde herzini'ig in 1905. echter niet wat betreft de artikelen 17, 26 en 30 dier Wet. Afgevaardigd naar de Alge meene vergadering werden de bestuursleden liuog en Van Beresleyn eu als plaatsvervangers aangewezen Uevligere en Van den Boveukamp. Ónze beide onderwijsinstelling, Volkszangonderwijs eu de Muziekschool, blijven iu blocieuden staat ver keeren. a. Kosteloos zangonderwijs aan schoolkinderen van ouvormogenden opende den cursus met 148 leerlingen 82 in de Openbare school in de Beekstraat, 66 in die aan de Koniugstraat. Na de Paaacbvacantie zyn de lessen hervat met 144 jongens eu meisjes: 80 school Beekstraat, 64 schooi Koningstraat. Du cursus eindigde met 147 leerlingen, reap. 80 en 66 kinderen. Hun onderwijzers, de boeren H. C. deu Hartog eu A. A. Verburg, vervullen hun taak met ijver en ook met groote voldoeniug. Verzuim of onordelijkheid hij du leasen komt zelden voor; toelatiug tot de klassen, wanneer daariu plaatsen openvallen, wordt als eeu voorrecht beschouwd. De voordracht op 6 April j.l. in „de Arend" van S. van Milligen's „Naar buiten" en van eenige school liederen, gedurende de pauze opgeluisterd door viool-solo's ''an twee leerliugeu der Muziekschool, voldeed algemeeu en gaf een goeden indruk vau ds vorderingen. De bijdragen van belangstellenden iu „Volkszang onderwijs" gevoegd by de toelage uit het Onderwijs fonds der Maatschappij, welke nauwelijks toereiken voor het instandhouden van de bestaande cursussen, zijn helaas! geheel onvoldoende om eeu derden cursus te openen in de nieuwe Openbare school aan de Puntenburgerlaan, welker hoofd, de heer A. Veen, zoo vele jaren V. Z. O. voorstond in de school aan de Koningstraat. b. De Muziekschool begon 8 September 1903 haar lessen. Gedurende hel eerste halfjaar volgden die 203 leerlingen (124 personeD)iu de koorklasseu 85, solozang 20, klavier 49. viool 20, cello 1, samenspel 9, theorie 10, ex imen klasse 3, en in de klassen voor llaliannsche laai 6 leerliugeu. Na vele mutaties was het aantal leerliugen in de bovengenoemde klassen gedurende het tweede halfjaar 192 (116 personen). Aau het einde van den cursus blijven ingeschreven 145 leerlingen (85 personen). De cijfers, vergeleken bij tlie van de voorafgaande jaren, wijzen op een gestadig toenemende belangstelling in bet klassikaal muziekonderwijs. De vorderingen, waarvan de leerlingen blijk gaven door de voordracht van vocaal- en iustrumen taal werken op 22 Maart j.l. in „Amicitia", voldeden algemeen. Wedeiom verwierf een leerlinge het diploma van de „Nederlandsche Toonkunstenaars Vereeniging" te 's Graveuhage voor piano-onderwijs, zijude de negende leerlinge, die voor het muziekonderwijs in een of ander vak aati onze school bekwaamd werd. Direc teur en leeraren vervulden hun taak met de bekende toewijding en nauwgezetheid. De heer P. Marriatti, met December 1902 tijdelijk aangesteld voor het onderwijs in de beginselen der Itaüaansche taal aan de leerlingen der solo-zangklasae, zag tot ons leed wezen dit jaar zijn taak geëindigd. De Commissie voor de Muziekschool mocht on veranderd werkzaam blijven. Bij 't overnemen van het archief van deu aftre denden Secretaris bleek, dat vele stukken, tot het archief behoorende, daaraan ontbraken. Om inlich tingen gevraagd, bleef de aftredende Secretaris in gebreke, de tot hem gerichte vrageu op bevredigende wijze te beantwoorden. Het archief van de Afdeeling is nu, door schenking, zooveel mogelijk gecomple teerd en behoorlijk geordend. In verband niet den noodzakelijken herdruk van het Huishoudelijk reglement voor de Afdeeling is eeu algemeeDO herziening in voorbereiding, welke aan Uw oordeel onderworpen zal worden. Herinnerd zij aan de vergadering van de vereeniging Ambachtschool voor A mersfoort en omstreken'', morgenavond te halt negen in »De Arend" te houden. Het zeggen is, dat de persoon is ontdekt, die sedert het vroege voorjaar brieven en briefkaarten schreef over en namens ds. VV. J. Meiners. De instructie werd heden geopend in ver band datrmee gaat het nog niet aan, nadere aanduiding te doen. Bij de aanbesteding van het Evangelisatie lokaal »Uw Koninkrijk kome", dut aan het Monnikenpad zal verrijzen, werd ingeschreven door de volgende stadgenooten G. Wassink, voor 13694; H. Heilijgers f2897, T. van Iloogevesl f2785, H. Noorman f2713, T. van Daal f2695, J. C. van E ij bergen f2565, Hedenochtend werd ten Raadhuize aanbe steed de levering van 1640 dubbele Hectoliter (tonnen) beste lange Friesche turf voor de Gemeente, 700 voor het Sint Pieters- en Mloklandsgasthuis en 100 voor h'-t Burger Weeshuis alsmede 600 dubbele Hectoliter beste harde turf voor de Gemeente, 300 voor het Gasthuis en 80 voor het Weeshuis en 1124 H.D. goede vette Rubr-kacbelkolen voor de Gemeente. Ingeschreven werd als volgt voor de steenkolen ten behoeve der Ge meente door W. Heere, te Amersfoort, voor f0.82wed. Coenen, f0.76P. M. Putman f0.74ll.2 en J. van Ginkel, 10.'4 per Hectoliter. Voor de levering van lange en harde turf ten behoeve der Gemeente werd door nie mand ingeschreven. Voor de levering ten behoeve van het St. Pieters- en Bloklands-gasthuis werd inge schreven voor de lange turf door: W. Heere, te Amersfoort, voor f0.31 J. van Doorn, f0.32 en Ph. M. Putman, fiJ8l/2 per dubbele H.L. voor de harde turf door W. Heere, te Amersfoort, voor f0.51 J. van Doorn, f 0.62 en Ph. M. Putman, f0.49l/2. Voor het Burgerweeshuis voor do harde turf door W. Heere, to Amersfoort, voor f0.51 J. van Doorn, f0.62 en Pli. M. Putman, f0.49ya per dubbele Hectoliter. De gunning is in beraad' gehouden. De Hertog en de Hertogin van Mecklenburg vertrekken morgenavond van »Soestdijk" naar Londen. Tot predikant bij de Gereformeerde ge meente te Scberpenzeel is beroepen ds. G. Schoonhoven, te Noord-Scharwoude. Zoo er èen geloof is, dat bergen verzet, dan is 't het geloof iu eigen kracht. R E C L A M E S. 15 regels f 1.25; eiken regel meer f025. KIN DER-I -MEEL. |N\élkvoedseL 'oorKinderen'enZiekenJ ste 9T 4.-É i'S-ÊLOTtC ttiJ. VIJFDE KLASSE. Derde week. Trekking van 27, tot en inet 28 September 1904. (1950 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. P. O. LEISWEBER te Amersfoort (Breede- itraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 70: 5810 6357 6836 10075 11506 1151211525 14083 14102 16444 18290 en 19144. Te zamen 12 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 738 7 49 759 779 5201 5229 5827 5833 5838 6332 6337 6338 6340 6349 6375 6825 6830 6846 6855 10080 11502 11503 11533 11534 16426 16431 1643716800 18261 18287 18293 19146 19183 en 191 4. Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 22 Sept. tot en met 28 September. GEBOREN Aalbert, z. van VV. Berculo en J. van den Berg. Wapkje, d. van L. Labbinga en S. Alkema. Cornelia, d. van J. Peterse. Peironella Antonia, d. van G. ter Maten en M. van den Ham. YVilhel- mina, d. van li. Hijmering on G. E. van Ouwerkerk. Jannetje, d. van E. van de Beek en J. van de Visch. Johannes, z. vau D. Kraandijk en B. Beek. Gijsbertus, z. van G. de Wijs en G. VVitteveeu. Jan Tlieodorus, z. van J. E. Bode en M. Binne- kamp. Bart, z. van J. Luhmeyer en G, de Vries. ONDERTROUWD: W. G. Hoefsloot en J. Gouw. GEHUWD: K. F. Dil en C. Oustermeijer. J. Epskamp en D. van Dussctioteu. J. van Rossum en 11. A. van Meeteren. OVERLEDEN: Jan Willem van den Berg, 5 m. Johannes Bauland, 1 m. Alida van deu Brom, 3 j. Arie van Slooten, 65 j. echtg. van Johanna Christina Arlar. Gijs bertus van Plateringen, 10 m. Aaltje van Hamersveld, 70 j. echtg. van Teunis van den H au veld. Johannes Bliekendaal, 3 m. De advertentie Meid-alleen", uit Soest, kan eerst worden geplaatst nadat de inzender ons zijn naam heeft meegedeeld. De brief draagt alleen het poststempel Soest, docii bevat geen naam, zoodat we eventyeele brieven niet kunnen opzenden. DE ADMINISTATIK. Makelaar, VVEVER88INGEL No. 11 huren en verhuren van huizon. De Godsdienstoefeningen voor ***- kinderen in de Remonstrantsche Kerk nemen Zondag 2 October wederom een aanvang en zullen, evenals'1 vorige jaar, gehouden worden eiken eersten Zondag van de maand, des morgens ten half 10 ure. Tot nadere inlichtingen zijn gaarne bereid Mevr. VOS, Utrechtsche weg, Mevr. ROLANDUS HAGEDOORN, Stations-straat 31 De KOLONEL, Garnizoens-Commandant te Amersfoort, zal op Maandag 3 October 1904, des middags 12 ure, te zijnen bureele, Appelmarkt, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog in bet openbaar herbesteden De levering van HOOI van STROO eu van HA VER, ten behoeve van de paarden bij de troepen, die gedurende het tijdvak van 1 November 1904 tot en met 31 October 1905 te Amersfoort garnizoen zul len houden. De voorwaarden van levering, vastgesteld bij beschikking van den Minister van Oorlog van 21 Juni 1900, Vie Afdeeling, No. 38 met de wijzigingen van 18 Juli 1901 Vle Afdee ling No. 86, en van 22 Mei 1902, Vle Af deeling No. 63. zijn tegen den prjjs van vijftien cent (f 0.15) per exemplaar verkrijg baar bij de Gebroeders Van CLEEF te 's-Gravenhage. De aandacht van gegadigden wordt er op gevestigd, dat de inschrijvingsbiljetten voor de levering van fourage prijsopgaven moeten bevatten voor de levering van hooi,strooen haver bij toewijzing daarvan aan den min sten inschrijver voor de drie artikelen ge zamenlijk, en bij toewijzing aan den minsten inschrijver voor elk artikel afzonderlijk, Nadere inlichtingen kunnen ten bureele van den aanbesteder worden ingewonnen, waar de monsters haver éen uur vóór de aanbesteding moeten zijn ingekomen. De Kolonel, Garnizoens-Commandant, W. DE MEESTER. Amersfoort, September 1904. tot ïerhooging van 's Lands Weerkracht. Het SC HI ET CON COURS van aanstaanden Zaterdag zal aanvangen te halfeen namiddag en is open voor degenen, die aan minstens ZEVEN oefeningen hebben deelgenomen. H. H. VischLandelaren. Dageiijksche aanvoer van alle soorten ZEE^/TSGH. Billijkste prijzen. Vlugge bediening. G. DEKKER, Vischhandel, IJMU1DEN. Telegr.-Adres: DEKKEIt, Telephoon No. 6. levering per waggon van alle soorten rood en bleekrood, uiterst billijk door A. I). DUIJS, steenfabrikant te Eist bij Nijmegen. zelfrijzend „Bespaart moeite en tijd". Trijs per pakje. 14 ct. Verkrijgbaar bij Teleph. 404. Arnh. straat 35. SCHOUWBURG - UTRECHT. Vereeniging „De Noord-Nedcrlandsche Opera" Goedgekeurd hij Kon. Besluit van 23 Juli 1904 (Staatsblad No. 73). Directeur-Gérant: DAVID KONING Jr. Maandag 3 October 1904, FAUST. Groote Opera iu 5 bedrijven. Muziek van Cu. GOUNOD. Regie: ALEX. 8AALBORN. Dirigent: FRANS RUMPEL. Opening-Bureau f'.1/» uur. Aanvang 7'/j uur. Prijzen der plaatsen: Bal co n f3.Stalles f2.50; lo Amphitheater cn le Zijloge f2.—Baignoires, 2e Amphitheater cn Parterre f 1,5(1; ;ie Amphithea ter en 2e Zijlogo fl.4c Amphitheater (0.75; Gaanderij f 0.150. Plaatsbespreking: Voor aandoelhoudora Vrijdag van 10 tot 12 en voor het publiek na loting dien zelfden dag van 1 tot 3 uur, Vorder Zaterdag on Maandag van 10 tol 12 on van 1 tot 3 uur.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2