N ESTl T Laatste berichten. Kosteloos! Kosteloos! Kosteloos! Kosteloos! Marktprijzen. Advertentiën, E. j. RUITENBERG, Nieuw Parijs, Luxe-arlikelen en Speelgoed St. NICOLAAS. J. L BR0N5M, hAHilR hun kus dit toelaat, het publiek iu dezen zooveel mogelijk ter wille te zijn. Intusschen, zouden we hieraan willen toe voegen, is het voor de ambtenaren vooral aan drukke loketten (postzegels en wissels) een zeer groot gemak als men zooveel mo gelijk met afgepast geld betaalt. Immers men voorkomt danrdoor vergis singen, welke niet altijd even spoedig kun nen worden opgelost als ze wel gemankt worden. We herinneren aan de verkiezing voorde Kamer van Koophandel en Fabrieken, welke Dinsdagochtend van 10 tot uur ten Raad- huize wordt gehouden. Aan de beurt van aftreding zyn de hoeren ii. van Dam, H. Meursing en C. van der Zoo de Jong, welke laatste niet weder zitting weusrht te nemen. Gelyk bekend, wordt voor deze vacature door de vereeniging «Handel en Nijverheid" aanbevolen Je heer S. J. van Duinen. Naar we van de Directie der «Amersfoort- sclie Tramweg-Maatschappij" vernemen, zul len de strooken van 4 coupons en kostende '25 cent stellig niet vóór 1 Januari worden uitgegeven. Men kan vooralsnog dus nog vrijelijk cou ponboekjes van het bekende model koopen. Reeds vroeg gisterochtend begaven zich de brieven- en telegrambestellers hier naar de woning van hun oudsten collega R. van Bennekom, die zyn 25-jarig ambtsfeest mocht herdenken. Zoowel van den Directeur en de ambte naren van het Post- en Telegraafkantoor als van het publiek mocht hij tairyke bewijzen van sympathie omvangen. De collega's schonken hem een heel mooie pendule met csndelttbresde plaatselijke af- deeling van den »Ned. Bond van Post- en Telegraafüeumblen" voegde daaraan een zeer fraaieu spiegel toe. Uit goede bron vernemen we, dat inr. li. J. M. van den Bergb, zoon van nu wylen den heer J. F. X. van den Bergb, zicb hier als advocaat en pr< cureur zal vestigen en kan toor zal houden aan de Bergstraat 27, in het huis vroeger bewoond door den heer W. N. C'oenen. Men verzoekt ons de volgende motie op te nemen: De vierde Algemeeue vergadering van den .Bond vat) Orde" van personeel der H. IJ, S. M.kenni6 genomen hebbende van de door sommige organisatie* uit den handel*- en winkeliers*tand tegen de Lirectie der H. IJ, 8. M. gevoerde agitatie, en zulks opgrond dat door gezegde Directie aan de Verbruiksiustelliog van den Coöperatieven Bond .Voor allen" der H. IJ. 8. M. zouden worden verleend faciliteiten, als daar zijn: subsidie, vrydoru van vracht, zoowel by bet vervoer der door genoemde verbruikeinstelling ingekochte waren naar de opslagplaats, als by bet vervoer dier waren naar de woningen der verbruiken, enz., welke, beweerde, faciliteiten door gemelde or ganisaties uit den handels- en wiukelierastaud on rechtmatig worden geacht, dewijl de H. IJ. 8. M. zoodoende meergenoemde verbruikeinstelling zjude in staat stellen tot bet voeren van onedele concur rentie legen baudel- en ueringdiyvcude personen, die bovendien aan de H. IJ. S. M. voor een niet onaanzienlijk bedrag aan vervoer bezorgen in aaumerking nemende, dat wel is wasr de H. IJ. S. M. aan den Cobperatievnn Bond „Voorallen" der II. IJ. 8. M. linancieelen steun verleent, doch zulk* onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat deze nimmer zal mogen wordeu aaugewend ten bate der Verbruikeinstelling gelet op bet ouware der door meergenoemde orga nisaties uit handels- on winkeliersstand aangevoerde bewering, als zoude ul. door de Verbruiksinstelling van „Voor allen" der H. IJ. S. M. vrijdom vau vracht wordeu genoten by bet vervoer vau ingekochte waren naar de opslagplaats overwegende voorts, dat door het verloenen van vrydom van vracht by bet vervoer van waren naar do woningen der verbruikers niets anders wordt ge- danii dan bevestigd eou reeds sedert jaren aan eiken ambtenaar en beambte der H. IJ. 8. M. verleende gunst; spreekt haar vertrouwen uit, dat gezegde organi saties uit deu handels- en winkeliersstand, na kalm en onbevooroordeeld onderzoek, zullen moeten er kennen, dat zy zicb, licbtgeloovig, hebben laten meealeopen tot deelneming aan een door de H. IJ. 8. M. vyandig gezinde elementen in en buiten hel spoorwegpersoneel, om zeer doorzichtige redenen, aangestookte «o kwaadaardig gaande gehouden be- weging en gaat over tot de orde vau deo dag." (Andere bladen worden verzocht dese motie over te uemeo.) Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat de Vrijzinnige propaganda-club in haar jongste vergadering besloot, de candidatuur- Van Duinen voor de vacature in den Ge meenteraad ten krachtigste te steunen. Tevens werd besloten, slechts berichten te zenden van de Bestuurstafel afkomstig. leder ander bericht omtrent die club zal dus als voorbarig moeten beschouwd worden. In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van liet plaaiselyk Nuts-departement nam ds. J. G. Busch Kuiser voor de eerste ma il in het Departement den voorzilterstoel in. De Penningmeester, de heer N. E. Rost, werd onder dankbetuiging gedechargeerd van zijn beheer over 1903. Het Departement werd lid van de «Ver eeniging tot opvoeding in het huisgezin van halfverweesde-, ve> waurloosde- en verlaten kinderen" en verleende een subsidie aan de commissie van actie tegen de Lager-onder- wys novelle. Heden werd door de plaatselykeafdeeling van de «Kon. vereeniging van gepension- neerde onderofficieren en minderen en hun weduwen" (gepensionneerd vóór do Wet van 1877) do tweede periodieke uitkeering vau onderstand gedaan. Verstrekt kon worden:aangepensionneerde onderofficieren f40; aan gepensionneerden beneden dien graad en ouder dan 70 jaar f35; aan gepensionneerde minderen, jonger dan 70 jaar f30en aan weduwen die huwden nadat haar echtgenoot de dienst met pensioen had verlaten f 12.50. De anti-revolutionnaire kiesvereeniging «Nederland en Oranje" vergadert Maandag avond ter bespreking van de a.s. Gemeente raadsverkiezing in district 1. By gunstig weer zal het tweede elftal van «Quick" morgen op het terrein aan deu Leusderweg een competitie spelen tegen »U. D. 1". Men verzoekt ons, nogmaals er aan te herinneren, dat het eerste cencert in dit seizoen door het Amersfoortsche symphonie- orkeet «Jubal" aanstaanden Vrijdagavond wordt gegeven. Het Bestuur heeft den niet genoeg te pryzen maatregel genomen, de kaarten van leden en begunstigers slechts voorden Vrijdag avond geldig te verklaren. Immers daardoor worden bij de uitvoering op Zondag de plaatsen uitsluitend oper- gehoudeu voor wie ze bestemd zijn en niet meer inge nomen door hen, die ook Vrydag het concert reeds bijwoonden. Hoezeer het Bestuur ook gevoelig was voor dat dubbel bezoek, heeft het gemeend den boven vermelden maatregel te moeten nemen opdat de «uitvoering voor het volk" geheel tot zijn recht zal kunnen komen. Door de coöperatieve bouwvereenigiug «Eigen Haard" is aan den Appelweg, bij den Utrechtschen straatweg, een terrein aange kocht strekkende lot den Leusderweg, wuan p een straatweg zal worden aangelegd van 310 Meter lengte. Hierop zal in net voorjaar een 00-tal woningen gebouwd worden. In de jongste vergadering dier vereeniging is een plan van den Secretaris, architect C. F. Boerkoel, met algemeene stemmen goed gekeurd. Volgens «Onze Paarden" is een premie van f300 jaarlijks uitgeloofd voor deu eige naar van die merrie, welker producten in het afgeloopen jaar het grootste bedrug aan prijzen wonnen. Met de overwinning van Helena is deze premie behaald duor majoor Metelerkamp de Bronckhorst, als eigenaar van Bronze, moeder van Valérie, die f4110, en Helena, de f 1800 won in het jaar 1904, te zamen dus f5910. Een allertreurigste toestand is om zoo to zeggen bij toeval aan het licht gekomen, of liever meer ruchtbaar geworden In een der woningen Achter de Kamp, die ondanks de Woningwet nog bestaan, leeft het gezin van een zeer oppassend werkman die, om zijn brood te verdienen, verplicht is van Maandag ochtend tot Zaterdagavond buiten de stad te zijn. In confosso is, dat hij van zijn weekloon, ongeveer flO, bijna niets voor zicbzelven houdt. Een jaar of drie geleden had hij het ongeluk, zijn vrouw door den dood te verliezen. De thans 17-jarige oudste dochter deed het huishoudeu, doch heeft van de afwezigheid des vaders schromelijk misbruik gemaakt. In het begin der week geraakte, bij het spelen met lucifers, een der broertjes in brand; dr. S., die ter hulpe werd geroepen, sloeg de handen ineen over hetgeen hij in de woning zag. In de voorkamer niets dan een tafel op drie pooten; in het achtervertrek niets dan een de fecte kast, waarin drooge bladeren. Als het ge zin zich ter ruste begeeft, worden die bladeren op den grond uitgespreid. Geen stoel, geen kistje, geen bordje of kopje niets hoegenaamd is er te vinden. En wat bleek nu? Dat de zoogenaamde huishoudster al wat tilbaar is, verkocht heeft en weder verkoopt als medelijdende buren of annverzorgere er iets in brengen. Zoo verstrekte het R. K. Armbestuur nog zeer onlangs kribben en bedden en werd door een ander een kachel gegevenbedden en kachel zijn reeds lang weer verkwanseld. Men vindt nu eenmaal gewetenlooze lieden welke zulke taken opkooj>en en anderen die goeden sier maken van het op die wijze verkregen geld. Nu rijst de vraag: wat valt hier te doen Wie zul de meid, die vader en broertjes en zusjes sóo ongelukkig maakt, in een gesticht plaatsen Tegen zóo veel slechts is geen kruid gewassen. Als straks de beklagenswaardige vader thuis komt, zullen zoowel parochiale als wereldlijke arm verzorgers een ernBtig woord met hem spre ken en 't is te hopen, dat zij een weg zullen vinden om zijn gezin voor verderen ondergang te behoeden. Den dag nadat het eene broertje zich zoo deerlijk brandde, geraakte een ander onder de tram en moest in bet Militaire hospitaal worden verbonden. De vader is alléén met de politie in aan raking geweest wegens overtreding der Leer plichtwet, doch staat overigens gunstig bekend. Was het tot heden gebruikelyk, dat iemand die door middel van de courant een vrouw zocht, zyn naam voorluopig verzweeg, een Spakenburger visscber heeft met tüe gewoonte gebroken. Naam en adres eerst noemende, vraagt de man in een der op de Veluwe ver schijnende bladen een weduwe, jonge dochter of dienstmeid, om een huwelijk aan te gaan. De krachtigste wijn geelt den scherpsten azijn. Niet anders is het met de genegen heid, wanneer deze overgaat in haat. Justus van Maurik is na langdurige ziekte gisteravond in den ouderdo.n van 58 jaar te Amsterdam overleden. Men seint ons De correspondent van het «Handelsblad" te Batavia seint aan zijn blad: Do controleur Kroesen is te Djambi iu een hinderlaag gevallen en vermoord. De controleur Sanders, werkzaam in de Lampongsche districten, is verdronken. RECLAMES. 1—5 regels fl.25, iedere regel meer f0.25. Indien gij Ubi hebt van aambeien, eczema, huid uitslag of jeukingen, zendt uw naaui en adres echrlf telijk aan den heer A. van ije WEG, l. ngestraat 23 te Amersfoort, die U kosteloos en frauco een mon ster zendt van „Fosters' Zalf". Dit aanbod is slechts van kracht tot Dinsdag 22 November. KIN DER-I -MEEL. Mélkvoedsel voor Ki nderen «JZièkenJ AAN ALLE NIERLIJDERS. Laat do gelegenheid niet voorbij gaan, die U aangeboden wordt. Indien gy aan de nieren lijdt of aan de eene of andere ongesteldheid die het gevolg is van het slechte werken der nieren of van de urineorgauen, zal het aanbod dat wij hierdoor doen aan de bewo ners van Amersfoort Diet nalaten U te interesseeren. De geneeskundige wetenschap heeft hy baren voor uitgang de studie der nieren, bet belangrijkste le vensorgaan van het menschelyk lichaam, niet ver waarloosd. Door een geneesmiddel zooal* „Foster's Rugpy u- en Nierenpillen" onder bet bereik van ieder een te breugen, durven de eigenaars van dit product gerust te verklaren, dal geen geneesmiddel tegen de aandoeningen dier organen niettegenstaande de overdrijviug waaraan andere fabrikanten van gelijk soortige middelen zich schuldig gemaakt hebben kan wedijveren met „Foster's Rugpijn- en Nieren- pillen", daar zy hiervan overtuigd zyn door de tai ryke brieven die zij dagelijks ontvangen, getuigende van de weldaden welke die pillen aan de mensch- beid bewijzen. Alle dagen worden oude en jonge menscbcn die voortdurend pjjn lijden, genezen en talrijk zijn de gevallen van aangetaste, vervallen, gekromde en gebogen ruggen die, versterkt en krach tiger gemaakt, nieuwe leven krijgen. Met zulk een geneesmiddel behoeft men niet te aarzelen een aan bod als dit te doenofschoon wy het verlies lyden van de doos, die wij U cadeau doen, verzekeren wy ons de waardevolle medewerking van een vriend, die ons zal bolpe vele andere doozen te verkoopen. Wij geven dus geheel kosteloos mown toM.i; »»OS van de „Foster's Rugpyn- en Nierenpillen" aan ieder die aan de nieren lijdt en die schriftelijk zijn of haar naam en adres opgeeft aan den heer A. van de WEG, Langestraat 23 te Amersfoort, die gratis en franco eene volle doos „Foster's Nieren Pillen" zendt, welke anders verkocht wordt voor f 1.76. Dit aanbod is slechts van kracht tot Dinsdag 22 November. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan De- parteinentsboofden, Wijkbezoe- kers en Belangstellenden zal het Centraal-bureau a.s. DINSDAG 22 November des namiddags te vier uur ten Raadhuize zitting houden. Voor spoodeischende zaken wende men zich tusschentijds tol den Boekhouder der vereeniging, den heer N. G. van de STADT, Kleine Haag 7. H.H. Departementshoofden worden beleefd herinnerd aan het verzoek, deze vergade ring te willen bijwonen. Amersfoort, 18 November 1904. Appelen f3.a fö.— Peren f3.— a f5.— Zandaardappelen f 1.50 a f2.— Hoen dereieren f8.50 a f9.50 per lOOstuks. Boter fl.25 a f 1.40 p. k. Kippen f0.80 af 1.10 Kuikens f 1.— a f 1.30 Piepkuikens f0.30kf0.60 Ganzen f0.a f0.— Lenden 10.90 a 11.20 Hazen f 1.50 a f2.Wilde konijnen f 0.40 a f0.50 Tamme konijnen 10.80 f 1.10 p. st. Duiven f0.40Af0.50 p. paar. Vette varkens f0.a f 0.—Magere varkens 10.— a f0.—Zeugen f40.- k f00.— Biggen 1 7.— 110. Aangevoerd waren ongeveer200 heet. Appelen, 30 heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 250 heet. Zandaardappelen, 5000 st. Hoendereieren, 1300 kilo Boter. Vette varkens, Marge re varkens, Var kens voor exportslageryen, 180 Biggen en 10 Zeugen. ARBEIDSBEURS Twee wosch vrouwen. Een wollen- en linnennaaister. Commensaals gevraagd (Aldegondestraat). Inlichtingen Bureau dezer. Den 15. November II. over leed ten huize van haren Zoon, Binnenkant 8 te Amsterdam, onze geliefde Moeder, mevrouw de wed. JOHANNA CORNELIA WEBER— Bindels, in den ouderdom van ruim 82 jaar. C. WEBER, Amsterdam. W. WEBER, Hoogland bij Amersfoort. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11 huren en verhuren van huizen. Langestraat 37. Grootste sorteering SPECIAAL GEËTALEERD voor Vroegtijdig koopen beleefd aanbevolen. Artikelen worden direct verpakt en op verlangen met St. Nicolaas bezorgd. Wie recht, raad of bijstand verlangt in burgerlijke of handelszaken, wende zich tot den Praktizijn A, DONil, waarnemend Griffier bij het Kantongerecht te Hilversum Spreekuren le AMERSFOORT, Pieter Both- straat, over de IJsbaan, eiken Dinsdag 's ochtends van 9t/2 tot i01/2's namiddags van 1 tot 3 en 's avonds van 6 tot 8 uren. Up de andere werkdagen der week op. dezelfde uren te Hilversum, Violenstraat 88a Depot voor AMERSFOORT en OMSTREKEN bij den heer LANGESTRAAT 56. De goederen kunnen eiken Vrijdagavond tot negen uur bezorgd worden. „„(^VOEDINGS \v />>.MIDDEL "li JLUÏGtL'NCEN Fab*:VAN HASELEN *B00M AMERSFOORT Wettig gedeponeerd fabrieksmerk. Te Amersfoort verkrijgbaar bij B. van 'tEIND, A. J. JANS, J. van den HOOPT, WATERSCHOT Co., C. J. de KONING, A. van de WF.G, M. R. N. OOSTERVEEN.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2