Allerzielen. Sociëteit AMIOITIA, Ingezonden. R. J van EIMEREN. GEVRAAGD. Advertentien. E. J. RUITENBERG, BOERDERIJTJE WATERSCHOT Co, o o i Een Heerenhuis mei tuin, ii Huis met tuin, in Bouwterrein, iv 1 perc. Bouwterreinen, Drinkt uitsluitend Een Heerenhuis met erftsntnin, niet bjjzouder guustig. De groote zaai van Musis is al de minst geschikte om het samen spel van piano en orkest goed tot zyn recht te laten komen, om bet geluid eener piano mooi ver te dragen, om eenige molligheid te geven aan den in de hoogte niet van scherpte vr\j te pleiten Blütbner-vleugel. In verband met dit alles was de keuze van het vierde concert van Rubinstein niet heel gelukkig. In een zaal, waar zooals gezegd, het geluid der piano niet intens doordringt, gaat veel van het passagewerk verloren an is 't bijna een onmogelijkheid de lijn door het werk overal duidelijk tot haar recht te doen komen. Toch had mej. van Aaken gelegenheid le over zich een degelijke, goed onderlegde, door ernstige studie op een aanmerkelijke hoogte gekomen pianiste te toonen. Ze heeft een zeer fraaien aanslag, die vooral in het zangrijke andante uit genoemd concert dat ook als compositie het best geslaagde deel is van dit niet overal door inspiratie ont stane op. 70 van den RussiscTien meester heel goed tot zijn recht kwam. een lenige polsbeweging, waarmee zy wel weet effecten te verkrijgen, een goed staccato en ook wel gevoel. Of het pedaalgebruik in 't concert goed was, durven we om bovengenoemde redenen niet met zekerheid zeggen: soms zou men zeggen dat een spaarzamer gebruik van het rechter pedaal geen kwaad zou doen. Ze speelde bovenal de eerste deelen van het concert met die rustige zekerheid, die bewijs is dat ze boven de moeilijkheden ver heven was, wat een compliment is voor haar technisch kunnenwant wat hier van den solit gevergd wordt, is met geringhet finale leed onder eenige onrustigheid, tegen het slot zóo, dat mej. van Aaken een stuk over sloeg en er een oogenblik een gevaarlijke catastrophe ontstond, die door het orkest spoedig geredresseerd werd, wat, waar mej. van Aaken doorspeelde alsof er niets ge beurd was, een bewijs van groote handig heid genoemd mag worden, lu haar soli na de pauze had ze gelegenheid haar fijn gevoel voor 't kleine ger.re te toonen in van Tetterode's mooie spreilude", was naast eenvoud, muzikaliteit te bewonderenin Chopin's cis-moli sétude", die eigenlijk meer voor intieme ruimte geschreven is, fraaie toon en rytmiek, in Liszt's ),Campanell&" en in het letterlijk afgedwongen toegiftje, pare lende techuiek. Zou men haar soms wat meer expansieve en ook expressieve warmte toewenschen, baar duidelijk gebleken muzi kaliteit en haar technisch kunnen, geven bet recht haar zeker een toekooist te voorspellen." Ook de Prov. Zwolsche en Overijsselsche Courant spreekt met veel lof over het spel van mejuffrouw van Aaken, zoodat wy gerust durven verzekeren, dat het concert Vrijdag avond door de talentvolle artiste hier te geven, met medewerking van de dames Linden v. d. Heuvel (zang) en Georgine van Aaken (viool) veel genot belooft. Het eerste elftal van U. D. I. heeft Zondag iu den beslissingskamp Ned. Voetbal Bond 3e klasse met 7—0 verloren tegen U. V. V. te Utrecht. Tegen den storm en het mooie spel der Utrechtenaren was 'tgeen spelen. U. D. I. 2 sloeg B. V. V. 1 uit Baarn met 20. Aan den adjudant-onderofficier J. Rens van het le regiment veld-artillerie alhier is de zilveren medaile voor 24-jarigen trouwen dienst uiigereikt. De miliciens der lichting 1901, behoorende tot de regimenten infanterie zullen dit jaar niet voor herhalingsoefeningen onder de wa penen worden geroepen. Zy, die ontheven verlangen te worden na de verplichting om onder de wapenen te komen, moeten daartoe het verzoek doen aan H. M. de Koningin. Wenscht men uit stel voor de herhalingsoefeningen te vragen, dan kan men zich daartoe wenden tot den Minister van Oorlog. Wie veel gedwaald heeft, kan 't best den weg weten. Wegens plaatsgebrek moet het Verslag Ambachtsschool tot Donderdag uitgesteld worden. Het opnemen van Ingezonden stukken brengt niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt nimmer teruggegeven. liet is verstandig, eer men iets ondertekent, het eerst goed te lezen. Volgens besluit van de laatstgehouden al gemene vergadering van het Ned. Onder wijzers Genootschap heeft het Hoofdbestuur zich tot Z.E. da Minister van Binn. Z. gewend met het verzoek om aan de regels van de Vereniging tot Vereenvoudiging van onze schrijftaal, by onderwijs en examens, de zelfde rechten toe te kennen als aan het stelsel De Vries en Te Winkel, dewijl hel in 't belang tan de schoolgaande jeugd dringend nodig is, vereenvoudiging aan te brengen in de spellina en de schrijftaalverbuiging van hel Nederlands. Toen het stelsel D. V. en T. W. bekend was geworden, en velen (niet allto, zoals dr. De Jager en dr. Beckering Vinckers) het beter achtten dan de spelling van Siegenbeek, liet de regering, bij onderwijs en examens, aan ieder de vrijheid de spelling te gebruiken, die hy de beste achtte. In de Memorie van toelichting bij boven staand verzoek wijst het Hoofdbestuur van het N. O. G. er op, dat de regeling van de Vereniging tot vereenvoudiging van onze schrijftaal niet in strijd is uiet het karakter en de wetten van de Nederlandse taal, zoals blijkt uit een verklaring van het Be stuur van de Maatschappij der Nederl. Let terkunde te Leiden en van de hoogleraren van de Ned' Mandso Littorarise fukulteiten. Die verklaung is gotekend door 36 profes soren en 9 doktoren. Het Hoofdbestuur van het N. O. G. ver zekert na die mededeling, dat de voorstellen van de Z. A. Taalbond, zu goed als geheel overeenkomen met die van de Ver. tot ver eer. v. v. o. schrijftaal. Nu komen echter enige ondertekenaars van genoemde verklaring tegen die verzekering vart het Hoofdbestuur op, want, zeggen zij, de Ver. tot v. v. o. schr. wil allerlei veran deringen invoeren, die niets met de spelling te maken hebben, met name het opheffen van de buigingsvormen. Als de Z. A. Taal bond, zeggen die heren, de buigingsvormen had willen afschaffen, dan zouden zij bovengenoemde verklaring niet ondertekend hebben. En wat leest men nu by de voorstellen van de Z. A. Taalbond? 2. De Buiging. 1. De 2e naamv. op s wordt zooveel mo- gelik alleen daar geschreven, waar hij ook in de beschaafde spreektaal wordt gehoord moeders boek, niets kwaads. 3. De vormen een, geen, mijn, zijn, haar, hun, uw mogen voor alle geslachten en naam vallen, enkel- en meervoud worden gebruikt. 4. Bij de bezittelike voorn.w. en de tel woorden wordt de meervouds n slechts dan gebezigd, wanneer er sprake is van personen b. v. de mijnen velen eersten zullen ue laat- slen zijn. 3. De geslachtsonderscheiding. Alles wat zicb niet onderscheidt door het lidwoord het, wordt in alle naamvallen, enkel en meei'voud voorafgegaan door de. Aangaande buiging en geslachten zegt de Vereenvoudiging precies het zelfde, maar met andere woorden. Dat zou men niet gedacht hebbeu van zulke hooggeleerde heren, dat ze iets zouden ondertekenen, wat ze niet goed gelezen hebben. A. M. KOLLEW1JN, Nz. Amkhskoort, AnNHK*»8chk WEG 3. jToiFFEUR-j-WnCHEUR. Aparte salons voor DAMES- en HEEREN Billijk Tarief. Met en I Mol een HUISKNECHT genegen een paard te verzorgen, op oen buiten bij Zutphen van de N, H. Godsdienst. Brieven letter O. Starinks boekhandel Markt Zutphen. Moedertje, moedor, wat stook ie het warm Als dat zoo doorgaat, we worden nog arm! Mis, vaderlief, mis, want wil er op letten, Ik stook tegenwoordig BRUINKOLEN BRIKETTEN. BRU1NKÖLENBR1KETTENHANDEL. RECLAMES. 1--5 regels fl.25, iedere regel meer 10.25. Het onderwerp van alle gesprekken van Amsterdam. Wij bezchouwen do bewoners van Amsterdam zoo te zeggen als onze buren cn wat voor hen belangrijk is, zal ons eveneens iuterresseereu. Het volgende wordt tbana druk aldapr besproken Mejuffrouw B. Rutgers, wonende Kuiperstraat 55 te Amsterdam meldt ons: Voordat ik Uw voortref felijke Forater'i Rugpijn Nieren Pillen gebruikte, heb ik gedurende drie jaren verschrikkelijk veel moeten doorstaan door een nierziekle, welke aan alle zorgen en behandelingen het hoofd geboden bad. Deze nierziekte bad ik gehoudon uit mijn eerste bevalling en ik had aanhoudend bevige pijnen in den rug en iu de linkerzij, welke mij voor miju werk sointjjda ten eonen male ongeschikt maakten. De urine was meestal vuil en troebel en nimmer waa ik verlost van eeu ellendig alles overbaerscbeud gevoel vau vermoeidheid. Vooral 'a morgens oij het opstaan scheen bet me toe, altof mjju beeueu hun dienst zouden weigereu. Ik werd bebaudeld, dooh schoot niet op, en toen een mijner vrienden ingn aandacht op Forsters's Rugpijn Nieren Filleu vestigde, liet ik dadelijk een doosje komen, ofschoon ik daar niet veel vertrouwen in had. Hel is mij echter eeu groote vreugde u te kunnen seggeu, dat uwe pillen mij uitstekend geholpen hebben. Na een paar dagen kwam er reeds verbetering en ofschoon ik bij het einde van een doosje nog uiet volkomen genezen was, gevoelde ik me toch beter dan in jaren het geval was en ik wil thans nog eenigen tyd verder gaan om me geheel en al van mijn ziekte te be vrijden. Ik ondergeleekende verklaar dat bet bovenstaande waar is en machtig u bet publiek te maken op elke wüze die u goed dunkt. Indien gij op do eeu of audere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar eeu ontsteking aan do nieren te bekomen, ateeneu in de blaas, watarzuoht, suiker ziekte, enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelfindien men zo vorwaarloozt en zonder hulp laat, ia het einde noodlottig. Verzeker u dat men u de èebte Forster'e Rugpijn Nieren Pilleu geeft, de zelfde die mejuflrouw Rut gers gehad heeft. Zij zyn te Amersfoort verkrijgbaar bij den beer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco ua ontvangst vau postwissel a 11.75 voor den, of f 10.voor zes doozeu. De Heer eu Mevrouw ALMA-Lodkk geven kennis van do geboorte van hun zoon ADRIAN US CORNEUS. Amersfoort, 25 Februari 1905. Makelaar, WEVE11S3INGEL No. 11 buren eu verhuren van huizen. TE 1IUUK GEVRAAG», met goede behui zing en minstens 4 H.A. land, tegen Kinken huurprijs. Br. fr. letter S, aan den Boekhandelaar SANDERS, Bodegraven. Op MAANDAG 6 MAART a.s., des avonds te 8 aar, opvoering van HRIJERMAN's PLAATSKAARTEN te verkrijgen en plaat sen te bespreken op Yr(jdag 8 Maart en volgende dagen, des middags van 12—2 uur, en voor leden der Sociëteit ook van 4—6. Kaarten 1e rang, op bovengenoemde nrea aan bet buffet verkrijgbaar k f 1.50 tot uiter lijk Maandagmiddag 6 uur; 'savonds aan hot bureau f2.—. Tweede rang (beperkt aantal plaatsen) f0.75. Langestraat 43, Telephoon 34. cn <D PH OSSETONG. SAUCYSE de BOULOGNE. GEKOOKTE f.n RAUWE HAM. ROOKVLEESCH. TRUFFEL WORST en KALFSROLLADE. GETRUFFEERDE LEVERPASTEI. CERVELAAT- en TONGENWORST. BRUNSWIJKER, BERLINER. SAKSISCHE en HAAGSCHE LEVERWORST. PLOCH WORST, enz. enz. W Hj I* SO so OB •p De Notaris BOLK te Amersfoort, ÊLgjF zal in het Hotel «de Zaan" aan de "«w1 Utrechtsehe straat te Amersfoort op Dinsdag 7 Maart 1905 's avonds 7 uur, publiek verkoopen GEMEENTE AMERSFOORT: in de Muurhnizen no. 15 Kadaster Sc -tie E. No. 1873 groot 3 Aren en 50 centiaren. In huur by den WelKd. lieer E. G. Drenth tegen 1400. 'sjaars tot 1 Mei 1Ü06 zooveel vroeger als wordt overeengekomen. Te bezichtigen Donderdag 2 en Maandag 6 Maart a.s. van 11—3 uur. aan het Monnikenpad No. 23 groot 4 aren zuidelyk afgepaald duel van Kadaster Sectie B. No. 1782. naast Koop II groot 3 aren 10 centiareu noordelijk afgepaald deel van Sectie B. No' 1782. Massa van koopen 11 en 111. zeer gunstig gelegen aan den Woestygerweg tegen over de Kleine Gasthuislaan alle uitgemeten en afgepaald, ter breedte van 11 meters elk en diep van 63 tot 77 meters dool aan Nos. van 377 un 2102 van Sectie B., Massa van no. 17. Aanvaarding op den dag van de betalii.g der koopsom 7 Juni 1905. (Zie breeder op biljetten). Hollandsche T h ee v er bruifVe reen Uilig, AMSTERDAM. Stof en grove Thee 50 en 55 ct. Ontbijt (grof) 65 Namiddag 75 Extra fine Ch. Thee 100 per 5 ons Alleen verkrijgbaar by WATERSCHOT Co., L4NGESTBAAT 43. ft De Notaris A. N. J. V08, te mLpjt A mersfoorl, zal op Zaterdag 4 Maart RB' 1905, des avonds 7 uur, in het koflihuis »Hkt volkje" te Amersfoort, publiek verkoopen In de Gemeente AMERSFOORT. No. I. aan de Kampstraat 43, kadaster Sectie E, no 3259, groot 2 uron, 40 centiaren. No. 2. achter do Kamp, achter perceel 1, radaster Sectie E. no. 3260, groot 90 centiaren. In eigen gebruik by de Erven vau Me juffrouw de Wed. 11. OVKRGOOR. Afzonderlyk en in massa. Aanvaarding bij do betaling der kooppen ningen, uitorlyk op 3 Juni 1905.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 3