bijvoegsel van de Amersfoortsehe Courant. De Directeur-generaal der Posterijen en telegrafie maakt in de «Staatscourant" bekend, dat van 1 Mei a. s. ai', postzegelboekjes met 24 zegels van 21/s cent op alle kantoren der posterijen verkrijgbaar worden gesteld, zoo dat alsdan zes soorten van dergelijke boekjes te verkrijgen zullen zgn, n.l.boekjes met 24 zegels van 1 cent, prijs f0.25met 24 zegels van 2V2 cent f 0.G1met 24 zegels van 3 cent f 0.73met 24 zegels van 5 cent f 1.21met 24 zegels van 12^2 cent f3.01 alsmede gemengde boekjes, met 6 zegels van 1 cent, 6 van 3 cent en 12 van 5 cent, prijs f0.85. Benevens plakzegels. Den heer E. Veening Hz. is op zijn ver zoek met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend als Directeur der Naamloo/.e Ven nootschap «Amersfoortsehe Stoomweverij". De Directie zal na dipn datum alleen be rusten bij den heer C. D. van Kuijk. Het specialiteiten-gezelschap van den heer Vleugels, uit Rotterdam, dat om zoo te zeggen in «Tivoli" te Utrecht iedere week nieuwe triomfen viert, zal Maandagavond in «Ami- citia" hier éen enkele buitengewone voor stelling geven. Het dubbel dames-kwartel, bekend als «Les dears d'orange", de niet minder bekende kunst-wiolrijders Starley, Nap. do la Mar, de Coppée's, de Cromwell's en andere doorluchto namen prijken op de veelkleurige biljetten welke tot een druk bezoek uitnoodigen. Men zie de advertentie iu dit nummer. Er is heel veel kans op, dat de Jaarver gadering met daaraan verbonden schietwed strijd van den «Nederlandsche Schutterij Kader Bond" dit jaar weer hier worden gehouden. Weldra zal het Hoofdbestuur hieromtrent beslissen en óok bepalen of de »N.S. K. B." zal worden een »oud-N. S. K. B." waarin, behalve voor voormalig Schutterij-kader, plaats zal zijn voor kaderreservisten, perso neel van de Landweer, vrijwillige scliietver- eenigingeu, enz. Het Bestuur vati de «Militaire Sport-ver- eeniging" heeft besloten, aan den Ie luite nant F. W. Diemont, van het le regiment veld-artillerie, aan te bieden een verguld zilveren medaille als blijk van waardeering voor het met zóo gunstigen uitslag all eggen van den door haar uitgeschreven afsfandsrit over 230 K. M. in 25 uur. In de Donderdag gehouden vergadering van de «Vrijzinnige Propaganda-Ulub" bier werd ine.t algeineone stemmen besloten, de Kaïnor-caiididatuur m:\ W. II. de üeuulort ten krachtigste le steunen. Tut iiigcvaardigde naar de op 7 Mui le 's Gravenbage to houden grooto protest-ver gadering tegen de Lager onderwas-novelle is benoemd de heer C. Moerman jr., terwyl als afgevaardigden naar de Algemoene ver gadering van den Bond van V. P. C. zijn benoemd de heoren Van der Kuilen, A. C. R. O. Leinweber en C. Moerman Jr. Het Kamerlid A. P. Staalman zal hier Woensdag 3 Mei komen spreken over doel en streven der Christen-democraten. Donderdag 4 Mei spreekt hier het Kamerlid mr. H. Smeeuge over «Wat leerden vier jaren aan de propagandisten V' Mr. G. J. Sibrandy spreekt hier 12 Mei over »l)e komende strijd en de vrijzinnige concentratie", De plaatselijke afdeeling van den «Kon. NederlandschenBond van oud-onderofficieren" geelt Maandagavond een feestavond aan de kinderen barer leden en donateurs. Opgevoerd wordt de operette «Sneeuw witje". Dinsdag-, Woensdag-en Vrijdagavond wordt die opvoering herhaald voor do kindereu der openbare Lagere scholen aan de Beekstraat, de Punteburgerlaan en de Koningsstraat, terwijl dezen kinderen dan nog een verras sing wacht. Geluk hebben, is gu-iistgelukkig zyn, is kunst.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 5