KENNISGEVING Advertentiën. Kennisgeving;. The Berlitz School, 00000® De heer J o r i s s e n acht in verband met het voorstel van 18 November renvoy niet noodig. De heer Plomp: Maar dan moet alinea 2 ook worden uitgelicht. De heer J o r i s s e n We waren nog slechts aan alinea 1. Spr. wil echter wel toevoegen aan alinea 2: tijdelijk te Amers foort vertoevende". Een vrachtrijder uit een aangrenzende Gemeente, die hier onder zijn wagen geraakt, dient hier verpleegd. De Voorzitter: Maakt u daarvan een amendement 'l De heer Hagedoorn heeft óok eenige punten die zijns erachtens beter in de afdee- lingen kunnen besproken. Spr. steunt daarom het voorstel tot renvooy. De Voorzitter: 13. en W. nemen dat voorstel over. De hoer Jorissen: En mijn voorstel dan De Voorzitter: Dat komt dan later aan de orde. De heer Jorissen: Een mooie vertoo ning; ik wenschte het juist in discussie gebracht te zien. Het voorstel tot renvooy wordt nu aan- geuoinen met 13 tegen 2 stemmen (die van de heereu Jorissen en Van Beek). Ook punt 19 (ontslag mevrouw Van der Noorda als Regentes van het Burger Wees huis) gaf discussie. B. en W. stelden voor het ontslag eervol te verleunen, onder dankbetuiging voor de diensten, aan de Gemeente bewezen. De beer Hagedoorn vroeg boe men gekomen is tot deze laatste toevoeging, In de vorige verf lering is juist een commissie benoemd om .erbund na te gaan tussohen Gemeente en wusbuis. De Voorzitter antwoordt, dat bet Weesbuis staat op lijst D der Armenwet en dut dus adressante wel degelijk diensten bewees aan de Gemeente. De heer Hagedoorn viudt het niet zoo licht uit te maken of de diensten zijn be wezen aan de Gemeente dan wel aan het Weeshuis. De heer Plomp zegldat er wel degelijk eeu betrekking bestaat tusscben Gemeente en Weeshuis en wel sedert 1854, het jaar van invoering der Armenwet. Uitgemaakt dient echter te worden welke betrekking bestaat. Wethouder Visser neent, dat «aaa de Gemeeute bewezen diensten'' gevoeglijk kan beboudvu blijven. Hoe zou 't voor de Gemeente zijn als er eens geen Regent ol Regentes te vinden ware? De heer Hagedoorn meent, dat de heer Visser een heel goed adv-ocaatzou hebben kunnen worden. Als eens niemand zich bereid bad verklaard om Regent te worden, dan zou niet de Gemeente, doch het Weeshuis in raoeilijkhedeu zijn geraakt. Wethouder Visser; Aan wien moe ten dan de gelden uit het Convent van Muriënbof betaald De heer Plomp zegt, dat in ieder geval de Armenwet el/ nog is en bet Weeshuis dus niet aan zijn lot zou ziju overgelaten. De heer H a in ;rs stelt voor, toe te voegen met dankbetuiging voor <le diensten, aan de kinderen der Gemeente bewezen. De heer Hagedoorn meent, dat de heer Hamers door zijn voorstel reeds heeft afgekeurd de toevoeging, door B. en W. voorgesteld en stelt voor «onder dankbetui ging voor de diensten door haar als Regen tes van het Burger Weeshuis bewezen". Dit wordt aangenomen met 14 tegen 1 stem (die van den heer Visser) waarna de vergadering wor4 gesloten en de Raad over ging in comité-generaal. Ds. E. M. ten Cate, doopsgezind jiredikaut te Apeldoonj, hoopt bier Zondagochtend half elf voor te gaan bij de godsdienstoefening van den Doopsgezinden Kring, welke gehou den wordt in het gebouw der Vrijmetselaars loge, aan de Van Persrijn-straat. Aanstaanden Zondag wordt in de Remon- strautsche kerk om half lien weder een dienst gehouden voor jongelieden van 9 tot 14 jaar en om elf uur die voor de gemeente. 3. en W. hebben beden gepubliceerd, dat staat 75 der Grondbelasting tot 1 Maart ter inzage ligt ter Gemeente-secretarie; en dat de gewone Rijks-keuring van dekhengsten in deze Provincie zal plaats hebben op 14 Februari. Aan beide zijden komen groote poorten, de rechter ten behoeve van de patiënten, de linker voor dep. huisdienst. Rechts beneden is ook de operatie-z ia!, met b'jbeboorende vertrekken, welke over vloedig van drie kanten zijlicht ontvangt. Eveneens bevinden zich daar polykliuiek, wachtkamers, donkere kamer en een ver trek voor een Röotgen-upparaat, Aan den linkervleugel zijn de dienstver ken en de kamers voor de Zusters, die bun opleiding ontvingen in 'het bekende gesticht «Caivariënberg" te Maastricht. Het geheele gebouw wordt centraal ver warm^ terwijl eeu hydraulische lift zal aanwezig zijn, alle scherpen hoeken zijn vermeden en overal kokers zijn aangebracht om vuil linnen, gebruikte verbandstofl'en, enz, zoo spoedig mogelijk te verwijderen. Naast de mannen- en vrouwen-ziekenzalen wordt een kinderziekenzaal ingericht, terwijl óok lighalleu zullen worden gebouwd. Volgende week begint men het afbreken der huisjes om zoo spoedig mogelijk daar- na aan te vangen met den bouw onder lei ding van architect Kroes, die de plannen onC-werp, en arts Jorissen, die daartoe samen verschillende moderne Ziekenhuizen in bin- nenjen buiteuland bezochten. Een zeer groote verbetering is de lantaarn op de Kortegracht tegenover het Postkantoor. De brievenbus is nu 's avonds te vinden en het urenbord te lezen. Doch wel wat vreemd is't dat nu bij en op iiol korte grachtje niet minder dan acht lantaarns behouden bleven. Men wil weten, dat de traditie meebrengt, dat steeds aan het huis vun een Raadslid een .autaarn werd aangebracht en al wordt zoo n huis nu reeds lang bewoond door een ander, dan wordt toch de lantaarn gehand haafd. En welk nut doet de lantaarn aan de voormalige school aan de Kortegracht Dan zijn er toch waarlijk wel gedeelten der Gemeente waar een lantaarn beter te plaatsen ware. De heer A. E. van Arkel, Gemeente-ont vanger van Hoevelaken, is ook benoemd tot Secretaris dier Gemeente. Boelhouwer. Abraham Lingen en Neeltje Jacoba van Meggelen. Oornelis Josephus Coenen en Maria Hendrika Helena Vos. Frans Postma en Anna Margaretha van Leeuwen. GETROUWD: Gijsbert Dijkman en Geertruida Wilhelmina Meijer. Gerrit Hagenbeuk en Grietje van der Horst. Nicolaas Johannes Nieuborg en Klazina van Veluw. Jacobus Vivié en Elsina Fontijn. Johannes Pouwen en Elisa beth Muijs. Wilhelmus Loman en Gerritje van L' enen. Jan van den HoolTen Aaltje Drika van Veluw. OVERLEDEN: Leendert Rekers, 2 mnd. Margaretha van der Eng, 77 j., echtg. van Jan Tolboom. Gijsbert van de Beek, G3 j., echtg. van Jannetje van Strijland. Adriana Meijer, 5 mnd. Rengertje Buk, 74 j., wed. van J. Overhorst. Paulina van Weijïand, 21 j.. ougeb. Willeraina van Gelder, 35.. echtg. van Nuij van Dasselaar. Antouneta Fran- cisca van Woesick, 89 j., ongeh. Bernar- dus van de Water 80 j., echtg. van Margaretha Woutera van Dijk. Jannetje van dé Runt, 5 mnd. Vervolg zie Bijvoegsel. E. J. RUITENBERG, Makelaar, WEVEUSSINGEL II. huren en verhuren van huizen. De heer P. Sakkes, onderwijzer aan de Chr. school hier, is in gelijke betrekking benoemd aan do Chr. school te Hilversum. Met ingang van 1 Mei is benoemd tot ouderwijzer aan de Chr. school hier de heer H. Thijs, te Kootwijkerbroek. In den ouderdom van 71 jaar is te 's-Gra- veuhage overleden de gep. majoor-kwartier meester P. G. Asmus, vroeger hier woon achtig. Luitenant L. Schutte, van het 5e regiment infanterie, is voor den tijd van drie jaren gedetacheerd bij de landmacht in West- Indië. Herinnerd zij, dat de verbintenis voor adspiraot-militie-oflicier moet worden gesloten tusscben 1 en 10 Maart e.k. en dat het daarvoor vereisebte examen zoo noodig zal worden afgenomen tusschen 5 en 10 Maart. Zij, die voor een dergelijke verbintenis in aanmerking wenschen te komen, zullen zich dus al worden zij eerst op een lateren datum ingedeeld tijdig teu bureele van den commandant van hel 5e regiment infanterie tot het aangaan dier verbintenis moeten aanmelden, alwaar ook alle gewen- schte inlichtingen zullen worden verstrekt. Burgerlijke stand van Amersfoort, van 24 tot 31 Januari 1900. Heden overleed na een lang durig doch smartelijk lijden oos geliefd pleegkind PAULINE van WEIJLANJ) op den jeugdigen leeftjjd van ruim 21 jaar. TJit aller naam, J. W. de SMIT. G. de SMIT— Lamers. Amersfoort, 28 Januari 1906. Soesterstraatweg. WATERGRAAF en HEEMRADEN van het Heemraadschap de rivier DE EEM, BEKEN en AANKLEVE VAN DIEN brengen ter kennisse van belanghebbenden, dat van af Donderdag 1 Februari IDOt», ter Secretarie van het Heemraadschap te Amersfoort (Muur huizen No. 13) ter inzage zullen voorliggen, Gtcdiirciidc éen maand: 1. De leggers voor den omslag over 1906. 2. De leggers van de onderhoudplichtigen van de Luntersche-, Modder-, Flier- en Moorsterbeken. Gedurende veertien da&ren 3. De lijsten- van de stemgerechtigde Inge landen in de verschillende districten. Zullende tevens de dubbelen dier leggers van het lste district ter Secretarie van Woudenberg, van het 3de district ter Secretarie van Hoogland, van het 4de district ter Secretarie van Baarn worden nedergelegd. Watergraat' en Heemraden voornoemd, mr. W. H. DB BEAUFORT, Watergraaf. Herms. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeester. Amersfoort, 31 Januari 1900, SCHOUWBURG UTRECHT. Fccstvoorstclliu<£ tor gelegenbe 1 van het Tienjarig bestaan van de Utrechtscke Orchestvereeniging en ter benefice van den heer H. KUIJPERS, Directeur van dit Orchest. Worden gevraagd voor twee wdames (ra. en d.) liefst omtrek Berg gemeubileerde Nederlandsche Toonoelvereeniging van Amsterdam Maandag 5 Februari. Do Groote Passie, Blijspel in 3 bedrijven van RAOUL AUERXHEIMER, vertaald door J. C. van der HORST Jr, Aanvang HALF acht. Entre acte muziek door het geheele Orkest onder 'leiding van den Jubilaris. Zit- en Slaapkamer St«,mZ,i„lf.briekNuk.rk met keukeo, of vertrek dat daarvoor is in te richten. Geen pension of bediening. Brieven met prijsopgaaf en omschrijving ligging, enz. onder letters V. S. aan het Bureau der «Amersfoortsche Courant" Korte gracht 9. GÊWÏUIWÏ) een DAGMEISJE, voor geheele dagen. Adres te bevragen Bureau (oude) Amers foortsche Courant, Kortegracht 9. Wordt gevraagd op een fabriek een gehuwd degelijk persoon, bij voorkeur een gepensioneerd militair, ge schiktheid bezittende om op het werkvolk toezicht te houden. Eigenhandig geschreven brieven onder lult. M. aan het Bureau der Nijkerksche Courant, Nijkerk. MELK-SALON ARNHEMSCHE WEG 40 Ziektekiemvrije Melkproducten, ouder vaste controle van den heer W. A van den BOVENKA MP. Tweemaal daags aan huis bezorgd i MELK per Liter 10.08, per glas f'0.05 KARNEMELK 10.03 per Liter. I ROOMBOTER fl.50 per K.G. BIEREN en ALCOHOLVRIJE DRANKEN. CREDIET VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. vau den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel bet verleeuen van Credieten onder per soonlijke ol zakelijke zekerheid of in-bhnco; het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. Uit den regenmeter is in Januari na 17 regendagen afgetapt 119.1 ra.M. neerslag. Met zeer veel belangstelling hebben we gebruik gemaakt van het aaubood om ken nis te nemen van het ontwprp voor het aan de Sint Andriesstraat te bouwen R. K. Ziekenhuis, dat eveuals het huidige zal heelen «Sint Elisabeth's gasthuis" Het zal een breedte hebben van 65 M. en zoo diep zijn, dat de beide vleugels rei ken tot hij den luiu achter de Jongensschool. Het wordt gebouwd in corridor-systeem, geheel naar de uisclien des tijds en zal stel lig volkomen beantwoorden aan hetgeen door de commissie^ in haar bekend bericht aan den Iïaad wertoegetegd. GEBOREN Hendrikus, z. van Hendrikus Brons eD Aartje van Boeschoten Cornelia Johanna, d. van Cornelis van Eeden en Catrina Spier Gerrit Johannes, z. van Gerrit Wilhelm Jekel en Johanna Hendrika Engel Gerarda Wilhelmina, d. van Gerardus van Lcijenhorst en Rika van Grol Jacobus Hendrika, z. van Hendrik Smit en Amerantia Engel I Antoon, z. van Gerrit van Bijnen en Geer- I 'ruida Veeneudaal Helena Hendrika, d. I van Arie Slagt en Coenrada van Leeuwen Franciscus Albertus, z. van Philip Kortes en Wilhelmina Hendrika van Nijkerk Salomon, z. van Joseph Klein en Sara Rosen- boora Evert, z. van Hendrik Jekel en Jan netje Buisman Wilhelmina Brunelta Catrina, d. van Jacobus Jagtenberg en Wil helmina Brunetta Catrina van Diermen Hendrik Wilhelmus, z. van Johannes Renes en Wilhelmus van Nijkerk Petronella Gijsberta, d. van Wilhelmus Johannes de Groot en Gijsberta Hendrica van Leersum Geertruida, d. van Jan van Kranenburg en Antonia Renes Gijsbertus Hendiikus Jan, z. van Rik van Beek en Maartje Lansaat Johannes Hendrikus, z. vau Wouter ter Maten en Maria Pouwe Franciscus Johan nes, z. van Antonie Frederik Dieters eu Fre- derika Tuithof. ONDERTROUWD: Cornelis van 't Wel en Johanna Apeldoorn. Petrus Macbielse en Johanna Apeldoorn. Derk Soetekouw en Wilhelmina Jacoba ÜQ0QQQ Abonnement geldig in B E R X, I T Z 00©©0© Den geachten inwoners van AMERSFOORT en OMSTREKEN deelen wij hierdoor beleefd mede dat wij voornemens zijn, in 't vervolg hier ter plaatse CURSUSSEN in do moderne talen (Dnitsch, Franscli, Engelsch en Italiaanseh) te laten volgen, ingeval de deelname ons dit toelaat. Om ons over deze eventueele deelname een gedachte te kunnen vormen en om in staat te zijn die lessen goed te kunnen regelen, richten wij aan het geachte publiek het beleefde verzoek ons met een kort woord te laten weten wie eventueel lust heeft onze cursussen te volgen. Natuurlijk zijn deze raededeelingeu tot niets verplichtend, doch sturen wij eiken aanvrager gratis onze Prospectussen en Tarieven. Utrecht, Nohelstraat 28 bis. Telefoon Intercomm. 335. SCHOOL. O OIO OIOIO

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3