Zaterdag 10 Februari 1906. No. 7157. 55e Jaargang WHZIKAIE BLOEMLIÜZIGT Feuilleton. „MESELLE". Stadsnieuws. FIRMA A. H. VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag- Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden/"l. n-anco per post /'l.lo. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Legale-, oflicieële- en onteigeningsadvcrtentiën per regel 15 cent. Reclames 15 regels f 1.25elke regel moor 0.25. Groute letters uaar plaatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht ou kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAU KORTEGRACHT9 'ostbus Q. Telephoon 19. Bij dit iiuiiimer behoort een BIJVOEGSEL. Heden verzenden wij aan de daarop ge- abonneerden aflevering 10 van den Vierden jaargang van onze premie «De Muzikale Bloemlezin g". Deze aflevering bevat, behalve de gewone «Wenken van een ouden muziekmeester", kunstenaars-biographieën en berichten, bene vens zeer lezenswaardige mededeelingen op muzikaal gebied, de volgende muziekstukken Succes Polka, voor piano, door E. Ket- terer2. Alpenlieder, voor piano, door Theod. Oesten3. Valse de l'ombre, uit »Le pardon de Ploërmel", voor piano, door G. Meijer- beer4. L'adieu, voor zang en piano, door J. B. André. De «Muzikale Rloemlezing" kost voor de abonné's op ons blad slechts til) cent pet- kwartaal, voor welk luttel bedrag men in de drie maanden 6 afleveringen met 20 a 25 muziekstukken ontvangt. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der Gemeente AMER8 FOORT brengt, ter voldoening aan de aanschrijving, opge nomen in het Provinciaal Blad van Utrecht 110.30 dezes jaars, ter kennis van belanghebbenden, dat in de Gemeente Vleuten een geval van miltvuur is voorgekomen. Amersfoort, 10 Februari 1906. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Hisje's huwelijk. Prinses?, vraagt de Zoeklicht-schrijver van »De Telegraal", en hij vervolgt: Zij is niet 'n prinses als uit 'n sprookje, met kleeren van maneschemer, en'n bruids- bouquet van leliën en orchideeën. Toch lijkt ze er op; zal ze er vooral volgende week, op haar trouwdag, op lijken. Als ze in't witte zware atlas, met 'n sleep van 26 Meter brocaat, en 'n piekfijne Berthe van point-lacé, aan den arm van minister Lnngworth een oi ander versierd kerkportaal zal binnenschrijden. Als al het volk zal juichen en zestienhonderd reporters zich de vingers om harentwil zullen blauw stiften! De echte prinsessen hebben 't moeilijker. Die mogen op keur komen, als er 'n vrijer op visite is, zooals de stemmige Ena von Mecklenburg, die naar Berlijn moest komen, toen All'ons op 't keizerhof de gast was. Die mogen blij zijn met 'n wakkeligen troon'n man met 'n onderlip van belang en rechts 18). „Maar, mademoiselle, vertel mij wat van uzelve. Daar u zegt, dat ik vragen mag wat was u „Ik was het kind vau adellijke ouders, rjjk en hooggeplaatst." „Ja! eu was u gelukkig i'ï uw ouderlijk huis f" „Ja. Vader was streng, maar rechtvaardigmoeder de teederheid zelve en mijn zusters, ouder daa ik, bedierven mij. Wij bewoonden 'szomera een inaoi landgoed en ik leefde, leerde, las en droomde i ie bosachen. Wij brachten deu winter doo- te iu een van de vroolijkste hoofdsteden van Europa. Mijn bestaan was in den voordurend fète. Ik viel vau het eene pleizier in het andere bals, theater, opera's Hoe verukkelyk scheen toen do wereld mij toe. Ik verbeeldde mij, dat het manschelijk leven zoo wns. De droom was mooi zoolang hü duurde." „Wel, mademoiselle 1" „Wel, op een dag ontwaakte ik. Ik hoorde een stem," „Eindelijk", daeht Evelyn, „nu komt hij." „Een stern", ging mademoiselle mijmerend voort, „die van lieverlede allo andere deed verstommen. En op eeu nacht gehoorzaamde ik die. Toon allen in huis sliepen, stond ik op. Ik kleedde mij in grove boeronkleeren eu ontvluchtte mijns vaders huis om er nooit in terug te keeren. Aan die stem gehoor- en links étiquette, waar vroeger niets dan de losse flatldermouwen van 'n tenuisbloese bollen. Zooals de veel gefotographeerde Ena Alice is niet van dat slag. Een pientere, practisehe meid die 't betreurt, dat de dokters niet »a boy" geschreeuwd hebben, toen zij de wereld in kwam roetschen maar die als girl met loeosche oogjes al getaxeerd heeft toen ze nog .losse haren droeg dat je als vrouw óok wel vèr kunt komen. Alles hangt maar af van 't milieu èn van het optreden't Milieu was goed. Pa Teddy was 'n volkskoning, zonder 'n hofstaat, toen Alice in de lange rokken glipte. En wat het optreden betreft, dat viel te leeren. Alice leerde 't als 'n American girl, die in sport behagen schepi, en in reclame- boern-bootii behaagzieke vreugd. Als 'n pittig ding, dat de wipneus wel zqo hoog in de lucht wou steken, dat enkel de geuren van Alpenroosje en Arnica er nog maar in kon den verdwalen. Als 'n gezond lenig -vogeltje, dat de schuchtere mama, die vrijwillig achter 't kamerschut verdween, smakelijk kon óp en afpiepen. En die, als ze pa 'n tikje met 'r vleugel gaf, den ouden papegaai gerust z'n veeren kon plukken. Luk-raak, dat ie nog vergenoegd begon te knorren. Z'n ontstem ming was voor het Witte Huis voor 't kiezersvolk achter den gesterstreepteo spoor- waggon als ie moest speechen. Z'n bulde ring voor de truststrevers. Z'n lood voor de beren in Florida. Z'n goeie hart voor dochter Alice! Alice wist op muilen door haar jeugd te gaan van goud geborduurd en schier zonder gewicht en hield haar pootje stevig gedrukt op pa's presidentieelen schouder. Zij was nergens en toch tegelijk overal, Zij respresen- steede met 'u gratie, die zelfs prinsen van geboorte de ziel 'nkwiirt' octaaf booger stemde. Ze ging via japonneo en snijders met pretty-smiles naar den roem. Om het royale koude buffet van papa buiten de Tekening te laten. Toen ze op 't keizer-jacht de »Moteor" de eerste champagneflesch stuksloeg voor de voeten van Prinz Heinrich, was ze nog een nufje. Maar dat ging er wel uit, naarmate zo in de society japonnen sleet. Als de prinses van het land der fabelachtige luxe mag ze misschien aan 'n schitterende partij gedacht hebben 'n prins, 'n koning, wie weet wat bizondersWie raakt niet van streek, als op alle tea's de kopjes «wierook" naar je toe staan te dampen, en de Pers millioenen kolommen kopij en schatten honorarium aan je offert maar prnctisch-Ameriean zei ze toch maar niet riee, toon de rijke député Longworth haar vroeg. Ze ketste; maar hield 'n slag om den arm. Oia haar nobelen, lieven en gracieusen arm. Er konden beteren komen Dan is de wereldreis ondernomen. In China, in Japan pakte het gansche Oosten z'n goud regie uit, om «prinses" Alice naar waarde te ontvangen. Als je de linten telegram las in the New-York Sun of 'n dergelijk orgaan, voelde je naar je mondnaar het opium pijpje; maar prinses Alice zélf deed haar luatsten trek. Op de reis huis toe, toen Long- worth, 'n taaie vrijer, haar voor de zevende maal vroeg, werd ze happig. Zeven maal dat is scheepsrecht! Nu gaat ze met 'm trouwen want het licht van 'tjongeraeisjesschap straalt, kort, en 'n mistress Longworth, die op de gouden muilen loopt, dochter van pa Teddie, heeft in de society meer in de melk te brokken dan een oudbloeisch presidentsprinsesje. In de persweeë zoet-stinkende potten Byzantium. In afwachting van den grooten dag, snuffelt de natie aan H. K. Hoogbeid's trousseau. 'n Móóie Zoo lees je o. a., dat de ontbijtjurk, waarin Alice haar man bij het eerste ontbijt zal tegenoverzitten, van raaneschijn-zijde is, aan den hals «openbloeiend" en met in den voetplooi Chineesche leliën. zamend, hield il: op niet voor mij rel ve te leveu. Ik koos armoede, vermoeienis, lijden en gevaar. Den eeneu of andereu dag zal die mij op het schavot roepen, en ik zal gaan gewillig, wetend, dat ik mijn plicht heb gedaan." „En de stem", vroeg Evelyu schuchter, zich bewust, dat zij sprak als eeu sentimenteel boek, maar niet wetend boo de vraag auders in te kleeden „dat was de slem dor liefde, was het niet „Der liefde", herhaalde mademoiselle langzaam, Ju, der liefde, der laatste, hoogste liefde, op wier altaar wij alle andere ten ofler brengen." Haar oogeu rustten op do ltju, waar zich aarde en hemel ontmoetten, wijd-open eu lichtend haar lip pen, even gescaeidon iu een glimlach van verrukking, en zoo stralend was het heele gelaat, dat Evelyn vol verwoudoriug haar aanziende zich afvioeg, of dit de zelfde vrouw was, die zy en anderen ordiuuir hadden genoemd. Het was dezelfde, herschapen, zooals een meusch kan herschapen worden door deu gloed van een zelf-verlooehononden hartstocht. Msar hot kleiue zieltje naast haar, nog sloeds op haar liefdesgeschiedenis doordravende, deed een tweede, ditmaal minder gelukkigen greep: „Was het de stem van den graal,mademoiselle?" De uitwerking harer woorden was verbijsterend voor Evelyn. Zij herkende te nauwer uood bet koude, strakke gelaat, dat zich langzaam naar haar toe wendde. „Vau wien spreek je?" „Wees uiet boos", stamelde Evelyn, geheel ontdaan. „Ik dacht, raisscbieu, daar u scheen belang ie stellen in den graaf, den vriend van mevrouw Fox, bedoel ik, of hem teu minste scheen te kennen. Ik vind bet heel naar als ik iets heb gezegd, dat u hindert." „Ik ben niet boos op je, lief kind", zeide made- Ds. D. J. van Aalst hoopt Zondag 11 Maart, 's avonds te uur, afscheid te nemen van zijn gemeente. Mr. S. van Houten heeft dezer dagen ge zegd «Er zijn reeds, door meer belangstel ling bij de laatste verkiezingen, een 100000 tal kiezers bijgekomen en ik ben overtuigd, dat er, met onveranderd behoud der Kieswet, nog evenveel bij kunnen komen". Zeker kan het kiezerstal nog sterk worden uitgebreid, doch dan moeten ook zij, die kies gerechtigd zijn en belang stellen in hun burger recht, zich intijds aanmelden ter Secretarie. En dat moet geschieden vóór 15 Februari, dus vóór aanstaanden Donderdag dus. De „Staats Crt." no. 33, van S Februari, bevat hot Kon. besluit van 7 Februari ter nadere uit voering van de artt. 6 en 35 der Drankwet, welk besluit in werking treedt op den tweeden dag na den dagteekening van de „St. Crt." waar in het geplaatst is dat is dus heden. Het bevat de eischeu waaraan een lokaliteit moet voldoen waarin sterkedrank in het klein wordt verkooht en woleen oppervlakte van ten minste 20 of 25 M» en een hoogte van 2.80 M. of 3 M., uaar gelang het huis is gebouwd vóir dun wel na de iu werkiug trediug van dit besluit. Ten minste een wand moet buitenwand zijn. Ten minste éen buitenwand moet gedeeltelijk bestaan uit éen of meer lichtramen van onge kleurd, doorzichtig glas of éen of meer deuren, gedeeltelijk bestaande uit zoodanig glas, terwijl de gezamelijke oppervlakte van dat glas niet minder mag bedragen dan een zesde van de vloeroppervlakte der lokaliteit. Verder bevat het besluit bepalingen omtrent luchtverversching. Menig vergunninghouder zal dus weer moeten overgaan tot verbouwen. Met ingang van 7 April wordt overgeplaatst van Utrecht naar Amersfoort de Rijks-veld wachter A. van den Hoogen. Vervolg zie Bijvoegsel. Predikbeurten op Zondag 1 Februari. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, ds. de Meijere. Remonstrantscbe kerk. Voorra. 10ty2 uur, ds. Hooykaas. Gereform. kerk (Langegracht) Voorm. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 51/, uur, ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds 5V» uur, ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Vojrm. 91/» uur, lezen, de heer Barth, uit 's-Gravendeel. 'sAvonds 5 uur, lezen, de heer Barth, uit 'c-Gravendeel. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan D e- parteraentshoofden, Wijkbezoe- k e r s en Belangstellenden zal het Centrari-bureau a.s. DINSDAG 13 FE- BRUARI des namiddags te vier uur ten Ra-dhuize zitting houden. Voor spoedeischende zaken wende men zich tusschentijds tot den Boekhouder der vereeniging, den heer G. N. vandeSTADT, Kleine Haag 7. 380c STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 8 en 9 Febr. 1906. (1100 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f400 op No. 8850 en 13529. Prijzen van f70: 2490 4439 4485 11088 en 17845. Te zamen 7 prijzeiv Zonder prijs zijn uitgetrokken 4451 4454 4477 4483 4489 4840 7460 8839 10912 10939 11004 11095 13534 en 19040. moiselle zacht. Zij zag, dat het meisje verschrikt was eu glimlachte om haar gerust te sielleu maar de glimlach, vriendelijk als hij was, verzachtte uiet de uitdrukking van harde vastberadenheid, die haar trekkeu hadden aangenomenEeuige minuten bleef zjj zwijgen, peinzend voor zich uit starend, als iemaud die in zijn herinneringen is verdiept, maar niet in ge lukkige. De stilte werd verbroken door de kiuderen, die uit het geboomte te voorschijn kwamen. Mademoiselle koerde door dat gedruiscb tot de werkelijkheid, terug en Evelyu open aanziende, zeide zij op zakolijkiu toon: „Je hebt mij zooeven doen schrikken, omdat mijn gedachten zóo ver afgedwaald waren van hetgeen waarvau je sprak. Je hebt goed geradenik stel be lang in den graaf, maar het is geen persoonlijk be lang. Ik heb een boodschap voor ben», van anderen. Ik zoek een gelegenheid om die over te brengen." „Die zult u misschien vanavond hebben", zei Evelyn, verlicht, dat de kleiue wolk zoo scbiclyk was verdwenen. „Dat hoor ik." „Ik zou n de boodschap gaarne hooren overbrengen." „Dat zal je." Nu kwaiueu de kinderen aanzetten, beladen met narcissen eu luid kibbelend over eeu mand, die Freddy had omgegooid, b\j ongeluk volgeus kern, met opzet naar het zeggen zijner zusjes. De strijd brak herhaaldelijk opnieuw uit op deu terugwegen werd eerst vergeten toen het samenbinden der nar cissen tot bouquetteu de kleine viugers en hoofden bezighield. In do hal vondon zij Parry „al", zooals Evelyn gastvrij opmerkte. Hy was vroeg iu zijn dog-oart gekomen, zei hy tot zijn verontschuldiging, om nog eeu haudjo te helpou. Men hield heiu aan zjjn woord en dauk zjj zyu hulp werd de reusachtige I guirlande tijdig over het groote tapijt bevestigd. Toen had Evelyu tijd -om aan haar eigen persoontje te denken en liep naar boven om den inhoud te be kijken van een groote doos, die 's ochtends uit Londen was gekomen. Haar gedachten waren den ganschen dag vrij gelijk verdeeld geweest tussehen het op handen zijude bal en mademoiselle's liefdesgeschie denis; maar de laatste werd uit haar gedachten weggevaagd bij den aanblik van haar eerste „echte" avoudjappon, zooais zij het noemde. Die lag uitgespreid op haar bed door de zorgzame handen van Susan en lichtte in het donker als eeu sueeuivjacht. Voor een jong meisje, dat nooit iïtg mooiers had gedragen dau m huia gemaakt netel doekjes, was het eeu betoovereud gezicht en dit was het nog meer toen het een uur later bet slanke figuurtje omhulde, waarvoor het was bestemd toen bleek niet alleen hot kleed maar ook zij, die het droeg, er heel bekoorlijk uit te zien. Dit althans was de aangename verzekering van den grooten spiegel, waarin Evelyn een ouderzoekenden blik wierp eer zij, ua meer dan éen waarschuwing, haar kamer verliet. Evelyn gaf misschien te groote eer aau haar toilet, maar haar op een rozenknop gelijkende schoon heid werd zeer zeker verhoogd door het luchtige, glauzige wil. Het bewustzijn er zoo mooi uit te zien, wond baar op. Het was haar alsof sy bruisenden wijn had gedronken, teen zij vlug de galerij doorliep. De hall, zoo feestelijk verlicht eu met bloemen ver sierd eu reed9 gevuld met eeu aantal vroolyke, druk pratende gasten, leek haar eeu tooneel, opzettelijk te harer eere opgeslagen Zij giug de trap af, zich voelend en er uitziem.1, alsof zy veeleer zweefde dan op vasten bodem liep. Op de onderste trede stond Parry op haar te wachten. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 1