Gemengd nieuws. Pink Pillen a E. J. RUITENBERG, praktijk wordt waargenomen Meid-alleen, Wereldpanorama. FLÉHITE. Methorst Van Lutterveld. LIJNZAADKOEKEN Advertentiën. SINGER Naaimachines H.E.0VINGJ? Neeltje Lokerse zal weldra ook hier komen lezen. Een aardig denkbeeld was 't van een stad genoot, zich Zaterdagavond op een bal- masqué als bedelaar te vermommen. Zyn vangst droeg hij gister af ten bate van de algemeene armen. In een vorig nummer deelden we mee, dat de atdeeling Bussum van de »Ned. ver- eeniging tot bescherming van dieren" in het afgeloopen jaar is toegenomen met 21 leden. Daar had moeten staari121. By de ten overstaan van B. en W. ge houden verpachting van Gemeento-landerijen, in 'dl perceelen voor den tijd van twee jaren, werden die gezamenlijk verpacht voor f6291 per jaar. Daar loopt weer een zwaar verhaal van een kindje, dat Zaterdag door een automo biel zou zijn overreden en zwaar verwond. Met zekerheid kunnen we meedeelen, dut de kleine er af is gekomen met den schrik en een paar zeer onbeduidende schrammetjes. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde J. van E. en P. M., beklaagd van verduistering, ieder tot zes maanden en H. B, wegens belediging en wederspannigheid tot 14 dagen gevangenisstraf. De procureur-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam maakt bekend, dat een be looning van f 100 wordt uitgeloofd voor de aanhouding van Franciscus Hendricus Rosier, bijgenaamd Haarlernsche Frans, smid, oud 31 jaar, in den nacht van 19 op 20 Februari 1906 ontsnapt uit het Rijks-krankzinnigenge sticht te Medemblik en behuorende tot de bevolking der bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden. Het portret van dezen gevaarlijken boef ligt voor in Van Dorssen's sigaren-magazijn. Het signalement luidt: lengte 1.66, baar licht blond, oogen licht blauw, mond klein, kin rond, diepliggende oogen, moedervlek rechter zijde bovenlip. Het Kantongerecht te Nijmegen behandelde Zaterdag de zaak van »De Gelderlander", welk blad in den persoon van den Directeur was gedagvaard wegens het opnemen van een advertentie betreffende conversie van de 2l/2 pc. premieleening stad Brussel in een 2 pc. leening. In de plaatsing van die advertentie werd een overtreding van de Loterijwet gezien. Het O. M. eischte 15 gulden boete, subsidiair 5 dagen hechtenis. Gelijk we reeds meldden, wordt deze zaak tot in hoogste instantie doorgezet. Het is hard heD, die wij liefhebben, door den dood te verliezen, maar oneindig harder is het wanneer het leven hen ons ontneemt. Half September dezes jaars wordt, ter ge legenheid van de Koloniale tentoonstelling te Marseille, in die stad een congres gehouden van de »Alliance frangaise" en Aardrijks kundige genootschappen. Uit het voorloopig programma blijkt onder meer, dat leden der Alliance" die zich als congres-lid doen inschrijven (tien franc) ge durende September 50°;0 kortiDg hebben op de spoorkosteu en bovendien doorloopend kosteloos toegang tot de tentoonstelling. Dienstboden-humor Nelli„Mevrouw, ik ga met Maart uit mijn dienBt." „Maar blijf nu toch tot 1 Mei, dan kan ik beter een nieuwe dienstbode krijgen." „Heet, mevrouw, geef maar den Godapenning, want U heeft me ingehuurd. De nieuwe dienstbode van den heer X tc Bussem, stapt uit don Arnhemschen trein en komt twee uur later bij haar mevrouw, met de bood schap, dat zij Bussum heeft bekeken en over tuigd is, dat het voor haar daar te stil is; zij zal er onmogelijk kunnen wennen, waarom zij door reiBt naar Utrecht, waar haar zuster dient! Beide worden als historisch verteld. voor de natuurmenBchen doet. RECLAMES. van 15 regels f 1.25elke regel meer f 0.25. Middel om het spiegelen der winkelramen te voorkomen. Evenals het beslaan der winkel ramen een onaangenamen invloed op de étalage uitoefent, is het spiegelen der ruiten een niet minder lastig inconveniënt, dat vooral bij op de zonzijde gelegen winkels voorkomt. Als de zon schijnt, is het dikwijls onmogelijk, de uitgestal de goederen te (bezichtigen, tenminste wanneer men zijn neus niet vlak tegen de ruit aandrin gen wil of rechts en links de handen tegen de oogen houdt eu op die wijze een spiegeling zoekt te voorkomen. Een afdoend middel hiertegen vormen markiezen, maar niet van de soort zoo als men ze tot nu gebruikt, aan beide zijden licht-grijs, of grijs en rood gestreeptze moeten aan den binnenkant, dus de winkelraam-zijde, donker, eventueel donkerrood of blauw gekleurd zijn. Een dergelijke markies zal stellig een spie geling voorkomen. Kunst-diner Prof. Thomas B. Stillman, hoogleeraar in de Scheikunde aan het Stevens- instituut te New-York, heeft daar dezer dagen zijn vrienden eon „synthetischen" maaltijd aan geboden. De spijzen waren zooveel doenlijk in het laboratorium bereid. Het banket begon met een „martini cocktail", die uit zwavelvuur bereiden alcohol bevatte. De soep was een mengsel van scheikundige Btolien, maar de gastheor wilde de formules ervan niet bekend maken. De visoh was chemisch verduur zaamd cn de lekkernijen waren „triomfen van het laboratorium". „Oestersaus" en „scheikun dige biscuits" prykten 6ok op de spijslyst. Er werd „chemische Sautorne" en „Stillman's cham pagne" bij de spijzen gedronken. Depoussecafé bestond uit een alcoholisch product, dat uit cocosvet gemaakt was. De professor gaf het maal, om aan tetoonen, wolke rol' het scheikundig laboratorium in de voeding van den mensch kan spelen. Misschien hooit men later nog wel 't een en ander over de naween van dit „feestmaal." Uw kind is mager en ziekelijkhet hoest dikwijls, bet weegt verscheidene pondon minder dan zjjne kameraden van den zelf don leeftijd. Deze laatsten amuseerou zielt rjjden bicycletto, maken groote wandelin gen, terwijl dat Uw zoon aan al deze wel doende spelen geen deel kan nemen,om dat hij niet sterk genoeg is. Deze zwakte dreigt hem in het leven te vervolgen en hy zal steeds achter de anderen aankomen. Men moet hier tegen in gaan. Misschien heeft Uw kind door den groei te lijden, die hem te veel van z\jn krachten ontneemt. Men moet het helpen. De Pink Pillen zullen het helpen. Zij zullen het bloed geven, zij zullen hot verstorken, zijn eet lust opwekken en zijne spijsvertering be vorderen. Het zal aladan al bet mogelijk pjofijt van zijn voedsel trekken. Het zal dikker worden, zijne spieren zullen zich ontwikkolen en het zal weldra zijne meer begunstigde kameraden in kracht hebben ingehaald, eD die zulks verbaasd zal doen staan. De Pink Pillen geven bloed met iedere dosis, zuiveren en verrijken het bloed, zij genezen Alle vormen van zwakte. Zij zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, masgkwalon, rheumaticb die uit een slechten bloodtoe- staud voortspruiten. Zij genezen ook zenuw aandoeningen, schele hoofdpijnen, zenuw pijnen, heupjicht St. Vitusdans eu alle vormen vau neurasthenie. Prjjs fl.75 de doos, f9 per 6 doozeu, Vorkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofd depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A.vav de Weg drogist, Langestraat 23 te Amersfoort en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Makelaar, WEVERSSINGEL II. huren en verhuren van huizen. Diep ademhalen. In het Britsohe Instituut vo»r hygiëne heeft dr. G. Norman Meaohèn eenige opmorkingen gemaakt over diep adem halen, die wel eens ovorgebracht mogen wordon. Diep ademhalen, zeide hij, indien met volhar ding toegepast, telkens eenige minuten lang, zou spoedig do rozen terugbrengen op vorfletstc wangen. Longziekten, vooral de gevreesde tering, zouden minder algemeen zijn, indien de menschen deze eenvoudige oefening wilden toepassen, welke niets anders is dan een navolging van hetgeen de natuur bij den natuurmensch doet, die door hard loopen en springen zijn longen oefent. Wel, dat middel is vrij eenvoudig. We kunnen het overal toepassen als het maar niet in een benauwde kamer is. Jammer alleen, dat wij zoo ver zi|n vau hetgeen de natuur in dit opzicht 'n Oolijkert In een der Duitsche bladen staat deze advertentie Ondergeteekende geeft by deze kennis, dat hij niet is de nieuwe Koning van Noorwegen en dat zijn zaken (waarvoor dan een prachtige reclame volgt) op den ouden voet worden voort gezet. H. A. A. Kohn. Do ondergeteokende maakt be kend, dat tijdens zyno ziekte de door den heer Fail H /%UI- Th. Ch. van der VOORT, Tandarts. IjMSjH* Mevmuw Van LEEUW EN van DUIVENBODK- Rkinai.da, Park straat 44, Arnhem, vraagt tegen 1 Meieene flinke, eenvoudige P. G., goed kunnende koken en berokond voor alle werkzaamheden, van goede getuigen voorzienloon f 100. Voor een jonge vrouw, P.G., die den kost voor haar drie kindertjes moet verdienen, van zeer goede getuigen voorzien en een bekwame KOOKSTER is, wordt eenig9rlei bezigheid gevraagd, des noods als WERKSTER. Inlichtingen aan het bureau der (oude) Amerstoosche Courant, Kortegracht 9. Het beste en goedkoopste Stcrcoscoop apparaat. Hoogst interressant voor jong en oud, daarom een uitstekend cadeau voor iedereen. Apparaat met 20 voorstellingen (1.00. Prijscourant v. Gezelschapsspelen, enz. gratis AUG. van de VELDE, Amsterdam, Prinsengracht 666. (gagfyesetu Rij don ondergeteekende verschijnt j M iederen Woensdag: I)c Hollandsche Lelie Week blad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie VAN Jonkvrouwo ANNA de SAVORNIN L0HMAN. j>üe Ilollandsche Lelie" is hot eenige ij Weekblad in Nederland voor amies j nil de hoogste en beschaafdste Icrin;j genlet hierop voor uwe advertentie, Prys per jaurg. f 4.50, fr. p. p. f5.5 i Proefnummers gratis. «S -a, Amsterdam. L. J. VEEN. 2 Oudheidkundig Museum Is dadelijks Ie bezichtigen voor nict-leden A IO cent- Kosteloos des Dinsdags van 10 tot. 12 en U;2 tot 3 uur. KASSIERS. Commissionairs in Effecten. MUURHUIZEN 9. Relasten zich met: aan- en verkoop van Effecten op de Ara- sterdamsche en buitenlandsche Beurzen, de verzilvering van Coupons tegen de hoogste noteeriugen, het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden a de posito en bezorgen assurantiën op het leven en tegen brand en diefstal. Verschaffen reis-credietbrieven en wissels op Binnen- en Buitenland, enz Gelegenheid tut het bewaren van waarden in hunne SAFE DEPOSIT. Kantoor geopend van 9 tot 5 uur. WESSANEN LAAN, WORMERVEER. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedort uw Vee met de zuivere murwe merk de „Ster", en W L uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde FERE DIPLOMA Parijs 19(X). NEGEN GOLDEN MEDAILLES. Aan ouda en jonge mannen olouw. Wek «ttri-. aenberelea re* te KWL-Bte Bk. HOller ere. M In Mok tin jee rew redteele «•"«-<"« 4 He ontren** ren «0 oeat t> »oeU»keU teeeondlaf on dor .««eert Eduard Bendt, Irinniclwm. Aan deelnemers in de geld- leening ten behoeve van de in 1864 te Amersfoort opgerichte en in 1904 opgeheven Zwem- en Badinrichting wordt bericht, dat, bij gebrek aan actief, de nog niet-afgeloste aandeelen waarde loos zjjn. De eind-airekening ligt ten kantore van den tweeden ondergeteekende tot en met 10 Maart 1906 ter inzage. Namens het Bestuur dei- Zwem- en Badinrichting in liq. de Executeuren van wtjlu mr. J. van der LEEUW. ZJtrrecht, P. H. van der LEEUW. Amersfoort, Herms. P. van HASELEF. 26 Februari 1906. voor eiken tak van nijverheid, als ook voor alle huishoudelijk naaiwerk. Onderricht gratis ook in het moderne borduren en stoppen. Wie eeue Singer Koelmachine wensebt te koopen. koope uitsluitend in oen winkel van de SINGER-MAATSCHAPPIJ want er worden vauk ook namaaksels van weinig waarde onder misbruik van den naam SINGER" aangeboden. Te AMERSFOORT b«eft de SINGER-MAATSCHAPPIJ slechts éen winkel, en wel WESTSINGEL 49. hoek Varkensmarkt. 11ALK-. PROFIEL- PLAAT-IJZER DRAAGBAAR SPOOR hipw teeois Overkappingen, Kolommen, IJzcrpii gebouwen. Kantoren Gelderschekade 31- 33. 't™!'; Rotterdam

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3