Pink Pillen onder de wapenen zijn geweest voor eerste- oefening. Het aaotul dagen waarvoor o. a. de miliciens der iat&nterie, met iuachtneming van het bovenstaande, dit jaar voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen moeten komen, is: voor du lichting 1899 resp. 13 en 21 dagen 1900 resp. 20 eu 28 dagen1903 resp. 20 en 35 dagen. De data van opkomst zullen nader worden bekend gemaakt. De miliciens, die binnen vier maanden na huu aflevering ongeschikt voor 'den dienst worden bevonden en voor wie een herkeuring by Gedeputeerde Stalen wordt aangevraagt' kunnen voortaan, desgeweuscht, op eigen kosten uiel verlof wonieu gezonden. Dit ver lof wordt hun verleend ouder de voorwaar den, dat zy zicii uiterlijk den dag na aan komst iu Gemeente waarheen zij met verlof vertrekken, bij den Burgemeester dier Ge meente aamelden, dat hun nauwkeurig adres steeds bij dien Burgemeester bekend zy en dat zij op den dag. het uur on de plaats hun door .Ie zorg van bedoelden Burgemees ter mede te deeleii, zich aanmelden bij hei college van Gedeputeerde Stalen van de Provincie binnen welke zij voor de militie zijn ingeschreven. Ter benoeming, in de Raadsvergadering van aanstaanden Dinsdag, van een lid der Com missie van Toezicht np het Middelbaar ou derwijs, ter vervulling van de vacature ont- taan door het ontslag nemen als zoodanig door don boor M. L. Celosse, worden aanbe volen de hoeren mr. A. van Traa en VV. A, van den Bovenkainp. Nu de heer N. van Veen, Hoofd der school aan de Kouingsstraut bedankt heeft om zitting te nemen in de commissie voor de Lagere acten, is de heer A. Veen, Hoofd der school aan de Puntenburgerlaau, benoemd tot exa minator voor de acte Rekenen. De heer Aug. Wiuter, vroeger tijdelijk leerttar wan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool hier, is aan de Rijks-universi teit te Leiden bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op academisch proef- schrift, getiteld «Bijdrage tot de ionen-theorie". Den 28 Maart hoopt Corn. Colijn, schaal- knecht bij de H. IJ. S. M. bier, den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden bij die Maatschappij in dienst trad. In de jongste nummer van «Do Auto' geïllustreerd weekblad voor den automobilist en motorwielrijder, officieel orgaan van de N. A. C. en de N'. M. W. V., komt voor eeu goedgeslaagde afbeelding van Stand 8 op de achtste automobiel-tentoonstelling, die van 2 tot 11 Maart in het Paleis vnor volksvlijt te Amsterdam wordt gehouden, ingenomen door .Ie N. V. Araersfoor.scbe Rijwiel-, Auto mobielen- eu Machine-fabriek voorhoen D. H. Lvsiuk. De redacteur van het weekblad, ingenieur Geo F. Steinbucb, heeft den stand zelf nog niet besproken in zijn oerste ommegang op die tentoonstelling; een zijner modewerkers, de heer J. Mferteus] echter, vaste mede werker aan dat vakblad, die meer speciaal de motorrijwielen behandelt, schrijft: Op den a laud Eysink taffen we verschillende motorrijwielen en voorspan««gen», die uitmuuten door correcte systemen. Eeu onderhoud met den Directeur der fabriek de<-d ons begrijpen, waarom de Eysiuk-fabrit-g is overgedaan lot da fabricatie van lichte motorrijwielen. Men moet een mutor- K'wiel nemen, dat aauxepuat is voor zijn geb uilc. •a dokter, veearts, uaudelaur, die enkel iu do omgeriDg zyner plaats rydi, en dus sel len eteile beiiingeu ueell te beklimmen, eu die bovendien nooit ttebruik deukt te «naken van voor, tjj, of •anbangwiicei), die neme oon licbte motor. Genoemde personen *ijn zelden gesteld op groote snelheden, doch meer up een gemakkelijk Hanteer baar motorrijwiel, eenvoudig io bouw en Jicbt in gang te brengen. Hte-soor li hel Ersink motorrijwiel Tan 1'/, P.K. gebouwd. Dit is volgen» du laatste eischen geeon strueerd. De motor i« vóór onder in bet frame geplaatst, teer laag en bexit éen groot uitwendig vliegwiel, wat nutuuriyk iuu de machine eeu rustige gang bezorgt. De onts ekiug gescuiedt door een hooxspacoingsmsgtteet. die acuter den motor ligt en door een koninkje io beweging wordt gebracht dexe ketting is besouertnd door oen klciti allumi- nium carter. In deu rnoiur t* vooral geletopgroote eenvoudigheid on betrouwbaarheid, zoodat net voor den berij.Jer nooit vereisebt zal zijn, do machine uit elkaar te u«m»u. Het gebruik van schroeven is zooveel mogolijg vermaden; de lagers zijn xoer lang, wat een to vroege slijtage voorkomt. Een groote ktialpot is gelegen ouder den motor, waardoor deze zeer wei dg geraas maakt. Het frame is lang en niettemin zoo «rijf mogelijk gemaakt om het •lippen tegen te gaan. Op rerlaogen wordt dezo machine, evenals alle siulere van dit fabrikaat voorzien van *)|jloop en twee Versnellingen eu van vecrendo vork, systeem-Simplrx. Ver,Ier fabriceert du Eysink-fabriek nog de van oud» bekende motoren va» 2»A ou 3 P.K. 1 cylinder, en do 2 cylinders van 3 P.K.; alk- op verlangen met magneei-outatoking, De twee cylinders staan motorrijwielen aangebracht kunnen worden, zijn de diverse verbindingsstukken verstelbaar gemaakt. Aan de wieion van het voorspanwagentje syn stofvrije inwendig ezpandeerendo remmen aangebracht, door den reentervoot in beweging te brengen. De carrossorie wordt op verlangen geleverd met rieten maud of met alluminium koetsbakje. Ook is het Eysink stel te verkrijgen zonder carrosserie. Dan z|jn het geschikte karren voor bagage of voor het beryden van slyltorige wegen. Zyspanwageus en motor transport driewielers levert de Eysink fabriek ook. Io het vorig nummer schreven we, dat de heer L. Houbaer gérant was van het maguzyn van heeren-en jongenskleeding aan de Lnugestraat hier ter stede. Thans bericht men ons, dat, ofschoon men hier vrij algemeen in die meening verkeert, dit onjuist is en de heer Houbaer de zaak drijft voor eigen rekening, doch wel goederen betrekt van de firma Peek Cloppenburg. Het gesalarieerd personeel der voormalige dienstdoende Schutterij hier, dat, nu liet door de opheffiug van ziju betrekkingen, een bron van inkomsten moet tnisseu cn althans gehoopt heeft op eenig wachtgeld, zal wel niet heel veel kans hebben, die hoop ver wezenlijkt te zien. Althans de Minister van Binuenlandsche /aken heeft op oen desbetreffend verzoek uit Amsterdam geantwoord, dat hy geen termen vindt om aan het verzoek te voldoen De plaatseiijke afdeeling van den »Kon. NederlandschenBond van oud-onderofficieren" hield Maandagavond haar Jaarvergadering. Is er tot dus ver veel gesproken over, doch feitelijk weinig gedaan voor de behartiging der stoffelijke belangen van de oud-onder officieren, thans zal ook deze zaak met ernst worden ter hand genomen. De heer D. P. Janssen, uit Rotterdam, heeft zich belangloos aangeboden, dit deel van deu Boadsaróeid ook hier uiteen te komen zetten in een vergadering welke nog deze maand wordt gehouden, na den SOsten; de juiste datum zal later worden bekend gemaakt. Het Bestuur hoopt, dat ook niet-leden en niet- donateurs en vooral werkgevers zullen gehoor geven aau de uitnoodigmg om die vergade- rin te bezoeken. De afdeeling besloot, in beginsel mee te gaan met het voorstul, dat de afdeeling Amsterdam zal indienen voor de Bonds vergadering den 12 Mui te Hilversum te houden en betrekking hebbende op de ver zorging van weduwen' en weezen. Uit het Jaarverslag bleek, dat de afdeeling op het einde van 1905 bestond uit1 Be schermheer, 2 beschermers, 40 leden, 49 burger-donateurs ea 111 militaire donateurs. Iu het Jaarverslag word herinnerd aan de zeer uitstekende diensten welke de heer H. S. Valkenbui g gedurende 8 jaren als Secre taris aan tie afdeeling bewees; de heer J. W. Ensinek heeft hem in die functie ver vangen. Ook, dat de Schietvereeuiging Wil- helmina" in iet afgeloopen jaar haar ouden roem bij schietwedstrijden handhaafde, en dat de Beschermheer, Z. Exc. mr. F. D. graaf Schimmelpenniucki voortdurend blyken van belangstelling gaf. Evenzeer werd dank gebracht aan de leden en de donateurs, die zich op eenige wijze verdienstelijk maakten tegenover de afdeeling, liet werd vastgesteld onder dankbetuiging aan den Secretaris. De Rekening en verantwoording van den Penningmeester had f524.57 in ontvangst en f ">23.85Vj in uitgaaf, zoodat zij sluit met een nadeel van f0.28tya, dat echter is gedekt door contributiën. In de volgende vergadering zal de com missie tot nazien rapport doen. Aangenomen werd een voorstel, dat de afdeeling zal inbrengen ter Algemeene ver gadering, om de Bondsvergaderingen niet elk jaar, doch om de twee te houden en het bedrag dat daardoor wordt uitgespaard, eun fÖOO, te bestemmen voor het Weduwen-en weezerifonda. Wel werd in het midden gebracht, dat by aanneming van dit voorstel de band tusschen de afdeelinge i zeer zal verslappen, doch men zal 't wagen, ook als is de kans zeer groot, dat het evenals vroegere voorstellen van gelijke strekking, niet zal wordeu aangenomen. Ter voorziening iu periodieke vacatures werden herkozen de heeren A. Hassing (Voorzitter) en G. van Ede (Commissaris) terwyl gekozen werd de heer H. S. Valken burg, die zil optreden als Commissaris on als Correspondent van het Bouds-orgaan. Ingekomen was een dankbetuiging van het Burgerlyk Armbestuur voor de gilt van een der donateurs die, als bedelaar verkleed, op het jongste gemaskerd oal op die wijie voor de armen zorgde. Een zeer geanimeerde gedachtenwisseling over het niet-perisioneeren der weduwen en besloot Dinsdagavond zich af te scheiden van de Centrale en op te richten een propaganda- club van leden. De return-match in simultaan schaakspel tusschen de onderofficiers-schaakclub «Amers foort" en den heer Muntjewerfi, uit Amsterdam zal hier aanstaanden Zondag plaats hebben in «Hotel Bellevue" aan het Stationsplein. Niet-leden, die weuscheu deel te nemen aan den wedstrijd, moeten zich voor aan staanden Zaterdag aanmelden bij sergeant Van der Vecht, van het 5e regiment ïnlanterie. Alle belangstellenden hebben ook nu weder kosteloos toegang. Door de politie zijn hier aangehouden drie soldaten van de reconvalescenten-compagnie te Zutphen, waarheen ze weer zijn geleid. Bij haar kwam zich een man aanmelden om nachtverblijf, die onder verdenking staat een paard te hebben gestolen, hetgeen hij ontkentwel erkende hij een paard to hebben verkocht in opdracht van den grooten onbe kende. Hij is ter beschikkiog gesteld van de politie te Nykerk. De sceptici, die meeuden dat de kranige politie-agenten M. Reitsma en H. Fonteijn den waschecbten «Haarletnschen Frans 1 niet zouden hebben gearresteerd, kunnen gerust zijn, Zij hebben wel degelijk den beruebten boef aangehoudende officier van justitie te Utrecht heelt hen gedankt voor hun moedig en be leidvol optreden en De Wyze heeft hun de door hem uitgeloofde dekeus, karpetten en vitrages reeds uitgereikt. De «krankzinnige" behoort al niet meer tot de patiënten var, dr. Nord. Gisteravond is hij overgebracht naar Rotterdam, óok om gehoord te worden in de Goudsche zaak. Het voornemen bestaat, dezen zomer te Hilversum een concours-hippique te geven, indien er althanseen geschikt terrein kan gevonden. Als 't nu maar niet samenvalt met het concours-hippique hier, dat op 14 Juni wordt gegeven. Doch daarvoor behoeft wel geen vrees te bestaan, want daarvan heeft men alleen slag Ie Amersfoort, waar soms drie belang rijke bijeenkomsten op éen dag en bet zelfde uur worden belegd. Brigadier-titulair der Rijks-veldwacht W. Krykamp, thans te Hoevelaken, hoopt 2 April den dag te herdenken waarop hij een kwart eeuw geled ?n in politie-dienst trad. De eerste acht jaren was hy Gemeente en onbezoldigd Rijks-veld wachter te Hilver sum de laatste zeventien is hij Rijks-veld wachter op zijn tegenwoordige staudplaats. Soest maakt zich gereed om het zilveren ambts-jubilé van zijn Burgemeester, mr. C. J. W. Ltiten van Doelen Grothe, op 12 Maart feestelyk te herdenken. De bevolking van de Gemeente Utrecht bestond op 31 December 1905 uit 54u93 mannen en 59 023 vrouwen, totaal 114316. Op 31 December 1904 was het totaal 112 790. Ieder is de smid van zyn eigen geluk ten minste als de fortuin aan de blaasbalg trekt. «uil «jugnuei-uümusing, twee cylinders auun over net niei-perisionecren der weduwen er -toióriï'ttïïS'sss: 2Sr,~l7dwuflMw*0slo°'w8lbe- Nu andermaal de aandacht werd gevestigd op dezen misstand, vinden wo wellichtgelegen- eyliml'T een even xterko magnetische vonk geeft] wat bij deo tweecylinder in V-vorm, voorxiea (i Eysin Ic- v(ir»pun wage n s geuiown «cn gunstige reputatie. Dubbele Tearing, spanwerk onder net cliamie, waardoor dit laatste «»n buitengewone stevigheid verkrijgt, en comfortabel koet.work tyn de roornaamat* eigcnxclMippsn. Wjj beryden reed» ruim een jiwr lang zulk een voorepanwagon on zijn hierover buitenmate tevreden. Do vooienscMp ia «eer lang. tooditi do inzittende geen rermoeiende houding behoeft aan te nemen. Om te maken, dat de voorrpaawagcaa ook aan andere marken van beid, hierop eerlang terug te komen. Het officteele R-mbrandt-Album is door het Plaatselijk comité ontvangen en zal hedenavond of morgen worden geëxposeerd by den heer J. G. Fontein, Langeatraat 32. De Vrijzinnige kiesvereeniging «Amersfoort" In de openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente, welke zul worden gehouden op Dinsdag 13 Maan, des middags half twee, zullen aan de orde worden gesteld de vol gende Punten van behandeling 1. Verzoek van den heer M. L. Celosse om ontslag als lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs. 2. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs (vacaturo-M. L. Celosse), met adviezen. 3. Voorstel van Rurgemeester en Wet houders betreffende «le pensionneering van leeraren bij het Hooger- en Middelbaar onderwys eu behandeling van de ter zake ingekomen adressen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Begrooting 1906, in verband met het sub 3 genoemde voorstel. 5. Voorstel van Burgemeester en' Wet houders betreffende de salarisregeling van het personeel bij het Lager ouderwijs, met behandeling van de ter zake ingekomen adressen en voorstel van Burgemeester en VV ethouders betreffende eene tegemoetkoming voor de kosten van Weduwen- en weezen- pensioen (met adviezen). 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Begrooting 1906 in verband met de voorstellen sub 5. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende een verzoek van den leeraar W. N. Coenen, het hem verleende verlof met twee maanden te verlengen (met adviezen). 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot tydelijke onttrekking van eenige terreinen aan den openbaren dienst ter gelegenheid san de Jaarmarkt. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitbreiding van de gebouwen bij de Gasfabriek (met adviezen). 10 Voorstel van den Burgemeester tot uitbetaling vau vacature-gelden aan die naren van politie. 11 Voorstel van Burgemeester en Wet- houders tol vaststelling eener Verordening, regelende de opname en de verpleging m het tijdelijke Gemeente-ziekenhuis in de Muurhuizen (niet adviezen). 1" Voorstel vau Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Begrooting 1906 in verband roet de exploitatie van het tijdelyke Gemeente-ziekenhuis in do Muur- '1U|3i Vaststelling van het primitief kohier Inkomstenbelasting, dienst 1900. K E N N fSGEVlNUEN. De BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van AE» ïtani. vau d. in,.»»».», dat in» v,,|ce «Ie Wet van S November 1815 (Staatsblad 51) invorderingen ten laste vau het Ryk «ver bet jaar 1905 vóór den len Juli e. k. moeten worden toeediend bij de autoriteiten door wie de-bevelen tot liet doen van leverantiën zijn gegeveneu dat de belangneb- benden die hiertoe van de tusschen komst de. Gomeentebcatuurs wonscheni gebruik te waken hunne Ueclaratiëo vóór den 30 Juoi aanstaande ter Secretario bebooren iu te leveren. Amersfoort. 7 Maart 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS, De Secretaris. J. G. STENTERT KROESE. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van "K?™u1ï'6 eu 7 dat HISDERWET, Brengen ter kennis van bet publiek, dateendoor J. BUNNIK ingediend verzoek, met bylaeeu, om vergunning tot het oprichten vau eene tiianermans- werkplaats met plaatsing daari. van een gasmour iu bel perceel alhier gelegeu aan den Utreebtscbeweg No. 28, bij het Kadaster bekend ondor Sectie C. No. 133, op de Secretarie der Gemeente ter visie ligt en dat op Donderdag deu 22 Maart aanstaande, «les voormiddag» te half elf U'en gelegenheid ten Raad huize wordt gegeven om, ten overstaan vau bet Gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen bet oprichten van de inrichting in te brengen. Amersfoort, 8 Maart 1906. Burgemeester en Wethouder, voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. De BURGEMEESTER vau AMERSFOORT, Gezieu artikel 41 der Gemeeutewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat dc Raad dezer Gemeeute zal vergaderen op Dinsdag, den 13 Maart aanstaande des namiddags te l'/j ure. Amersfoort, 8 Maart 1900. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. RECLAMES. t van 1—5 regels 1' 1.25elke regel meer f 0.25. De windvlaag BBI des Doods tlie lieden blaast, is DE INFLUENZA ITIe rouw wordt in verscheidene steden gedragen. De influenza doodt er mannen, vrouwen, kinde ren. die voor eenige dagen nog werkten of speelden. De wind voert deze kiemen van iuflueuza met zich en zaait den dood. Neemt U iu aclit! Wapent U! De influenza tast alleen de zwakken aan. De zwakken ziju lieden ten dagen de caudidateu voor den dood en er zijn zoo veie zwakke lieden. Ondervraagt U Vraagt IJ zei ven af of gij wel zoo sterk zijt als gij moest zijn, of gy zoo'n goede gezondheid bezit als gij moest bezitten. Als het „ja" is, dan hebt gij niots te vreezen als het „neen" is, neemt U iu acht I Wordt sterk, hebt eene flinke ge zondheid, hebt bloed. eu wol terstond. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met elke dosis. Do Pink Pillen ziju de taorzienig- heid der verzwakten. Met de Pink Pillen te koopen, koopt gij bloed, kracht, gezondheid. Stelt' U niet bloot te sterven, door deu prijs van een doos Pink Pillen te besparen. Tegen de gevolgen der influenza zal een krachtige hersteller alleen de herstelling bevorderen. De Pink Pillen zijn de krachtigste hernieu- wer van het bloed. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apothekpn. Ook echt verkrijgbaar bij A. van dk Wso, dro gist, Langeatraat 2.1 te Amerefoor:, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand -'•> u neien. (JSliTj ;kk' u) Afbeelding der doos:

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2