Cl Wij raden thans ieder jongeling aan, die iets voor schieten voelt, lid te worden van deze zoo flink te voorschijn tredende vereeniging. De contributie, gesteld op 10 cent per week, die, wanneer patronen enz. voor Rijks rekening koraen misschien op den duur nog wel lager wordt kan een ieder nog wel bijbrengen en de voordeelen, vooral voor jongelieden die nog in dienst moeten, zijn lang niet weg te cijferen. Wanneer men toch als soldaat onder de wapenen komt is men al geheel of gedeeltelijk geoefend in het schieten, hetgeen maakt dat men binnen een minimum van tijd scherpschutter is hetgeen onmiddellijk verhooging van traktement ten gevolge heeft. Verder passeert men een avond per week ge noeglijk in de schietvereeniging. Onderlinge wedstrijden worden gehoudeu waar mooie prijzen zullen kunnen gewonnen worden, enz. Maar om dat alles te verkrijgen moet er geld zijn en om geld te krijgen moeten, de jongelui lid worden, want elk lid meer is 10 cent per week meer voor de kas. Ook anderen die geen werkend lid willen zijn, maar toch wel de vereeniging willen steunen, kunnen als donateurs toetreden. Bij bovengenoemd Bestuur kan men zich te allen tijde zoodanig opgeven of anders op denoefen inga avond des ZaterdagB in de ijstent. Zij die zich interesseeren, doen zeer verstandig om eens te gaan kijken. Het is er heel gezellig en de kachel brandt er lekker; gcedgeefsche handen hebben gezorgd voor een kachel en een Hinken voorraad steenkolen. bin nu zal mej. dr. Van Dorp toch Dinsdag 20 dezer hier niet komen lezen over de Kinderwetten. Door ongesteldheid is de jonge advocate verplicht, haar lezingen tot onbepaalde» tijd te verdagen. Daarbij boft de plaatselijke afdeeling van den «Kon. Ned. Hond van oud-onderoffi cieren", die tegen Dinsdagavond de reeds in deze cour-nt aangekondigde vergadering heeft belegd waarin de heer R. C. Jansen, uit Rotterdam, zal bespreken bet onderwerp «Stoffelijke belangen der onderofficieren". Voor »Ons Belang" treedt Woensdagavond op overste jhr. G. Graafland, de vader van het korps Indische marechaussees, met het onderwerp «Opleiding en aanvoering". Oók in «De Arend". Den 22sten Toonkunst, den 23sten Nut, den 29steu Groene Kruis, den 30sten Concert Van Winsheijm-Berkhuijsen. In de Woensdagavond te Amsterdam ge houdeni Algemeene vergadering van de «Maat schappij tot opvoeding van weezen in het buisgezin" (Doorgangshuis Zandbergen) is het Bestuur aangevuld met mevrouw Blok- Duyvis, te Lisse, en de heeren prof. F. Ken- ninck en Th. Sanders van hier, K. Majoor te Beverwijk, en majoor P. Glerum te Zutfen. Mej. Polak, die bedankte voor haar benoe ming in de commissie voor Statutenwijziging, werd vervangen door mr. J. A. van Hamel, die de keuze zich liet welgevallen. Een allerzonderlingst avontuur heeft Don derdagavond laat een jongmensch beleefd, dat verre boven zijn bier was en absoluut niet wetend wat hij deed, buiten de Kamppoort en door een ruit van het Gereformeerd wees huis verzeild geraakte. Daar binnen gekomen, werd hij verre van vriendelijk ontvangen en is zelfs het hoofd van den vermeenden inbreker zbo met een geweerloop bewerkt, dat hem later heelkun dige hulp moest worden verleend en bij 't maar geraden achtte, weer naar buiten te scharrelen. Maar uög was 't niet uit. Op de eene of andere manier is hij van den Hoogenweg in de zeer diepe gracht van het Militair hospitaal geraakt, is daar weer weten uit te krabbelen en in den tuin van het hospitaal gekomen, waar een der wakers hem nagenoeg geheel ontkleed en met zijn nogal aardig verwond hoofd vond. Hjj werd ver bonden en van de aller nood igste kledingstuk ken voorzien en toen aan «ie verdere goede zorgen der heilige Herraandaal toevertrouwd. Tot gistermiddag vrij laat bad de jongeling, een wegens ontoerekenbaarheid ontslagen tamboer van het le regiment infanterie, noodig orn op zijn verhaal te komen. Een verbaal met al den aankleve van dien «al hem later wel eens de finesses van zijn avondwandelingetje herinneren. Dat de «bende" inbrekers uit Soesterberg en Zeist hier aan den slag zou zijn geweest blijkt dus onwaar. Weer trok Donderdag een wagen vol jonge kalveren, op en door elkaar gesmeten, door de stad. Weer ongemoeid. En toch is 't verboden, een dier op noode- loos kwellende wijze te vervoeren. Bij sententie van het Hoog Militair Ge- roehtshof is de huzaar vin het 4e regiment huzaren R. van E. schuldig verklaard aan mishandeling van den bur er L. in den ■ivond van 27 October 1905, indeKromme- straat te Amersfoort geploegd, door dezen met een mes een snede over de wanj. toe te brengen, en veroordeel'! tot drie maanden gevangenisstraf. Bij de Donderdag ten overstaan van no taris A. N. J. Vos gehouden veiling in het huis «Ten Halve" te Soesterberg, is het woonhuis met schuur en bouwland aan den Rijksstraatweg te Soesterberg, kadaster sectie E. no. 276, 636, 648 en 290, groot 33 Aren 30 centiaren, verkocht aan den heer T. van de Kamp, te Soesterberg, voor f3350. Niet onaardig was gister de klacht van een der postboden: «En nu moet ik in dit hon denweer anderhalf uur ver loopen om een prijscourant van kunstmeststoffen te gaan brengen aan een boer, die niet lezen kan". Mej. A. E. Bongers, thans te Hamersveld, is benoemd tot onderwijzeres aan de open bare Lagere School te Eemnes. Door mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe is in verband met zijn zilveren ambts-jubilé als Burgemeester van Soest geschonken f 1000 aan de armen der Ned. Hervormde gemeente te Soest; f 1000 aan de school met den Bijbel te Soestf 700 aan de Herv. Diaconie te Soest; f500 aan het R. K. parochiaal Arm bestuur te Soestt 100 aan het R. K. paro chiaal Armbestuur te Soesterberg en f150 aan de Gereformeerde Diaconie te Soest. Wij vragen van het leven meer dan het geven kan en gevoelen ons ongelukkig, als wij 't gevraagde niet krijgen. Bij niet minder dan 25 afdeelingen van den «Volksbond, vereeniging tegen drank misbruik" zijn plannen voor een Tentoon stelling van Huisvlijt-artikeien, in vrijen tijd tehuis vervaardigd, in voorbereiding of in uitvoering. Wij, die ons nog de tentoonstellingen van «Liefdadigheid" herinneren, durven hier niet vragen En A mersfoort RECLAMES. van 15 regels f 1.25elke regel meer f 0.25. genexingen die bieronder vermeld worden ui een (draal van hoop en vertrouwen werpen in den gee«t van hen die lyden. Zegt wel bij U «elven dat de «el/de oorzaken de «elfde uitwerkingen met *ich brengen. Wat de xiekte der personen heeft veroor- xaakt waarvan wij gaan sprekeu, is wat de Uwe veroorxaakt heeft. De Pink Pillen hebben doxe personen genezen, rij zullen U ook genezen. De Heer Braat te Made sohrijft„Ik ondergotoekun- de verklaar dat rayne vrouw erg aan de maag geledon beeft. Hare spijsvertering was zoo slecht geworden dat xij bijna niets geen voedsel meer kon gebruiken nu zij was xeer zwak geworden. Zij kon niet rnecr slapen. Gedurende «enigen tüd heeft zij de Pink Pillen genomen die baar voel goed gedaan hebben. Thans eet zjj met smaak, de spijsvertering is goed en zy gevoelt xich veel beter als voorheen. Haar slaap is ook veel rustiger." Mejuffrouw J. PeuningB, in bet Hemelrijk H. 185 te Helmond, verklaart: Op aauraden mijnor dochtor, hob ik de Pink Pillen geuomon om eene algemoonc uitputting tegen te gaan, waarvoor ik reeds zooveel te vergeef» gednrende langen fijd had aangewend. Ik werd bepaald beangst omdat de geneesmiddelen mfi niet hielpen, en doordat eiken dag mijne kracbon afnamen, rnyn eotlust en Blaap verminderden ook. Mijuo gowone bezigheden kon ik niet meer waarne men, want terstond had ik steken in de zijde, ofik voelde mij zwak. bovendien had ik oorsuizingen. De Piuk Pillen hebben de beste uitwerking op mijn gestel gehad. Deze verzwakking is terstond verdwe nen, zij hebben my eetlust gegeven, goede spijsver tering en hebben al mjjne ongemakken doon ver dwijnen. De heer P. de Bot, Schip Patronella te Roosendaal, togt op zijn beurt dat hij de beate resultaten met de Pink Pillen verkregen heeft. „Sedert langen tijd, xoo schrijft hij, was mijn be- Hlaan als vergiftigd door al de ongemakken, waaraan ik te lijden had, zooals maagziekten hevige schele hoofdpijnen, hartkloppingen on pijnen. Bovendien gevoelde ik my erg vormoeid. Kon mijner kennissen die de goede uitwerkingen der Pink Pillen onder vonden bad, spoorde my aan ze ook eens te probceren. Ik heb de Pink Pillen ook genomen en «ij bobben my van al mijne ongemakkeu od snelle eu volkomone wijze verlost. De Pink Pillen zullen de grootste diensten howyzen aan allen die vermoeid tyn, aan do jonge meisjes en do bleekc vrouwen. Aan hen die aan de maag lijden, eene slechte spijsvertering hebben en over pyueu klagen. Zij hebben eene machtige werking op het bloed en op het zenuwgestel en worden ten zeerste aanbevolen aan nourasthénielydora. Prijs f 1.75 de tloos, ff per 6 doozen verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, eu Apotheken. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Langestrnat 2d te Amersfoort, on A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand go- Er ie niets wat nns meer opbeurt dan het lezen van goede nieuwstijdingen. Wij geven goede nieuws tijdingen voor de zieken. He» lezen der attesten van

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 6