NESTLE Stadsnieuws. Marktprijzen. Advertentiën. Faillissement. van Amersfoort voor do mooiste inzending hoenders tuin den hoor L. van den Borg te Wil* loskopdo ïiIvoren medaille van luitenant Kooi man voor do mooiste inzending hoenders van een lid der V. P. N. aan den hoor J. C. do Beaufort, te Woudenborg; de zilveren medaille van de Gemeente Amersfoort voor de mooiste toom hoenders aan luitenant G. J- A. A. baron Van Heemstra te Amersfoort met Plymouth Hooka. Zonder eenige plichtpleging werd de tentoon stelling gister rond 5 uur gesloten. Eerst toen begon, na al deze vermoeiende dagen, de taak der Bestuursleden die er voor hadden te zorgen dat ieder het zijne terugkreeg. Behalve de talloozen die als lid van een land bouw genootschap, het schenken van bijdragen, doelnemen in het waarborgfonds, enz. vrijen toegang hadden, v< Ion ina éen dame, bezochten alleen gister een 1650 betulenden de tentoon stelling. l)at zij inderdaad veel belangrijker was dan die. bij het 25-jarig bestaan der nfdeeling gehou den in „Amicitia" en op het voormalig Kalfsveld, moge blyken uit de volgende totaal-cyferspaar den 46, rundvee 95, wolvee en geiten 7, varkens 11, zuivel 30; groenten, bloemen en planten, ondanks het zeer ongunstige jaurgetijde, 6pluim gedierte en «konijnen 175, bijenteelt 36, enz. Uok mogen wel vermeld ae inzendingen werk- tuigou, kunstmeststoffen waarbij het zoer mooie paviljoen van onzen stadgenoot den heer J Sinnige dat, zeer terecht, menigmaal is gekiekt de vooderartikelen, waarby de windmolen van den hoer J. van Vollen hoven en het bekende „eigen gebouw" van de fabrieken van Van Mar ken. hier vertegenwoordigd door de heer B. Schimmel Hzn. en zoo veel meer. Zoo'n tentoonstelling is voor den journalist een ongelooflijk tijdroovende geschiedenis. Zij die mot name het sublieme maar toch altya ruim 40 minuten durende nummer iVa van het concourB-hippique bijwoonden, waarvan het re sultaat in nog geen miuuut werd gelezen, kunnen daarvoor «enigermate oordeelen. En »oo vonden we tijd en gelegenheid om veler meening te hooren. Kr zijn beslist verwende congres- en tentoon- stollingsreizigers, die a priori alles reeds veel mooier hebben gezien er zyn er ook, die reke ning konden houden met streek,t yd en omstandig heden en die dus minder critiseh en onwelwil lend oordeelden. Beider meening samenvattend, kunnen we constateeren, dat vooral de tentoonstelling goed is geslaagd. En daarvoor komt zeker groote lof toe het afdeelingebestuur, dat oneindig liever en met veel minder moeite die tentoonstelling had doen der afdeelmg, in Augustus. Met name willen we hulde brengen aan den Socretaris der nfdeeling, den heer H. Tromp van Holst, die £11 by de voorbereiding en gedurende do tentoonstelling met bewonderenswaardigon ijver eu tact do belangen der afdoeling en der inzenders voorstond. En een woord van wannen dank ook aan den Directeur van het Telograaf-kantoor, den heer J. H. II. Gunther Mohr, aio door zyn uitnemende maatregelen de taak der Pers zoo zeer verlichtte. Tot Agent te Amersfoort van den Voog dijraad in het arrondissement Utrecht is benoemd mevrouw M. W. van der Valk- Mesdag. Mej. J. van 't Wel is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare Lagere school te Blaricum. Da heer C. Tromp van Holst legde aan de Technische hoogeschool te Delft met gunstig gevolg at het propedeutisch examen voor electro-technisch ingeuieur. De oud-districte schoolopziener iu Utrecht, de hoer A. J. Nijland, hoopt 20 dezer zyn BOsten geboortedag te herdenken. De »VVer. Mkroniek" van deze week wijdt hem welverdienden lof. De hoer J. J. Vermeulen, vroeger tijdelijk leeraar aan de Hoogere Burgerschool hiar en daarna tijdelijk leeraar aan de Hoogere Bur gerschool met 3-jarigen cursus te Utrecht, is benoemd tot vast leeraar aan die inrichting van onderwijs. Gelyk we in een gedeelte van het vorig num mer nog met con kort woord konden vermelden, had hier Donderdagochtend half elf op plechtige wijze de eerste steenlegging plaats van het nieuwe St. Elisabeths Gast- of Ziekenhuis aan do 8t. Andricsstraat. Wc lezen daarover in „Do Botnbode": Tegenwoordig waren de geestelijken der stad, ile dames en hoeren bestuursleden, vele genees heeren en belangstellenden. Bij aankomst op het terrein sprak de heer Herin. Kroes, architect van den bouw, in wel gekozen woorden de aanwezigen toe on verzocht don heer O. Th. van Beek te willen overgaan tol liet leggen van den eersten stocn. Hij meende niet allo recht, don heor Van Boek, die, door zijn groote edelmoedigheid, als't ware de stichter van dit nieuwe Ziekenhuis mag ge noemd worden, hiertoe te mogen verzoeken. Nadut do heer Van Deek aan dit verzoek had voldaan, nam Z£d. het woord en wees in een schoono rode op de boteokonia van dit Ziekenhuis. By de oprichting is slechts gedaoht aan bet gebod van God „Bemin uw nuusten geljjk u zeiven". Nu iu korte trekken de geschiedenis van het St. Elisabeth's Gast- of Ziekenhuis te hebben medegedeeld, welke reeds over de 330jar«u tolt, meende ZEd. dat ondanks de groote finanoieele oflcrs, die dit Ziekenhuis eischte, het Bestuur toch met vertrouwen de toekomst te gemoet mag gaan. Onder Gods zegen zal zeer zeker dit groote liefdewerk slagen. Overtuigd van de medewerking van het Dagelijksch Bestuur der Gemeente en van de geneesheeren, beval bij het nieuwe Zie kenhuis iu de welwillendheid van allen aan. Den geneesheeren gaf ZEd. de verzekering, dat zij hier voor hun patiënten alles zouden vinden, wat noodig was. Daarna verkreeg postoor L. A. F. X. Fock het woord en richtte zich tot de aanwezigen, waarbij hij het Bestuur gelukwenschte met deze heuglijke gebeurtenis. Hier in dit huis zullen velen hulp komen zoeken voor hun lijden. Dankbaar zullen zij na hun genezing zijn voor al de toewijding, die zn hier hebben ondervonden en zij hier in een ander leven zullen overgaan, zullen in hun laatste dagon dankbaar de edele stichters gedenken. Vooral u, mynheer Van Beek, zal dit groote voldoening zyn; maar grooter, oneindig veel grooter zal toch het loon zyn, dat u hier namaals zal worden geschonken door Hem, die gezegd heeft: „Wat gij aan den minste der Mijnen hebt gedaan, hebt gij aan Mij gedaan". Als Secretaris der 'oorbereidingscommissie, die thans haar werkzaamheden als geëindigd mag beschouwen, voegde ook arts Jorrissen een gelukwensch toe aan net Bestuur. ZEd. meende, dat het groote getal zijner collega's hier tegen woordig, voor het Bestuur een waarborg zou zijn voor de toekomst, dat hier de wetenschap in samenwerking met de christelijke naasten liefde zal werken voor de lijdende menschheid. Zonder twijfel zal dit Ziekenhuis aan zijn doel beantwoorden en tot sieraad strekken van Amersfoort. Nadat thans door alle aanwezigen de frauie op perkament geschreven oorkonde was geteekend, werd deze in een looden bus gesloten ingemetseld. Na nog een woord van dank tot de aanwe zigen en eenige woorden van aansporing tot de werklieden te hebben gesproken, schonk de heer Van Beek een som gelde voor hen en bood te zynen huize de aanwezigen den eerewyn aan, waarmede deze plechtigheid, die bij al de aanwezigen in aungoname herinnering zal bly ven, was afgeloopen. Donderdag heeft vanwege de „Vereeniging tot veredeling van den Ned. Vischstand" de eerste vischuitzetting in den Eera plaats gehad. Er izijni onder begeleiding der vischkweekers Hasselbacn en Metz aangebracht 50 groote en 1000 kleine zalmbaarzen. Deze Amerikoansche visch heeft nagenoeg den zelfden vorm als onze baarzen, is grijs gevlekt en heeft niet de bekende strepen zij bereikt in Amerika een gewicht van 20 pond. De zelfde kweekerij heeft ook geleverd de 1000 regenboog-forellen, die zyn losgelaten. Deze forelsoort stamt uit Californië en is reeds in vele rivieren van Duitschland geacclimatiseerd. Zij vergt geen koud water en evenmin stroom, zooals de Europeesche beekforel. Zij leeft in vele streken nu eens in zoet, dan weer in brak water. De Kern was de aangeduide stroom om de proef neming in Nederland te doen plaats vinden. Veder zijn nog uitgezet 2000 dwerggronden, ook een visch van hooge waarde, zoowel voor netvi8scherij als voor sport. Als het der vereenigiDg lukt, een of meer dezer soorten te onzent in te burgeren, zal dit eeD groot voordeel voor ons land zyn. De vereeniging heeft nog gekocht een groote hoeveelheid zwarte baarzen, die echter wegens het vergevorderde seizoen niet meer leverbaar waren, doch in den herfst de Eem bereiken. Zij is in correspondentie tot het verkrijgen van steriet, een soort kleine steur, die enkel in zoet water leeft en even groote waarde vertegenwoordigt als de drie bovenvermelde soorten. In don loop van den nazomer wordt ook een I aantal teelrijpo sanders uitgezet, die per motor boot van de Waal zullen worden aangevoerd: ook zal een groote hoeveelheid edelkarpers worden aangeschaft. Blijkens advertentie in dit nummer houdt do plaatselijke nfdeeling van «Toonkunst" aanstaanden Maandagavond een ledenvergade ring in haar Muziekschool aan de Kromme- straat. De «Oranje vereeniging" afficheert thans een opwekking om deel to nemen aan het bloemeri-corso, dat zy zich voorstelt op 31 Augustus hier te oiganiseeren. Nog eenmaal slechts kunnen we wyzen op •t gioote sportfecst, dat «Quick" morgen op haar terrein aan den Leusderweg geelt. De inschrijvingen zijn zeer vele: nard- loopen over 100 M. 41over 300 M. zelfs 42; hardloopen op drie beenen 34; doeltrap pen 34. En de roemruchtige oude garde! Gaat dat allen zien, bowoners van Amers foort en sportvrienden uit heel den omtrek. En zorgt vooral tijdig te komen opdat ge geen enkel nummer mist en een gosde plaats u kunt verzekeren. De heeren Hamersveld en La'jlans waren met f7639 minste der negen inschrijvers bij de openbare aanbesteding voor den bouw van een koffiehuis met winkel en woonhuis te Hamersveld, Donderdag ten overstaan van architect H. Kroes gehouden voor rekening van R. K. kerkbestuur van Hamersveld. Hun werd het werk gegund. De hoogste beaorade 19880. Gisterochtend rond half negen sloeg bet paard van oen landbouwer uit Woudenberg in de Arnhemsche straat op hol voor het getoeter van do stoomfiets L 192 tengevolge waarvan eerst een melkwagen in het gedrang kwam, het paard in de étiiage-kast van den heer Van Genderen belandde en een pas van een lungdurige ziekte hersteld vrouwtje onder den boerenwagen geraakte. Aan hoofd en armen verwond en hevig verschrikt werd zy binnengedragen by den beer Te Kulve en later per rijtuig naar huis geleid. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde den 19-jurigen koopman J. W. ten H., wegens bedreiging en beleedigiug van een politie agent to Baarn tot een maand gevangenis straf en stelde ter beschikking van de Re geering de 17-jarige J. G. E. van E., die haar cbapperoneur bij het afscheid nemen ontlastte van horloge en ketting. Van de boerderij «Maxboeve" aan de Tweede steeg brandde hedenochtend de schuur af. Het overige bleef door spuit 3 behouden. In het laatst der maand geeft H. M. de Koningin-Moeder weder een tuinfeest op «Soestdyk". Aanstaanden Donderdagochtend 8 uur wordt door de „Utrechtsche Jachtvereeniging" een rallay-paper gereden over 40 K. M. Plaats van vertrek station-De Bilt. Bij zulk een rit zijn de deelnemenden on bekend met den te volgen weg, doch worden op verschillende punten van het parcours door middel van briefjes ingelicht over het vol gende punt, waarheen zij zich moeten richten. Den eerst aankomende wordt een klein sou venir door de vereeniging aangeboden. Het tjjdolyk Rijks-telegraafkantoor in de Legerplaats bij Züst wordt Maandag heropend tot 11 October; op werkdagen van 6.30 's ochtends tot 10.30 's avonds, op Zondagen van 7.30 tot 9.30, van 12 tot 2 en van 6.30 tot 7.30 spoortijd. De Hoofd-commissaris van politie te Am sterdam waarschuwt in het «Algemeen Poli tieblad" tegen het aanknoopen van handels betrekkingen met den 32-jarigen Arie Charlet, laatst gewoond hebbend aan de Kolksteeg 8 te Amsterdam, thans zwervend, verdacht van het ontvreemden van een motor-rijwiel te Oud-Karspel. Kon men op het juiste oogenblik steeds het pussende woord vinden, er zouden heel wat minder misverstanden zyn. We ontvingen deel III van de Verzameling van rapporten uitgegeven door de «Zuider- zee-vereeniging" behelzend het rapport van de »Ned. Heide-maatschappij" over de zoet- watervisschery in het toekomstige IJselmeer en in de wateren der droug te leggeu polders. Inhoud «Wereldkroniek" 9 JuniWerk verschaffing van «De Vlyt". De interna tionale tentoonstelling te Milaan. Paarden sport te Breda en te Utrecht. Roei- en zeilsport op de Pinksterdagen. De jubileum tentoonstelling van «Sint Lucas". Uit Schouwburg en Concertzaal. Personalia. Kroniek van de week. De lage aanslag op den Koning van Spanje. De romeinscbe wagenrennen bij de Utrechtsche maskerade. Slangevecht. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gelden ter leen zal eene commissie uit het bestuur op MAANDAG den 11 JUNI aanstaande, :s namiddags ten twee uur, zitting houden ten Raadbuize alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ói k voor het teruggeven van gelden. HERMS. P. van HASELEN, Secretaris -Pe nningmeester Amersfoort, Vrijdag 8 Juni 1906. Appelen f0.a f0.— Peren f0.— a f0.— Zandaardappelen f2.30 a f2.60 Hoen- dereierer. f3.70 a f4.10 per 100 stuks. Boter f 1.15 ii f 1.25 p. k. Margarine f0.— kfO. Kippen fl.— a f 1.40 Kuikens fl.af 1.20 Piepkuikens f0.6ö k fl. Ganzen f0.— a f0.— Eenden i' 1.00 it 11.40 Hazen f0.— i f0.— Wilde konijnen f0.— a f0.Tamtne konij- nen f0.40 k f 1.p. st. Duiven f0.50 a f0.60 p. paar. Vette varkens f0.a f0.— Magere varkens f 14.k f 20.Zeugen f60 a f70. Biggen t 8.a f 13. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heet. Peren, hec'. Klei- aardappelon, 50 Heet. Zandaardappelen. 90000 at. Hoendereieren, 1200 Kilo Boter Vette varkens, 10 Magere varkens, Var kens voor exportslageryon, 300 Biggen en 30 Zeugen. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 Juni. Evang. Lut.ii. Kerk. Voorm. 10 uur, ds. De Meijere. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10y2 »ur, ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring Voorm. lO'/o llu'' ds. E. M. ten Cate, uit Apeldoorn. Gcreform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. D. Hoek, te Nieuw-Dordrecht. 's Avonds 5y9 uur, ds. Hoek. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds uur, ds. Teerink. Vrije Gereform. gemeente. Voorm. 9V2 uur, de heer Barth, van 's-Gravendeel. 'sAYonds 5 uur, de heer Barth. 381e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 7 en 8 Juni 1906. (2000 loten.) Ten kantore var. den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prys van f1000 op No. 1512. Pryzen van f400 op Nos. 4520 en 15201. Prijzen van f 70 1016 1526 1538 2742 4512 12169 14180 14275 15990 17371 17401 en 17546. Te zamen 15 prijzen. Zonder prijs zijo uitgetr kken 135 1523 1536 1540 3811 5226 5236 5242 9227 9239 9241 9260 926212147 I215y 12185 14268 14271 142761598215991 17389 17406 en 17547. Ter voldoening aan het bepaalde bij art. 38* Wetb. van Koophandel wordt bij deze bericht, dat bij acte, den 11 Mei 1906, voor ondergeteekende verleden, is opgericht de Naamlooze Vennootschap «HUIS en GROND BEZIT AMERSFOORT" gevestigd te Amers foort, waarvan de acte, mitsgaders de Koninklyke bewilliging, is geplaatst in de Nederl. Staatscourant van 6 Juni 1906, no. 129. A. 2ST. J. VOS, Notaris. Xostalw>8. Bij vonnis der AiTondissemenis-Rechtbank te Utrecht, dd. 6 Juni 1906 is in staat van faillissement verklaard D. A. BEIJER, krui denier, wonende te Amersfoort, met benoe ming van den Edelachtbaren heer jhr. mr. J. SCHUURBEQUE BOEYE tot Rechter commissaris en van ondergeteekende tot Curator. Mr. H. J. M. van den BERGH, Wilhelminastraat 5, Amersfoort. Afdeeling AMERSFOORT. LXVI VERGADERING op Maandagavond 11 Jnni 1906 te half negen in de Muziek school tot a. Overweging van de ingekomen punten van beschrijving voor de Algemeene ver gadering der Maatschappij, 23 Juni a. s. te Amsterdam te houden. b. Het verkiezen van een of twee afgevaar digden naar deze vergadering. mr. J. HEYLIGERS, Voorzitter. J. D. REIMAN Jr, Secretaris. HEPAKATIËN aan Brillen eu Plnce-ncz, Inruilen van oude Barometers by W. F. A. GROENHUIZEN, Langestraat 42, Amersfoort. iMél'kvuedsel voor Kinderen «Zieken.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2