TIENDGEWASSEN SODEX. G-. H. van der SANDT Co., Ingezonden. Advertentiën. 382e Staatsloterij. Reisbelasting. Methors! ïan Luiterveld. FLÉHITE. Rogge te velde N. V, Manufacturenhandel van Groote Halfjaarlijksche Opruiming Betreden wij 'op een warmen, zomerachen morgen het paleis. Reeds zeer vroeg, te 8'/i uur, vinden we de Koningin met den Prins en enkele leden der hofhouding aan het déjeuner, dat steeds zeer eenvoudig is en waarbij ik zie er volstrekt niets onbescheidens in, het even te vermelden het gezonde Gejdersche roggebrood niet ont breekt. Na afloop hiervan begeeft de Koningin zioh naar Haar particulier vertrek, dat men werk- kabinet zou kunuen noemenen daar bevinden zich de kolossale portefeuilles, gevuld met Staatsstukken, die van Haar, Wier belangstel ling of onderteekening wordt gevraagd, vaak groote inspanning vergen. En bierbij blijft het gewoonlijk niet. De stapels ambtelijke stukken vereischen meermalen toelichtingdikwijls is het ook de persoonlijke wensch der Koningin, dat op duistere punten meer licht wordt ontstoken en zoo volgen dan als vanzelf de ontelbare minis- terieele bezoeken (audiënties;, correspondenties, enz., om niet te spreken van Hr. Ms. werk zaamheid in verband met de particuliere aan gelegenheden van Haar Huis, het verleenen van particuliere audiënties, beëdigen van hooge ambtenaren, het ontvangen van Vorstelijke en andere bezoekers en verdere zaken, alle onafwijs bare plichten der Vorstin, ook daar waar Zij ge komen is om stille rust en landelijke genoegens te zoeken. In den regel wordt te 1 uur de lunch ge bruikt en daarna keert H. M. tot Haar werk zaamheden terug of maakt een wandeling door het Koninklijk Park, terwijl meestal te 4 uur het rijtuig voorkomt voor den gebruikelijken rij toer in de omstreken, een gewoonte, waarvan de Koningin, ook zelfs onder de meest ongun-, stige weersomstandigheden, ongaarne afwijkt. Te 7 uur wordt ten paleize gedineerd. Het opnemen van Ingezonden stukken bewijst niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van Ingezonden stukken, al dan niui geplaatst wordt nimmer teruggeven. Geachte Redactie, Vergeef mij-naar aanleiding van uw klein nootje nog eenige kleine lette; en. Daar ik den 3den dezer direct aan den heer Directeur-Generaal de zaak schreef, gelijk die zich had toegedragen, met insluiting van een der bewuste kaarten tot overtuiging, daar boven dien de heer Directeur van het Postkantoor alhier, naar ik vermeen, den 5den dezer ook den heer Directeur-Generaal berichtte, eveneens een der bewuste kaarten ingesloten tot overtuiging, waarna door den Directeur-generaal te mijnen gunste werd beschikt, hetwelk per telegram werd medegedeeld, zou m. i. ieder eenvoudig menschenkind denken, dat hiermede de kwestie in hoogste ressort was opgelost. Wanneer toch eenmaal besloten is, dat be wuste kaarten als drukwerk mogen worden ver zonden, dan kan toch vanwege het prestige later niet anders geoordeeld worden, al werden hon derden soortgelijke kaarten ingezonden. Boven dien als nu verder werd geageerd, zou het geen blijk zijn van medewerking voor den handel, hetgeen ik in m'jn vorige betoogde. Hoogachtend, UEd. dw„ J. W. Eggink. Amersfoort, 9 Juli 1906- Uit de beslissing van den heer Directeur-ge neraal lazen we, als „ieder eenvoudig menBchen- kind": „dat kaarten als door u bedoelde voors hands voor het tarief van gedrukte stukken kunnen worden verzonden". Dat is geen definitieve beslissing. En het prestige loopt geen gevaar als de eind-beslissing een andere is dan de voorloopige. Het hoogste reegort heeft op de éene toegezonden kaart voorshands bevolen verzenden. Doch wat zal de Directeur-generaal beslissen als hij ze alle ziet, evenals de ambtenaar ten Postkantore hier, die ze niet mocht en kon laten passeeren En nu moge de heer Eggink zich erover ver heugen, dat hij voorshands gelijk heeft ge kregen, toch blijven we meenen, dat hij eerst reden tot blijdschap zal kunnen hebben als de eindbeslissing is medegedeeld, èn ook dat de handel wel zeer degelijk nadeel zal ondervinden als deze „honderden soortgelijke kaarten" ver zendt; zulke kaarten voorat Zouden we nu 't geharrewar maar niet staken en de eindbeslissing afwachten Dat is heusch 't beste Red. RECLAMES. van 1 5 regels 1' 1.25elke regel meer f 0.25. geneesmiddelen die ik aangewend heb om mij te genezen, zijn vrucbtolooB geweest, tot op hetoogen blik dal ik van de Pink Pillen gebruik gcmaak- beb. Deze pillen bebben mij geheel en al borstelde Ik ben 48 jaar oud. Mejuffr. Adriana Kerstens (Portr. Bruglemans, Rozendaal) Het asthma en do rheuraaliek z\jn 2 ziekten die in 't algemeen de jichtlijders aantasten. De jichtlijder ziet er gewoonlijk uitwendig goed uit: rooskleurig flink gevuld gezicht met nijging tot algemeene ge- zotheid. De huid van den jichtlijder is klam, zijne haren vallen vroegtijdig uit, hij klaagt vaak over langzame spijsvertering, verstopping, schele hoofdpijn flauwten, uitslag. In zijn jeugd heeft bij vaak last van keelontsteking, verkoudheid in 't hoofd, lichte pijnen in rug en borat. Alle jichtlijders bebben dit bijzondere kenteeken dat des morgens bij het opetaan zij zeer vermoeid zijn en deze vermoeidheid verdwijnt langzamerhand. Bij bijna alle personen die deze verschijnselen hebben die wy hierboven opnoemen, zullen zich vroeg of laat rheumaiick cfjiohtaanvallen voordoen, hardknektige huidziekten, eczéma bijvoorbeeld en asthma. Men heelt door het hierboven staand attest van Mejuffrouw Adriana Kerstens gezien, dat zij door de Pink Pillen is genezen geworden. De personen die zender door rheumaliek of nstbina te zijn aangetast eenige jichtaandoenmgen gewaar worden, die wij hierboven aangeven, zullen zich met de bebandeling der Pink Pillen ook wel gevoelen en zullen aldus vermijden in den toekomst door deze twee zoo pijn lijken en gevaarlijke ziekten gemarteld te worden Asthma en rheumatiek. De 'Pink Pillen bezitten eene zeer krachtige werking op bet bloed, dat zjj zuiveren en verrijken en ook op het zenuwgestel. Men beveelt ze aan tegen bloedarmoede, bleekzucht der jonge meisjes, maagziekten, neurastbènie, enz. Prijs f 1.75 de doos, f9, per 6 doozen; verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist Langestraat 23 te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge Afbeelding der doos: ®Hrr De Heer en Mevrouw HARTOGH HEIJS van ZOUTEVEEN—De i.a Fontaine Schluiter geven kennis van de geboorte van eeu DOCHTER. Amersfoort, 9 Juli 1906. Ondergeteekenden betuigen hierdoor hun nen dank aan de Neringverzekering-Maat- schappij «HOLLAND" te Zwolle (Agont de lieer W. P. van Goor Pz.) voor de coulante vergoeding der schade in hun bedrijf door den brand van 30 JUNI geleden. FORTMANN HEHENKAMP. Amersfoort, 9 Juli '1906. De eerste trekking geschiedt MAANDAG 23 JULI 190«. De Collecteur te Amersfoort, A. C. R. O. LE1NWEBER. BREEDESTRAAT 22. Getrouwd M. KAMERLING, Arts en Victorine W. van VOLLENHOVEN. De Heer en Mevrouw KAMERLING— Van Vollenhovhn betuigen, oo'< namens wederzijdsche familie, hunnen bartelijken dank voor de belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Amersfoort, 9 Juli 1906. Met vriendelijken aandrang bevelen on dergeteekenden zich aan tol het ontvangen van giften voor de Vereeniging REISBELAS TING. Het doel dier Vereeniging is: aan minvermogenden, die dit tot herstel van ge zondheid noodig hebben, een verblijf van eenige weken in de buitenlucht te bezorgen. Wij vragen daarvoor in de eerste plaats bij dragen aan degenen die zelf voor genoegen of om gezondheidsredenen op reis of naar buiten gaan. Vandaar de benaming »Reis- belasting". Maar verder richten wij ons tot allen die er eenig gevoel voor hebben van hoe onschatbare waarde een verblijf van eenige weken in de buitenlucht is voor zwakken. Zij ook dit jaar onze vraag niet tevergeefs. Mej. D. A. SIDDRE. Mevr. De jong schouwenburg- Park er. Mevr. GRONEMAN—Doornbos. Mevr. Baronesse Van 1TTERSUM— Stroeve. Amersfoort, Juni 1906. KASSIERS. Commissionairs in Effecten. MUURHUIZEN 15. Belasten zicb met aan- en verkoop van Effecten op de Am- .iterdamsche en buitenlandsche Beurzen, de verzilvering van Coupons tegen de hoogste noteeringen, het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden a de posito en bezorgen assurantiën op bet leven en tegen brand en diefstal. Verschaffen reis-credietbrieven en wissels op Binnen- en Buitenland, enz Gelegenheid tot het bewaren van waarden in hunne SAFE D F POSIT. Kantoor geopend van 9 tot 5 uur. Oudheidkundig Museum Is d a g e Iij ks Ie bezichtigen voor niet'leden a ÏO cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en li/2 tot 3 uur. De Notaris A. N. J. VOS, te Amers foort, zal op Donderdag 19 Juli 1906, des avonds 6 uur precies, in do herberg van den heer SCHIMMEL, aan den Ham te Hoogland, publiek verkoopen- Onder de Gemeente HOOGLAND, 1. DE NAVOLGENDE over 1906, als De Emiclaarsche tiend, de Geertiend, leKopertiend en deGRONDGARF van de landerijen van de Malengeërfden. 2. Voor W. HARTMAN, 2 Percoelen op den Smidshoek, bij «Boerenhoef", te Hoogland. Betaling kooppenningen 24 Juni 1907. Op elk pakje staat met flinke letters Let hier op, anders komt ge bedrogen uit; alléén indien er SODEX op staat, garandeeren wij de on schadelijkheid en zuiverheid. Voor do wasch en hui8hending onmisbaar. Voreenigde Zeepfabrieken, Rotterdam. Vele bejaarde personen en zelfs jonge zullen In de hier onderstaande advertentie eene aanwijzing vinden, die alhoewel zlcli In het pnbllcltoltsge- deelto van de conrant bevindende, deswege toch van zeer groote waarde ls. ïerklaring van een persoon aan asthma en rheumatiek lijdende, die door de Pink Pillen genezen is geworden. Mejuffrouw Adrian. Keratona Heflfnona te Zenen t bij Oudeoboscb, schrijft „Ik oudergeteekende verklaar dat ik gedurende 8 jaar aan rbeumatische pjjnen in de armen en beenen geleden heb, alsmede aan asthma aanvallen. Al de Oudegracht 32-34. UTRECHT. Tclephoon 555. Van MAANDAG 9 tot DINSDAG 31 JULI van Zomermantels, Costumes, Mantel-oostumes, Linnon-, Batisten- en Mousseline- costumes, Stoffen, Fantaisie-katoenen, Mousselines, Zwarte Japonstoffen iW tot veel verminderende prijzen. Verder met 20 pCt korting: Stoflen, Zijden en Katoenen Blouses en Overhemden, Stofien en Linnen Costume-rokken, Zijden, Lustre en Katoenen Onderrokken. RZCSTAXTTEXT van: Z^jde, Stof, Mousseline en Fantaisie Katoenen, WF tot eiken aanneemly ken pry s.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3