NESTLE V-Koek- on - - Beschuit wicket, ■INRI Marktprijzen. Advertentiën. I KINDER -MEEL. Te koop aangeboden English Bacon. Wereldpanorama. Het Bestuur der Bijks Verzekeringsbank heeft beslist, dat allen, dio tegen loon werk zaamheden verrichten ten behoeve van de brandweer, verzekerd zijn ingevolge de be palingen der Ongevallenwet 1901, ongeacht of zij vrijwilligers zijn dan wel volgens een verordening, gegrond op artt. 192 en 193 der Gemeentewet, tot deze diensten verplicht zijn. Agenda van de openbare vergadering van den Baad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 31 Juli 1900, des middags te half twee. 1. Verzoek van den heer N. van Veon ora eervol ontslag als Hoofd der School 3e soort in do TConingsstraat. 2. Verzoek van N. M. Heylijgers om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare Lagere school 3e soort Puntenburgerlaan (met adviezen) 3. Verzoek van dr. W. van Schothorst om eervol ontslag als leeraar aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool (met adviezen). 4. Voorstel tot benoeming van een leeraar in de Nederlandsehe Taal en de Geschiedenis aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool (met adviezen). 5. Voorstel tot benoeming van een buitenge woon (vast) leerares in de Gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool (met adviezen). 0. Voorstel tot beuooming van een buiten gewoon (vast) leeraar in de Staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool (met adviezen). 7. Voorstel tot benoeming van een tydelijk leeraar in de Natuurkunde aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool (met adivezen). 8. Voorstel tot benoeming van een tijdelijk buitengewoon leeraar in de Natuurlijke Historie aan het Gymnasium (met adviezen). 9. Voorstel tot benoeming van twee Regenten van het Burger Weeshuis (met advies). 10. Opgave personen ter voorziening in de op 1 Januari 1907 to ontstane vacatures, wegens periodieke aftreding, in het College van zetters van '8 Rijks directe belastingen. 11 Verzoek van Regenten van het St. Joseph- gestieht tot overname van veldkeien. 12 Voorstel tot toelating van een meisje tot het Gymnasium (met advies). 13 'Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van het verlof, verleend aan mej. M. C. van Olden (met adviezen). 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot splitsiug der 1ste klasse van de Hoogere Burgerschool (met adviezen). 15. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot nadere vaststelling van jaarwedden en pensioensgrondslagen voor onderwijzers bij het Lager onderwijs 16. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van ecnige strafverordeningen, in verband met art, öl der Woningwet. 17. Indiening uitbreidingsplan der Gemeente (met adviezen). 18. Aanbieding Gemeenterekeniug over 1905. Voorgedragen worden terbenoeming tot tijde lijk leeraar in de Nederlandsehe Taal en Ge schiedenis aan de Hoogere Burgerschool en in do Nederlandsehe aan het Gymnasium, de heeren Z. Stokvis, te 's-Gravelnnd, en B. H. Petri, te Amsterdam benoeming buitengewoon leerares in de Gym nastiek aan de Hoogere Burgerschool mej.J. C. van der Sch-oeff; benoeming buitengewoon leeraar in de Staats wetenschappen aan de Hoogere Burgerschool dr. E. J. Beunier benoeming tijdelijk leeraar in de Natuurkunde aan de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium, de heer H. Oorver benoeming tijdelijk buitengewoon leeraar in de Natuurlijke Historie aan het Gymnasium, dr. A. A. Pulle, te Buitenzorg. Het gaat tegenwoordig best met de tram. Gister bijvoorbeeld werden er 52strooken van 4 ritten verkochten 447 betalende passa giers vervoerd, met een passage-opbrengst ▼an f33.126. De tramlijn stationstad Oudewater, door ingenieur A. J. Krieger aangelegd en geïnstalleerd, wordt aanstaanden Woensdag ochtend eenigszins feestelijk in gebruik ge nomen. Mejuffrouw A. A. Rieber legde met gun stig gevolg af het examen voor piano Lager onderwys, afgenomen vanwege de «Ned. Toonkunstenaars Vereeniging. Het Hoofdbestuur van de »Vereeniging voor Chr. Nationaal onderwijs" besloot een inspectie over haar scholen in te stellen. Tot provinciaal Inspecteur iti Utrecht is benoemd tnr. H. J. H. baron Van Boetzelaer, Atroadissernents-sclioolopziener te Utrecht. Kapitein A. Hogervorst, die de liefhebberij voor het schijfschieten zoozeer heeft aange- wakkeid bij de jongelieden uit deze en om liggende Gemeenten, is benoemd tot Eere- voorzitter van de burger-schietvereeniging «Prins Hendrik" en heeft die benoeming aangen men. Het Militair hospitaal te Amersfoort blijft gehandhaafd als hospitaal 2e klasse. Te gelijk is bepaald, dat als administrateur van de Militair hospitilen niet meer zullen bestemd worden gewezen of gepensionneerde officieren, doch steeds .onderofficieren met den rang van adjudant-onderofficier. De officier van gezondheid 2e klasse dr. 1*. A. Voerman, van het le regiment "eld- artillerie hier gedetacheerd te Woudrichom wordt tydens de manoeuvres van 8 tot 16, Augustus gedetacheerd bij het 4e regiment huzaren te Deventer en keert dan hier terug. De officier van gezondheid 2e klasse L. A. 8. Luinkamp is met ingang van heden out- heveu van zijn detacheering te Amersfoort en naar Utrecht teruggekeerd. Luitenant J. C. Wagner, van het regiment grenadiers en jagers, is bevorderd tot kapitein bij het 5e regiment infanterie. Tot 2p luitenant bij het 5e regiment infan terie zijn benoemd de cadetten W. ridder van Rappsrd en H. W. E. Cramer. Tot kolonel-commandant vau het le regi ment veld-artillerie is bevorderd de luitenant- kolonel W. U. dodenkamp, van den Generalcn staf. Tot luitenant-kolonel is bevorderd majoor jhr. E. C. Boogaert. Kolonel H. G. J. Swaving is gesteld op non-activiteit. Bij de jongste promotie is o. a. bevorderd tot majoor de kapitein W. S. N. van Bockom Maas, van het regiment grenadiers en jagers. De postduif, gemerkt Z 549, die Maandag neerstreek in het Militair hospitaal hier, is nog niet door den eigenaar teruggevraagd. Bij gunstig weer geeft de «Araersfoortscbe Muziek-vereeniging" Maandagavond weer een uitvoering op den Berg. De temperatuur van het water iD de Bad en zweminrichting was hedenochtend 66° F. Iets vóór middernacht in den afgeloopen nacht meende een voorbijganger eenige flik kering te zien in het boeuenmagazijn »De Lelie" aan de Langestraat no. 20. Terwijl hij naar dat verdachte lichtje keek, zag hij plotseling een groote vlam zich ontwikkelen n letterlijk op hei zeilde oogenblik stond het geheele, vrij diepe voojvrertrek in lichte laaie. Hij waarschuwde de omwonenden en vernam, dat er juist bezoek was iu >De Lelie" doch kon alras constateeren, dat allen het perceel reeds aan den achterkant hadden verlaten door den wirwar van paadjes en wegjes die uitkomen in de huizen aan Lieve Vrouwe-kerkhof en Lieve Vrouwe-straat. De slangtenwagen der politie, op deu voet gevolgd door spuit 3, tastten fluks de vlammen aan, die overvloedig voedsel vonden beneden in de strooien, tulen eu kanten hoedjes en boven ln de ebonieten platen der gramophoons en andere daar geborgen licbt- brandbare stoffen, terwijl de zeer lichte en hokkerige bouw van het huis almee oorzaak was, dat de vlammen overal koaden doorslaan en het geheele pand dan ook in nog geen kwartier in vollen vlam stond. Geweldig en angstwekkend was de vlam, toen de groote spiegelruit in stukken vloog en èen vuurzee zich verhief van de straat tot boven de kroonlijst. Door het juiste optreden der pijpleiders, den flinken druk der waterleiding en de bladstilte kon de brand bijna geheel beperkt worden lot het huis, waarvan nog slechts de buitenmuren overeind staan. De belendeude perceelen, van de heeren Van Ommeren en Kool, leden wel veel waterschade, doch ge raakten niet noemenswaard in brand. Alle schade wordt door assurantie gedekt, behalve die van de inwonende modistes, wier goederen niet waren verzekerd. Luitenant P., die boven het links belen dende perceel woont en door de in den aanvang geweldig loeiende vlammen was opgeschrikt, had het ongeluk, bij het verlaten van zijn buis een zware spiegelruit in te slaan en zich daarbij zóo hevig aan den rechterpols te verwonden, dat dr. Groneman heelkundige hulp moest verleenen. De ver wondering zal nochtans geen blijvende ge volgen hebben. Een woord van bijzonderen lof komt wel toe aan kader en manschappen van bereden wapens die, toen er nog niet voldoende politie aanwezig was, de straat hielpen af zetten. De geweldige brand en de wonder- schoone nacht hadden een zeer groot aantal nieuwsgierigen doen toestroomen, die de brandweer in den aanvang niet weinig in den weg liepen. Met zeer veel tact werden zij op verzoek van den Comraisaris van politie verwijderd. De brand moet opeens zoo heftig zijn uit gebroken door de stof welke voor het bekende reclame-licht werd gebezigd en hoogst ver moedelijk petroleum is, waarvan een nogal groote hoeveelheid aanwezig was; men spreekt van een reservoir met 36 Liter onder 20 atmosfeeren druk. 't ls nu voorloopig uil met het zeer heldere licht en de gratis muziekuitvoering's avonds op de Langestraat. De Rechtbank te Utrecht eischte tegen A. K. D. dienstbode van de heer J. Fontein, die diens mooie colüe voor f 10 te Utrecht ver kocht, zes weken gevangenisstraf en stelde tegen J. J., die, nadat hem door de recherche was aangezegd dat het dier van diefstal af komstig was, het verkocht voor f35, een stratvervolgiug in wegens heling. Tegen den opperman A. van B., die bij het schoonmaken der goten van de lnfanterie- kazernes stukken looden gootpijpen vond en die te eigen bate verkocht, werd veertien dagen geëisent. H. Sch. werd wegens diefstal van een palingfuik gestralt met drie maanden J. H. wegens diefstal van oud koper ten nadeele van zyn patroon, met veertien dagen. De Floralia-vereeniging te Baarn heeftaan haar tentoonstelling op 2 Augustus, den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder, Ambachtsvrouwe van Baarn, op het terrein bij het station te houden, een wedstrijd voor planten, bloemen, fruit en groenten verbon den, die zooveel deelname ondervindt, «lat niet minder dan 100 inschrijvingen zijn in gekomen met een tentoppervlakto van 450 vierkanten Meter. De heer G. E. Becker,assistentte Hamers- veld, is benoemd tot kapelaan te Lutte. De smart vertoont zich aan ons, zoodra zij komthet geluk eerst, wanneer het heengaat. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Juli. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, ds. De Meyere. Remonstrantsche kerk. Voorm. 1072 uur, dr. H. Oort, uit Utrecht. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, «Is. Vonk, te Gameren, 's Avouds 57a uur, ds. Vonk. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. s'Avonds 572 uur, ds. Teerink. Vrije Gereform. gemeente. Voorm. 9Va uur, ds. Plasser, te Einlichheim. s'Avonds 5 uur, ds. Plasser. Amersfoort, Vrijdag 27 Juli 1906. Appelen f0.a f0.Peren f0.a f0.Nieuwe aardappelen fO.— a f0. telen fl.60 -4f2.00— Hoender- p' ■H"' fl.10 a f 1.42* p. k. Margarine! 0.— afO. Kippen f 0.80.— a f 1.00 Kuikens f 1.a f 1.20 Piepkuikens f0.30 a f0.70 Ganzen f0.afO.— Eenden fl.00 a 11.20 Hazen f0.a f0. Wilde konijnen f0.a f0.Tamme konij nen f0.30 a f 0.80 p. st. Duiven f0.40 a f0.60p. paar Vette varkens f0.k f0.— Magere varkens f 18 a f25 Zeugen f50 a f70 Biggen 18.a f 12. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 150 Heet. Zandaardappelen. 90000 st. Hoendereieren, 1200 Kilo Boter Vette varkens, 30 Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 300 20 Zeugen. De Heer en Mevrouw HARTOGH HEYS van ZOUTEVEEN-De la Fon taine Schluiter betuigen hun harte- lijken clank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Amersfoort, 28 Juli 1906- Visites worden bij voorkeur afge wacht op 30 en 31 Juli van 3 tot4'/» n.m. Beste Johan Wat heb ik geuoten, neen maarDat adres by Figi, dat je me reccommandeerde om, na 69» aangenamen Fietstocht naar Zeist, daar ter plaatsje uit te rustenEr is niet beter. Het Vanille-ys, de plombieres, de Sorbets en de gebakjes zyn in éen woord onovertreffelijk, terwijl dat »Glace café vien- noise" a f0.30 per portie, wat men daar thans kan bekomeo, bet «Non plus ultra" is, van alles wat ik op IJsgebied proefde. Ik ben 't dus met je eens, zoowel voor Dames als voor Heeren is JE adres te Zeist de rustplek op den Lageweg (Laan achter Hotel Broedergemeente) bij George Figi's Salon voor ververschingen. Na vele groeten, je Louise. [Mélkvutdsel voor KindersnfcZiekeri te AMERSFOORT een goed beklante ToiDioanszaak en Bloemisterij, bestaande uit woonhuis mei schuur en grooten tuin, groot 9 Aren, 46 centiaren, bloomkas met verwanningsinrichting, bloembakken, broeiramen, voorraad bloemen, heestors, enz. Aanvaarding 1 NOVEMBER 1906 of vroe ger. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van den Notaris JOHs. KNOPPERS, Wevers singel te Amersfoort. Mooi mager ONTBIJTSPEK, bereid en ge rookt op de manier zooals de Engelschen dit zoo heerlijk kunnen doen, a 50 cent pLr pond in elk gewicht verkiijgbaar. Heerlijke Rolkam geheel zonder been, gemakkelijk snydbaar 0 tot 15 pond, 45 cent per pond. Opgerold Ontbijtspek bijna geheel mager, 40 cent per pond. Banketham (Bouehe que veux-tu?) 8 tot 15 pond, op bijzondere wijze gezouten en gerookt, heer lijk, fijn, lekker55 cent per pond. Rookvleesch. (rundvleesch) onovertrefbaar 3 tot 8 pond 70 cent per pond. Puik gerookt mager SPEK dik 36, middel 32 cent Versc'he dikke BLADREUZEL 31 cent. GerookteK1NNERAKKEN18 cent per pond. Levering overal rembours. YaEderMcJong&L Optra Kassiers Commissionnairs in Effecten. Westsingel 43 bij de Yarbensuiarkt. Effecten, Coupons. Prolongatiën, Wissels. lleen in ONZEN winkel, LANGE STRAAT 105, STAAN WIJ ER VOOR IN, dat onze artikelen DAGELIJKS VER8CH zijn LANGESTRAAT 105. N.B. Bestellingen worden gaarne aan huis opgenomen en spoedig bezorgd. LAHA1SQN BOÜWEH i Co. Commissionairs in Effecten, AMSTERDAM, NIJMEGEN, BARNEVELD en Amersfoort, MuiirMzea 39. Kantoor geopend van 9—3 en 's avonds van 7i/2—81',, Het beste en goedkoopste Stereoscoop apparaat. Hoogst interressant voor jong en oud, daarom een uitstekend c a d eau voor iedereen. Apparaat met 20 voorsteliingen tl,00. Pryscourant v. Gezelschapsspelen, enz. gratig AUG. tan de VELDE, Amsterdam, Prinsengracht 506< t XCortegraoht No. 20. Effecten Incasso Prolongatie Deposito. PIINCH1MERTJE.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2