arts ROLANDÜS HAGEDOQRN. Dr. GRONEMA.N BDRGERAYONDSCHDDL. Stadsnieuws. Advertentiên. AFWEZIG UIT DE STAD. KEUKENMEID Marktprijzen. het voorzeker geen betoog, dat ze een zeer donkere toekomst tegemoet gaat. Van de verdienste van het herstellen van lijf- en werkgoederen, benevens het num meren der sokkrn (van slechts enkele com pagnieën vesting-artillerie) zullen toch geen vijf monden kunnen worden opengehouden en wat voor 3l/2 jaar dreigde, nl. hongerlijden, zal nu spoedig voor de deur staan van een weduwe van een in alle opzichten goed on derofficier. (Sloi volgt.) Tot kapelaan-assistent te Amersfoort, pa rochie van den H. Franciscus Xaverius, is benoemd de heer H. W. van Soesttot assistent te Soest de heer B. Th. Rergervoet tot assistent te Hamersveld de heer J. C. J. van Groeningen. In de vergadering van den Raad dezer Ge meente welke gehouden wordt Dinsdag '28 Augustus, des middags half twee, zullen aan de orde worden gesteld 1. Voorloopige vaststelling van de Gemeente rekening over 1905. 2. Voorloopige vaststelling van de Rekening der dienstdoende Schutterij over 1905. 3. Vastatelliug vau de Rekening van het Burger Weeshuis over 1905. 4. Voorwaardelijke vaststelling van de Reke ning van het Burgerlijk Armbestuur over 1905. 5. Voorwaardelijke vaststelling van de Reke ning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het overbrengen van een gedeelte van het saldo dienst 1905, naar de Begrootiug dienst 1906. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de waterleiding. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een aures van L. J. Hontelé tot ver lichting en bestrating van de zoogenaamde Kruisknmp en tot overname van gronden. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het kosteloos in gebruik geven van een lokaal der Hoogere Burgerschool aan de Ver- eeniging „Het Groene Kruis" tot het houden van een cursus. 10. Voorstel ran Burgemeester en Wethouders betreffende de verhuring van twee woonhuizen aan de Kamper-binnenpoort. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van eenige strafverordeningen in verband met art. 51 der Woningwet. 12. Vaststelling van de Begrooting voor de rustende Schutterij, dienst 1906. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het toekennen van een gratificatie aan den onderwijzer E. Lindenhovius. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere vaststelling van de jaarwedde van de onderwijzeres H. C. Koensz. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van vrijstelling van het geven van handwerkonderwijs aan de onderwijzeres J. M. de Bruijn. 16. Vaststelling le aanvnllingskohier plaat selijke directe belasting, dienst 1906. 17. Behandeling van reclames tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1903. 18. Samenstelling van de afdeelingen. Voor de betrekking van Hoofd der school can de Koningsstraat (vacature-N. van Veen) zijn niet minder dan 144 sollicitanten. Mej. J. F. van Heusden behaalde de hoofd akte. Definitief zijn thans o. a. toegelaten als cadet bij de Kon. Militaire Academie te Breda de jongelingen J. J. P. Beerninck, J. C. Bouseholte en G. Greidanus, voor in fanterie h. t. 1.J. J. Pels Rijcken, voor infanterie O. I., en C. F. A. de Bruyn, voor cavalerie O. 1. Niet minder dan vijf leerlingen van de Hoogere Burgerschool hier voldeden dus aan het examen. in de schietbaan by de ijsbaan naby Monniken dam. Programma van het concert, aanstaanden Dinsdagavond half acht op Hot terras van »Araicitia" te geven door de «Amersfoort- scbe muziekvereeniging", directeur de heer J. N. Jocheras: 1. Les Amazones, marsch G. Lobman, 2. Ouverture „La petite duehesse" Iïicius. 3. Luna-Walzer P. Lincke. 4. La lteconnaiesanco, fautaisie J. Benoidt. 5. Ouverture „Elvira" J. Werkman. a fille du Régiment" J. Kessels. Generaal-majoor A. D. Petter, commandant der 4e divisie infanterie, dineerde Donderdag ten Paleize oSoestdyk", terwijl ook aanzaten enkele hoofd-ofllcieren uit dit garnizoen. Van een zelden voorkomend en toch immer zoo gaarne gezien schouwspel konden gister de bewoners der binnenstad genieten, name lijk het passeeren van het 5e regiment infan terie mei de muziek aan het booid. De groote belangstelling en de niet minder groote teleursielling toen de muziek zweeg, deden ten volle uitkomen, dat zeer velen, vooral de leden van liet schoone geslacht, een reprise wenschen. Op Konninginuedag misschien? Aan het officiers-examen van den Hoofd cursus hebben o.a. voldaan de heerenH. D. Buurman, N. .1. M. F. vaa Everdingen, C. Gordijn, H. J. Juta, A. J. Sparenburg en A. C. Stadlander, allen voor infanterie b.t.l. W. J. P. van Beek en B. Ch. M. Martens, voor infanterie O. I.; en J. F. H. Israël en W. G. A. Raat, voor administratie h.t.l. allen herkomstig van den cursus bij het 5e regiment infanterie. Een halve eeuw gelodeu woonde te Amers foort als organist, klokkenist en muziek meester de algemeen geachte heer Van Eijken. Van zijn vier kinderen hadden twee zonen aan het Conservatorium te Leipzig hun muzikale opleiding genoten. De een werd de in Duitschland en Nederland be roemde organist van Elberfeldde ander, wijlen G. J. van Eijken, werd door muziek kenners hooger gtschut dan zijn broeder als componist en pianist. Zijn composities mun ten uit door oorspronkelijkheid van melo dieën en verrassende harmonieën. Twee van zijn liederen «Agnes" en »Auge der Nacht", door den heer G. Bikkers voor symfonie-orkest bewerkt, zullen in September, bij de uitvoering voor donateurs en kunst lievende leden, ten gehoore worden gebracht door het symfonie-orkest «Jubal". Evenals in vorige jaren zal op Koninginne dag in de Sint Joris-kerk des ochtends 9 uur een bidstond worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan ds. H. J. ter Hjar Romeny. Het zangkoor der plaatselijke afceeling van «Patrimonium" zal Vrijdagavond in 16e eeuwsch costuum deelnemen aan den fakkel optocht en bij het huis van den Burgemeester eenige vaderlandsche liederen vierstemmig ten gehoore brengen. De temperatuur van het water in de Bad en zweminrichting was hedenochtend 64° F. Een knaapje uit Amsterdam, dat Donder dag op de Prinsengracht daar op een stilstaan- deu auto was geklommen om kosteloos tot den Amsteldijk een eindje mee te rijden, zag zich leeiijk bedrogen, want van een eindje werd het een heel eind. Zonder pleisteren, om het paard eens te laten drinken, ging het in èen vaart door tot Amersfoort waar eerst bij den spoor wegovergang aan den Soesterweg het vehikel stopte en de overcompleete passagier pas werd opgemerkt. Aan tranen natuurlijk geen gebrek; doch de jongen mocht nog van geluk spreken, dat hij niet van het voertuig is gevallen en slechts een levend hoopje stof werd. Door tusschenkomst van de politie is hij weer op Amsterdam gedirigeerd. De ontvangst thuis zal wel warm zijn geweest en de kleine man zal niet licht weer een automobiel-tochtje op die wijze meemaken. Bij het verlaten van een bovenwoning aan de Arnhemsche straat gleed gistermiddag de beer H. R. van de trap, met her treurig ge volg, dat hij daarby een hersenscheuring kreeg, die plots een einde aan zijn leven maakte. In het Politie-bureau, waarheen de 66- jarige zeer sterke en gezonde man fluks werd overgebracht, kon slechts zijn dood worden geconstateerd, waarna hij per bran card naar z jn woning aan den Arnbemschen weg werd vervoerd. toen deze hem bij ongeluk in de wielen reed. Hij wist er wel niet veel vau en beweerde, dat V. hem had gedreigd met een mes,«toch de ambtenaar vau het Openbaar ministerie hechtte daaraan niet veel geloof en eischte, mede op grond dat beklaagde reeds meer malen wegens mishandeling veroordeeld is, 14 dagen gevangenisstraf. Tegen den 32-jarigen orgeldraaier J. van E., mede uit Amersfoort, werd wegens mis handeling van R. van E. f5 of 5 dagen ge- ëischt. Uitspraak Donderdag. De Rechtbank te Alkmaar eischte 2 jaar tegen den door de recherche te Amersfoort aangehouden 32-jarigen A. Cb., uit Amster dam, commissie-bandelaar en recidivist, wegens verduistering van een' automobiel ten nadeele van een smid te Oudkarspel, welke hij voor f 125 te Bodegraven verkocht. Door den Kantonrechter hier is H. VV., uit Nijkerk, veroordeeld tot een boete van 1' 15, subsidiair drie dagen, wegens het op noodu- loos pijnlijke en kwellende wijze vervoeren van trekdieren. De Commissaris van politie in de 2de af- deeling te Utrecht waarschuwt andermaal tegen een Duitscher, zich noemende E. Meijer, ongeveer 40 jaar, gekleed met grijsachtig colbert-costuum, die in den laatsten tijd de omliggende plaatsen van Utrecht bereist, den ingezetenen lappen laken ten verkoop aan biedende, valscheüjk voorgevende in dienst te zijn van de firma Peek en Cloppenburg. Bij eventueelen koopt bedingt de verkooper, dat na eenige dagen de coupeur dier firma tot hetnemen der maat zal worden gezonden, die evenwel dan niet verschijnt. Niettegenstaande de vorige waarschuwing zijn nu wederom in de Gemeente Schoonre- woerd eenige personen de dupe van deze bedrieglijke handeling geworden. Overneming in de ve rschilleade nieuws bladen is zeer gewenscht. Heden overleed te Zetten onze geliefde Vader en Behuwd- vader, de heer EVERT JACOB VEEN END A AL, in den ouderdom van 72 jaar. G. G. VEENFNDAAL G. VEENENDAAL Van den Puug. Amersfoort, 25 Augustus 1906. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zyn aan- of papieren onder hunne berusting hebben behoorende tot de nalatenschap van Vrouwe JOHANNA MARGARETHA FENfc;- MA, weduwe van den heer OTTO SCHEL- TUS van LEUSDEN, gewoond hebbende te Amersfoort en aldaar 13 Juli 1006 overleden, worden uitgenoodigd, daarvan opgaaf, beta ling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris Johs. Knoppers, Weverssingel 6, te Amersfoort, vóór 15 Sep tember 1906. van 8 tot 29 AUGUSTUS De praktijk zal worden waargenomen dooi de burgergeneeskundigen. Verdraag het kwade zwijgend; ontvang het schoone dankbaar; doe met beide winst voor uw innerlijk leren. Men meldt uit Vlissingen Men is hier druk bezig de lantaarns te voor zien van toestellen van dr. Bostin, waardoor bet mogelijk is ze des avonds aan te steken en des nachts of des morgens te blusschen door een verhouging van druk, die aan de fabriek op het gewenschte tijdstip wordt Rij het Hertenhuis, aan den Arnhemschen weg, werd gistermiddag mej. Van der K. onderstboven gereden door een wielrijder, die zoo snel mogelijk zich verwijderde. De oude dame, zóo hevig door den schrik bevangen dat zij niet kon meedeelen waar zij woonde, wer«l op een passeerenden meel- wagen naar het Politie-bureau en van daar per rijtuig naar haar woning aan de Utrecht- sche straat gebracht. toepassing te Krommenie en voldoet daar ruim een jaar zeer goed. Inhoud «Wereldkroniek" 25 Augustus Nederland op de internationale tentoonstel ling te Milaan Grafische kunst van Rich. Rauft en jhr. mr. C. Storm van 's Gravesan- de Personalia Tentoonstelling Fantin Latour Kroniek van de week Rem brandt's Nachtwacht in den oorspronkelijken staat Valparaiso voor de verwoesting Heinrich Heine's huis te Montmorency De Rembrandt-eeretentoonstelltng Kari katuren uit het buitenland. PREDIKBEURTEN. Zondag 26 Augustus. Evang. Luthersche kerk. Voorm. 10 uur, ds. De Meijere, Remonstrantsche kerk. Voorm. 10^2 uur, ds. J. C. Wannee, prop. te Amsterdam. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donuer. 's Avouds 5l/g uur, ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 'sAonds 51/2 uur, ds. Teerink. Vrye Gereform.gemeente. Voorm. 9Vg uur, lezen. 'sAvonds, 5 uur, lezen. is tot 4 September De praktijk wordt door de burgergenees- heeren waargenomen. De aangifte van nieuwe leerlingen der 2e en 3e klasse kan nog plaats hebben op a.s. Maandagmiddag 5 unr. De Directeur, B. van der WORP. Mevrouw Wijnand WOLFF, Utrechtsche weg 55, vraagt 1 November een boven 25 jaar, die goed kan koken en huis werk verrichten. Zonder goede getuigen, onnoochg zich aan te melden. I)e eind-wedstrijd van deelnemers aan de schietoefeningen tot verhooging van 's Lands weerkracht, welke om het ongunstige weer heden niet kon gehouden op de Leusder- heide, zal hedenavond 6 uur plaats hebben Sedert gisterochtend 10 uur wordt ver mist de 10-jarige Dirk den Ouden, uit Huizen, die, met ziju vader te Amersfoort naar de boon-mmarkt gekomen, met een paar kame raadjes is gaan wandelen, dezen verliet en alleen naar den wagen terug ging. Ofschoon de politie een onderzoek instelde eu overal heen telefooneerde en de familie zelfs den ganschen nacht zocht, is omtrent den knaap niets vernomen. Hij heeft een bleek gelaat, donkerblond haar en is in 't zwart gekleed. De politie houdt zich zeer aanbevolen voor inlichtingen. Voor den rechthebbende is aan het Politie bureau terug te bekomen een byna nieuwe paardedeken. De 46-jarige koopman W. H., uit Amers foort, had zich Donderdag voor de Recht bank te Utrecht te verantwoorden wegens mishandeling. Hy had den voerman V., eveneens uit j Amersfoort, onder Leusden danig mishan deld met bet dikke einde van zyn zweep Amersfoort, Vrijdag 24 Augustus 4906. Appelen f4.— a f'6.— Peren f4.— f7.— Nieuwe aardappelen f0.— a f0. Zandaardappelen- 11.80 a f2.—. Hoender eieren f4.50 a f5.—per 100 stuks. Boter fl.25 a fl.30 p. k. Margarine 10.- af 0.— Kippen f0.80.—af 1.— Kuikens fl.a fl.20 Piepkuikens f0.30 a f0.50 Ganzen f0.—a f0.— Eenden f'1.00 a f 1.20 Hazen f0.— a f0. Wilde konijnen f 0.— a f0.Tamme konij nen f0.30a 1 0.80p. st. Duiven f'0.40 a f0.50p. paar. Vette varkens f0.— £1 f0.—Magere, varkens f 15 a f20. Zeugen f50 a f70 Biggen f 7.— a f13. Aangevoerd waren ongeveer40 hect- Appelen, 30 heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 150 Heet. Zandaardappelen. 70U0U st. Hoendereieren, 1300 Kilo Boter Vette varkens, 10 Magere varkens, Var kens voor exportslageryen, 300 Biggen en 15 Zeugen. Bij den ondergeteekeude verschijnt iederen Woensdag: De Hollanc'sche Lelie t Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie van VjS Jonkvrouwe ANNA de SAV0RNIN L0HMAN. (jg De Ilollandsche Lelieis het eenige 2» Weekblad in Nederland voor dames uit de hoogste en beschaafdste Icrin zp gen. Let hierop voor uwe advertentie. J 0 Prys per jaarg. f 4.50, fr. p. p. f5.25 wC Proefnummers gratis. fA, Amsterdam. L. J. VEEN. Heen in ONZEN winkel, LANGE- STRAAT 105, STAAN WIJ ER VOOR 1 IN, dat onze artikelen DAGELIJKS I V KIRSCH zyn LANGESTRAAT 105. Bestellingen worden gaarne aan huis opgenomen en spoedig bezorgd.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2