A.L.Versluys Ingezonden. Advertentiën.. ONDERWIJZERES iejuffrouw A. C. BUSQÖKT, Pianolessen. ONS HUIS. VanderZoodeJongfiYao Ophoven Lichtdrukkerij. Steendrukkerij. LAMA1S0N BOUWER Go 8. Benoeming van 2 leden en van 2 plaats vervangende leden van het stembureau voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koop handel. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van eervol ontslag aan mevrouw M. H. C. VosCartier van Dissel als Regentes van het Burger Weeshuis. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het doen rooien van twee boomen nabij Ue Meisjesschool. 11. Voorstel vau Burgemeester en Wethouders betredende een adres van J. Huisinga om hem tot makelaar te benoemen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Gemeente-begrooting voor 1906 en tot belegging van gelden van het Fonds tot onderhoud van wegeu, straten en gronden. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van enkele posten der Gemeente- begrooting, dienst 1906, uit den post voor „Onvoorziene iutgaven". 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven vau een recht van toegang naar een spoelsleiger in de Beek over Gemeente terrein. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres om subsidie van de Muziek- vereeniging „Harmonie". 16. Voorstel van Burgemeester eu Wethouders betreffende een adres van de „Amersfoortsche Muziekvereeuiging"' om subsidie. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een verzoek vau eenige vereenigingen tot bestrijding van drankmisbruik om subsidie. IS. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres vau L. Kumes, Keurmees ter der visch, tot verhooging van jaarwedde. 19. Voorstel van Burgemeester eu Wethouders tot uitbreiding van de politie. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der salarisregeling van de ambte naren en bedienden bij de Gemeente-secretarie. 21. Voorstel van Burgemeester en .Wethouders tot uitbreiding van het persoueel, werkzaam onder den Gemeente-architect. 22. Voorstel van Burgemeester ea Wethouders tot uitbreiding van de gebouwen van den Reini gingsdienst en tot uankoop van een tweede sproei- machine. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van de looneu der concierges van de scholen 3de soort en van het Gymnasium. 24. Behandeling van de Begrootiag der Ge- zondheids-comm'ssie voor 1907. 25. Behandeling van de Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1907. 26. Behandeling van de Begrooting van het Burger-Weeshuis voor 1907. 27. Behandeling van de Begrooting voor de rustende schutterij voor 1907. 28. Behandeling van de Gemeente-begrooting voor 1907. We herinneren aan bet 40-jarig jubileum van ds. W. J. Manssen, thausEv. Luthersch Sredikant te Zaandamaan het 3ü-jarig ienstfeest van brigadier-majoor D. Otten, thans te Utrecht beide op Zondag '28 October. Do conducteur der brievenmalen T. van Ouwerkerk hoopt 1 November den dag te herdenken waarop hij 40 jaar geleden in 's Rijks dienst trad. Den trouwen lands dienaar werd, op zijn v rzoek, met ingang van 1 December eervol ontsleg verleend onder toekenning van pensioen. De heer E. W. Wentink zal 1 November zijn zilveren feest kunnen vieren als onder wijzer aan de R. K. Jongensschool. De bij het leger in Nederlaudseh Oost- Indië nieuwbenoemde otlieier van gezond heid 2e klasse A. J. J. C. Niks is bij het Koloniaal werfdepot beëedigd en in functie gesteld. Hij zal iu December naar lndië vertrekken. De heer C. J. E. Bosch heeft met gunstig gevolg afgelegd het examen voor stations klerk bij de Ned. Centraal Spoorweg Maat schappij. Mej D. A. Rauling en de heer G. A. J. Kuyritjes behaalden de acte Vrije- en Orde oefeningen der gymnastiek. De officier van gezondheid 2e klasse dr. P. A. Voerman wordt 1 December overge plaatst naar bel 2e regiment veld-artillerie te 's-Gravenhage eu hier vervangen door den officier van gezondheid 2e klasse G. A. S. Lijukamp, thans bij het Militair hospitaal te Utrecht. Luitenant L. J. Riebur, van het 5e regi ment infanterie, wordt van 1 November tot 15 December gedetacheerd bij de werkplaat sen aan de Hembrug en van 15 December tot 15 Februari bij de Normaal-schietschool te 's-Gravenhage. De «Ned. Financier" voor heden brengt bet bericht, dat de firma Methorst Van Lutterveld met 1 November zal worden om gezet in een Commanditaire Vennootschap waarbij als beheereude vonnooten zullen op treden de heeren rar. A. van Traa en J. D. Reimann Jr. terwijl als commandatrice aan de zaak verbonden woidt de firma H. Oyens Zonen, te Amsterdam. Terwijl het eerste elftal van «Quick" mor gen naar Arnhem gaat om zich te meten met «Vitesse" van daar, krijj.t haar tweede elftal op het terrein aan den Leusderweg het eerste van «Kampong" uit Utrecht te gast. Dames-directrices der «Proles tan tache Ac- raenlotery" zullen eerlang hun jaarlyksch bezoek brengen aan hen, die hun edel werk steunen. Door groote slapte vooral in het bouwvak, een gevolg van het weigeren van bouw-ore- diet, is er thans reeds werkloosheid. Hun inzameling zij daarom te meer aan bevolen. Men verzoekt ons mee te deelen, dat ook dezen winter in «Eben Haezer", het gebouw van den «Cbr. Nationalen Werkmans Hond", uan de Muurhuizen bij het Sluisje, iederen Zaterdagavond bijeenkomsten zullen worden gehouden van jongelieden en mannen, die er de voorkeur aan geven, den tijd te korten met het aanhooren van voordrachten en samen spraken, boven het zwerven langs de straat en het bezoeken van herbergen en danszalen. De vereeniging „Amersfoorsche Industrie- en Huishoudschool" houdt Dinsdagavond een ledenvergadering óok tot het vervullen van üestuurs-vacatures door periodieke aftreding, maar dok tot het doen van mededeeliDgen door het Bestuur. We lezen in een der bladen, dat door het Bestuur der vereeniging «üdeon" tot dans- onder wijzer is aangesteld de heer H. Brons, balletmeester te Utrecht. Wat is dat nu toch jammer, dat het spe cialiteiten-gezelschap in het «Valkje" zoo slecht wordt bezocht. 't Zijn werkelijk eersterangs artisten, die daar optreden en dat ze zeer uitnemend «werken" valt wel hieruit af te leiden, dat de collega's die in «Amicitia" optraden, avond aan avond naar «Het Valkje" gingen om te zien en af te kijken wat daar werd gegeven. I.ihung Boko is een uitstekende muzikale clown, die zoowel uit een groote reeks drink glazen als een m issa bellen en zelfs eer. klomp heel goede muziek weet te balen. Geheel nieuw, voor Amersfoort althans, is zijn nummer met klokken aan een dozyn stuurraderen. Heel mooi ook is het nummer van miss Tailor, de «mysterieuse buste", die in een oogwenk middels pruik en opperkleed een gansche reeks meest zeer goede gelijkende bustes van bekende personen weet uit te beelden. Ri-ki-ri ais goochelaar en als imitateur vooral een phonograaf doet hij buitengewoon aardig na mag óok gezien en gehoord worden. Hij neemt je beet, maat' zóo kod dig, dat men zijn lachen niet kan houden, óok om zijn uitroepen als «er komt nog veel meer", «kolossaal, he", »dieser Trick ist sèr schwer", en dergelijke Goutran als humorist; de Klicks, in hun werkelijk fantastische toerende Richardini's in hun kracht-evolutiënMathieu met zijn gedresseerde apen't is alles first rate, het beste dat Frits van Haarlem te zien geeft. Hedenavond treedt het gezelschap hier voor 't laatst op, nu wellicht voor een volle zaal. Zelfs nu de Dolle Vrijdag achter den rug is, vermeldt hetpolitie-rapport niets bijzonders. Wel moest de politie herbaalde malen V' chtpartijen voorkomen en zelfs eenige mes sen nog juist in tijds in beslag nemen en een achttal dronken lieden naar «Hotel de Korenbeurs" brengen, doch bij een jaar of wat terug was de door zoo velen gevreesde kermis-Vrijdag niet meer te vergelijken een gevolg ook van het feit dat èn de loting voor de Nationale militie niet meer wordt gehouden in de kermis week èn dat de boeren lang niet meer in zóo grooten getale komen om de stad op stelten te zetten. Alleen in het danshuis aan de Stoovestraat heeft gisteravond een vrij ernstige kloppartij plaats gehad. Een huzaar, die in plaats van te dansen, gekomen was met het kennelijk doel orn ruzie te maken eu iedereen uitdaagde en sarde, kreeg toen hij ten slotte met een ijzeren tuinstoel ging zwaaien, met een ledige llesch zoo'n geduchten tik op zijn hoofd, dat hij naar de Hoofdwacht moest geleid om ver bonden te worden. Daar hier geen verband middelen aanwezig bleken te zijn, werd hij, nadat zoo goed en kwaad als 't ging een nood verband was gelegd, naar het Militairhospitaal vervoerd. Van middag at hij met smaak zijn middag eten. Nu nog de gewoonlijk nogal rumoerige Zaterdagavond en dan kan de politie, van wie deze week zeer veel werd gevergd, óok rust nemen. üp de» Arnheraschen weg bij den spoor wegovergang bij het Stort verloor heden ochtend de chaufleur der automobiel van •Lookhorst" het beheer over de machine en vloog tegen een boom. De heer en mevrouw S. werden daarbij uit de automobiel geslingerd en beiden nogal ernstig gekwetst. De automobiel zelf werd ook leelijk beschaiigd. Het programma der feestelijkheden op Maandag 29 October, den dag, waarop de heer G. J. baron Van üoelzelaer, Burgemeester van Hoogland, zijn zilveren ambtsfeest hoopt te vieren, is als volgt in den voormiddag omstreeks half elf op- ocht der schoolkinderen na ir het feestterrein, waar ter eere van den jubilaris door hen eenige feestliederen zullen worden gezongen. Hierna worden de kinderen onthaald oin Óen uur 's middags beginnen de volks spelen ringryden met fietsen, rnustklimmen, boegsprietloopen, zaklo'npen eu turfrapen. In den avond illuminatie en om acht uur vuurwerk. Wilt ge 't geluk op aarde vinden, open dan tot geven uw hand, tot toegeven uw gemoed, tot vergeven uw hart. Zeer tot ons leedwezen konden we niet voldoen aan veler verlangen om den uitslag der Kamerverkiezing te Leiden nog gister avond bekend te maken. Die werd eerst be kend na het sluiten van het telefoonkantoor. Uitgebracht werden voor de vacature-prof. mr. W. van der Vlugt 5181 geldige stemmen. Daarvan verkregen de heeren dr. De Visser (christ.-hist.) '2757, Paul (lib.) 197ü, mr. Smissaert (lib.) 119 en mr. Mendels (soc.- dem.) 329, zoodat gekozen is dr. J. Th. de Visser. De verhouding in de Kamer is thans 51 51 links en 49 rechts. Inhoud «Wereldkroniek" 27 October Ten toonstellingen Whistier, H. O. van Thol en wed. Van Thol-Ruyseb. Haagsche Kunst kring. De heilige maand Ramazun. - De klucht van Köpenick. Personalia. De verandering van Rotterdam lusschen 1871 eu 1877. Uit Schouwburg en Concertzaal. Een jubileum van mevrouw Mann-Bouw- meester. Kroniek van de week. Het opnemea vau Ingezonden stukken bewijst uiut, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk iustemt met bu' inhoud. Kopg van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. Melk verkoop. Waar wij Amersfoortsche burgers ook over te klagen hadden of hebben, tot heden niet over de prijzen der consumptie-melk. In verhouding tot andere plaatsen waren de prijzen hier laag te noemenverhooging was reeds voor lang te wachten en is nu zeker aanstaande. Belang hebbenden vergaderden deze week reeds en zullen, al gaat het niet van een leien dakje, die zaak wel eens worden a. omdat het een dringende eisch 1b. b. omdat het hun belang is. En redenen zijn er wel voor. Wanneer men de prijzen van vóór 5 jaren eens vergelijkt met die van heden, dan is het verschil te groot oin alles te laten blijven zooals het is. Landpachten, loonen, inkoopprijzen van melkvee, voeder artikelen, alles is belangrijk gestegen. Wn burgers zullen duB voor onze melk binnenkort een hoogeren prijs moeten betalenwel zullen wij tegenprut telen maar onbillijk vinden kunnen wij het, welbeschouwd, niet. Een vraag echter is: Zouden wij nu met die verhooging niet ver standig doen, eens hoogere eischen te stellen aan de te koopen melk? Groote inrichtingen elders, en ook hier, geven volledige garantie eu stellen zich onder openbare controle. Maar de tientallen melkslijters Zonder éen enkele te verdenken, hebben wij toch bij dezen geen de minste zekerheid, dat de melk op de eene of andere wijze niet vervalscht of ver ontreinigd is. Als wij nu uok eens den eisch stelden r geen andere dan gegarandeerd zuivere melkWie kan liet ons ten kwade duiden? Zoude het ook op den weg van ons Gemeente bestuur liggen, of reeds lang gelegen hebben, in die richting te werken? Komt leden van den Raad gij die bij de verkiezingen zoo beloofdet de belangen van alle burgers te behartigen wanneer de tractementen van beambten van Stadhuis, Gasfabriek en Reiniging, en van onderwijzers weer eens voor éen jaar op nieuw zijn geregeld en vastgesteld, brengt dan ook eens het zoo actueel punt zoo belangrijk uit sanitair en financieel oogpunt voor alle burgers ter tafel, n.l. bepalingen en reglementen regelende den melkverkoop te dezer stede. Laat ik u niet afschrikken omdat men nog in bijna iedere stad Goda water over de melk laat loopen en niet tevreden stellen met den kapstok „de Gezondheids-couimisaie". Wat doet of deed die commissie Monsters melk nemen, rapporteeren, papier, papier; meer kan ze niet. Kerst van uit Raadszaal reglementen en bepalingen dan zal, ik ben er zeker van, de Gezondheids-commissie die uit zulke éminente mannen bestaat, de koe wel bij de hoorns vatten en het kalf sehoonwasschen. Burgers, het is miju, het i3 uw, het is ons aller belang, dat wij garantie hebben voor het beste en nog altoos goedkoopste, maarook het gemakkelijkste en meest vervalschte voedings middel, te wetenmelk. Gemeenteraad van Amersfoort gij kur.t en behoort er voor te zorgen, dat melkvervalsching ter dezer stede tot de uitzonderingen behoort. Amersfoort, 26 October 1906. X. PREDIKBEURTEN. Zondag '28 October. Evang. Lutbersche kerk. Geen dienst. Remoostrantsche kerk. Voorm.lO1^ uur, dr. K. F. Sparnaay, uit Arnhem. Doopsgezinde Kring. Van Persijn-straat. Voorm. lü'/a uur ds. E. M. ten Cato, uit Apeldoorn. Geioform. kerk (Langegracht). Voorm. 1U uur, ds. Donner. s Avonds 51/2 uur, ds. Donnor. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds 51/2 uur, ds. Teerink. Vrije Gereform. gemeente. 'Voorm. 9Va uur, lezen, s Avonds, 5 uur, lezen. H. Ll'BANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gei.hknter i.een zal eene commissie uit hel Bestuur op MAANDAG den 29 OCT. aanstaande, rs namiddags ten twee uur, zitting houden ten Raadhuize alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ótk voor het teruggeven van gelden. HFRMS. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeer. Ondergeteekende, by beschikking van de Kamer vau Toezicht, benoemd tot plaatsvervanger van den Notaris A. N. J. VOS te Amersfoort, geeft belanghebbenden kennis, dat hij overgenomen heeft en onder zijne be rusting zich bevinden de ACTEN en REGISTERS behoorende tot het kan toor van genoemden Notaris VOS. BOLS, Notaris. Amersfoort, Soesterweg 7. P|T i' Aan de openbare Lagere school aan de Puntenburgerluau wordt gevraagd eene in de handwerken op een salaris van flOO. Zich aar. te melden bij het Hoofd der school vóór 1 November a. s. Arnherasche weg 27, Amersfoort Diploma NederL Toonkunst-Vereeniging, beveelt zich aaD tot het geven van Voor den cursus ia BOEKHOUDEN kunnen zich volgende week nog vier leerlingen aan melden by den concierge van „Ons Huis" Kortegracht 1. Commissionnairs in Effecten. Westsingel 43 bij de Yarkensmnrkt. Effecten, Coupons. Prolongatiën, Wissels. Bloklandstraat, AMERSFOORT. Gelithographeerde Reclameplaten, Etiquetten, Adreskaarten. Commissionairs in Effecten, AMSTERDAM, NIJMEGEN, BARNEVELD en Amersfoort, Maarhuizea 39. Kantoor geopendvan 93 en 's avonds van 71/j—8V,.*

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2