f i A H neren- Advertentiën. Marktprijzen. der heeren laat, bij de komst van miss Hobbs. in zijn overhaaste vlucht zijn stroohoed liggen en als nu Wolff Kingsearl het hof heeft gemaakt aan miss Hobbs, die hem al aanstonds nietzóo verschrikkelijk ellendig en slecht vindt, dan ziet ze opeens den hoed en meent, dat deze van l'ercival Kringsoarl is en gelooft nu stellig en zeker, dat de man van haar arme bedrogen vriendin de gewaande pianostemmer is. Haar woede stijgt ten top als de dienstbode haar het notitieboekje brengt, door Wolff bij het over- klimmen der schutting verloren, waarin zij leest welke weddenschap werd aangegaan. Nu zal ze toch dien slechten maD eens een lesje geven, dat hem heel zijn leven zal heugen. Zij zelf zal hem zijn notitieboekje terugbrengen en hem dan eens flink den mantel uit vegen. Daar toe begeeft zij zich aan boord van ziju jacht, doch Wolff Kingsearl, van haar komst verwit tigd, maakt gebruik van een list om haar eenigen tyd aan boord te houden. Hij zegt haar, dat een geweldig zware mist is opgekomen en het jacht van zijn anker is geraakt en noopt haar zelfs, wat eten voor hen beiden gereed te maken, het geen miss Hobbs niet al te best afgaat. Daarbij neemt hij haar duchtig onder handen en zegt hij haar zöo kras de waarheid, dat haar de schel len van de oogen vallen en zij inziet, dat al haar theorieën over de mannen althans voor dezen (linken man niet opgaan. Het blijeindend slot is nu licht te raden. Wolff erkent, dat zijn weddenschap hoogst ongepast was, maar óok dat hij het zwaarste verlies er door heeft geleden, dat een man lijden kan. De stroohoed blijkt niet hem te behooren en zóo komt alles in 't reine. Algemeene verzoening Miss Hobbs geeft hem een kus en l'ercival mag het diner betalen. Jerome K. Jerome heeft hiermee een echt en goed blijspel gegeven, dat door het Rotterdamsch Tooneelgezelschap zeer goed werd gespeeld. Jam mer alleen, dat Peroifal en Jessop wat veel in de „Sketch" hebben gekeken en dat quasi-grap- Eige trachtten na te doen, dat in Engeland op et tooneel zeer gewild is, doch hier niet geduld wordt. Hun entree in het tweede bedrijf en de sortie in het eerste waren eenvoudig onmogelijk. Doch overigens was 't een model-voorstelling van een zeer goed geschreven stuk. Wolff Kingsearl (de heer Tartaud) was de uitmuntende raisonneur, die ziju harde waarheden aan 't adres van miss Hobbs (mevrouw Van Eijsden-Vink) Hink en krachtig en toch steeds gentlemanlike zei. Onnoodig te zeggen, dat miss Hobbs zoo in spel en gebaren als in costumes zich weer de artiste van zeer o-tegaven toonde. Daar boort heel wat toe, zöo onhandig koffie te malen, zóo niet te willen huilen. Hoe prachtig was haar stil spel toen Kingsearl Sr. haar ver telde van de pop met zaagsel en die van echt, stevig hout. Mevrouw Coelingh-Vordexman, die het moei lijke emplooi van tante Susan vervulde, bleek weer de actrice van zeer goeden huize. Geen wonder, dat ze in het vierde bedrijf een handje kreeg, wegens haar geestig en tactvol spel, haar in-defiige gebaren, haar hoogst beschaafde taal. Mejuffrouw Mauhs was een allerliefste ingénue in haar aardige rol van miss Farey. Hoe ont zaglijk leuk was dat scènetje toen de hoed werd ontdekt. Een zeer voldoen Ie Bessy Kingsearl, óok in kleeding, gaf mevrouw De JoDgWertwijn te kosthuis gezonden, doch vernomen, dat hij reeds lang naar zijn dienst was gegaan. Gisterochtend vonden machinisten, die van den nachtdienst naar huis aan den Soes- terweg terugkeerden, zyn afschuwelijk ver minkt lijk achter een boschje bij het voetpad. Kennelijk is hij bij het gaan naar zijn post opgewacht en in de zware duisternis die tusschen 6 en 7 uur heerscht met éen slag neergeveld. De politie stelde aanstonds een onderzoek m, doch mocht er nog niet in slagen de daders te ontdekken. Wel jammer is't, dat zij eerst gisteroch tend omstreeks half acht bericht kreeg, dat de man werd vermist. Dat er meer dan éen dader was, blijkt hieruit dat het ontzielde lichaam is wegge dragen. Ook is de man beroofd van het geldzakje, dat hij om den hals droeg. De justitie uit Utrecht was gistermiddag ter plaatse. Ook de vader was hier gistermiddag. Het lijk van den ongelukkige werd gister iit het Militair Hospitaal geschouwd door dr. Groneman en arts Kamerling. De begrafenis heeft vei raoedelijk Dinsdag middag half een plaats. Het tijdelijk bijpost- en telegraafkantoor bij nSoestdijk" is gistermiddag gesloten. Het geluk, waarvan men dagelijks had kunnen genieten, herkennen we dikwijls pas wanneer het afscheid van ons heeft ge- genomen. A. J. schrijft aan de »H. Ct.' Zaterdag was ik te Amsterdamik kocht iets en ontving geld terug. Het viel mij op, dat de centen, welke ik ontving, eerst goed bezien werden. Op mjju vraag, waarom deze zoo geïnspecteerd en enkele in een afzonder lijk doosje gedaan werden, kreeg ik ten ant woord Jn 1901 is voor f 10 000 aan centen geslagen met een fout er opdeze worden nu opgevraagd; v.or elke 100 stuks ontvangt men f2.50. De font was, dat er KoninKrijk, in plaats van als op andere geldstukken KoninGrijk staat. En inderdaad, ik merkte, dat in genoemd jaar twee soorten zijn ge slagen. In den trein hoorde ik er ook over spieken en dat ze te Utrecht ingewisseld moeiten worden. Gaarne zou ik vernemen, of het waar heid is en dus het verzamelen de moeite loont of achterwege blijven kan. RECLAMES, van 1—5 regels 11.25 elke regel meer f 0.25 Een bedorven maag. De Pink Pillen genezen een arbeider te Vriescheloo. Bijzonder muntte de heer F. Bouwmeester uit in zijn stil spel, toon uit den briet van miss Hobbs werd voorgelezen, dat hij in haar oogen was een ..mooi modelletje van een mannetje" en f stand later toen heel het gezelschap niet wilde gelooven, niinht dat hij iets had bedacht om den wirwar van allerlei samenloop van omstandigheden tot een goed eind te brengen, waarvan natuurlijk het gevolg was, dat hij de zaak nog hopeloozer verwarde. Mej. Karstel speelde heel aardig het travesti- rolletje als groom. In 1 kort een zeer prettige avond en een uitmuntend begin van de abonnements-voor- Btellingen. Enkelen die om 't bar-slechte weer thuis bleven, zullen daar nu wel spijt van hebben. Een woord van groote waardeering mag hier wel gewijd aan het nieuwe decoratief van „Ami- citia'"; alles zag er nu keurig uit, goed ge meubeld en met mooie wanden. De heer Gerrit Bunk, arbeider te Vriescheloo, gemeente Bellingwolde (prov. Groningen), was ge durende 7 jaren lijdende. Gedurende 7 jaren ver keerde zijn maag in ontredderden staat, en in de laatste tijden was het hem geheel en al onmogelijk zich behoorlijk te voeden. Stel u voor wat de toe- arbeider moet zijn, regelmatig ver plicht tot moeielijk werk, die niet eten kan omzijn krachten te herstellen en bovendien donr aanhou dende pijnen gekweld wordt. De heer Gerrit Bunk mocht 7 jaren lang ziek zijn en tal van geneesmid delen hebben beproefd, zouder eenige beterschap te ondervinden, toch had hy gelukkig niet aan zyne genezing gewanhoopt. Van af bet oogenblik dat hij hulp bij de Pink Pillen heeft gezocht, is de ge nezing gekomen. Maandagavond houdt de süranje-veieeni- ging" haar statutaire Algemeene vergadering in »De Keizerskroon" o.a.om bet Jaarverslag uit te brengen. Trou we opkomst wordt verzocht. Den zelfden avond wordt in «Het Valkje" weer een concert gegeven door het dames orkest „Amarant" onder directie van den heer Fr. Ehnert. Een aardig strijkje, dat wel weer druk zal worden bezocht. Vrijdag een volkslezing van het Nuts- departement. Naar verluidt, worden er pogingen aan gewend om den bookmakers den toegang tot alle banen in ons land le ontzeggen. De beweging gaat uit van de Alg. Harddraverij- vereenigirig, die reeds besloten heeft, geen bookmakers meer op haar banen toe te laten. Aan het Politie-bureau is wederom een rozekrans als gevonden gedeponeerd. De30-jarige ongehuwde rangeertder Hendrik Droste, geboortig uit Amerongeu en in dienst bij de H. IJ. S. M., verliet Donderdagavond even vóór zessen zijn kosthuis aan den Soesterstraatweg om zich in dienst te be geven. Toon hij niet op tyd op zijn post kwam, tusschen electrische centrale en machine- loods, werd omstreeks zeven uur naar zyw verkregen wordt door een behandelingvan twee of drie dagen. Dat ia iels onmogelijks. De Pink Pil len herstellen de maag en geven haar de verloren kraohten terug. Dat herstellingswerk vereisebt eeni gen tyd, maar zooals dit by alle werk het geval is waartoe de noodige tyd ia gebruikt, is ook deze met zorg uitgevoerd eu duurt voort. De Piuk Pillen zyn ook onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, en rheumatische pijnen. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27, te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, dro gist, Langeetraat 23 te Amersfoort, en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum, Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- Afbeelding der doos: '/f PREDIKBEURTEN. Zondag 18 November. Evang. Luthersche keik. Voorra. 10 uur, ds, D. P. M. Graswinckel emeritus te Utrecht. Remonstrantsche kerk. Voorm. IO72 uur, ds. Hooykaas. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 572 uur, ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds 572 uur, ds. Teerink. Vrije Gereform. gemeente. Voorm. 91/2 uur, lezen. 's Avonds, 5 uur, lezen. len Dames van Amersfoort en omstrekeD wilt me een enkel oogen- blik van uw zoo kostbaren tijd geven, dubbel kostbaar thans door W uw beslommeringen om voor familieleden, vrienden en kennissen T een passend Sint Nicolaasgeschenk te vinden, een geschenk in den volsten zin des woords, dat niet alleen wordt aangenomen meteen beleefd dankje, maar dat bovenal druk zal worden gebruikt. Zulk een geschenk nu. geachte dames, vindt U in overrijke keuze in het als alle jaren welvoorziene Magazijn van de firma j Gebroe ders Levy aan de Langestraat, nornmer 40. U hebt er een- W voudig geen begrip van hoe enorm de keuze daar is, uit allerlei artike- alle denkbare prijzen, van de goedkoopste tot de duurste. Ik zal dan ook niet trachten, op te sommen wat U daar kunt vindenvan een kostbaar bont of een sierlijke bontmuts tot een alleraardigst en toch spotgoedkoop doosje zakdoekjes in luxe-ver pakking. Ik wil geen greep doen in de 1001 artikelen, die daar te kust en te keur te vinden zijn. Waar zou 't eind wezen Oordeelt zelf maar als U de étalage- kasten beziet en daarin dien rijkdom ontwaart van gemaakte en afgepaste blouses en costuumrokken, jupons in zijde of wol, y strikjes en jabots, cein tuurs en fantasie boorden. j* En die enorme keuze in hand werkjes, waarbij ook hoogst eenvoudige, die door de kinderen zelve kunnen worden gereed gemaakt. Die groote ver scheidenheid in zijde of fluweel, alweer in alle prijzen en qualiteiten. Dit alles ziet U zoo en passant, in de étalage-kasten doch U zult er eenvoudig verstomd over staan als U de meer bijzondere Sint Nico- laas-étalage in de daarvoor expresselijk ingerichte kamer achter het ma- gaziju bezoekt. Besluit U daartoe, dan wil ik U tevens een goeden raad geven en wel dezengaat wat. vroeg op den dag en niet in de middaguren, want dan is het te druk en kunt U niet op uw gemak iets uitkiezen. Bijna had ik nog vergeten, U mee te deelen, dat de hand werken desverlangd worden begonnenkosteloos nog wel. Dat spaart U een zee van tijd met uitrekenen en probeeren. In gemoede raad ik U aan, U er van te gaan overtuigen, dat het geen ik U meedeelde nog maar een zeer oppervlakkig en klein beeld geeft van Af? de vele honderden voorwerpen van nut en van luxe die U in alle prijzen in het magazijn van de firma Gebroeders Levy kunt vin- den. U zult zich uw gang daarheen niet beklagen. Niet waar, de grootste moeilijkheid is, iets passends te vinden, dat als Sint Nicolacs-geschenk kan dienst doen. Welnu, dat vindt IJ beslist in het magazijn Langestraat 40. Wilt U er zeker van zijn, aan stonds geholpen te worden, telefoneer dan even; het telefoonnum mer is 103. Ik dank U, geachte dames, voor uw aandachtig luisteren. Ik heb 1 LIJST van BRIEVEN geadresseerd aan onbekenden en verzonden van het Postkan toor te Amersfoort gedurende de 1e helft der maand November 1906. Gerrit Bunk (portret Potjewijd). „Het verheugt mij, sohrijft hy, u te kunnen mede deelen dat ik volkomen van myn slechte maag genezen ben, na gebruik te hebben gemaakt van de uitmuntende Pink Pillen. Sedert 7 jaren beeft mijne ziekte mij in haar macht gehad en myne ge zondheid ondertnynd. Onbeteekenend in den aan vang, deed mijne ziekte mij in de laatste tijden verschrikkelijk lijden. In het begin ondervond ik slechts lichte brandingen en oprispingen na te hebben gegeten, maar vervolgens werden die bran- digen en oprispingen zeer erg, en er kwamen walging, zware hoofdpijnen en hevige dorst by. Wanneer ik na gegeten te hebben 3 of 4 uren bad geleden, gedurende myne spijsvertering, kreeg ik ten slotte brakingen die mij krachteloos maakten. Zoo leed ik zwaar om een voedsel te verteren dat myn maag byna altijd weigerde te behouden. Onder dergelijke noodlottige omstandigheden waarin mjjn voeding verkeerde kon bet niet anders of ik verkwijnde. De Pink Pillen hebben dat alles hersteld. Zij beb- beu mij m'jn verloren eetlust doen weervinden wat ik eet, smaakt mij en mijn maag werkt goed, ik beb voordeel van mijn voedsel. Ik zie er nu veel beter uit en ben veel krachtiger". De Pink Pillen genezen snel de maagkwalen jgMaar nu moet men niet denken dat die genezin. du Singior van Keulen Mej. Reijndera Mej. M. van Dam Mevr. Schlencker A, Spek A. K. E. Horat J. de Haan van Baars G. J. de Jong Mej. T. Scholten Brieven Binnenland. Amersfoort. Boenen bij Eist. Steen wijk. Zutphen. Apeldoorn. Amsterdam. Brieven Buitenland Arie Bouwman Liesborn. Marie Brock Nothhaüsen. Joh. Hollekamp Warnlok. Briefkaarten Binnenland. A. Köopmans Amsterdam. F. Donzelaar Tilburg. Briefkaarten Buitenland. Stoop Berlin. Mej. M. E. Kemme Kevelaar. Mr. I. C. M. Pad 0 Relü Patterson. f 10.Nieuwe aardappelen fO.— a f0.— Zandaardappelen f 1.80 a f'2.Hoender- eieren f7.— a f8.— per 100 stuks. Boter fl.25 a f!.40 p. k. Margarinef0,— f 0.— Kippen f0.80 a fl.00 Kuikens fl.k fl.30 Piepkuikens f0.30 k f0.70 Ganzen f0.a f0.— Eenden fl.a 11.20 Hazen fl.50 a f2.00 Wilde konijnen f0.40 a f0.50 Tamrue konij nen fl.— k f 1.30d. st. Duiven f0.50 k f0.70p. paar. Vette varkens f0.a 10.—Magere varkene f 18 a 1'22. Zeugen f50 f70 Biggen 18.— a f 11. Aangevoerd waren ongeveer: 50 hect- Appelen, 20 heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 150 Heet. Zandaardappelen 9000 st. Hoendereieren 1100 Kilo Boter Vette varkens, 6 Magere varkens Var kens voor exportslagerijen, 300 Biggen, en 10 Zeugen. Amersfoort, Vrydag 16 November 1906. Appelen f4.k f8.Peren f5. Een vereeniging, uit 15 p-rsonen bestaande, zoekt, voor het houden van weke- lijksche vergaderingen des avonds van 8 tot 97a uur, bij een particulier een ZAALTJE; liefst omtrek Amicitia en Utrechtsche straat. Franco brieven met opgave van conditiën en ligging onder letter D aan het Bureau der (oude) A roers foor tsche Courant, Korte- gracht 9.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2