Reclame CACAO Marktprijzen. Advertentién, verkoopt. Wiilon we den naam van ons fokvce hoog houden, dan moet zóo gefokt dat de innerlijke eigenschappen constant zijn en dit kan alleen als het dier deze heelt geërfd van voorouders in vele geslachten, liet Rundvee-stamboek is te veel ontaard in een premie-stamboek en gal geen zekerheid meer naar buitendaarom moest deze ver andering komen. Alsnu kwam aan de orde de Rekening en verantwoording over 1906, welke werd nage zien door de heeren Van der Wal, Van da Lagemaat en Makker. Zij sluit met een bate van f403.495 Aan den Secretaris-Penning meester werd dank betuigd voor zijn accu raat beheer, dat vooral in het vorig jaar door de tentoonstelling zóo buitengewoon veel van hem eischte, terwijl hora décharge werd ver leend (applaus). Aan de orde was het Jaarverslag over 4906. Daaruit bleek, dat om de tentoonstelling het aantal leden sterk toenam, doch door de stichting der afdeeling Wouden berg Da 4 Januari 1907 weer is afgenomen. Gememoreerd worden: de lezing van den heer Blauw over organisatie van den eier- handel middels de »V. P. N."do keuringen te Amersfoort en te Woudenberg; de cur sussen in vee-kennisde excursie naar vee stallen op Oud-Bussem, enz.de coöperatieve aankoop, welke niet zoo is geslaagd als wel" werd vermoedde bijeenkomsten te Soest en te Hoogland, enz.; de tentoonstelling bij het 50-jarig oestaan der afdeeling en de stichting der afdeeling Woudenberg. Het verslag werd vastgesteld. Tot afgevaardigde naar de Algemeene ver- rering des Geuootschaps werd benoemd heer J. K. Knottenbelt, te Hoogland;tot Commissaris in het Hoofdbestuur, de heer J. W. C. Bloem, te Amersfoort. De Secretaris deed nu medeeli ngen omtrent de van 44 tot 23 September te 'sGraveuhage te bouden groote Nationale landbouwtentoonstelling. Bij het Hoofdbestuur des Genootschaps is de gedachte gerezen, dat het Genootschap wellicht een collectieve inzending wil doen. De inschrijvingen sluiten welhaastmisschien willen de leden er hun gedachten eens over laten gaan. Wellicht kan ook een colletief bezoek worden gebracht door de leden en hun huisgenooten aan die expositie, onder leiding van Bestuursleden de reis- en verteringskosten zijn door zoo'n collectief bezoek veel geringer dan wanneer men alleen gaat. Verleden jaar bezochten op die wijze 800 mannen, vrouwen en jongens uit Lonneker de tentoonstelling te Nijmegen, t' Best ware. in atdeelirigen te gaan immers de veefokker ziet weinig op een paardendag, de zuivelboer heeft weinig profijt van een beerenkeuring. De Rijks-landbouwleeraar en de zuivel- consulent bevalen zoo'n uitstapje ten zeerste aan en verklaarden zich bereid, het afdeelings- bestuur van advies te dienen. Aan de orde kwam het rapport der markt- commissie van «Handel en Nijverheid". De Voorzitter zeide, dat het Bestuur unaniem zeer vóór adbsesie is in algeraeenen zinop technische bijzonderheden kan men in dit stadium niet ingaan. Spr. verzocht dan ook, dat men zich zou bepalen tot algemeene beschouwingen. Een lid zegt, dat de handel in tuinzaden thans alleen des Vrijdags geschiedt, doch heeft gelezen, dat wordt voorgesteld dien iederen dag te doen plaats hebben en dat dan 20 cent per M2 moet betaald aan staan geld. Dat is veel te veel. Ook zouden de markthallen pas om 8 uur worden geopend, terwijl nu reeds om 6 uur de boeren om zaad komen. De heer Van der Wal meent, dat de vorige spr. niet goed heeft gelezen, althans niet het geheele voorstel. Dan toch zou hij weten, dat van zaden zoowel als van bloemen en planten geen staangeld wordt voorgesteld. Ook-zal die handel niet in een der markt hallen, doch in de tegenwoordige Botermarkt geschieden. Wel zal er eiken dag markt zijn, doch niemand is verplicht, ook eiken dag te komen. Een ander lid heeft bezwaar tegen verplaatsing der varkensmarkt naar het Havik, vooral omdat daar telkens drenkelingen zul len komen. De huidige marktplaats is niet gunstig vooral voor de jonge dieren, maar het Havik is nog gevaarlijker voor hen. Ook is het Havik te klein. We hebben hier een zeer bloeiende varkensmarkt, doch als de marktplaats gunstiger was, zouden er nog i veel meer varkens worden aangevoerd. De heer Van der Wal vreest niet zoo, dat de varkentjes zoo licht te water zullen gaan; daartegen zijn middelen te nemener komen balies en er kunnen schotten komen. Het Havik is niet te klein- t is in 't rond 200 M. en dus zeker even ruim als de Varkensmarkt. En het Havik is eeu mooie, schaduwrijke plaats, van enorme waarde voor jonge dieren en uit sanitair opzicht. De commissie meent, dat door een marktplaats, die meer aan de eischen des tijds voldoet, hier voor rond f50000 meer varkens zal worden aangevoerd. Hierna wordt de algemeene strekking van het rapport aangenomen en besloten, daar op adbaesie te verleen en. De Secretaris deelt nog mee, dat door verschillende oorzaken de coöperatieve aan koop van Chili- salpeter van het Centraal- bureau niet kon doorgaan. Heden nug was iemand te zijnent, die vroeg of het Bestuur niet andermaal een poging wilde doen. De prijs is uu al f3 per Kilo hooger dan ver leden jaur en by kleine hoeveelheden f 15 per 100 Kilo. Eeu 1 i <1 zegt, dat de Gasfabriek te Baarn direct ammonia allevert voor f 15. Kan dat hier ook niet? De Secretaris antwoordt, dat dit een zaak is buiten het afdelingsbestuur, dat op geen wijze de handelaren in de wielen wil ryden en daarom alleen zijn tusschenkomst verleent voor het Centraal-bureau. Bij de nu volgende rondvraag stelde een Bestuurslid voor, eeu request te richten tot den Directeur-generaal van den Land bouw om er een einde aan te maken, dat hier niet-gekeurde hengsten worden gebezigd om te dekken. Particuliere klachten helpen niet en nu weldra hierover een vergadering wordt gehouden, te 's Graveahage, is het niet ongewenscht, hierop te wijzen. De Voorzitter zegt dat, waar 't hier strikt genomeD een wetsontduiking geldt, het Bestuur gaarne zal meegaan met dit voorstel, waaraan de vergadering haar goed keuring hecht. De heer Van der Wal dankt de ver gadering voor de welwillende ontvangst van het markt-rapport. Hierop wordt de goed bezochte vergade ring met de gebruikelijke plichtplegingen gesloten. Tegen Maandagavond zijn de leden der vereeniging »Ambaebtsscbool voor Amers foort en omstreken" opgeroepen in Buiten gewone algemeene vergadi-ring tot het aan- hoore;. van zeer belangrijke mededeelingen en voorstellen van het Bestuur. Op de convorcatie wordt trouwe opkomst van alle leden dringend verzocht. Woensdagavond houdt de anti-revolutio naire propaganda-club «Groen van Prinste- rer" baar tweede cursus-vergadering, waarin dr. E. J. Beumer zal spreken over „De on dergrond der antithese". Donderdag zal het Friesk Selskip een winterjounenocht geven, waarbij mej. Speek hout en de beer Ligthart, uit Sneek, voor drachten zullen bouden. Van Maandag 28 Januari tot Vrijdag 4 Februari is Hommerson's hier reeds zeer bekende biograaf in de groote zaal van «Amicitia". Men zie de advertentie in dit nummer. Ter waarschuwing van de schaatsenrijders deelen we mee, dat het ijs in de stads grachten verre van betrouwbaar en op de Eem zelfs zeer gevaarlijk is. Gisteravond werd reeds middels lantaarntjes op de Luntersche beek gewaarschuwd tegen het zeer vooze ijs; een viertal manen en jungensgi ngen kopje onder. Dat de plotseling invallende koude, Dadat reeds meikevers «ijn gesignaleerd en velen reeds klaagden over den kwakkelwinter, reeds meer is voorgekomen, bewijst wel het vol gende vers door een stadgenoot bij een boe- delbereddering gevouden In Januarij zestienhonderd zeveu en zestig Dan vroort en sneeuwde het zeer heftig. Stijf zes weken stont de vaart geheel stil Drie weecken voer men weer geheel na wil, Het voornaamste dat hier wort genooteert Is datter zooveel ijs quam in Meert. NOTA. De 16 Meert begon weer hart te vriesen. De 17 moesten de visschers de winst verliezen. De. 18 liep veel volck voor de Laagte op het IJ. De 19 passeerd men van, d'een tot d'ander zij. De 20 boodt weer en windt doch weijnigh Soen. De 21 leeck of weer en windt anders wou doen. De 22 was de windt weer felder aan 't vriezen. De 23 begon Ijs door de zon hart verliezen. De '24 al vriesende verloort IJs zijn kracht. De 25 zijn der veel over 't ijs komen met voor dacht. De 26 liepen der noch drie van stee over 't IJ. Na middagh zijlden de schuijten de stad voorbij. De 27 heeft d'oostenwind 'tijs op Pampus hoog gezet. De 29 was 't varen daer over noch wel belet. De 30 quamen eenige daarover varen en loopen mee. De 1 April liepen eenige personen noch op Zuij- tv - aerzee. De 2 dito is in 't Val een schip door 't ijs vast gehecht. Dit is noteert van M. F. de Lootsen haar knecht Om Gods groote wonderende kracht Te doen helpen houden in gedacht. Omtrent half drie gistermiddag ontdekte de hulp-brievenbesteller Hermans een begin van brand ten huize van vrouw B. aan do Rozemarijnsteeg. Hem bleek, dat de bewoon ster- afwezig was en daarom verschafte hij zich toegang en zag toen, dat de twee kin deren, wier wieg reeds in brand stond, alleen thuis waren. Door zijn moedig optreden, mocht hy nog juist intyds de kleinen redden, terwyl het brandje met behulp der buren nu spoedig was gebluscht. Een ander binnenbrandje werd gisteravond gemeld ten huize van G. de W. aan den Leusderweg over do Infanterie-kazerne. De slangenwagon der politie, die weet 't eerst ter plaatse was, behoefde geen water te geven, daar het vuur reeds was gedoofd middels emmers water. De 300ste gedenkdag van de geboorte van Michiel Adnaansz de Ruyter, op 24 Maart, zal te Baarn worden gevierd door de voor stelling vau levende beelden uit het leven van den groeten zeeheld. Carré zal half Juli te Hilversum een reeks voorstellingen geven. Te Soest wordt Dinsdagavond een verga dering gehouden van belanghebbenden om te komen tot de oprichting van een Water schap sSoesterveen". We vestigen de aandacht van lichtgasver bruikers op het hoofd-artikel in het eerste blad van dit nummer. Geen grooter ellende dan geeu tevreden heid te kennen. Inhoud «Wereldkroniek" 26 Januari: Isadora Duncan. Marokko als land voor toeristen. Sljöd onderwijs. Uit Schouw burg en Concertzaal. Kroniek van de week. Oud Amsterdamsch mooi. Groepententoonstelling in «Pulchri Studio." Personalia. RECLAMES. van 4—5 regels f 1.25, elke regel meer f 025 Haar maag deed haar lijden. De Pink Pillen hebben haar verlost. Uw maag is om zoo te zeggeu uw eerste bediende, Gy zegt baar: „Eet dat, drink dat", en zy moet eten of drinken. Houd daarbij wel in het oog dat gy baar menigmaal die bevelen te booi en te gras geeft en wanneer de behoefte er aan zich niet doet gevoelen. Toch moet zy zoodra gy den mond hebt geopend gehoorzamen en slikken. Zij kan niet tegenspartelen en zich verzetten, zy kan alleen éen diug doen, u doen lijden, wanneer gy te veel van baar gevergd hebt en zij niet meer kan. Dan wreekt HJ zich en doet u pijn. Gelukkig dat wanneer uw maag u doet lijden de Pink Pillen door haar te genezen u weder verlosson. De Piuk Pillen hebben mej. Weasel, Broersveld 27 Schiedam, verlost. mej. Wessel (portret Diggelen), „Na gedurende jaren, schrijft zij, aan de maag en de ingewanden te bebben geleden en allemogelyke geneesmiddelen te bebben gebruikt, wanhoopte ik ie genezeu. Ik was niet meer in staat eenig huis werk te verrichten. Eindelyk gaf men mij den raad de Pink Pillen te beproeven. Ik heb die gebruikt en kan nu op myne beurt ze aanbevelen, want zjj hebben mij van mijn slechte maag genezen en my een uitstekende gezondheid weergegeven." De Pink Pilien versterken en wekken de maag op, zij bevorderen de spijsverteeriug en ontwikkelen de eetlust. Zij hebben een machtige werking op bel bloed en genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie en rheumatiek. Prijs f 1.75 ds doos, f9 peih 6 doozen verkrijgbaar bij SNABILIE, Stdlger 27 ta Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrij gbaar bij A. van de WEG, dro gist, Lange3 raat 23 te Amersfoort, en A. du VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil- leo heeft nog nooit iemand ge-(B'|ol|J nezen. WfflsJËiOOHNtaa) Afbeelding der doos: eÜLo 383e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse, Eerste week. Trekking, van 22 en 23 Januari 4907. (1400 luten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f70. op No. 43027. Zouder prijs zijn uitgetrokken 8006 9091 9147 9152 9154 9158 9182 9160 13023 13850 en 16085. 29—31 Jan., 1 Febr.,4—7 en 11-15 Febr. 1907 Volgende trekkingen geschieden. Behalve de premie vanf30000 voor den laatst uitkomenden prys van f 4000 of hooger en de premie van f3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de na volgende prijzen 4 van f 100 000, 1 van f25 000, 1 van f15 000, 1 van f2000, 3 van f1500, 45 van f 1000, 53 van f400 58 van f200,441 van f100 en 3006 van f70. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 Januari. Evang. Lutherschë kerk. Voorra. 40 uur,'geen Hienst. •s Avonds 7 uur, ds. L. Schutte, uit Utrecht. Remonstrantsche kerk. Voorm. lOÜo uur, ds. Hooykaa3. Gereform. kerk Langegracht). Voorm. 40 uur, ds. Dormer. 's Avonds 51/2 uur, ds. Dottner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerirtk. 's Avonds 572 uur, ds. Teerink. Vrije Gereform. gemeente. Voorm. 9-lt uur, lezen. 's Avonds 5 uur, lezen. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan De- p a r tements hoof den, W ij k b e0 e- k e r s e n Belangstellenden zal het Centraal-bnreau a. s. DINSDAG 29 JAN. des namiddags te vier uur ten Raadhuize zitting bouden. Voor spoedeischende zaken wende men zich tusschentij''? tot den Boekhouder der vereeniging, den eer N. G. vandkSTADT, Kleine Haag 7. Amersfoort, Vrijdag 25 Januari 1907. Appelen f4.— a f8.— Peren ƒ0.— it f0.Nieuwe aardappelen f0.a f0. Zandaardappelen f 1.80 a f2.—. Hoender- eieren f5 a f5,50.per 100 stuks. Boter fl.45 a f1.60 p. k. Margarinef0.— if 0. Kippen 10.80 it fl.2ü Kuikens f0.a f0.— Piepkuikens f0.— a f0.— Ganzen f0.a f 0.— Eenden fl.— a 11.20 Hazen f0.i f0.— Wilde konijnen f0.40 a f'0.50 Tamme konij nen f 1.— a f 1.30 p. st. Duiven f0.50 a f0.70 p. paar. Vette varkens f0.a f0.—Magere varkens f 14a f20Zeugen f50 a föO Biggen 18.— a f 11. Aangevoerd waren ongeveer: 20 hect- Appelen, heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, Heet. Zandaardappelen, 18000 st. Hoendereieren 900 Kilo Boter Vette varkens, 20 Magere varkens.— Var kens voor exportslagerijen, 150 Biggen en 4 Zeugen. Van af 1 Jan. 1907 kost DE JONG'S per 1 Kilo-bus f2.40 7* Kilo-bus „1.30 Kilo-bus „0.70 V» Kilo-bus „0.3272 StoomZuivelfabriek Nijkerk MELK-SALON AKNHEMSCHE WEG 40 Mtekienmije Melkproducten, onder vaste controle van den heer W. A van den BOVENKAMP. Tweemaal daags aan huis bezorgd MELK per Liter f0.09, per glas f005 KARNEMELK f0.03 per Liter ROOMBOTER f 1.55 per K.G. BIEREN en ALCOHOLVRIJE DRANKEN R EPAUATIEN aan Brillen en Plnce-nez, inruilen van oude Barometers bij W. F. A. GROENHUIZEN. Langestraat 42, Ameisfoort.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 6