BIJVOEGSEL Stadsnieuws. Marktprijzen. behourende bij de Amersfoortsehe Courant van ZATERDAG 23 FEBRUARI 190C. Uitgave Firma A. H. van CLEEFF Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 29 Febru ari 1907, des middags te balf twee. Agenda 1. Benoeming van een ondei wijzer aan de openbare Lagereschool 3e soort Konings straat, vacature-Drechsler.) 2. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare Lagere school 3e soort Konings straat, (vacature-Moerman.) 3e. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare Lagere school 2e soort (vaca ture-Van Gelder). 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot hei geven van eervol ontslag aan den onderwijzer P. C. van den Broek, (school 2e soort.) 5 Benoeming van een onderwijzer aan de openbare Lagere school 2e soort (vacature-P. C. van den Broek.) 6. 2e stemming over de motie-Van Esveld in zake regeling van den rechtstoestand en de arbeidsvoorwaarden van ambtenaren en werklieden. Behandeling van het Rapport cn voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres van leden van het Bestuur van den Bond van Nederlandsche Gemeente werklieden, afd. Amersfoort. 7. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres van de vereeniging «Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken," tot steun voor een metsel cursus. 8. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het geven van teekenonder wijs op de openbare Meisjes school. 9. Voorstellen van Burgemeester en wet houders tot vaststelling van jaarwedden van personeel, verbonden bij het Lager onder wijs. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een verslag, bedoeld bij art. '11 van het Konlijkbesluit van 19 November 1900 (Staatsblad no. 202). 11. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een verzoek van A. de Vries tot gedeeltelijke kwijtschelding van pacht. 12 Rapport van den Burgemeester betref fende een adres om steun tot het houden van een wedstrijd van politiehonden. 13. Rapport on voorstel van Burgemees ter en Wethouders, naar aanleiding vaneen adres van J. H. Verhey tot wijziging van de rooilijn van de Verlengde Wilhelmina- straat. 14. Rapport en voorstel van Burgemees ter en Wethouders, betreffende een adres van G. F. G. de Bruyn e. a. tot wijziging der Pensioen-verordening. 15. Behandeling van reclames tegeu aan slagen in het le suppletoir kohier van de directe belasting naar het inkomen. De voordrachten tor benoeming van on derwijzers in de eerstkomende Raadsverga dering zijn A. School 2e soort, Ilellingstraat,(vacature Van Gelder): 1 P. Stuurman, te Aalsmeer; 2 P. J. Teeling, te St. Maartensbrug3 I.J. Ansink, te Neerlungbroek. B. School 2e soort Hellingstraat, (even- tueelo vacature-Van den Broek): P. J. Tee ling, te St. St. Maartensbrug 2 I.J. Ansink, te Neerlangbroek 3 H. Bouwman, te Nij- kerk. C. School 3e soort Koningsstraat, (vaca- ture-Drechsler) 1 B. J. Groenevelt, te Tiel 2 T. Veldhuizen, te Muarsbergen3 I. J. Ansink, te Neerlangbruek. D. School 3e soort Koningsstraat, (vaca ture-Moerman) 1 T. Veldhuizen, te Maars- bergen2 I. ,l. Ansink, te Neerlangbroek 3 H. Bouwman, te Nijkerk. Behalve de heeren C. J. D. van Eek en mr. P. J. F. van Voorst Vader zouden ook de heeren C. Th. van Beek en D. Gerritsen niet bereid zijn, een candidatuur voor den Gemeenteraad te aunvaarden. De heer C. P. van den Broek, sedert 5 Juli 1904 onderwijzer aan de openbare Lagere school 2e soort aan de Hellingstraat hier, is uit 64 sollcitanten benoemd tot onderwyzer aan de school aan den Bergweg te Zeist. Van de miliciens der lichtiog 1907, welke uit deze provincie moeten worden geleverd, zijn bestemd voor: hot regiment grenadiers en jagers 45; 5e regiment infanterie 188, 4e bataljon 9e regiment infanterie 170; le on 2e bataljon 11e regiment infanterie 170. le, 2e en 4e regiment huzaren 21. 15 en 32; le regimeut veld-artillerie 22; le regi ment vesting-artillerie 170; regiment genie troepen 40. Van deze aantallen worden voor korte oefonigen ingelyfd bijhet regiment grena diers en jagers 15; 5e regiment infanterie 60; 4e bataljon 9e regimeut infanterie 50; le en 2e bataljon 11e regiment infanterie 50; le regiment vesting-artillerie 70 en het regiment genietroepen 15 miliciens. Bij Kon. besluit is aan den Minister van Oorlog, den generaal-majoor H. P. Staal, laatstelijk sous-chef van den Generalen staf, op zijn verzoek een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst, en is aan voor noemden opper-olf'cier dank betuigd voor de veeljarige en belangrijke diensten, door hem aan den lande bewezen. Aan den le luitenant H. Jespers, van het 5e regiment infanterie, is non-activiteit ver leend. De Rijks-bouwmeester prof. dr. P. H. J. Guy pers .heeft bier gister met Regenten v»d Sint Pieters- en Bloklands gasthuis en hun architect, den heer Hs. Kroes, namens de Regeering geconfereerd over het voornemen om het oude gebouw, dat van zóo groote architectonische waarde is, af te breken en om de uit historisch oogpunt belangrijkste gedeelten alsnog te behouden. Aan het Jaarverslag over 1906 der plaatselijke afdeeling van do „Vereoniging tot verbetering van het lot der Blinden ia Nederland en zijne Koleniën" zij het volgende ontleend Met het ledental onzer afdeeling is het treurig gesteld, zoodat aan jaarlijksche contribution slechts een kleine som inkomt, waarvan boven dien nog '/j aan het Hoofdbestuur moet worden afgedragen. Gelukkig zijn de financiën wel eenigszins verbeterd door het legaat van mejuf frouw Hoefhamer. Omtrent do leerlinge van het Blinden-instituut te Amsterdam en do verpleegde in de I'rins Alexander-stichting te Bennekom zijn goede berichten te vermelden. De verpleegde in het Gesticht voor volwassen Blinden te Amsterdam heeft het groote geluk gehad, dat mejuffrouw Vettewinkel, te Amsterdam, zich haar lot heeft aangetrokken, zoodat zij 1 November 1906 het instituut heeft verlaten en mejuffrouw Vettewin kel de zorg voor haar op zich heeft genomen. Ook omtrent den vierden beschermeling der afdeeling kunnen de beste berichten gegeven worden. Tijdens een hulfjaarlijksch verblijf aan de Werkinrichting yoor Blinden te Utrecht, heeft hij daar geleerd het stoelenmatten en borstels en mandenwerk maken, zoodat hij nu in staat is, gedeeltelijk daarmede in het onderhoud van zijn gezin te voorzien. Gelukkig ondervindt hij zeer veel steun, zoodat er alle hoop bestaat, dat het hem goed zal blijven gaan. De Rekening en verantwoording heeft f253 805 in ontvang en een batig saldo var, slechts f21.84. Aan verpleeggelden was noodig f 214.45, terwijl aan contribution slechts werd ontvangen f 89-35 waarvan nog moest afgedragen worden aan het Honfdbestuur, zoodat versterking van het ledental wel zeer gowenscht is. Het Bestuur bestaat uitden heer W. A. van den Bovenkamp, President; den heer dr. H. W. Sobreuder, Vice-President; mei. C. Uijlenborg, Penningmeesteressemej. M. Knottenbelt, Se cretaresse; mej. C. van Driel, Vice-Penuingm. en Vice-Secretaris. De heer J. W. Middelburg, lid van de firma Lamaison Houwer Co., verzoekt ons mee te deelen, dat hij gaarne bijdragen zal ontvangen (te zijnen kantore, Muurhuizen 39) voor een stol'lelijk blyk van waardeering, dat velen in de lande wenschen aan te bieden aan de moedige redders van de schipbreuke lingen, die bij den ramp der Harwich-boot „Berlin" tengevolge van de onverschrokken heid en energie dier zeehelden, het leven mochten behouden. De eerste jachtrit der "»Mili*aire Sport vereniging" had Donderdag bij Nijmegen plauts na tweemaal te zyn uitgesteld om hot ongunstige weer. De regeling en leiding ging weer geheel op de zelfde wyze als die van 'het vorige jaar, d. w. z. dat oe f e n i ng het doel is en men steeds gelegenheid heeft, hindernissen op eeo moeilijk punt of ook wei op eon gemakkelijk punt te nemen, al naar zulks voor bet paard gunstig wordt geacht. Het tempo wordt zoo lanig genomen, dat alle paarden zonder bijzondere inspanning kunnen volgen en het terrein zou gekozen, dat men tal van natuurlijke hindernissen op het parcours vindt, waardoor de paarden leereo zich vlot te bewegen op voor henon bekend terrein. Onder sneeuwbuien en windvlagen werd de tocht gemaakt, waaraan werd deelgenomen door ritmeester-adjudant ihr. Von Wrangel auf Lindcuberg, luitenant baron Van Heemstra en luitenant jbr. Reigers berg Versluys uit Amersfoort; ook door luitenant Van Rijssen en baron Van Voorst tot Voorst, uit Den Haag. Het parcours was 20 K.M. en werd in 2 uur afgelegd. De tweede rit heeft plaats Donderdag 14 Maart. Van de voetbalwedstrydeö, vastgesteld te gen morgen, zal wel niet veei komen. «Quick" zou naar Wageningen gaan voor een ontmoeting met »G. V. C". »H. V. C." zou bier by «Rustoord" kam pen tegen »D. O. S." uit Utrecht. Hierneven wordt aangekondigd hot concert, aanstaanden Donderdagavond in «Amicitia" te geven ten bato van de kantonale afdeeling Amersfoort der «Vereeniging voor verpleging in nét buisgezin van halfverweesde, verwaar loosde en verlaten kinderen". Er is flink op de lysien geteekend, maar de afdeeling heeft we deelden het vroeger mee in het verslag der Jaarvergadering zoo veel te doen en zou nog zooveel moor goeds kunnen stichten als haar kas '1 slechts beter toeliet, dat we dit concert met uan- drang aanbelen by lezeressen en lezers. Puike solisten, het dillettanten symphonic- orkest onder persoonlijke leiding van den beer Van Aaken, en een buitengewoon mooi programma. Wat wil men nog meer? De hier Dinsdag gestichte afdeeling van den «Ned. Meisjes Bond" telt reeds 25 leden. Haar bestuur is saamgesteld als volgt mevrouw M. H. van Laer, Presidentemej. H. J, P. vau Voorst Vader, Vice-presidento mej. E. J. van Voorst Vader, Secretaris mej. H. B. van Apeldoorn, Penningmees teres. Het 9e jaarsfeest dor plaatselijke afdeeling van den «Chr. Nationalen Werkmans Bond" is Donderdagavond met groote opgewekt heid gevierd in de groote zaal van «Het Valkje". Een 400-tal leden on genoodigden woonden de teestviering bij en genoten van het wel wat lange, doch aan afwisseling zeer rijke programma. De afdeeling telt thans 225 leden. Haar Bestuur is thans saamgesteld als volgtC. van Zwol, VoorzitterB. van de Hazel, Onder-voorzitterG. L. van Platerin gen, le Secretaris; J. Heetveld, 2e Secreta ris; H. Voortman, 1e PenningmeesterA. Hulst, 2e Penningmeester; Th. van Zwol,1o Bibliothecaris H. van den Pijpenkatnp, 2e Bibliothecaris. De vereeniging «Ambachtsschool voor Amersfoort en omstreken" houdt Woensdag avond een ledenvergadering in het gebouw der Ambachtsschool. Herinnerd zy, dat voor do inschrijving van nieuwe leerlingen voor de Muziekschool van «Toonkunst" gelegenheid is op aanstaanden Maandagmiddug in het gebouw der Muziek school tusschen 1 en 2 uur. Het tweede semester vangt 1 Maart aan. Tewe is er weer, de vriend van kleine en van groote kinderen. Nu niet met zijn zoo geliefd «lucht- en zeevermuuk" maar met een bioscoop. De voorstellingen vangen Dinsdagavond aan in «De Arend". Woensdag- en Zater dagmiddagmiddag zyn daar kindervooistelliu- gen. Als we nog zeggen, dat Tewe een zwager is van de Gebroeders Alberts en dat hy, wel wetend dat Int Amersfoortsehe publiek zeer verwend is, heeft gezorgd voor zeer mooie films, dan behoeven we nog slechts te verwijzen naar de advertentie in dit nummer. Het Eemwater, dat Donderdagavond de kade van den Kleine Koppel weer eens geheel onderzette, is gister in den namiddag weer gevallen, zoodat men nu droogvoets weer kan passeeren. Gisternacht omstreeks drie uur werd mej. de wed. W., wonende Kruiskamp 61, die ziek te bed lag door hot blaffen van haar hondje gewekt. Ontwakend, zag ze, dat de goheele bovenverdieping in lichtelaaie stond. Schier ongekleed en zonder iets van betee- kenis te kunnen meonemen, vluchtte zy mot haar dochtertje de straat op. Gelukkig voorkwam de sneeuw op de daken, dat ook andere perceelen van het lange blok huizen in brann geraakten, terwijl er ook geen storm was, als den nacht te voren. De Vrijwilligers gaven het eerst wator. Spuit 3 kwam tot de ontdekking, dat in een harer slangen een stuk dweil was vastge- wrongen een niet te nualifieeeren daad van iemand, die belust is op ae beruchte «primie". De bovenverdieping brandde geheel uit. De benedenverdieping kreeg voel waterschade ovenals de aangrenzende perceelen 59 en 63, die onbewoond waren en waarvan het eerst genoemde juist 's avonds te voren was ont ruimd op enkele meubels na. Alles was verzekerd by de «Urbaine", agent de heer L. J. Hontelé, eigenaar der huizen Hedenochtend even ua elven zijn weer twee ry wielen gestolen uit de gang van het Hoofdgebouw der Hoogere Burgerschool. De eerste twee werden daar gestolen 12 Januari. De hoogst brutale dief is ook woor bezig geweest te Hilversum. Daar stal hy twee rüwielen uit de gang der Normaalschool aan do Violenstraat. De Eomnesserpolders staan weer geheel blank. Het groote gehoim om zich het leven aan genaam te raak en, ligt hierin, dat men zich niet over kleinigheden moet ergeren en daarentegen in kleine genoegens smaak kan vinden. Door plaatsgebrek moet weer veel blyven liggen tot het volgende nummer. Hedenochtend verspreidden we nog een bulletin omtrent den ramp der Harwich-boot «Berlin", welke aan een 140 menschcn bet leven kostto. Het telegram, dat we omstreeks half elf ontvingen, luidde «de laatste drie passagiers, die nog op bot wrak waren, zyn evuneenu gered". Totaal dus vyltien. Uit de berichten in do groote bladen blijkt hoe zeer sympathiek Z. K. H. de Prins der Nederlanden do edole redders aanmoedigde in hun onverschrokken liefdewerk. PRËiÏÏKBËÜItTEx Zondag 24 Februari. Evang. Lutbersche ketk. Geen dienst. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10*/a uur, ds. Hooykaas. Doopsgezinde kring. Voorin. 10l/a uur, ds. E. M. ton Cate, uit Apeldoorn. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donner. 'sAvonds ö'/j uur, ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 'sAvouds 5y2 uur, ds. Teerink. Vrye Gereform. gemeente. Voorm. 9U2 uur, de heer Eigetimau, uit Achterberg, 's Avoi'ds 5 uur, de heer Eigenman. Amersfoort, Vrijdag 22 Februari 1907. Appolen f0.a f0.— Peren f0.— k f0.Nieuwe aardappelen 10.— a 10. Zandaardiippelen 10.— a f0.Hoender- eieren f4.75 a f5.5ö per 100 stuks. Boter f l.50 a fl.00 p. k. Margarine f 0. - a f 0. Kippen t'1.25 a fi.75 Kuikens f 0.a f(>. Piepkuikens 10.— ii f0.— Ganzen i'O.—ft 10.— Eenden fl.— a t 1.40 Hazen tO.u ft).— Wilde konijnen f0.— a JU— Tamme knny- nen f0.80 a f 1.40 p. st. Duiven f0.50 a 10.70 p. raar. Vette varkens I'O.— a 10. - Zeugen 50 a f70 Biggen 17.a f 13. Aangevoerd waren ongeveerbeet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei aardappelen, Heet. Zandaardiippelen, 30000 st. Hoendereteren, 900 Kilo Boter. Vette varkens, Magere varkens.Vur- kens voor exportslagerijen, 300 Biggen en 25 Zeugen. RECLAMES. van 15 regels fl.25, elke regel meor f 0.25. DE KRITIEKE LEEFTIJD Do verandering itlo zich bij tie vrouw •I» 45 jarigen leeftijd voordoet, gaat dik wijls gepuurd met. talrijke ongesteldheden en dnldelooze pijnen, Om dat tijdperk gemakkelijk door te maken een tijdperk to recht kritiek genoemd wegens ite gevaren, die het op levert ts hot 't beste het gestel voor te borctdcu alvorens die stoornissen zich gaan voordoen Versterk het gestel geheel on al door de behandeling met de Pink Pitten te volgon. Ken bestaat geen beter Hersteller van het bloed, Versterhei van de zonuwen. Prns f 1.75 de doos, f9 per 6 donzen; verkrijgbuar by SNAFiILIK, Steiger 27 ta Rotteruam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van db WEG, dro gist, Lange.Trnut 23 te Amersfoort, en A. db VRIE8, Kerkstraat 90 to Hilversum. Hot namaaksel dor Pink Ion heeft nog nooit iemand ge-(MDjlj vfipwal no.cn. WmnvoNN'tB) Afbeelding der doo»MJ

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 1