Nieuw Parijs Thee Amersfoortsche Bank solieden AFNEMER E.Br^ndsmJi Stadsnieuws. UTDGHt.' REKENING-COURANT met of zonder VOORSCHOTTEN. Methorst Van Lutterveld, Wissel- en Effectenkantoor Advertentie»., Groote sorteering dat een dergalijke stichting van onbereken baar nut hier tot stand kon komen, treden twee raanneii op den voorgrond, de heeren C. Th. van iteek en J. W. Jorissen de eerste door zijn vorstelijke gift, de tweede door zijn rustelooze bemoeiingen om de inrichting van het gebouw «jo uitstekend mogelijk te ver zorgen. Alleen zij, die kunnen nagaan wat er aan vastzit, zulk een geheel tot stand te brengen, ween eenigszins naar waarde te schatten hoeveel arbeids en zorg dat alles geëischt heety Maar naast) dat tweetal vraagt een derde onze warm® vaardeering, hij, die combineerde en ontwierp aan de haud van zijn kunst, evenzeer wetenschap als ervaring, hoe uit kalk, hout, ijzer, steen, kortom uit tientallen bouwmaterialen, op zaakkundige wijze be en verarbeid, een zoo mooi en beleidvol ingelicht geheel kon verrijzen als het uit gestrekte gebouw daar in de St. Andries- straat, waaraan de naam van den bouw meester, Hepmanus Kroes, ten eeuwigen dage verbonden zal blijven. Elke jonggeborene ontvangt in de eerste dagen menjgen zegenwensch. Welnu dezen pasgeborene, het nieuwe Ziekenhuis, kan geen betere gebracht worden dun dien, dat het ten volle moge beantwoorden aan de nobele bestemming, waarvoor het in 't leven werd geroepen, n. 1. om een toevluchtsoord te zijn voor hen, die er hulp en verzachting zoeken voor hun lijden. Tot lid der Gezondheids-commissie is, in de viicature-boekelmiin, benoemd dr. J. S. C. Pichal, ilirigeerend officier van gezondheid 2e klasse, chef van het Militair hospitaal hier. Mogen we nog eens herinneren aan den oproep van den heer M. b. de Pool in zake de tram. Het zenden van een naamkaartje aan zijn adres, Kampstraat öt?, legt volstekt niet de verplichting op, financieelen steun te verlee- nen. Ook moreele steun wordt gaarne inge wacht. Slechts als zeer velen zich uitspreken, kan eeu besluit worden genomen. De manoeuvres der 4e divisie, op de Veluwe te houden, zullen van 4 tot 9 September worden gehouden onder leiding van gene- rual-majoor A. D. Petter en van 10 tot 12 onder die van luitenant-generaal J. M. Camp bell, inspecteur der infanterie. Van het le regiment veld-artillerie worden gedetacheerd in de Legerplaats bij Olde- bioek: kapitein A. C. \1. ridder Alewijn van 15 tot 20 April, kapitein U. J. N. Doornbos van 22 tot 27 April, luitenant W. H. J. Vrijdag van 29 April tot 4 Mei en luitenant J. C. J. Kempees van 13 tot 18 Mei. Mevrouw de weduwe mr. J. Cock Blomholï- Van de Poll heeft gelegateerd aan de ver- eeniging Liefdadigheid" een bedrag van 1500. Ter uavolging, zouden we hieraan willen toevoegen. De soiree, Zaterdagavond in A mieitia" ge geven ten bate van de slachtoffers der ramp van de Berlin", heeft een groot succes ge- bad. Niet allen die kaarten genomen hadden, ijn gekomen, maar toch was de zaal tame lijk bezet. Het mooie en aan alwisseling zeer rijke programma werd met groote waardee ring ontvangen, getuige het warm applaus, dat den verschillende |uitvoerenden ten doel mocht vallen. En een bedrag van f171.50 is hedenoch tend verzonden aan de centrale commissie te Amsterdam ten behoeve van hen, die dooi de ijselijke schipbreuk zoo heel veel ver loren hebben. Hulde aan de dames en heeren, die talen ten en tijd gaven voor dit goede doel. We herinneren aan de 63ste uitvoering van de zangvereeniging van «Toonkunst" op Donderdagavond, waarbij Haydn's «Jahres- zeiten" zullen worden ten gehoore gebracht, onder begeleiding van het volledig orkest der «Arnhemsche orkesl-vereeniging". Het tweede elftal van «Quick" sloeg Zon dag op eigen terrein zijn stadgenooten van »H. V. C." met 4-2. De rust ging in met 3—0 in het voordeel van «Quick". Uit het halfjaarsch verslag van den Secre taris der plaatselijke afdeeling van den R. K. Volksbond blijkt, dat het ledental station- nair bleef op 168 uit dat van den Penning meester, dat or een saldo is van roni f '•>8. Het Beschermheerschap zal worden aan geboden aan pustoor L. Hoorneman. lu de gisteravond,gehouden goedbezochte vergadering der plaatselijke afdeeling van den «Kon, Ned. bond van oud onderofficieren" werd gekozpn tot Voorzitter de heer H. S. Valkenburg, die zich bereid verklaarde altnans vooiloopig de benoeming aan le nemen. Bij de Algemeene vergadering zal de af deeling het voorstel doen om de Bondsver gadering niet elk jaar doch om de twee jaar te houden en de gelden, die daardoor worden uitgespaard, te bestemmen, voor het pliilan- tropisch doel van den Bond. De heer L. J. Krook zal de afdeeling vertegenwoordigen op de Algemeene verga-lering. In Mei zal de schietvereeniging «Wilhel- mina" haar ISt/g-jarig bestaan kunnen her denken. Met het oog daarop werd haar ver leend f25 aan subsidie eu f 15 voor aankoop van pi-yzen. De afdeeling koos tot candidaten voor de vacatures in het Bondsbestuur de heeren De Groot, te Zutphen, en Kroon, te Groningen. De vereeniging van melk leveranciers en melkslijters vergaderde hedenochtend in «De Keizerskroon". Een veertigtal slijters en leveranciers (die aan hen en aan de fabvieken de molk leveren) waren tegenwoordig. Het was een Babylonische spraakver warring. Doch het eind-resultaat is, dat de pijjs dei- melk langs de huizen blijft gehandhaatd op 8 cent. Veel slijters verklaarden zich bereid, de melk onder controle te verkoopen. De defensie-paragraaf van den Vrijz. Democratischen Bond is Zondag eenigszins gewijzigd aangenomen. Rijksveldwachter A. van den Hoogen wordt overgeplaatst van Amersfoort naar Leusden en hier vervangen door K. Palm, uit Den Haag. Tegen eeu 22-jarigen jongen, die uit brood dronkenheid den Wilhelraina-boom bescha digde, door daarvan eeu der takken af te rukkeD, is deswege proces-verbaal opgemaakt. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde A. van M., die een sigarenwinkel heeft aan de Langestraat 102, wegens bet voor de eer baarheid ainstootelijke afbeeldingen ter ver spreiding in voorraad hebben, overeenkomstig den eisen tot zes weken hechtenis. Het «Utr. Dbld." meldt, dat met de be handeling der zaak tegen den voormaligen notaris A. N. J. Vos, uit Amersfoort, voor de Rechtbank te Utreclit wordt aangevangen Donderdag 16 Mei des voormiddags 10 uur. Er zijn 59 getuigen gedagvaard. Wie van de menschen deelneming verlangt, moet zich dikwijls tevreden stellen met nieuwsgierigheid. RECLAMES. van 1—5 regels f 1.25, elke regel meer fü.25 Na ïijf jaren ziek te zijn werd zij genezen door de Pink Pillen Dit betreft Mej. Marine Vau de Voorde, naaister te Hausbeke-dorp. Die schreef ouUugs aan deu beer Derueville, den depothouder der Pink Pillen te Brussel „Ik geef u kennis dut de Pink Pillen mij deug delijk geuezen hebbeu. Vijf jareu lang was ik in een hlecuten gezondheidstoestand. In bet bijzouder heb ik geleden aan gebrek aan eetlust, san zwak heid, aan scheuten in de masg, aan suizingen in de ooreu en uau schele hoofdpijn. Die verschillende kwalen lieten mfj geen rust, eu ik kou ze maar niet doen verdwijnen noch verminderen tot dal ik de Pink Pillon heb genomen. Alle geneesmiddelen te voren gebruikt waren zouder uitwerking gebleven. Do Pink Pilleu alleen hebben mij spoedig herste ld. Zij hebben mij mijne krachten, rniju eetlust, een goede spijsverleriug, iu éen woord een volkomen gezondheid, weergegeven." Amersfoort (Telefoon 86) Kortegracht 20, naast het Postkantoor 1 CHEQUE-REKENING, Verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader ove r een te komen billijke voorwaarden. Behandelt alle verdere Bankzaken. Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire vennooten H. OYENS Zonen, te Amsterdam) AMERSFOORT, Huurhuizen 15. BAARN, Molerasstraat 88 Belasten zich met aan- en verkoop van eflecten op de Amsterdamsche en Buitenlandsche Beurzen; met de verzilvering van coupons tegen de hoogste noteeringen; met het geregeld nazien vhd, en het verzekeren tegen verlies bij uitlotelingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden deposito en bezorgen assurantiën op het leven tegen brand en diefstal. Verschaffen reiscredietbrieven en wissels op binnen- en buitenland, enz. Veilige bewaarplaats voor eifecten en andere waarden in de brand- en inbraak- vrije satedeposit-inrichting. KANTOOR GEOPEND van 9 tot 5 uur. Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Dec. 1906. (Excl. tramdieusten.) Reizigers f 89 367.62 Bagage en honden 1.673.605 Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. 78260.80* Buitengewone ontvangsten en telegraaf 3 604.08 Totaal ƒ172 906.11 1906 1905 Ontv. over Dec- f172 906.11 f173 691.30 Totale ontv. van 1 Jan. af f2 109087.59» f2 057 561.94 Gemiddeld aantal Kilom. expl. vanaf 1 Januari 148 148 Dus ontvangst per dagkilometer ƒ39.05 f 38.10 Mej. Marina Van de Voorde (Phot. Koekkoek, St-Nicolas). Wy vestigen den aandacht van den lezer op het feit dat de Pink Pillen geen nieuw geneesmiddel zijn. De Pink Pillen hebben hare bewijzen geleverd en sedert bijkans vijftien jaren hebt gij, met een standvastige regelmaat, op deze plaats gelezen de verklaring'n van genezingen die aan de Piuk Pillen te danken waren. Indien wij aldus gehandeld heb ben indien wij er op stonden u voortdurend de resultaten eu tie feiten ouder de oogeu te brengen, is dit omdat wij meenen dal wij uwe overtuiging niet eenvoudig moeten restigeu op ons zeggen, maar op bewijzeu. Wij zullen u altijd bewijzen leveren. De Pink Pilleu z'gu onovertroöeu tegen bloedar moede, bleekzuoht, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumaliek, scheele hoofdpijn, zenuwpijnon. Prijs t'1.75 tie doos, f9 per 6 doozen, verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijg! aar bij A. van de WEG, dro gist. Liingcs uit 23 te Amersfoort, en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil- len heeft nog nooit iemand g6-®Ui;U Afbeelding der doos 384e STAATSLOTERIJ. Tweede klasse. Trekking van 8 April 1967. (500 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. 0. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijo aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f 1000 cp No. 6323. Prijzen va.i f30: 2322 4735 6305 1525515888 17065 en 20367. Te zamen 8 prijzen. A.VIËKSFOOIftTSCIl voorheen W. CR00CKEWIT W.A.zn. KORTEGRACHT 7, koopt en verkoopt Effecten, Coupons vreemd geld. Neemt gelden a deposito. Incasseert wissels. Sluit piolongatiën. Snelle uitvoering van speculatie-orders. en bij de grossiers: Gebrs. SANTHAUS Geldersche kade 40 Amsterdam intercom- nale telefoon 3509. HO EK HOU HEX. Opleiding voor practijk en alle examens. Privaatlessen billijk. Cursus-lessen ook voor Dames a f2 per maand. F. Wildeman, Accountant en Leeraar M. O. ZUIDSINGEL 2. N.B. 90 pCt. mijner candidaten slaagden voor verschil lende examens reeds hg de eerste maal. ï'Tw^F'r Iemand uit het Westland th&s. •jvjt. vraagt hier een voor zijn GROENTEN en FRUIT. Brieven onder motto «Westland" aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Couraut, Kortegracht 9. Langestraat 37. Inlichtingen omtrent den vei koop worden verstrekt door den heer H. BOERWINKEL, Utrechtsche striat, Agent voor Amersfoort. j Aan oude en jonge mannen 1 wordt do «oootob Toroohenen bekroond# I Mi tnltcktlo*«c jLbsnxi™ Eduard Bendt, Iriinctvilf. I R EPARATIEN Brillen en Plnce-nez, lnmilen van ondo Barometers bij Vf. F. A. GROENHUIZEN. Langestraat 42, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3