nmna „;<y «waariArinor ziin I op ne aigemeene Afdoeling I. no. 600. Ziekenverpleging. Contract niet het Sint Elisa beths Cast- of Ziekenhuis. Amersfoort, 17 Maart 1900. Wij ontvingen van het Bestuur van het St. Eli sabeth's Cast- of Ziekenhuis het verzoek bij uwe vergadering aanhangig te maken de vraag of de Ccmeente bereid is, met genoemd Bestuur eene overeenkomst te sluiten betreffende de opname van de stads patiënten in het nieuw te bouwen Ziekenhuis. Alhoewel nog geruime tijd zal vorloopon, voor dat het nieuw te stichten gebouw in exploitatie genomen kan worden, zien wij er geen bezwaar in, thans reeds eene beslissing bij I' aanhangig te maken, nu het Bestuur van hot Ziekenhuis dit verzoek tot ons gericht heeft, te meer nu wij ons door inzage van de teckeningen overtuigd hebben, dat het nieuwe Ziekenhuis inderdaad in alle opzichten aan de eischen van eene goede inrichting zal kunnen voldoen. Bot Bestuur is bereid, op do volgende voor waarden do stads-patiünten te verplegen I. Het Bestuur van het St. Elisabeth's Cast- of Ziekenhuis verbindt zich de zieken, ten koste der Gemeente Amersfoort, in het nieuw te bouwen Ziekenhuis ter verpleging op te nemen en min stens 10 bedden voor de Gemeente ter beschikking te stellen. II I)e Gemeente Amersfoort verbindt zich de personen, wier opname in eene ziekeninrichting door do Gemeente noodzakelijk geacht wordt, aan bovengemelde ziekeninriehting ter verpleging toe te vertrouwen tegen eene vergooding van f 1.25 daags per hoofd zonder inbegrip van het verstrekken dor bonoodigdo medicijnen en ver bandmiddelen (desverkiezeitde tegen eene vergoe ding van f 1.50 per hoofd, in welk geval het Bestuur zich verplicht, do benoodigde medicijnen en verbandmiddelen te verstrekken). 111. Do overeenkomst wordt aangegaan voor den tijd van 3 jaren, te beginnen op den dag, waarop hot Ziekenhuis in exploitatie zal worden genomen. Opzegging van do overeenkomst zal moeten geschieden 12 maanden voor hot eindigen dezer overeenkomst. Bij niet- opzegging op den bepaalden tijd wordt do overeenkomst gerekend telkens voor 3 jaren te zijn verlengd. Wij zijn van oordeel, dat deze voorwaarden zeer aannemelijk voor de Gemeente zijn. Aan Wij achten het meest in 'l belang der Gemeente, den Gemeenteraad van het tarief van f 1.50 te nomen, derhalve met ver- Ameis/oorl. schaffing aan de zieken van do benoodigde medicijnen en verbandmiddelen. 75

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 5