Sub II zouden wij nog deze wijziging aange bracht wenschen te zien, dat do verplichting voor do Gemeente niet bestaat, indien behandeling van den patiënt noodzakelijk is in oene inrichting, die verpleging van speciale ziekten beoogt (bijv. oog ziekten en dergelijke). Alvorens deze overeenkomst bij U aanhangig te maken, hebben wij van het Bestuur opgave gevraagd van de bepalingen, betreffende opname, verpleging, bezoek van geestelijken, enz. Het Bestuur heeft ons daarop de volgende be palingen medegedeeld a. Het St. Elisabeths Gast- of Ziekenhuis heeft ten doel de verpleging zoowel van arme als van meer gegoede zieken, zonder onderscheid te maken in godsdienst of stand, zoowel in particuliere woningen, als in daartoe bestemde gebouwen b. Opgenomen worden alle zieken, wier verple ging de Gemeente Amersfoort vordert, met uit zondering van personen lijdende aan krankzinnig heid of eenige besmettelijke ziekte - onder krank zinnigheid óok te verstaan, lijdende aan delirium tremens. Ingeval van twijfel omtrent de besmettelijkheid van eenig ziektegeval beslist de geneesheer van hot Sint-Elsabeths Gast- of Ziekenhuis. r Van de verplegende Zusters zal minstens een derde gediplomeerd moeten zijn. Eiken geneesheer is het geoorloofd, zijn zieken te bezoeken en te behandelen liet komt ons wenschelijk voor, in de boven bedoelde overeenkomst de bepaling op te nemen, dat het Bestuur zich verplicht do bepalingen sub a, b, c, en d niet te wijzigen zonder goedvinden van den Gemeenteraad en dat de Gemeente, indien deze verplichting niet nagekomen wordt, het recht verkrijgt, zich aan de verplichtingen, haar door de bedoelde overeenkomst opgelegd, te onttrekken. Wij kunnen U medodeelen, dat het Bestuur van het Ziekenhuis bereid is, op deze voorwaarden de overeenkomst te sluiten. Op grond van een en ander stellen wij U voor, ons te machtigen een overeenkomst, als hierboven omschreven te sluiten. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STEN FE RT KROESE. 76

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 6