Stadsnieuws. Het geheel voldoet tot nu toe uitstekend en storingen in den automaat zolf zyn oog niet voorgekomen; wel een bewys van de uiterst noinitimise en zorgvuldige i ('werking van allo onderdeden dezer 7.00 eigenaardige inrichting. Zullen wij dus op don duur geen telefo nisten en chef-telefonisten meer noodlg heb ben V Technisch is dat niet moer onmogelijk. Qni vivra, Terra 1 Ds. E. M. ten Cate, uit Apeldoorn, hoopt Zondagochtend voor te gaan by de gods dienstoefening van den Doopsgezinden Kring hlei', welke weder wordt, gehouden in het Lnge-gebouw aan de Van Peraijn-«trant en te half elf zal aanvangen. Ken Nota van wyziging is ingediend op het wetsontwerp tol herziening der tabel tot verdeeling der Gemeenten in klassen, behoo- rende bij de Wet op de Personeolo belasting. De in working treding van die wet wordt daarhy bepaald op t Januari 1908. Nu het wetsontwerp niet in bet begin dezes jaars verder in behandeling is gennmen, kan de wei bü haar aanneming niet meer voor het jaar 1907 werken, omdat de aanslagregeling daarop niet kon wachten, zonder dat meu verviel in het bezwaar, dat do belastingschul digen zeer laat in het jaar in het bezit van hun aanslagbiljet zouden komen. De regeling der aanslagen heef! dus plaats govouden naai de ongewijzigde tabel. Met 1 Juni treedt by de posterijen een nieuwe instructie betreffende den dienst der quitantiön, enz. in werking. Een nieuw model posiquitantie, waarop meer ruimte is gelaten voor de stempeling en nommcring, is vastgesteld. Deze model- quiiantie ligt uun de Postkantoren ter inzage. Qniiantiën, welke reeds tweemaal aan de Postkantoren ter invordering zyn aangeboden, worden niet meer aangenomen, doch moeten eventueel door nieuwe vervangen worden. Eveumio worden ter invordering aange- norneo, quitantiön waarvan de vertooning (voor eerste aanbieding) later moet plaats vinden dan den vijlden dag na de ter post bezorging. Amersfoort beeft weer een van zijn eigen aardige fuuren door den dood verloren. Gister overleed bier op even 55-jarigen leeftijd de heer Willem Stork, depot houder der Phnenix-brouwerij. maar bovenal bekend als do man der nationale leesten Dobbery van don Kozukkendag, Prins Maurits uit den tyd der Kroningsfeesten. Het eind-examen van hei stedelyk Gym nasium hier zal worden gehouden op 1, i eo 8 Juli. Als gecommitteerden zijn voor dit jaar benoemd de professoren dr. H. T. Kursten, van de Gemeentelijke universiteit van Amster dam dr. J. H. Gallee. van de Ryks-univer- siieii te Utrechten dr. P. Schouten, van de Ryks-uuiversiteit te Groningen. Van het Oost-Indisch l-«ger zyn toegelaten tot den Hoofdcursus te Kampende volgende onderofficieren ter opleiding voor de infan'erie: G. W. Calicher, H. C. A buys, A. W. Munro, A. Oosthout en F. Teasers, en ter opleiding voor de militaire admini stratie G'h. G. Verwer. Zy zullen dus spoedig hier tij lelyk in garnizoen aankomen. Ditmaal eens oen weinig betekenende ver gadering, die van »H. N.", Iliusdagavoud under voorzitting van den heer S. J. van Duinen gehouden en bijgewoond door slechts 4 Bestuursleden en 12 gewone leden. De Voorzitter zeide, nadat de notulen van 14 Apiil waren gelezen en onder dank betuiging 'uii den Secretaris ongewijzigd waren vastgesteld, dan ook, dat de agenda ditmaal geheel reglementair was, waar 7.y slechts omvatte Ingekomen stukken en Mede- deelmgen. Wel werd overwogen, eens vacan- tie te houden, doch wellicht hadden de leden mededeelingen te doen en daarom besloot het Bestuur, le vergadering te toch maar beleggen. De Ingekomen stukken waren: een sohryven van de regelings-commissie van het groot internationaal kegel-concours, in Juli 111 de sociëteit »Vereeniging" te houden, daarhy verzoekend, evenals voor het concours van 1904, een prijs beschikbaar te stellen. Het Bestuur meende het zeer weu- scbelyk, andermaal een blijk van sympathie te geven en stelde voor, weder een verguld zilveren medaille aan te bieden. Wuaitóabij acclamatie werd besloten een sohryven vao het Hoofdbestuur van den Middenstandsbond, ontvangen 3 Mei, houdende verzoek, vóór 1 Mei antwoord daarop te mogen ontvaDgen. Het betreft de in 1908 te Amsterdam te houden Midden- staild»-tentoonstelling en heeft ten doel een waarborgkapitaal te vormen, zoo uit den georganiseerd en als den niet-georgantseerden Middenstand; dit te bereiken door net vormen van plaatselijke comités. De Voorzitter deelde mede, dat h"t schryven breedvoerig is besprokeo in de Bestuursvergadering en daar wol sympathie vond, doch zeer vaag werd geacht. Hoe groot denkt het Hoofdbestuur het waarborgkapi taal, hoe groot de aandeelen, welke voor- recliton zullen de aandeelhouders hebben Het Bestuur stelde voor, eerst nadere in lichtingen omtrent deze en dergelijke vragen in te winnen bij bet Hoofdbestuur. Waartoe werd besloten. een advies in zake de vak-organisatie van den Midden-tand, van de hand van mr. P. J. Tutein Nolthenius, te behandelen op het 5e Middenstands-congres, van 16 tot 18 Juli te Nijmegen te houden. De quintessence ervan is, dut zooveel mogelijk samenwerking door alle middenstanders moet betracht. Aangenomen voor kennisgeving. van een dor leden, naar aanleidingvan het gesprokene in de vorige maandvergade ring, een brochure van de hand des heeren E. F. Draisma, te Driebergen, getiteld »Brand- assurantie en haar nadeelen". Daar dit boekje even vóór de vergadering inkwam, stelde het Bestuur voor, bet later te be handelen. van den »Ned. Rond van Handels-vereeni- gingen" twee volglijsten van wanbetalers over bet geheele land, bevattende m totaal 802 namen ter inzage voor de leden ten bureele van de vereeniging, Van Asch van Wijck-straut 1 eiken werkdag van 1 tot 2 en van 7 tot 8 uur. Aan de orde waren de Mededeelingen. De stukken naar aanleiding van het rapport der Markt-commfcsie, in de vorige vergade ring ingebracht, zijn den volgenaen dag ver zonden aan den Rand. De heer Van Duinen is, als Voorzitter der vereeniging, aangezocht, wederom zitting te nemen in het Eere-comité voor het Inter nationaal kegel-concottrs en als B stuurslid in de commissie voor het gewestelijk Gym- stiek-feest, beide in Juli bier te houden, en beeft geineend beide benoemingen te moeten aanvaarden ter wille van de vereeniging. Aan de orde was de rondvraag. Een lid deelde, naar aanluiding van de notulen, mede, dat hi| zijn in de vorige ver- guderiug aangekondigde motie over het Post wezen niet zal indienen. Naar aanleiding van een gesprek met den Voorzitter heelt spr. besloten die terug te houden, onder voorbe houd daarop, zoo noodig, later terug te komen. Spr. wil nu een at.dere vraag stellen. In de vergadering van 11 December 1906 heeft bij gesproken over het station pd het stations- emplacement en toen is hem toezegging ge daan, dat het Bestuur de destyds ingebrachte bezwaren in overweging zou nemen. Spr.- hoopt niet ontijdig zijn vraag te her halen, uu er sedert bijna vijf maanden zijn verloupen en bij geen antwoord kreeg. Die vraag is: zyn er reeds maatregelen door het Bestuur overwogen om een einde te maken aan de bezwaren, door spr. iu December aangeduid De Voorzitter herinnert, dat hei lid destyds verzocht verandering te brengen in de pelrons en dat voor er na ook andere corporaliën over den bepaald ougelukkigen toestand van het station hebben gesproken, misstanden, waaraan evenwel weinig zal zijn te veranderen. Vooral voor wis slecht ter bien is, z|jn de perrons, zooals ze nu zijn ingericht en onderling verbonden door zeer hooge trappen, hoogst bezwaarlijk. Het Bestuur heeft de vragen van het lid wel degelijk overwogen, doch moeten be sluiten, daarop voorloopig niet in te gaan Het lid antwoordt, dat dezer dagen nog hy met een deskundige op de perrons was en dat deze meende, dut met niet al t6 veel kosten wel een verbtndingstuunel ware te tnuken tusschen de beide perrons*). Maar vooral is spr. grief tegen het ontbreken van duidelijke aanwijsborden op bet eerste perron en in de vestibule. Vooral vreemdelingen hebben daardoor veel lastde stadgenooten weten vrijwel waar zij wezen moeten. Spr. meent, dat een verzoek om althans deze aanwijsborden te plaatsen wel een gunstig onthaal zal vinden bij de Maatscl sppij. De Voorzitter herinnert, dat vroeger zei Is op het tweede parron geen aanwijsbord stond wel waren er losse bordjes. In dien tijd boterde 'tniel best tusschen H. N. en de Maatschappij, doch H. N. wist Vreemde lingenverkeer er toe te krygen, bij de Maat schappij aan te dringen op zoo'n bord. 't- Ging wel niet heel gemakktdyk, maar 't is er toch gekomen. Maar dit is voor de aan komenden en vertrekken len op het tweede perron. Wie gebruik moeten maken van het eerste perron, vindt nog geen aanwijzingen. Wie boven d'e controle passeert, wordt -- behalve by zeer bijzondere drukte, als op Hemels vaartsdag of Piuksterdageu steeds door de controleurs lugciicbl naar welk perron by zicb te begeven beeft en op dat perron gekomen, vindt by wel verder zijn weg. Maar de vreemdelingen, die bier aan- Hcndu vóór de in gebruik stelling van hot station, op 1 Augustus 1901, werd gevraagd waarom hier niet. evenals in de nieuwe stations, verbindingstun nels waren gebouwd en toen van de zijde der H. IJ. 8. M. geantwoord, dat dit hi>-r niet mogetijk was umdat uien hier te veel zoogenaamd loop-zand had. t,-J 1 komen, zullen zy wegwijs worden op zoo'ti bord Spr. geloolt het niet. Het lid antwoordt, dat hy juist meer vraagt voor vreemdelingen dan voor stadge nooten. Hij zeide reeds, dat de laatsteu al vrnwel den weg weten in dezen doolhof, doch de vreemdelingen kennen dien niet. Wanneer zelfs op gewone dagen, gelijktijdig eauige treinen binneokomen en verlrekkeu dan hebben de controleurs geen tyd om ben in te lichten en dit is te erger omdat de tremen niet steeds van de zelfde plaats vertrekken zoodat een meer ervarene nog wel eens een verkeerde inlichting geeft. De Voorzitter moet hierop antwoorden, dat by zeker weet, dat de treinen hun vaste plaats hebben voor aankomst zoowel als ver trek. By vertraging kan het echter gebeuren, tint een trein wat moet optrekken en dus Diet op de vaste plaats komt. Het is voor de Maatschappij ondoenlijk, óok te voorzien in deze uitzonderingen. Komt door zulk een vertraging een trein niet op zyn plaats dan weten de ambtenaren van kaart-bureaux en controle dat óok niet,omdat zy zelfs niet telefonisch verbondeD zyn met het wissel huis. Er zijn echter op de perrons altijd genoeg beambten, die inlichtingen kunnen geven. Het 1 i d zou toch gaarne zien, dat aan de Maatschappij werd verzocht, ook in de vestibule een aanwijsbord te maken. De Voorzitter vreest, dat do verwar ring dan nog grooter zal worden. Een Bestuurslid wyst er op, dat bijv. te Utrecht óok geen borden in de wacht kamers zyn, doch dat de controleurs aan den uitgang der wachtkamers de reizigers aan stonds dirigeeren naar dit of dat perron. Het lid antwoordt, dat juist hier de groote moeilijkheid is, in de wachtkamers te komen en dat te Utrecht óok een groot voordeel is, dat de ingang en de uitgang verschillend is, terwijl men hier moet uitgaan waar men inging. De Voorzitter doet toezegging, de zaak nog eens in een Bestuursvergadering ter sprake te brengen, doch moet waar schuwen, dat men niet alles in de uiterste perfectie moet willen hebben. Dat gaat nu eenmaal niet. Het lid dankt voor de toezegging. De vergadering wordt hierna gesloten. De leden van het plaatselijk Nuts-departe- ment zijn tegen morgenavond geconvoceerd ter verkiezing van een Bestuurslid wegens het niet-aannemen zijner benoeming door den heer H. W. van Esveld en om te beslissen over plannen tot het stichten eerier Fröbel school en het bouwen van een schoolgebouw voor die inrichting. Tot bij middernacht zaten Dinsdagavond het Bestuur van „Wilhelinina" en de baan- commis sarissen bijeen eer zij gereed waren met het toe kennen der prijzen. Wie zelf zoo'n wedstrijd heeft geregeld, weet wat er aan vast is, elk het zijne te geven, hoe ontzaglijk tijdroovend het is, te komen tot de eind-oploszing zóo, dat er geen enkele reclame kan komen en ieder ontvangt waarop hij recht heeft. Den uitslag van de korpswedstrijden A geweer en B revolver deelden we reeds mede in het vorige nummer. De overige volgen hier. C. Personeele wedstrijd geweer, mode! 95, voor leden van schiet- en weerbaarheidtvereenigingen, onderofficieren en invité's. Prijzenkunstvoor werpen. le prijs, of 2e pr. (bij loting) pergeant-majoor Ruysch en de heer W. van Acnterbergh, beiden 58 punten 3e pr. Van Zwol 56, 4e pr. s. m. Uding 55, 5e pr. adj. Spruyt 55, 6e pr. opper- wachtm. Van der Vlugt 54, 7e of 8e pr. (bij loting) a. m. Clemens on Muys beiden 52; 9e pr. D. van Buuren 60, 10e pr. s. m. Van Oor schot 49, 11e pr. opperw. Peters 49, 12e pr. adj. Meijer 47 en 13e pr. Serree 47 punten. D. Personeel geweer, model 95, voor leden en donateurs der afd. Amersfoort van den K. N. B. V. O. O-, leden van „Wilbeluiina". Prijzen kunstvoorwerpen. le pr b. m. Bruns 51 punten, 2e pr. Franken 36 p., 3e pr, W. B. Smit 32 p. E. Personeel geweer, model 95, voor leden van „Wilhelmina". Prijzenkunstvoorwerpen. le pr. adj. Spruijt 52 p., 2e pr. Meijer 52 p., 3e pr. s. m. Uding 51 p., 4e pr. W. van Ach- terbergh 51 p., 5e pr. D. van Buuren 49 p., 6e pr. van Zwol 48 p7e pr. s. m. Van Oorschot 47. p 8e pr. s. m. Van Doorn 47 p., 9e pr. B.m. Clemens 45 p., 10e pr. 8. m. Ruysch 45 p., lie pr. Van der Weijde 42 p., 12e pr. Krieger42p., 13e pr. sergeant Jansen 42, 14e pr. H. S. van Valkenburg 42, 15e pr. G. van Ede 41, 16e pr. Lammerts van Bueren 41 p. en 17e p. opperw. Peters 41 p. F. Personeel revolver voor leden van schiet- of weerbaarheids-vereenigingen en invité». Prij zen kunstvoorwerpen. le prijs opperw. Van Berkum 67 punten, 2e pr. wacbtm. Rienlta 67 p, 3e pr. wachtm. Oude- I Vrije haan geweer. Open voor ieder. Pra ten' 60 pCt. der ontvangstenle prijs 29 pCt tot 12e prijs 5 pCt. De drie seriën bij elkaar. le pr. Uding 167 p, 2e pr Ruysch 163, 3e W. van Achterbergh 162, 4e D. van Buuren 185,5e Meijer 156, 60 Krieger 156, 7e Van der Vlugt 156, 8e Clemens 154, 9e Wtchoo 164, 10e Van Oorschot 150, 11e wachtm. ,Larey 148 en 12e sergeant JaDsen 147. K. Vrije baan revolver. Open voor ieder. Prüzen 60 pCt. der ontvangsten; le prijs 35 pU. tot le pr. 15 pCt. De drie seriën1 bn elkaar le pr. Rienks 205, 2e Van Berkum 196, 3e Louman 184, 4e Vink 159. L. Vrije baan buks. Open voor ieder. Prijzen 60 pCt. der ontvangstn. le prijs 35 pCt. tot 5e pr. 10 pCt. De drie serien bij elkaar. le pr. A. Hasaing 284, 2e pr. Meyer z80, 3e pr. O; van Buuren 278, 4e pr. JanBen 2.2 en 5e pr. adjudant Spruyt 260 punten. De prijzen zullen Zaterdagavond worden uitgereiltt in „De Arend" door kapitein J. Busquet Jr., Eere-voorzitter der afdeeling. We herinneren aan de sport-wedstryden, Zondag '26 Mei door »Quick" op haar terrein aan den Leusderweg te houden. De inschrijvingen worden den 22sten on herroepelijk gesloten. Ook niet-leden kunnen meedingen. Zich te wenden tot den Secretaris, Utrecht- scheweg 22. Het tweede elltal vau bH. V. C.'' zal Eer sten Pinksterdag te Utrecht deelnemen aan de serie-wedstrijden van de U. V. V. #Ve- lox". Moge de club althans éen der beide me dailles bemachtigen. De temperatuur van liet water in de Bad en zweminrichting was gisterochtend 61 en hedenochtend 60 graden Fahrenheit. Dat is heel wat anders dan Maandagoch tend, toen zy 67° was. Bij de Dinsdag te Bairn gehouden aan besteding voor den bouw der openbare school voor M. U. L. O. was laagste der 20 in schrijvers de heer G. C. Blanken, te Amers foort, met f28390. De hoogste inschrijver besomde f36236. mans 66 p; 4e of 5e pr. (bij loting) adj. Pijl of rez. wacbtm. Vink, beiden 66 p. ;6epr. wacht Louman 65 p. G. Eerewedstrijd geweer, open voor hen die drie kaarten vrije baan van minstens 48 punten konden toonen. Prijzenmedailles en kruisen. le of 2e prijs (bij loting) W. van Achterbergh of s. m. Uding,- beiden 56 p. 3e pr. Michon 52 p., 4e pr. Van Oorschot 52 p. öe pr. opperw. Van der Vlugt 57. H. Eerewedatrijd revolver, open als voren drie kaarten met minstens 58 punten. Prijzen medailles en kruisen. le pr. opperw. Van Berkum 66p., 2e pr. waohtm Rieakt 62 p. In het einde dezer maand zal door de Ge meente Amersfoort worden aanbesteed het herstellen van de hoofden in zee en van den hebtopstand voor de Eem. Oplevering half September. Aan het Politie-bureau zijn voor de recht- heooenden terug te bekomen een zilveren theelepeltje, in het huisvuilnis gevonden, en een zilveren hoeden speld, gevonden op den openbaren weg. Alleen te water vallen, vooral bij zoo'n kou als gisler, is al niet prettig, doch een modderbad nemen met je fiets is heelemaal Diet aangenaam. Toch schoof een bakkersjongen, die gister ochtend brood moest rondbrengen, met karretje en broodmand en brooden den Zuidsingel in. Oorzaak 'l Schrikken voor eenige artillerie- paarden, die hij opeens achter zich hoorde. De jongen was er in een ommezien uit en hielp braai meevisschen naar zijn vehikel, dal óok al spoedig weer op den vasten wal was. De Keurmeester van het vee en vleesch heeft heden ten huize van een slager een partij van ongeveer 30Kilo vleesch afgekeurd, welke op de gebruikelijke wijze onder politie-toezicht onbruikbaar is gemaakt. Hedenochtend 10 uur werd door de Ar- roudistements-rechtbank te Utrecht een aan vang gemaakt met de behandeling der zaak tegen den voormaligen notaris A". N. J. V., oud 54 jaar, van hier, die in October van het vorige jaar wegens verschillende fraudu leuse handelingen werd gearresteerd. Er waren 59 getuigen gedagvaard, van wie éen inmiddels naar Amerika is vertrokken en een andere, wegens ziekte, door zijn echt- genoote werd vervangen. Twee hunner, Hoofden van scholen te Utrecht, worden als schriftkundigen gehoord. Het grootste gedeelte der zitting van heden werd besteed aan het voorlezen der stukken, hetgeen roerloos en met gebogen hoofde werdjaangehoorddoor den beklaagde, die zicht baar physiek beeft geleden, docb zeer kalmis. H. M. de Koningin-Moeder is gisteravond omstreeks 10 uur uit Reims op »Soestdyk" a ingekomen Men schryft uit Spakenburg: Voor de Visscheryscholen hier te lande bevatte de »Staats-Courant" dezer dageu een verblijdend bericht Er zal n.l. van Rijkswege gelegenheid gegeven worden tot het afleggen van een examena. Schipper en stuurman op zeiizeevisschertjvaartuigen, b. idem op stoomzeevisscherijvaartuigen, c. schipper bij de kustvisscherij (buitengaats in 't gezicht der kust). Hiermede bebben we eindelyk gekregen, wat andere landen reeds lang bezitten. Wanneer nu na verloop van tijd de reeders verplicht worden, op hun schepen een gediplomeerden schipper aan te stellen, verwachten we van dit besluit een heilzamen invloed op onze zeevisscbery.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2