Reiziger. Amersfoortsche Bank: Heisbelasting. actief AGENT Advertentien. DUITSCHER Keukenmeid Tweede-Meid CREDIETEN LIJNZAADKOEKEN UT36Ï1I: REKENING-COURANT met of zonder r V00RSCH0TTEN stede zéér bekende Algemeene voorzitter van den «Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren". Kapitein jhr. H. van Beresteyn, van het le regiment veld-artillerie uit Utrecht, die gedurende het kampeeren tijdelijk was belast met het bevel over de 5e batterij, is heden naar zijn garnizoen teruggekeerd. Men noemt overste J. H, de Wildt, van het 2e regiment infanterie, als opvolger van overste J. H. P. de Lille Hogerwaard als Directeur der Cadettenschool te Alkmaar. In het vriendelijke Lutbersche kerkje had den zich gisteravond een kleine tweehonderd menschen vereenigd om te luisteren naar de uitvoering van gewijde muziek. Het orgel werd bespeeld door den heer J H Secrève, den zoo bekwamen organist der Re nonstrantsche kerk te 's Gravenhage, zoo wel in soli als ter begeleiding van den zang van mevrouw Macintosh als van hot viool spel van mejuffrouw Georgine van Aaken. Mevrouw Macintosh bezit een volle, zuivere stem, waaraan zich een gloed- en gevoelvolle voordracht paart, terwijl haar duidelijke uitspraak 't mogelijk maakt, zelfs zonder gedrukten tekst geen woord daarvan te verliezen. In 't eerste nummer, «Jesnlein süss", vi breerde zij sterk, hetgeen wel eenigen afbreuk deed aan den indruk van eenvoud, welke juist de groote charme is van dat mooie lied. Mejuffrouw Georgine van Aaken schonk door haar talenten ons veel genot. Ze stond daar zou kalm, het jonge meisje; ze gaf ons zoo rustig te genieten van haar groote gaven ze wist in Mozarts' Larghetto zooveel warmte en reinheid van opvatting te leggen, dat we heel de stemmige omgeving zoo'n echt passende omlijsting vonden voor haar spel en verschijning. Van de crgelsoli, die de heer Secrève ten beste gaf, boeide ons 't meest «Handel's Andante maestoso uit het vierde concert". Daarin klonken en jubelden tonen als zilveren klokjes zoo zuiver en helder, afge wisseld door statige pussages. Maar in andere nummers, hoezeer veel in de uitvoering de meesterhand kenmerkte, daar misten we vaak het volle, het op - je - indruischende, het plechtig op - jo - inwerkende, het diepe, dat ie zoo maentig kan aangrijpen bij orgel muziek. Het orgel der Luthersche kerk is trouwens geenszins een concert-orgel. Alles samenvattende, brachten we een paar genotvolle uren door, zoodat we het steeds als voorrecht zullen beschouwen om het begaafde drietal opnieuw te hooren iu onze stad. Het Bestuur der Ned. Hervormde Zondags- school-vereeniging heeft succes met zijn aan vraag om meer geldelijken steun. Het aantal donateurs is reeds toegenomen met 46 en dus gestegen tot 150. De jnarlijksche bijdragen zijn daardoor een zestig gulden hooger. Het «Amersfoortsch Drankweer-comité" heeft weer handig gemaakt van de gelegen heid en naast de sandwichmen met veFkie- zingsborden er ook een gezet. Op diens bord prijkt aan de eene zijde het model-stembiljet van het A. I). C. waaruit met een oogopslag blijkt, dat men melk, koffie of tbee, en niet jenever, wijn o? bier als drank moet kiezen. Aan den anderen kant staatKiest allen de onthoudingweg met den alcohol. Nogmaals zij herinnerd aan de belangrijke vergadering van „Handel en Nijverheid", mor genavond te houden. Het verluidt, dat het onderwerp voorden historischen optocht, 31 Augustus vanwege de «Oranje-vereeniging" hier te houden, is de intocht van Stadhouder Frederik Hendrik en zijn zoon, den lateren Willem 11, binnen Amersfoort. Zoowel dr. H. J. Reynders archivaris dei- Gemeente, als prof. dr. F. J. L, Kramer, directeur van het Koninklijk huis-archief, verleenen hun medewerking voor het histo risch gedeelte. De temperatuur van het water in de Bad en zweminrichting blijft constant op 46° F. Den 11 April, drie dagen na het openen van het nieuwe St. Elisabeths gast-of zieken huis, kwam de heer J. Holle op deu Bun- schoter straatweg zóo ongelukkig met zijn rjjwiel te vallen, dat zijn opneming in het zie ken huis noodig was. Hij, de eerste patiënt, is thans genezen ontslagen en vol lof over de behandelende geneesheeren, de verpleging, de voeding en de ligging. Twee ordonnansen, die Dinsdagnacht de orde verstoorden, werden deswege door de politie aangehouden en aan een militaire patrouille overgeleverd. Na den school- en kantoerdief een café- dief. Alweer is een rijwiel ontvreemd, dat onbe heerd voor een café stond. Volgeus verkla ringen zou het signalement van den dief zeer overeenkomen met -dat van den velomaan die Maandagavond uit den tuin van een ander café een rijwiel meenam. De recherche doet nasporing. Wordt het niet hoog tijd, dat wielrijders wat minder nonchalant zijn en daardoor misdrijf in de hand werken Eu bedenkt men wel, dat, als de burgerij niet wat meer meewerkt, de politie gebruik zal maken van haar bevoegdheid om alle rijwielen, die zij onbeheerd vindt staan, mee te nemen naar het Politie-bureau. Dan volgt onherroepelijk proces-verbaal wegens liet onbeheerd laieu staan van goe deren op of aan den openbaren weg. Met al wat daaraan vast is. Dan zal Leiden in last zijn; maar dien last zal men zichzelven hebben op den hals gehaald. Zegt het voort. Daar loopt hier een ijselijk verhaal van een aanranding op den L'treohtschen straat weg. In den grond is 't waar, doch van alle franje ontdaan, komt hel hierop noer. Een jonge verpleegster, die hier verwanten had bezocht, keerde, toen het avond begon te worden per rijwiel naar Utrecht terug. Voorbij Kampoord werd zij door een land- looper van haar rijwiel geworpen en mee getrokken in het kreupelhout. Op haar ge schreeuw, naderden toevallige voorbijgangers, waarop baar aanrander het hazenpad koos. 't Is dan ook hoogst onvoorzichtig, alleen dien tocht te ondernemen zoodra de schemer is ingevallenen niet noodig ook, waar de locaaltjes der N. C. S. zóo goedkoop zijn. Het tuinfeest op «Soestdijk" wordt gege ven op Woensdag 26 Juni. Twee broeders uit Maarn, T. euC. van D. hebben, toen zij Vrijdag van de markt te Amersfoort kwamen, van den woonwagen van den ketellapper W. B., op eenigen afstand van de kom van Woudenberg, de ruiten en de deur vernield en den eigenaar met deu dood bedreigd. Deze loste toen uit zijn wagen een schot hagel op hen, waardoor T. van D. in het gelaat werd gewond. Verder hebben zij zekeren B., die per fiets uit Zeist verf aan aen woonwagenman had ge bracht en zich nu ook in den wagen bevond, daaruit gesleept en zoodanig mishandeld, dat hij bewusteloos neerviel en per rijtuig naar Zeist moest worden gebracht. Zijn rijwiel was door de woestelingen geheel vernield. Ook hebben zij een vrouw uit Woudenberg, die in gezegende omstandigheden verkeerde, tegen het onderlijf gesehopu Nadat zy nog maals den eigenaar van den woonwagen had den aangevallen en deze zich weder dapper verweerd en hen toegetakeld had, zijn zij naar hun woning te Maarn gevlucht. De Burgemeester van Woudenberg heeft hen den zelfden avond door Rijks- en Ge meentepolitie doen halen en onder den toren doen plaatsen. Zaterdagochtend zijn zij door den Rijksveldwachter uit Scherpenzeel ge boeid naar het Huis van bewariug te Utrecht overgebracht. C. van D. inoet reeds 3 jaren gevangenis straf ondergaan hebben wegens doodslag. Hoe stomp menigeen is, neemt men het best waar, wanneer hij aan de spits wordt gesteld. Van de 24 rechtsche candidaten die in de Provinciale Staten van Zuid-Holland aftraden, zijn er Dinsdag 23 terstond herkozen. Daar tegenover zijn over heel de Provincie slechts 2 vrijzinnigen bij eerste stemming gekozen, en wel te Brielle. Alzoo is de verhouding tusschen de partijen in de Staten niet meer zóo te maken, dat deze Staten zouden omgaan. In het allergunstigste geval voor de vrij zinnigen zal na de herstemming de verhou ding in Zuid-Holland zijn 45 rechts tegen 37 links. In Zeeland, Noord-Brabant en Drente bleef de verhouding ongeveer zooals zij was. Een anti-liberiule meerderheid in de Eerste Kamer is intusschen nu reeds weer voor ge- ruimen tijd verzekerd. Wat, na de tallooze desillusiën, die Frederik van Eedeu in zijn socialen arbeid, vooral in de laatste jaren heeft geleden, wel was te ver wachten, zal, nrar het «Rott. Nieuwsbl." van welingelichte zijde verneemt, thans geschieden Dr. Van Eeden trekt zich uit de economische beweging terug, en meer dan dat, hij zal ons land verlaten om zicb in Duitschland te vestigen. Of bij daar later misschien zyn Tolstoïaansch principe wederom zal trachten tot werkelijkheid te voeren, zal de toekomst kunnen leeren. Voorloopig zal de wijsgeer- dichter zich tot philosophischen en letter kundigen arbeid bepalen. Hebt ge in schuren of in huizen, Vrienden, overlast van muizen, Knagend aan uw kaas en brood Peinst gij soms met somber zwijgen Hoe gij 't volkje weg zult krijgen, Zint gij zelfs op gif en dood Strooi op planken en in kasten, Waar de muizen zich vergasten, Frissche wilde kruisemunt. 'k Wed dat gij, na weinig dagen, Van de gansche horde ontslagen, Gif en katten missen kunt. LiJST van LRIEVEN geadresseerd am onbekenden on verzenden aan het Postkan toor te Amersfoort gedurende de le helft der maand Mei 1907. Brieven Evers Co. Amsterdam. Gota, Kantoor administratie Bussum. Bruyn, Haag. Aartsen, Haarlem. Budding, Utrecht. Plantoydt, Kuyer, Zandvoort. van Tienhoven, Schutz Terrasse. Briefkaarten. Eerdmans. Amersfoort. Craal, Amsterdam. Zondag, Amersfoort. Ophof, Enschede. Rod, Worbaoh. Vossen, Lothringen. Van Heeten, Budo. Moed, Grnnau. 384e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 10, 11 en 12 Juni 1907. (3000 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LE1NWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f100 op No. 20778. Prijzen van f70. 2302 3520 4652 4672 4680 4720 6577 6583 6584 0599 15240 1521815250 15886 15894 15922 20030 20352 en 20771. Te zameü 20 pryzen. Zonder prijs Zijn uitgetrokken: 1013 1016 2206 2308 2317 2321 2328 2342 3514 3527 3523 3 ">29 3536 4657 4658 4703 4715 4719 4722 032i 6311 6332 0574 6575 6593 65981522915251 15807 15901 15902 15936 170551705917060 17061 17079 20012 20020 20027 2002920033 20143 20345 20349 20351 20364 20772 20774 20796 en 20709. Burgerlijke Stand van Amersfoort van 6 tot 13 Juni 1907. Beleefd on dringend verzoeken onderge- teekende, hun die op reis gaan, een klenig- heid of meer af te zonderen voor hen die om gezondheidsredenen in de buitenlucht moeten en niet leunnen gaan door gebrek- I aan de noodige middelen, j Tot het ontvangen van giften stelt het Htilp-comiié alhier zich gaarne bereid. Mej. D. A. S1DPRÉ. Mevr. DeJONGSCHOUWENBURG- Parker. Mevr. GRONEMANDoornbos. Mevr. baronesse Van ITTERSUM Stroeve. Voor Amersfoort en omstreken wordt gevraagd een Hink JONGMENSCH als REIZIGER. Bekendheid met voerartikelen strekt tot aanbeveling. Brieven onder A. Z. bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. ssssr, Een le klas stoomtimmerfabriek vraagt een voor Amersfoort en omstreken. Brieven onder motlo „Agent" aan het Bureau der (oude) Amersfoorlsche Courant, Kortegracht 9. GEBOREN Lammert Johannes, z. van Lammert Jo hannes Maas en Franciua Buijs. Carolina, d. van Hendrik Willem van den Brink en 1 Johanna Christina Smid. Willemina Aleida Christina, d. van Antonie van Pluuren en Catrina Hendrika Kuipers. Maria, d. van 'Johan Fredrik Andreas Hofman enGijsbeita Eibers. Tonia, d. van Teunis Geurtsen en Janna Fredrika Wevers. Aaitje, d. van Johannes Gerrit Pothoven eu Aartje van de Water. Adrian». Johanna, d. van Cornelis Hoefsloot en Aartje Brandsen. Timotheus Wilhelmus, z. van Johannes van Schalkwijk on Sophia Spijker. Hendrika Gerarda, d. van Cornelis van de Vlasakker en Johanna Spijker. Hendrik Jan, z. van Hendrik Jan Dolfin en Geertruida Ligtmans. Johanna Wilhelmina Maria, d. van Jacobus Verhoef en Martina Mieres. Adriana, d. van Dirk Ruitenberg en Bernardina Magdalena van Zwijndrecbt. ONDERTROUWD: Gerardus Johannes Aloysius Vos en Elisa beth Janseu. Gerardus van Ouwerkerk en Anvenes Maria Vossenberg. Hector Livius Sixma baron Van Heemstra en Adrienne Theodore Louise Metelerkamp. GETROUWD Johan Edur,rd Frederik Hagenbeuk en Hendrika Quick. OVERLEDEN Wilhelmina Ruizendaal, 4 d. Maria Eli sabeth Kleinveld, 15 m. Verbetering. In de vorige opgave stond vermeld onder de GeboortenGerrit Jan, z. van Jan Maanen en Johanna de Ruig. Dit moet zijnz. van Jan Maassen. ft TI ft Nederlandsche Ik Ba I I IHypotheek- en Crediet- 11 B I II Vereeiiiging, mm mm prinsengracht tos, AMSTERDAM verstrekt gelden op le en 2e hypotheek rente 4 ft 5 pCt. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op eigen termijn van af f'300 tot elk bedrag aflossingen in 5—10 15—20 jaren. ook op de hoogte met de Holl. taal, biedt zich aan voor lessen in het Duitsch. Beste ref. Succes in kortsten tijd. Privaat en clubl. vanaf fl.25 Proefles gratis. Te bevragen Stationsdwarsstraat 2. Wordt gevraagd met Augustus in een klein gezin een eerfVoudige UCZgr die tevens huiswerk verricht en eene die kan strijken, mazen, stoppen en tafel dienen. Loon f 110 en f80 en f26 waschgeld. ZoDder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres mevrouw dr. BOLLAAN, Utrecht 25 Hoogelanden O. Z. vanaf f200— verkrijgbaar tegen 0% 'sjaars onder persoonlijke of zakelijke zekerheid en levensverz.-polis. Bij niet-doorgaan geen kosten. Aanvr. met opg. v. bedrag en ge boortedatum aan het CREDIET- en ASSIJR.-KANTOOR,. Amsterdam 14 Marnixkade. WESSANEN <fc LAAN, WORMERVEE R. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk de „Ster", en W L uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde KEKE-DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Amersfoort (Telefoon 86) Kortegracht 20, naast het Postkantoor ft - - 1 CHEQUE-REKENING. Verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader over een te komen billijke voorwaarden. Behandelt alle verdere Bankzaken.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3