HUISMISTig VLAGGEN VLAGGENSTOKKEN VERSIERINGEN J. I, Maarschalkerweerd, MrfÉ'Én IIJKERK en PÜTTEI", Lamaison Bouwer Co., Amersfoortsche Bank Ingezonden. Advertentiën. DUITSCHER KEGEL - - CONCOURS. te huur. Nieuwe Rott. Courant LIJNZAADKOEKEN Wie weet pi 't tegen Kerstmis nu eens niet lekker zomerweer wordt. Niet zeer listig is 't, dat, nu de toeristen weer uitzwermen, de Bondswijzer aan de Urecbtschepoortsbrug zijn armen mist. Dat bijschilderen bad men waarlijk beter kunnen doen een week of wat terug. Ook de Directrice en eenige leerlingen der Industrie- en Huishoudschool hier bezochten thans de Tentoonstelling voor volksvoeding te Utrecht. Mot een enkel woord willen nog herinneren uan de vergadering der »Oranje-vereeniging", morgenavond te houden. Zal de doortocht van Frederik Hendrik slagen, dan moet nu reeds het Bestuur eenige zekerheid hebben van hen die er aan zullen deelnemen. »Da mos niet magge" zei er een verbolgen. ï'tls sjand" meende een ander vinnig. »l)a's nou al de derde keer vandeweek" spivik nommer drie autoritair. »Och, och" zuchtte een ditmaal zeer in de verdrukking zijnde middenstander aan gene zijde van den vloed, die maar steeds wies. »In troebel water is goed visschen" dacht een stadswerker, die juist een uur nadat de overstrooming was begonnen, Zaterdagavond met een gootschepper kwam aandragen. Het rioolluik werd geopend, de schepper omlaag gebracht en eenige malen op straat vlak naast de rioolopening geledigdhet water spoelde 't zaakje dra weer naar binnen. Groote vreugde onder hen die, ,'n weerwil van den stevigen regen, het gemodder aan zagen en bediscussieerden en becritiseerden. Groote vreugde ook als iemand, die niet goed oplette, een gansch ongedacht voetbad nam. aTot over de enkels gaat ie er in" juichte men. Te langen leste kwam hulp. Weer een man, maar nu met een lange ijzeren roe, diede prop in het riool hoe langer zoo vaster duwde. Maar toch, tegen kwart over tienen kon het water doorstroomen en liep de straat weer droog. Daar werden plankjes vanuit do winkel- stoepen gelegd en daar werd handreiking verleendook werd een kist-dam geplaatst en kwam men met dweilen aandragen. »Betaal je daarvoor nu Straatbelasting?" werd gevraagdneen, gebromd. Maar met dat al hebben de winkeliers in de hoofdstraat, zijde Oude Vischmarkt, maar een slechten Zaterdagavond gehad slecht in dubbelen zin èn door het derven van ont vangsten èn door het zien dat vaste klantjes, die niet durfden over den stroom van vuil water dat tot over bet trottoir en op de lage stoepen stond, nu bij concurrenten hun in- koopen gingen doen. Juist op de mooiste urentusschen acht en half elf nog wel. Men zegt, dat het riool thans zal worden nagezien. Driemaal is scheepsrecht trcuwens. Bij B. Snijders, aan de Teutstraat, is Zondag een postduif neerges-treken, gemerkt 7718 W 428 1905 721 PC. Op het oogenblik van afdrukken, ontvangen we het officieel programma, tevens feestgids, voor bet Groot internationaal kegel-concours van 28 Juni tot en met 8 Juli te houden in 'de Sociëteit »Vereeniging" hier^. Donderdag 4 Juli, den officimeh herinne ringsdag van het 25-jarig bestaan der Sociëteit, zullen geen korps-, noch personeele- of vrijebaan-wedstrijden worden gehouden. De overwegwachter aan den Leusderweg bemerkte Zondagavond, dat een kindje van een jaar of twee lustigjes naast den spoorweg zat te spelen. Hij haastte zich, het van de zoo gevaarlijke plaats te brengen. Eerst veel later werd uitgebracht, dat de kleine thuis beOoorde in de Molenbuurt, waarheen het dan ook werd gebracht. De collecte voor de stakers te Eindhoven, bij het uiteengaan der vergadering van Woensdagavond in »De Keizerskroon" ge houden, heeft opgebracht f9.74. Een schildersknecht, die in een der huizen aan den Ouden Vlasakkerweg werkzaam was kwam, toen hy Zaterdagavond naar huis wilde gaan, tot de ontdekking dat zijn rywiel, dal hy in de gang van het huis daarnaast had neergezet, was veranderd in een wandelstok. De recherche zoekt nu ijverig naar den eigenaar van het zeer nieuwmodisch stokje, die zeker bij vergissing het rijwiel kaapte. In den afgeloopen nacht zijn, door verbre- king van een ruit, een paar worsten ontvreemd uit een winkeltje aan de St. Agatba-straat. De politie meent den dader op 't spoor te zijn. Nu de Keurmeester van vee en vleesch 't hier den kooplui in niot kl te verscho waar zoo lastig maakt, trachten zij elders hun lekkers aan de vrouw te brengen. Dat hun dit öok niet altyd gelukt, is te Harderwijk gebleken, waar een flinke partij vet, door een koopman uit Amersfoort ter markt gebracht, door den marktmeester werd afgekeurd en op de gebruikelijke manier voor consumpttCongcsehikt gemaakt. Het adres van ouders en verzorgers om het minimum- schoolgeld voor do Hoogere Burgerschool te bepalen op 160is thansaan den Raad dier Gemeente verzonden, voorzien van 51 handteekeningen. H. M. de Koningin en de Prins der Neder landen zullen morgen een bezoek brengen aan de Legerplaats bij Oldebroek, waar het 3e regiment veld-artillerie thans kampeert. Niemand heeft zoo dikwijls ongelijk als hy die het niet bekennen wil. Chamberlain heeft zijn mandaat als lid van het Lagerhuis neergelegd. Zijn rol is uitgespeeld. KEN N 1 8 G E V ING. Invoer van Paarden. De BURGEMEESTER ven AMERSFOORT gelet op de beeliseiugeu ven de Minister» ven Land bouw, Nijverheid en Handel en v»n Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ten aantien van deo invoer van paarden, bestemd voor de in het ttfdvak van 26 Juni tot en met 15 Sep tember 1907 op de renbaan te Duindigt (Wassenaar) te houden wedrennen en harddraverijen, afwyking van de verbodsbepalingen vervat in de beBobikkingen van de Ministers van Biuneulandsche Zakeu en van Financiën van 21 Mei 1901 (Noderlandsohn Staats courant van 26, 27 en 28 Mei 1901, no. 121) en van de Ministers van Landbouw, Nijverheid en Handel en van Financiën van 8/7 Augustua 1906 (Staats courant van 16 Augustus 1906, no. 190), wordt toe gestaan ouder voorwaarde a. dat aan hot eerste kantoor worde overgelegd een door den Secretaris van bet renoomité van be doelde renbaan afgegeven bewijs, dat de paarden voor de reunen of harddraverijen te Duindigt be stemd zjjn. b, dat de paarden, voor zooveel zij na alloop van bet concours-bippkjuo bier te lande mochten blgveo, niet in hot verkeer worden gebracht dan na door den districts-veearts te 'sGravenhage of een zijner plaatsvervangers te zijn gekeurd en gezond bevonden. Amersfoort, 17 Juni 1907. Do Burgemeester van Amersfoort, WUIJTIER8. Het opnemen van Ingezonden stukken béwgst niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met bun inhoud. Kopij van Ingezonden stt-4 k6n, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. Hoeft de Gemeente roordeel ran debniten- leerlingeu der II. B. 8.of nioet er geld by i In het antwoord op bovenstaande vraag komt veel voor, dat niet ter zake doet. Waar het om gaat is dit: zou bet niet voordeeliger zijn voor de Gemeente, geen buitenleei-lingen op de H. B. S. te hebben Het antwoord vermeldt»Van de 225 leerlingen, die in 19U6 de school bezochten, waren 83 spoorleerlingen, die echter óok nog heel wat per jaar indirect voordeel geven voor de Gemeente. Wat nu precies zoo'n buitenleerling kost, m.a.w. smoet er geld bij", kunnen we niet beautwoorden". Zie, dat wilde ik nu wel graag weten, niet wat éen buitenleerling kost, maar die bijna 90 leerlingen, die hier niet gehuis vest zijn en hier wel wat zullen verteren; maar dat zal zoo'n vaart niet ioopen. Er is, dunkt me, voor zoo'n massa spoor leerlingen nogal wat meer lokaliteit, vuur, licht, personeel, enz. noodig. Hoeveel bedragen de kosten van dat alles? En wat staat daar tegenover? Had de Ge meente geen subsidie voor de H. B. S., dan had ze ook geen spoorleerlingen, of omgekeerd. Zou het niet bepaald voordeeliger zijn, als de raenschen hier moesten komen wonen, of hun kinderen hier moesten huisvesten Ze kunnen nu bijv. voor de goed koopte builen de Gemeente wonen, en wij krijgen hier de leerlingen per spoor, fiets of te voet, dat doet er niet toe. Maar brengt dat nu geld genoeg aan? Dat zou ik heel graag willen weten. Een ingezetene. De geachte inzender heeft volkomen gelijk, dat hij ons antwoord onbevredigend achtte. We erkenden dat trouwens zelf. Een ander kunnen we hem echter niet geven. Wij missen daartoe de gegevens. Al leen hij, die precies alle cijfers kent van ontvangst en uitgaaf, kan zeggen zoo en zooveel kost een buitenleerling. Alleen by kan uitmaken of de vraag moet er geld bij" bevestigend dient te beantwoord en, zoo ja, met een bedrag van zooveel. We herhalen, dat de vraag reeds meer werd gedaan, óok toen 't in 1901 mis geloopen was met de overneming der school door het Rijkmeer nog en juister nog in 1906, toen de 10-klassige school werd ingesteld. Ook dit stuk ligt voor inzender ter beetudeering te onzen bureele. We zijn 't niet eens met den geachten in zender, waar bijschrijft: Had de Gemeente geen subsidie voor de H. B. S., dan had ze ook geen spoorleerlingen, of omgekeerd". Ook al had de Gemeente een veel kleiner Rijks-subsidie dan nog zou de school worden bezocht door buitenleerlingen om deze zeer eenvoudige reden, dat Amersfoort zoo ge- makkelyk te bereiken is per spoor en er in de omliggende Gemeenten, vanwaar de leer lingen per rywiel komen, geen H. B. S.zijn. Zou de Gemeente afstand doen van het geheele Rijks-subsidie dan zou zij wel booger schoolgeld kunnen heffen van de buitenleer lingen, doch ook hooger schoolgeld moeten hellen van de ingeborenen en de inwonenden. Of ook dkn de kosten zouden worden gedekt, blyft zeer te bezien. Als de inzender de stukken —alle stuk ken bestudeert, zal hij wel tot ander inzicht komen dan hij nu schijnt te hebben. Voor het doorlezen dier stukken zijn echter eenige dagen noodig. Red. 'Geachte Redactie, Jn verhand met de in uwe courant inge zonden stukken, van 4 en 8 Juni I.I., betrek king hebbende op de trampaarden te dezer stede, zou ondergetoekende den geachten buitenstaander beleefd willen verzoeken zijn naam en adres op te geven, hetzij door uwe tusschenkomst of anderszins. Ik ben dan gaarne bereid ZEd. evenals ieder ander belangstel lende, persoonlijk de geschiedenis der paardeD vanaf het begin van den traradieust tot op heden mede tp doelen, teneinde daardoor het rechte licht over de kwestie der trampaar len door buitenstaander genoemd »het teere punt van onze tram" wat helderder te doen schijuen dan in het Ingezonden stuk van »een binnenstaander" in uwe courant van 8 Juni 1.1. hrt geval is. Ik heb geen lust, over deze aangelegen beid kolommen in uw blad te vullen, doch ben voor eon persoonlijk onderhóud te vinden en twijfel niet of den belangstellenden buiten staander zal het daa.rdoor duidelijk zijn, dat met het vervullen van eene vacature in het Bestuur door een paardenkenner, hoe nuttig ook, de tram toch op dit punt nog bij lange na niet uit het 'Moeras zal zijn geholpen. U dankzeggend voor de afgestane plaats ruimte, Hoogachtend, W. H. van HASELEN, Rijks-veearts. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER Vrouwe De BEAUFORT De Beaufort. Amersfoort, 17 Juni 1907. Zand 37. Wordt gevraagd te Baarn, in aT*^ eene deftigen dienst, met Augus tus of later eene vminEttm, P. G., kunnende strijken en naaien. Indien bekwaam, 120 gulden loon. Brieven onder letter B. aan het Adver tentie-bureau P. H. BURGGRAAF, Baarn. nog eenige dagen over hebbende, zag die gaarne bezet. Ook genegen het werk aan huis te doen. Brieven letter A Bureau (oude) Amers- foortsche Courant, Kortegracht 9. ook op de hoogte met de Holl. taal, biedt zich aan voor lessen in het Duitsch. Beste ref. Succes in kortsten tijd. Privaat en clubl. vanaf fl.25 Proefles gratis. Te bevragen Stationsdwarsstraat 2. VROEGTIJDIGE BESTELLING GEWENSCHT. Ijangsstraat 34. Gevraagd een MEDELEZER op de liefst omtrek Nieuwstraat. Inlichtingen aan hut Bureau der foude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. onder Rijks-controlo. Prijzen ran onze zuivelproducten zijn: ROOMBOTER per Kilo f 1.30 Gepasteuriseerde zuivere volle MELK per Litersflesch»0.08 Gepasteuriseerde zuivere volle MELK per l/2 Litersflesch »0.04 Gedeeltelijk afgeroomde MELK per Litersflesch Gedeeltelijk afgeroomde MELK per i/o Litersflesch0.02i/o Prima ROOM KARNEMELK per Litersflesch«0.03V» Prima ROOM KARNEMELK per Litermaat0.02y2 Afgeroomde MELK per Litermaat »0.O2 Aanbevelend, De Directeur, S. van der MEIJ. Commissionairs in Effecten te AMSTERDAM. Kantoor alhier, MUURHÜIZEN 39. Van- en verkoop van effecten. Prolongaties. Deposito. Kantoor-uren van 9 tot 4: 's avonds van 7'/2 tot 8'/2. j&j Bij den ondergeteekende verschijnt i iederen Woensdag: I)e Hollandsche Lelie Weekblad oor Jonge Dames onder Hoofdredactie Cfe VAN Jonkvrouwe ANNA de SAV0RNIN L0HMAN. j fï>De Hollandsche Lelieis het eenigst !- Weekblad in Nederland voor dames c uit de hoogste en beschaafdste krin- gen. Let, hierop voor uwe advertentie. J Prijs per jaarg. f4.50, fr. p. p. f 5.26jj Proefnummers gratis. e™ Amsterdam. l. J. VEEN. WESSANEN LAAN, WORMERVEER. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw Vee met de zui vere murwe merk de „Ster", en W L uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde EERF.-DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GOLDEN MEDAILLES. E.Brctndsnu Inlichtingen omtrent den verkoop wordt verstrekt door den heer H. BOERWINKEL Utrecbtsche straat, Agent voor Amersfoort. Amersfoort (Telefoon 86) Kortegracht 20, naast het Postkantoor A J CHEQUE-REKENING. UHS 11 Li REKENING-COURANT met of zonder r VOORSCHOTTEN. Verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader over een te komen billijke voorwaarden. Behandelt alle verdere Bankzaken.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3