Stadsnieuws. Marktprijzen. Advertentien. FAILLISSEMENT. A. de GROOT, niet te consulteeren. Keuken Werkmeid. bis. Aoht om dou Lange, reeds eUan «ij t« waohten, Of *y U tarten, *00 sast op de been Rappe gazellen, nu toont hier uw kraonien. Werpt met éen bal alle negeu dooreen I Kalm met een blik eerat don afstand gemeten, Dan set U schrap en vooral: boudt de plank! Hebt gij in 't gooien U dapper gekweten, 'lis dan zoet rusten bij 'tbier op de bank. Keeglen maakt lenig en forsch in de aohoudren, Zeker van oog en veerkrachtig van hand I Keeglen is heilzaam voor jongen en oudren, 't Is bet gezondste vermaak van het laud. Wat soort van spel kan bet keeglen gelijken? Wat is er eedier vermaak in ons land? Toeval en gunst moet voor oog en baud wijken, P:ys brengt alleen U de kracht en '1 verstand, Kraciit, die uw bal als een sneltrein doet rolleu, Kunst, d:e bein stuurt naar bet eind van de baan; Om atle negen in eens te zien vallen, Dat ia bet doel van uw dapper bestaan. Op dan. jong Holland I dat wakker on v.iardig Zoekt n-mr onispanuiug, die spieren verstaalt, Hier is een strijdperk, uw mannenkracht waardig, Waar door den flinkste de prijs wordt behaald. Keeglen maakt mannen met armen van ijzer, Loogeu als paarden en vuisten voor twee, 't Maakt ons gezonder en kloeker en wijzer, 1 Loven de kegels en ballen I Hoezee I Do woer-commissaris heeft in zijn beminne lijk optimsme ongelijk gehadjuist tegen half twee, toen men naar „De Vereeniging" ging, werd het als met bakken uit den loodgrijzen hemel gegoten Op hut tnonen! hadden zich vereenigd de loden vuu het iSere-eomité, der regel ings-commissie, der technische commissie en van de feest-com- missie en van de fcest-commissie. Omstreeks kwart voor tweëen nam de heer B. H Kuyper als waarnemend Voorzitter der Sociëteit het woord Spr. schetste het motief der feestviering, het '25-jarig bestaan der Sociëteit opgericht -1 Juli 1882 uit de sociëteiten „Unitas" en „Philharmonic" die beide hun ondergang nabij waren en besloten elkaar te steunen op het soms zoo moeilijk en hobbelig Societeitspaa, Spr. herinnerde, dat van de oprichters nog de hee- ren J. Sinnige, A. A. Hamers en J. Ger Kleber, aanwezig zijn en sprak den wensch uit dat het hun gegeven mocht wezen, nog in lengte van jaren hun zeer gewaardeerde krachten te wijden aan den bloei der Sociëteit, die thans, na 25 jaren, kan bogen op een flink gebouw, een nette in richting en bovenal een hoogst prettigen geest, die ongekunsteld de meest aangename ontspanning biedt. Vooral die geest van gastvrijheid noopte, ieder in de vreugde te doen deelen door het uitschrijven van dit kegelconcours. Deze taak zou echter te zwaar zijn geweest, ware het niet, dat de Regelings-coramissie tijd noch moeite had ontzien om dit feest zóo uitnemend voor te bereiden. Namens Bestuur en leden der Sociëteit bracht spr. den leden der commissie dank voor hun uitnemenden arbeid. Kapitein H. I. von Santen, Voorzitter der Regelings-commissie, dankte vervolgens de aan wezigen voor hun tegenwoordigheid en wentelde een groot deel van den lof, aan die commissie gebracht, af. Immers zij had niet zóo kunnen slagen zonder de zeer op prijs gestelde mede werking van het Vorstelijk huis en van corpo- ratiën en perticulieren, waardoor een hoogst kostbare collectie prijzen kon worden uitgeloofd. Wethouder Celosse sprak na hem. Spr. deed uitkomen hoe zeer het den Burgemeester speet, niet in de gelegenheid te zijn, het concours te openen. Een zeer gelukkige gedachte noemde spr. bet. dat de Sociëteit, die reeds lang haar 1 lauweren he ft verdiend èn ais brandpunt van gezellig verkeer èn op maatschappelijk gebied, dit concours verhoud aan haar zilveren feest. De belangstelling in dit feest is van bijzonderen aard en heeft hooger wijding door de geschenken van het Vorstelijk huis. Het aantal inschrijvingen is bijzonder groot en het vertrouwen is gewet tigd, dat dit kegelfeest een der beste zal worden van heel het land. Wel jammer achtte spr. het, dat het sombere weer zal verhinderen, dat de vreemdeliugen be kend zullen worden met Amersfoort, dat reeds zoo goeden klank heeft naar buiten, zoo door het rusteloos werken van „Vreemdelingenver keer" als het onverpoo-d streven van den Raad. Spr. verklaarde hierna het concours geopend- Ounoodig, te zeggen,dat de teekenen van bijval telkens werden vergezeld van fanfares door de kleine kapel van het vijfde, d:ed« Kegelmarsch I aunbief, terwijl de eerewijn werd aangeboden. Vervolgens werden de banen ontzegeld éen kon heden met in gebruik genomen de heer Celosse wierp de eersten bal en even na tweëen wierp de heer B. H. Kuyper de eerste „alle negen" hutgeen werd begroet met een oorver- doovend hoera. Bij het openen der korpsbanen, in do overdekte kegelbaan, sprak de heer De Roe, Secretaris van Amsterdam ill van den A. K.B., een openings woord cu t a hedennacht 12 uur vliegen de ballen n vallen de keg, is om dra weer te worden opgezet door het lege. [jevan kegeljongenB. Tc Rotteidum noemi men dit kegelfeest „het reuzen-concours". Het laai zich dusaanzien.dat er ontzaglijk veel kegelaars zullen komen. Moge het feest slagen boven ieders verwachting. KENNISGEVING. De Woensdag in de Ned. Hervormde kerk hier gehouden classicale vergadering werd bijgewoond door '20 predikanten en evenveel Ouderlingen. De u(tredenden werden allen herkozen, terwijl in de vacature van het secundus lid- ouderling der classis werd gekozen de heer Van Baak, te Zeist, en tot tertius-lid van het Provinciaal kerkbestuur ds. Fjjovaodraat, te Tienhoven. De Gezondheids-commissie bezocht Donder dag de model-boerderij «Vinkenhoef" van den heer J. K. Knottenbelt onder Hoogland en Dam daar met grootste belaugstelling in oogenschouw de hygiënische melk-inrichtiDg en den prachtigen veestapel. De heer L. Kames hoopt Maandag den dag te herdenken waarop hij veertig jaar geleden werd benoemd tot Keurmeester der visch. Hoeveel zieklen, hoeveel sterfgevallen door vischvergiftiging zou de steeds ijverige man in deze veertig jaar wel hebben verhoed? De heer A. W. Boerman, nog geen half jaar onderwijzer aan de school Beekstraat, heefl aangenomen een benoeming tot onder wijze^ te Vianeri. De heer J. B. H. Coenen, van de Technische Hoogesohool te Delft, wordt werkzaam ge steld als buitengewoon opzichter bij den verbouw der Landsdrukkerij te 's Gravenhage. Bij Kon. besluit is ontslagen uit den mili tairen dienst de le luitenant jhr. M. C. F. J. de Rotte, van bet 2e regiment huzaren, met toekenning van een voortdurendon onderstand van f450. BURGEMEESTER er, WETHOUDERS der Ge- m'. tm.' AMERSFOORT, brengen ier algemeene keunis, .la; bij hun besluit :Volge Hrt- 8 <i"r. HINDERWET, hhq G. MOsTLLMAN co G. van MES, wonende ailïie', vörgumii .g is verleend lor. de. ■•prich;ing i« v.-rleeud toi «le up.-icoiing v.m een gasmotor, dienende tot bet 11 beweging brengen van eene zaag-en schaafmachine ui hc' perceel Schiiomolpenniiickstrast, wbkiI.No.43', kndiistru.il bekend Gemeente Amersfoort, Sectie a! No. 1859. Amersfoort, 27 Juni 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WÜUTIER& De Secreiaris. J. G. STENFEBT KROESE. Het voornemen bestaat, hedennacht een velddienstoefening te doeu houden door het Amersfoortsch Vrijwilligers Korps. Om half elf zou worden afgemarcheerd van «Lusiduua". De sectie-Baarn zou de tegenpartij vormen. Naar men ods meedeelt, zal .Vreemde lingenverkeer" het bloemperk aan de Lan- gegracht moeten laten vervallen op grond, dat in éen week een groote hond tot drie malen achtereen bijna alle bloemen vernielde. De bloemen zullen vermoedelijk worden ver vangen door hoog plantsoenhout. Zou de eigenaar van dit wel ietwat vanda' listisch aangelegd hondebeest niet er voor kunnen zorgen, dat „Vreemdelingenverkeer1' wat minder schade leed Zoo heel best staat ook haar kas er niet voor. Hst is uu zeker, dat het gymnastiekfeest van het middengewest van het A. N. G. V. hier zal worden gehouden op Zondag 28 Juli. Als Hoofdleider is benoemd de heer W. van Daatselaar, leeraar in het Gymnastiek te Utrecht. De uil voering zelf bestaat uit: gemeenschap pelijke vrije-oefeningen (heeren), gemeenschap pelijke vrije-oefeningen (dames), algemeen ver- eenigingst-urnen en een algemeen springnummer (hoog-, vér-, polshoog-, polsvèr-, paard-, trero- polin-, Bpringtafel-, lengte- of breedtesprongen op en over den brug, Duiische- of Engelsche driesprong) en hoogstwaarschijnlijk kolfbal door dames. De wedstrijden zullen zijn voor hesren 1. Vereeniging8wedstrijd, bestaande uit twee der algemeene vrije oefeningen, twee der voor geschreven oefeningen aan rek en brug, en hoog springen. 2. Estafettenwedloop, in ploegen van vijf man. Lengte der af te leggen baan voor iederen looper hoogstens 100 Meter. Niet meer dan éen ploeg per vereeniging. 3. Touwtrekken, in ploegen van vier man. Niet meer dan éen ploeg per vereeniging. De volgende bepalingen dienen daarbij in acht genomen te worden: a. Vereenigingen, welke aan den vereenigings- wedstrijd deelnemen, zijn verplicht, mede te dingen bij de esiafeitenwcdloop en het touwtrek ken en tevens deel te nemen aan den optocht en de groote uitvoering. b. Ook kunnen vereenigingen alleen deelnemen aan estafettenwedloop of touwtrekken, doch zijn dan eveneens verplicht, aan den optocht en de groote uitvoering mede te doen. c De turners, welke aan estafettenwedloop of touwtrekken deelnemen, behoeven niet de zei fde personen te zijn als degenen, die aan den ver; eenig ings wedf trijd deelnemen, doch ::.o»:ten natuurlijk werkend lid zijn van de betrokken vereeniging. De wedstrijd voor dames is: VereeQigiogswedatrijd in vrije oefeningen, wtdke tevens voor de groote uitvoering dienen. Deelnemende vereenigingen zijn verplicht, aan den optocht en de uitvoering mede te doen. Prijzen zullen worden beschikbaar gesteld voor: Vereenigingswedstrijd (heereu): 3 medailles met diploma's. De vereeniging die den lattin prijs wint, ontvangt tevens den „T. H. Q. R". beker. Estaffetienwedloop2 medailles met diploma'». Touwtrekken 2 medailles met diploma's. Vrije oefeningen (dames): Bij deelname vun minstens drie vereenigingen éen medaille met diploma zijn er meer, dan behoudt het Bestuur zich het recht voor, meer prijzen beschikbaa.r te stellen. Wat zulk een gewestelijk gymnastiekfeest kan te zien geven, is 'tbest op te maken uit het jongste nummer van „Wereldkroniek" e'n „Week", waarin vier afbeeldingen van hei feent vat 1 het Noordergewest, verleden Zondag te Leauwi »den gehouden. Hoewel de regen bij stroomen neerviel, waren nog 300 mannelijke en vrouwelyae gym nasten naar Frieslands hoofdstad gekomen en zóo toen om 10 uur de regenwolken werden uit- eengestormd, werd er dapper geturnd tot 6 uur. Een allergezelligst "bal besloot deu ondanks het dreigende weder „uitnemend geslaagden dag Wat kan 't dan, als 't eens mooi weer ie op 28 Juli hier, worden waar nog nimmer een gym nastiekfeest werd gegeven. Dit nummer stuat wel in het teeken dei- sport; na kegelen en gymnastiek ook het wielrijden. De iKampioen" meldt, dat op J7 Juli Amersfoort een der hoofdverzamelplaatsen zal zijn op den spinnewebtocht naar Utrecht. Dien dag zullen tegen 42 uur hier aankomen de Bondsleden, die uit Apeldoorn, Deventer, Harderwijk, Zutfen en Zwolle en de tusschen gelegen plaatsen in vereeniging naar de tweedaagsche Bondfeesten te Utrecht pedde len. Hier wordt koffie of iets anders gedronken en uiterlijk kwart vóór tweëeu de tocht naar Utrecht voortgezet. Verschenen is het 35ste Jaarverslag van de Algemeene Nederlaudsche vrouwen-vereeniging „Tesselschade", welke 2-1 Mei hier haar Jaar vergadering hield. Zij telde op 31 Maart 536!) leden, verdeeld over 38 afdeelingen en'22 corres pondentschappen. Haar Algemeene kas heeft 4135.20 in ontvangst en uitgaaf, met. een saldo van f 1131.20; haar balans heeft f240 860.4-5 in credit. Het aantal vrouwen van zeer verschillenden ■tand, dat voor de bekende depots werkte, was 356 aan wie, bij een omzet van f 36 500 aan werkloon kon worden uitbetaald f19 258. De depothoudsters verdienen f3285, behalve vrij wonen en voor sommigen bovendien gedeeltelijk vrij vuur, licht en belasting. Aangaande de afdeeling Amersfoort, die 38 leden telt, zegt het verslag Amersfoort meldt, dat haar candidate-piano zoo gelukkig was, haar eerste diploma te behalen. De Directrice van het Bemiddelingsbureau had wel veel correspondentie, doch slaagde er niet in een candidate te plaatsen. Van de te Amers foort bestaande gelegenheid om aan de Industrie- en Huishoudschool opgeleid te worden voor het examen-kinderjuffrouw, wordt nog geen gebruik gemaakt. De kas steunde éen verpleegster en éen leerares, die beiden tijdelijk bulp noodig hadden om haar gezondheid te herkrijgen, en daarna weer aan bet werk en in verdienste te komen- Het Bestuur der plaatselijke afdeeling bestaat uit de dames mevrouw Van Beyma thoe Kingma-Fontein, Voorzitster en Secretares; mevrouw 8andberg- Evers, Penningmeestereaen mejuffrouw O. Cocbiu8, Directrice bemiddelings-bureau. Nog zij vermeld, dat aan het examen voor kinderjuffrouw, dat ook ressorteert tot het centraal bemiddelings-bureau dit jaar 42 candidatea deeln amen, van welke er 39 slaagden. Ook in verband met het Middenstands congres zal «Handel en Nijverheid" reeds vol.eude week vergaderen hoogst vermoe delijk aanstaaoden Vrijdagavond. Bij de Dinsdag ten overstaan van notaris Joh. Knoppers gehouden veiling van vaste goederen werd het huis St. Andriesstraat 16 opgehouden voor f 1500 en het huis Kleine Nachtegaalsteeg 39 voor f650. Het blok van vier en van zes huizen daarachter, samen groot 7 A. 70 c.A., gold f1270. Het perceel bouwterrein aan den Woestijgerweg bij de Kleine Gasthuislaan, groot 9 A. 20 c.A., werd verkocht voor 1270; het bouwterrein met afbraa'k aan de Hellingstraat, groot 9 A. 28 c.A., gold f1140, en het perceel bouwgrond aan 'Jen Leusderweg, groot 4 A. 31 c.A., werd verkocht voor f70. H.alf Juli zal worden aanbesteed door het Gemeentebestuur het maken van een ijzeren brugje over de Langegracht, het bestraten der Groote en den Kleine St. Janssiraat en het herstellen der werfmuren aan den Zuid singel bij de Anna-Paulowna-bewaarschool en aan het Spui tusschen de sluis en de Kop pelpoort alles op te leveren i October; en door architect Kroes het bouwen van een kerk met pastorie en van een Zusterhuis, beide bij den Ouden Soesterweg. Bij mej. J. Egberink, Muurhuizen 84, is neergestreken een postduif, gemerkt 856 F. In het genie-kamp bij Zeist zullen 1 Juli aankomen 8 cidettou-surgeant en 9 cadetten- korporaal der genie om tot half September de practise.he oefeningen van het regiment genie-troepen mee te maken. Volgende week wordt het kamp ook be zocht door de officieren-leerlingen van het 3e studiejaar der Hoogere Krijgsschool. Er bestaat een liefdeloosheid, die zich val- schelijk in het gewaad van waarheidsliefde voordoet. Verschenen is het verslag nopens het vraag stuk eener Nederlandsch-Belgiscbe verstand houding, ingediend door een bijzondere com missie, gekozen uit het midden van het redaciie-comité en bestaande uit de heeren Hennebicq, Rubers, Marcq en Soudan. Het boek is verschenen te Brussel bij de Imprimerie des traveaux publics. Door C. F. E. Landsberg, te Nyborg in Denemarken, is een nieuwe methode bedacht om eieren te bewaren. De eieren worden daartoe gedompeld in een oplossing van kaseïne in water of van kaasstof in ammoniak. Vóór het gebruik der eieren kan de praser- veeringslaag verwijderd worden door dom peling in een soda-oplossing. Een kaseïne- laag beschut de eieren beter tegen toetreding van zuurstof dan kalk. werkt niet chemisch op het eiwit in en laat de eieren bijna ge heel hun verschen smaak behouden. Inhoud «Wereldkroniek" 29 JuniDe Vre- des-conferentie Boskoop Tentoonstel ling van werken van H. J. Millis De herdenking van het '275-jarig bestaan der Universiteit van Amsterdam Personalia Met de «Tirailleur" door Nederland -- Het gymnastiekfeest te Leeuwarden - Het 50- jarig bestaan der Rotterdamscbe diergaarde De reddingsboot-Schuttevaer Kroniek van de week Karikaturen uit het buiten- land. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 Juni. Evang. Luthersche keik. Voorin. 10 uur, ds. Joh. C do Meyere, uit 's Gravenhage. Remonstrant sche kerk. Voorin. IO1/2 uur» ds. P. H. Hugouholtz, uit Amsterdam. Doopsgezinde kring. Voorn). 407a uur. ds. E. ten Gate, uit Apeldoorn. Gereform. kerk (Langegracht). Voorin. 10 uur, ds. Donner. s Avonds 57a uur, ds. Donner. Gerelorm. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 'sAvonds 572 uur, ds. Teerink. Vrije Gereforui. gemeente Voorm. 97a uur, godsdienstoefening, 's Avonds 5 uur, godsdienstoefening. Cbr. Gereformeerde gemeente. Voorm. 9s/* uur, godsdienstoefening. 'sAvonds 57< uur, godsdienstoefening. Amersfoort, Vrijdag 28 Juni 1907. Appelen f0.a f0.Peren f0.— a f0.Nieuwe aardappelen f0.a f0. Zandaardappelen f4.ct f0.Hoender- eieren (3.30 a f3.60 per 100 stuks. Boter f l.10 a fl.20 p. k. Margarine f0. a f0. Kippen 10.70 a f 1.10 Kuikens fl.a fl.20 Piepkuikens f 0.40 a f0.80 Ganzen f0.a f0. Eenden fl.a 11.20 Hazen fÜ.a f0.— Wilde konijnen f0.a f0.— Tamme konq- nen f0.40a f0.90p. st. Duiven f().40a f0.60 p. paar. Magere varkens f 44 a f 20 Zeugen 140 a f60. Biggen 17.— a f 41. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei aardappelen, 90 heet. Zandaardappelen. 120000 st. Hoendereieren, 1100 Kilo Boter. Vette Varkens, 10 Magere varkens. Varkens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 20 Zeugen. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Utrecht van den 26steu Juni 1907 is H. J. BUSCHENHENKE, tegel- schilder te Leusden, (Molenstraat) iu staat van faillissement verklaard met benoeming van den EdelAchtbaren heer jhr. mr. J 8CHUURBEQUE BOEI JE tot Rechter Com. missaris en van ondeigeteeke.ide tot Curutor- mr. P. J. A. van VOORST VALER- Amersfoort, Langestraat 35. homoeopatisch arts MAR1APLAATS 17, UTRECHT, is van 1 tot 7 Juli Ondergiteekeudeu berichten, dat zij saaien hebben opgericht eoD kantoor voor on bondschappen, voor stad en omstreken. Zij hopen door nette en prompte bediening zich hot vertrou wen vun het geitchle publiek waardig to maken. li. POTHOVEN, Lieve Vrouwestraat 18. J. van KAK 11KVELD, Arnhemschewog 94 (Stort) Gevraagd met 1 Augustus eene R. K. Loon f120 buiten verval en wasch. Adres mevrouw STA EL, Jan Pietersz. Coenstraat 23, Den Haag.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2