E.Br^ndsmA SAFE-DEPOSIT. firma GREEVE Co., Langestraat. Amersfoortsche Bank Advertentiën. VIER gestoffeerde kamers Zit en Slaapkamer Dr.Schreuder AFWEZIG arts Rolaodus HagedDora. LIPTON LIMITED, London, U IJ 0111 REKENING-COURANT met of zonder i VOORSCHOTTEN. Methorst Van Lutterveld, Kassiers eo Commissionairs ia Effecten. (Commanditaire vennooten fl. OYENS Zonen, ie Amsterdam) 't Ware werkelijk niet kwaad als ook elders, bijvoorbeeld te Amersfoort, op dergelyke wijze, het »tien uur, kinderea bedtyd" wat in de hand werd gewerkt. Aao bet politie-bureau zijn terug te be komen een paar jongensschoenen. Zeer vermoedelijk heeft de eigenaar ze bij 't spel uitgetrokken en vergeten waar hij z» had geborgen. Een agent van politie vond ze echter en deponeerde ze ter plaatse waar zulks te doen gebruikelijk is. Door de politie werd hier aangehouden A. V., die nog twintig dagen te goed had. Ook hij werd naar Utrecht geleid. De inschrijving voor de tentoonstelling van bijenproducten, op 22 en 23 Augustus od bet terras van het stationsgebouw der H.S.M. te Baarn te houden, is gesloten. Vele imkers wenschen van deze gelegenheid gebruik te maken om hun producten te exposeeren Dank zij de overvloedige dracht der laatste weken, vooral op de linden, zal er zeer zeker prachtige honig te aanschouwen zyn. Be halve honig, was, gereedschappen, enz. zul len op het tentoonstellingterrein ook een paar observatiekasten, geheel van glas, aan wezig zijn, waarin men het leven en werken der bijen van nabij kan bezien, terwijl hierbij steeds eenige ervaren bijenhouders zullen zijn, bereid om belangstellenden in bijenteelt omtrent de geheimen van den bijenkorf in te lichten. Wij herinneren er belangstellenden aan, dat de toegang tot deze tentoonstelling ge heel kosteloos is. De Rechtbank te Utrecht heeft de plei dooien in de zaak der Gemeente Bunschoten tegen de Hervormde Gemeente, betreffende de burgerlijke begraafplaats, gesteld op 27 Mei 1908. In de Gemeente Hoevelaken circuleert een lijst, waarop by na alle inwoners van Hoeve laken teekenen. Men zal aan H. M. de Koningin verzoeken om den heer A. E. van Arkel, thans Secretaris-Ontvanger, te benoemen als Burgemeester. De heer Van Ark él is sedert 1901 op de Secretarie werkzaam en niet alleen uitstekend op de hoogte van alle Ge meentezaken, doch heeft zich bij de bevolking in die jaren zeer bemind gemaakt. Daar komt nog bij, dat hy in de Gemeente wil wonen, wat een algemeene wensch is. De vorige Burgemeesters woonden steeds te Amersfoort. H et verzoekschrift wordt druk onderteekend. Zaterdag den 27 Juli 1.1. liet H. M. de Koningin-Moeder, evenals vorige jaren, een krans hechten aan hot moraent-Pullmann, by bet paleis Soestdijk. Het was den 26sten Juli 1787, dat bij Soest dijk een detachement van het regiment Hessen Darmstadt, onder luitenant-kolonel Erpel en majoor Seyffardt, stond om het lustslot en de voordeelige stelling aldaar te bewaken. In de laten avond trok een bende gewapende patriotten van Utrecht uit om een aanval op Soestdyk te wagen. Reeds twee buitenposten waren veroverd, toen men aan de brug over de Praamgracht kwam, waar op wacht stond Chrisioffel Pullmann, grenadier van de lyf- compagnie van den Prins van Hessen-Darm stad t. Hij werd gesommeerd de wapenen over te geven, doch zijn eed van getrouwheid was hem meer waard dan zijn leven. Onder den uitroep van »Icb bin ein ebrlicher Kerl schoot bij zijn geweer af, waardoor zijn wapen broeders gewaarschuwd werden. Hij moest echter zijn trouw met den dood betalen. Een belangstellend lezer zendt thans nog eenige nadere bijzonderheden aan »De Tele graaf". De majoor Johan Ludwig Seyffardt, ge boren te Erbach, in 't Oderwald, 9 October 1723, en gestorven te Kampen, den 11 Fe bruari 1814, heeft na de affaire by Soest dijk een stijven linkerarm gehoudenhij werd daarna aangesteld tot stadscommandant van Kampen. Id den winter van 1794/1795 waren de Engelschen voornemens de stad Kampen te plunderen en in brand te steken, wat hun, dank zy het beleidvol optreden van majoor Seyffardt, niet gelukte. Hierop heeft nog betrekking het volgende stuk, ter inzage ver strekt door den heer J. N. Seyffardt te Am sterdam. »Wij, Provisioneele Burger-Representanten der stad Camppen, certificeeren ter instantie van Johan Ludwig Seyffardt, dat deselve zich gedurende zyn inwoning binnen deze stad, altyd als een stil en brav ingezeeten gedragen heeft, en dat hij daar en booven in zijn post als Groot-major en in die qualiteit meest het commando over hetGuarnisoen gehad hebben de buiiengewoone ijver en zorge getoond heeft in de rust en de goede orde binnen deze stad in alle omstandigheden te helpen bewaren, en zulks byzonder beeft doen blyken gedurende deze laatste winter, wanueer bij Nacht en Dag bereidwillig is geweest, om de desordes, die door Engelse troupen rond om deze stad werden gepleegt, helpen te keer gaan en meeste zorge gedraagen heeft, dat deze stad daarvoor gelukkig bewaard is gebleven enz." Een ander document, waarin 's heeren Seylfardts bet-overgrootvader ook met eere genoemd wordt, is een „Siegeslied eioes Grenadieres von der Leib-Compagnie des Hessen-Darmstadtiscben Regiments, nach dei- Affaire, welche in der Nacht von 26 zum 27 Juli 1787 zu Zoestdijk vorgefalleu ist'1. fiVater Seyffardt" wordt hy in dat gedicht genoemd, en een der coupletten luidt: Schon sechsmahl hai er commandirt, Uns Grenadiere zum Schieszen, Als plötzlich er beblütet sank Dahin zu unseren Füszen. Beim ersten Schusz de Feindes war Er in den Arui blessiret, ünd hatte doch noch voller Muth Zum Feuern commandiret. Het slotcouplet is aldus: Fürst Wilhelm von Oranien, Dir Sei Vivat hoch gesungen, Der Sieg ist nicht allein für uns, Für Dich iet er errungen. Het Pullmann-monument te Soestdyk is opgericht door het Historisch Genootschap te Utrecht. 't Gaat in het leven als met deu diamant; groote steenen blijken dikwijls niet echt. 1907 1906 o tv. over April f174539.2772 1 177492.22 Totale ontv. van 1 Jan. af f690 693.9372 f626 6G1.35l/s Te Velp zullen 12 tot 30 September de dagen zijn, gewijd aan de kegelsport en als een eigenaardige bijzonderheid kan worden gemeld, dat de eerste drie dagen bestemd zyn voor een tentoonstelling, op dit gebied betrekking hebbende. Men stelt zich voor, dat er inzendingen komen, die het historisch verloop van het kegelen betreffen want kegelen is immers een echt Oud-Hollandsch spel en daar tegenover een rijke verscheidenheid van kegels, ballen, baaDgedeelten, automatische toestellen voor het opzetten der »alle negen" enz. enz. van den modernen tijd. Aan allerlei artikelen, ter opluistering in te zendeD, wordt gaarne op deze eigemlardige tentoonstelling plaats verstrekt. In een groot, nieuw steenen gebouw naast het tramstation, door den heer A. Bougers, aldaar speciaal voor deze en overeenkomstige doeleinden in aanbouw, zullen vervolgens op vier prachtige banen van 15 tot en met 30 September de ballen rollen en benevens vele medailles, tal van fraaie kunstvoorwerpen en aanzienlijke geldprijzen door de kegelaars te behalen zijn. Inlichtingen zyn te bekomen bij het Secretariaat van dit concours, üran- jestraat 422 ta Velp. van 1- RECLAXE 8, -5 regels fl.25 elke regel meer f 0.25 Be toevlucht der bloedarmen. De Pink Pillen In de gevallen van bloedarmoede ia de reden van de eunstige uitwerking der Pink Pillen zoo een voudig, zoo helder dat een kind baar gemakkelijk kan begrepen. De bloedarmen, de bleekzucbtigen verdwijnen en sterven doordat zy gebrek aan bloed hebben of dat bun bloed te arm ia. De Pink Pillen geven bloed, zij verrijken en zui veren het bloed. Zy zyn de zekerste toevlucht voor de verzwakten en de uilgeputten. Door zich imder de bescherming der Pink Pillen te stellen, zijn zy ver zekerd van de genezing, en na een langer of korter gebruik, al naar de gevallen, echrqven zij xooalsoDS heden Mejuffrouw C. Noorlander te Krimpen a/d Lek schrijft ,Ik ben begonnen met de eetlust te verliezen ik had geen kleur meer en myn spijsvertering was zeer moeielyk en te gelijk zeer pynlyk geworden. Ik had geen nut vau betgeen ik at, want ik vermagerde spoedig en royne krachten verminderden met den dag. Mijn gezondheid ging achteruit en alle dagen voelde ik nieuwe kwalen, schele hoofdpijn, duizelin gen, verblindingen, benauwdheden. Dikwijls bad ik van de Pink Pillen hooren spreken, en ik kende verscheidene personon die door die pillen geneien waren. Toeh had ik ze niet dadelijk genomen, maar eerst geneesmiddelen gebruikt die my waren voor geschreven daar dezen echter geen de minste uit werking hadden, nam ik de Pink Pillen, Reeds na één doos gebruikt te hebben, was myn eetlust te ruggekeerd en kwam ik een weinig op krachten, ik had minder laat van benauwdheid. Ik heb toen gedurende «enigen tjjd bet gebruik voortgezet en ben volkomen genezen." Hoevele vrouwen zijn er krachtig en in volmaakte gezondheid Altyd boort gij dezelfde antwoorden: Ik gevoel mij niet heel welIk ben steeds vermoeidl Indien gij u zelve ondervraagt, zijt gij er misachien niet ver van af ook zulk een antwoord te geven. Da komt doordat alle of byna alle vrouwen arm bloed heb ben, dat zy bloed noodig hebben. De Pink Pillen bezorgen bloed by iedere gift. Zy geven aan de vrouwen wat dezen ontbreekt. Zij zyn onovertroflen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenia, alge meene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, schele hoofdpijn, zenuwpijnen. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen, verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, dro gist, Langestraat 23 te Amersfoorten A. dï VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaaltel der Pinkpil- len beeft nog nooit iemand ge-JHmjU mK>ll nezen. l£*/°N n,sm'> Afbeelding der doos Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over April 4907. (Excl. tramdiensten.) Reizigers f 86 535.027j Bagage en honden 2 304.0772 Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. 83 005.6972 Buitengewone ontvangsten en telegraaf 2 694.48 Totaal 474 539.27»/, Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten derster- Yenden, in «len ouderdom van bijna 77 jaar, de heer PETRUS THEODORUS BROM, lid van het R. K. kerkbestuur van den H. Franciscus Xaverius, Regent van het St. Joseph-geslicht en van de 6eide R. K. weeshuizen. Het Kerkbestuur van «len H. Franciscus Xaverius, J. L. M. HüORNEMAN, Pastoor, Voorzitter. L. H. ten BRINK, A. A. HAMERS, H. KROES, Kerkmeesters. Amersfoort, 4 Augustus 4907. Na langdurig lijden overleed heden, in den leeftijd van ruim 91 jaren, mejuffrouw CORNELIA CHRISTINA MARIA WIJS. Mej. A. E. VAN DER HEIJDEN. Amersfoort, 4 Augustus 4907. gZf'n m Tegen November of eerder o, gezocht met diner en bediening, omtrek Utrechlsche weg. Brieven onder letter G. aan het Bureau der (oude) Amersfoortscbe Courant, Korte- gracht 9. ffr Een HEER, zyne bezigheden 1 buiten huis hebbende, vraagt een gemeubileerde met PENSION. Brieven met prijsopgaaf onder letters S. L. aan bureau der (oude) Araersfoortsche Courant, Kortegracht 9. is AFWEZIG tot en met i4 De praktijk wordt door de overige burger- geneesbeeren waargenomen. van 6 tot en met 22 Augustus De praktyk zal door de burgergeneesheeren worden waargenomen. LAMAISÜN BOOWER Co. Mnurhnizen 39. Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation. Safe-inriohting. Inlichtingen omtrent den vet koop wordt verstrekt door den heer H. BOERWINKEL, Utrechtsche straat, Agent voor Amersfoort. grootste theeplanters-importeurs der-wereld. Generaal-Agent voor Nederland Matth. H. BRUIJN, Heerengracht No. 126, Telefoon No. 7287, Amsterdam bericht hiermede, dat LIPTON's VERPAKTE THEËEN, in papier en blik, inhoudende 72 ons, 4 ons, 2h2 ons en 5 ons, voor AMERSFOORT alleen verkrijgbaar zijn by de Amersfoort (Telefoon 86) Kortegracht 20, naast het Postkantoor A 1 CHEQUE-REKENING. Verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader over een te komen billijke voorwaarden. Behandelt alle verdere Bankzaken. AMERSFOORT, Tel. 49, BAARN, Tel. 141. Muurhuizen 15. Molerusstraat 88. Kantoor geopend Tan 9 tot 5 uur.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3