Utrechtsch Prov. en Sted. Dagblad. BIJVOEGSEL BIJ HET Gemeenteraad VAN AMERSFOORT. Openbare vergadering van den raad' der gemeente Amersfoort op Dinsdag 1 October 1907, des namiddags te lxalf 2 uur. Vooratter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de hoeren wethouders E. L. Visser en M. L. Celosse, de hoeren H. Kroes, M. R. N. Oosterveen, J. W. Joris6en, A- A. Hamers, A. M. Tromp van Holst, D. Ger ritsen, mr. J. Heyligers, H. W. van Esveld, A. H. van Kalken, N. Veis Heyn, O. J. Plomp; S. J. van Duinen, W. Salomons, D. Buys en J. <7. Rolandus Hagedoorn, en de secretaris, mr. dr. J. G. Stenfert Kroeee. De notulen van de vorige vergadering wor den goedgekeurd. Ingekomen zijn do volgende stukken: a. Een koninkli'k besluit van 4 Septem ber 1907, no. 43, houdende benoeming met ingang van 25 Septemlber 1907 tot burge meester der gemeente Amersfoort van jhr. J. W. A. Barchman Wu ij tiers, benevens een schrijven van den commissaris der Koningin, d.d. 23 September 1907, 3de afdeeling, no. 3734. dat jhr. J. W. A. Barchman Wuijtiers op 21 September de eeden, voorgeschreven in artikel 65 der Gemeentewet, heeft afgelegd. De 'lieer Visser. Mijnheer de voorzit ter, met zeer veel instemming hebben wij de mededeeling omtrent uwe herbenoeming als burgemeester en eedsaflegging ontvan gen. Ik geloof, dat ik dit mag verzekeren niet alleen uit ons aller naam. maar ook uit naam van de geheole gemeente. Dit moge wellicht overbod'g schijnen. Maar het is niet overbodig u dank te zeggen voor wat gij in de afgeloopen zes jaren als burgemeester hebt gedaan en bij onze gelukwenschen met uwe herbenoeming den wensch te voegen, dat het u gegeven moge zijn ook gedurende de tweede periode van uw burgemeester schap al datgene te doen in het belang van deze gemeente, wat gij u voorgenomen hebt te doen, en dat u, onder Hoogeren zegen, daartoe kracht en gezondheid moge worden verleend. (Tc-ekenen van instemming). De Voorzitter. Ik dank den heer Visser voor zijne vleiende en welwillende woorden en ook voor de instemming, die door de leden van den raad daarmee is be tuigd. Ik stel er prijs op te verklaren, dat het vertrouwen, dat ik meer en meer van de zijde van den raad heb mogen genieten, en de steun en medewerking, die mij door de hoofden der verschillende takken van dienst, en door alle gemeenteambtenaren zijn ver leend, mij stemmen tot groote dankbaarheid en de zes jaren van mijn burgemeesterschap van Amersfoort- tot do gelukkigste jaren van mijn dertigjarige ambtelijke loopbaan heb ben gemaakt. Ik reken ook voor de toekomst op uwe medewerking en beveel mij aan in uwe vriendschap. Ik hoop, dat wij nog vele jaren zullen mogen samenwerken en veei tot 6tand brengen tot heil en zegen van de ge meente Amersfoort. (Teekenen van instemming). b. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 27 Augustus 1907, le afdee ling, no. 3254/2241, tot- goedkeuring van het raadsbesluit van 30 Juli 1907, no. 261, strekkende tot het aanbrengen van twee wij zigingen in het uitbreidingsplan. Voor kennisgeving. c. Besl'iit- van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 September 1907, 3de afdee ling. no. 3272/2340. tot goedkeuring van het raadsbesluit van 20 Augustus 1907, no. 280, strekkende tot overname van gronden van J. G. van der Geest- en J. van den Berg. Alsvoren. d. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 Septemlber 1907, 3de afdee ling, no. 3475/2351, tot goedkeuring van die raadsbesluiten van 3 September 1907, nos. 307 en 308, betreffende wijzigingen der ge- mee u te-begrooting voor 1907 (pensioenen en extra-subsidie brandweer). Alsvoren. e. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utreoht van 10 Septemlber 1907 3de afdee ling, no. 3522/2316, t-ot goedkeuring van het 2de suppletoir kohier tot heffing van de inkomstenbelasting, dienst 1907. Alsvo- f. Eén schrijven van de Gedeputeerde Sta ten vau Utrecht van 23 September 1907, 3de afdeeling, no. 1094/2441, waarbij Ge deputeerde Staten te kennen geven, dat zij weuschen over te gaan tot eene herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers in deze provincie, en dat zij haar voor den burgemeester van de gemeente Amersfoort wenschen vast te «tel len op f 3000 en voor den secretaris en den ontvanger onveranderd' te laten en den ge meenteraad uitnoodigen zijn gevoelen mede te doelen. In handen van B. en W om advies. g. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 September 1907, 3de afdee ling, uo. 3644/3439, tot-goedkeuring van het raadsbesluit van 3 September 1907, no. 310, tot aankoop van het landgoed. Birkhoveu. "Voor kennisgeving. h. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 September 1907, le afdee ling, no. 3593/2445, tot- goedkeuring van de raadsbesluiten van 29 Januari 1907, no. 30, 30 April, no. 136, en 30 April, no. 137, tot het vaststellen van verordeningen, nos. I VI, houdende veibod tot het stellen van gebouwen op bepaaldelijk aangegeven gron den. Alsvoren. i. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 September 1907, 3de afdee ling, no. 3593/2445, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 3 September, no. 309, strekkende tot wijziging der Bouwverorde ning. Alvoren. j. Schrijven van Burgemeester en Wet houders vau Amersfoort van 27 September 1907, afdeeling I, 110. 1383, houdende mede deeling. dat de Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 23 September 1907, 3de afdeeling, no. 3635/2433, hebben goed gevonden het. aantal lesuren, dat voor eene rijksbijdrage in de kosten van het herha- lingsonderwijs in aanmerking kan komen, voor het jaar 1908 vast- te stellen op 384 per school. Alsvoren. k. Een rapport van de raadscommissie, beiioem'd in de vergadering van 30 April 1907, teneinde den raad voor te lichten of het wenschelijk is maatregelen te nemen ten opzichte van de Hoogere Burgerschool. Wordt z. h. o. besloten dit rapport to laten drukken en te behandelen in de eerst volgende vergadering. 1. Een schrijven van het 'bestuur der Ver- eenigiug ,,Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool', .waarbij aangeboden wordt het pian voor een nieuw schoolgebouw. Ter secretarie ter inzage van de leden. m. Een adres van de agenten van politd, daarbij verzoekende wijziging der pensioen- verordening ten hunnen opzichte, kostelooze geneeskundige behandeling en geneesmidde len voor zich en hun gezin, en wijziging van do traktementsverhogingen voor do agen ten 2e klasse. Do Voorzitter. Wellicht zulk>n en- 1 le onderwerpen, die in het adres voorko men, aanleiding geven, dat het in handen gesteld moet worden van de commissie, be last mot het ontwerpen van arbeidsvoorwaar den voor ambtenaren. Dat zal nader bij het door B. en W. uit te brengen advies blij ken. Intusschen stel ik voor het adres aan B. en W. te renvoyeeren om prae-advies. Aldus besloten. n. Een schrijven van A. G- van Os, leor- aar aan de Hoogero 'Burgerschool, tot dank betuiging voor de hem toegekende periodiek» verhooging zijner jaarwedde. Voor ken nisgeving. o. Een adres van den Nederlandschen Schildersgezellenbond, houdende verzoek het gebruik van loodhoudende verven voor wer ken van de gemeente te verbieden. De Voorzitter. Ik stel voor dit adres in 'handèn te ^tellen van en W. ter af doening. Of wenscht de vergadering vooraf hierover prae-advies te ontvangen? De hoer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, ik stel voor dit adres te verzenden naar de commissie voor de herziening van de arbeidsvoorwaarden. Daar 'behoort m. i. deze zaak thuis. De Voorzitter. Dit is eene zaak, die voor de arbeidsvoorwaarden in Amersfoort van weinig invloed is. Voor zoover mij be kend is, worden er voor werken van de ge meente geen loodhoudende verven gébruikt. Het zou. dunkt mij, meer iets zijn voor de gezondheidscom missie. De heer Jorissen. Mijnheer de voor zitter, is het niet eenvoudiger, dat wij over deze zaak prae-advies krijgen? Dan kan de raad zich er over uitspreken. Het komt mijl zeer -wenschelijk voor, dat verven, die lood houdend-zijn en gevaar voor vergiftiging op leveren, verboden worden. De Voorzitter. Er hebben, voor zoo ver ik weet, -bijl de gemeentewerken geen gevallen van vergiftiging, die hieraan wa ren toe te schrijven, plaats gehad. Maar ik kan mij met het denkbeeld van den heer Jorissen wel vereenigen en stel daarom na der voor het adres in handen van B. en W. te stellen om advies. Wordt z. h. o. conform 'besloten, p. Een adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers, waarbij zij verzoekt verbetering te wil len brengen in de salarisregeling voor on derwijzers. Te behandelen bij de begroo ting. Aan de orde is: 1. Voorloopige vaststelling van de ge meenterekening over 1906. De ontvangsten bedragen f 642.173.99A, de uitgaven f 585.8I3.95i, zoodat de reke ning sluit met. een batig saldo van 56.360.04. Wordt met algemeens stemmen voorloo- pig vastgesteld, waarbij de wethouders zicu vaii medestemmen onthouden. 2. Vaststelling van de rekening van het burgerlijke armbestuur over 1906. De rekening sluit in ontvangsten en uit gaven met een bedrag vau f 12.196.93. Wordt 2. h. o. vastgesteld, waarbij de leden, die tevens lid zijn van het burgerlijk armbestuur, zich van stemming onthouden. 3. Vaststelling van de rekening van het. stratenfonds ove 1906. De rekening sluit met f 3256.50 in ont vangsten en f 3146.39 iu uitgavenbatig saldo f 110.11. Wordt z. h. o. vastgesteld. 4. Vaststelling van de rekening van het Burgerweeshuis over 1906. Wordt z. li. o. vastgesteld, waarbij de leden, die tevens regent zijn van het Burger weeshuis zich van stemming onthouden. 5. Voorstel van B. ©n W. tot benoeming van een tijdelijk leeraar in de Duitsch© taai en letterkunde aan het gymnasium en d© Hoogero Burgerschool. De Voorzitter verzoekt- de heeren Celoss© en van Esvold als stemopnemers te fungee- ren. Benoemd wordt met algemeen© stemmen voor het tijdvak van 1 October 1907 tot 1 Januari 1908 M. H. Flothuis. 6. Voorstel van B. en W. tot benoeming van tijdelijke leeraren aan de Burger avond school. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten do benoeming op één briefje te doon geschieden. Benoemd worden met algemeene stemmen tot tijdelijk leeraar in de Nederlandsche taal 10

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 7