Amersfoortsch Dagblad. BIJVOEGSEL BIJ HET Gemeenteraad AMERSFOORT. Qpenbare vergadering van den raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 1 October 1907, des namiddags te half 2 uur. Voorzitter dc heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de hoeren wethouders E. L. Visser en M. L. Celossc, de hoeren H. Kroes. M. B. N. Oostervoen, J. W. Jorissen, A. A. Hamers, A. M. Tromp van Holst, D. Ger ritsen, mr. J. 'Beyligers, H. W. van Esvold', A. H. van Kalken, N. Vels.IIeyn, C. J. Plomp, S. J. van Duinen, \V. Salomons, D. Buys en J. C. Bolandus Hagcdoorn, en de secretaris, mr. dr. J. G. Stenfort Kroese. Do notulen van de vorige vergadering wer den goedgekeurd. Ingekomen otijn do volgende stukken: a. Een koninkli'k besluit van 4 Septem ber 1907, no. 43, houdende benoeming mot ingang van 25 September 1907 tot burge- mecster der gemeente Amersfoort van jhr. J. \V. A. Barchman Wuijtiers, benevens oen schrijven van den commissaris der Koningin, d.d. 23 September 1907, 3de afdoeling, no. 3734, dat jhr. J. W. A. Barchman Wuijtiers op 21 September de ecden, voorgeschreven in artikel Gö der Gemeentewet, liecft afgelegd. De 'heer Visser. Mijnheer do voorzit ter, met zeer veel instemming hebben wij de modedecling omtrent uwe herbenoeming als 'burgemeester en eedsaflegging ontvan gen. Ik geloof, dat 'k dit mag verzekeren niet alleen uit ons aller naam, maar ook uit naam van de gebeelc gemeente. Dit moge wellicht overbod'g schijnen. Maar het is niet i-rbodig u dank te zeggen voor wat gij in do afgeloopct! zes jaren als burgemeester hebt gedaan en bij onze gelukwenschen mot uwe herbenoeming den wensdh te voegen, d'at het u gegeven moge zijn ook gedurende de tweede periode van uw burgemeester schap al datgene te doen in het belang van deze gemeente, wat gij u voorgenomen hebt te doen, en dat u, onder Höogeren zegen, daartoe kracht en gezondheid moge worden verleend. (Tcekenen van instemming). De Voorzitter. Ik dank den heer Visser voor zijne vleiende en welwillende woorden en ook voor de instemming, diie door de leden van den raad daarmee is be tuigd. I'k stel ©r prijs op te verklaren, dat bet vertrouwen, dat ik meer en meer van do zijde van den raad heb mogen genieten, en de steun en medewerking, die mij door de hoofden dor verschillende takken van dienst en door allo gemeenteambtenaren zijn ver leend, mij: stommen tob groot© dankbaarheid en dc zes jaren van mijn burgemeesterschap van Amersfoort tot de gelukkigste jaren van mijn dertigjarige ambtelijke loopbaan heb ben gemaakt. Ik reken ooit voor de toekomst op uwe modeweiflting en beveel mij aan in uwe vriendschap. Ik hoop, dat wij nog vele jaren zullen mogen samenwerken en veel tot stand brengen tot heil en zegen van de ge meente Amersfoort. (Teekenen van instemming). b. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 27 Augustus 1907, le afdee- liug, no. 3254/2241, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 30 Juli 1907, no. 261, strekkende tot het aanbrengen van twee wij zigingen in hot uitbreidingsplan. Voor kennisgeving. c. 'Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 September 1907, 3de afdoe ling, no. 3272/2340, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 20 Augustus 1907, no. 280, strekkende tot overname van gronden van J. G. van dor Geest on J. van deu Berg. Alsvoren. d. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 September 1907. 3do afdoe ling, no. 3475/2351, tot goedkeuring vau do raadsbesluiten van 3 September 1907, nos. 307 en 308, betreffende wijzigingen der ge- nieonto-begrooting voor 1907 (pensioenen en extra subsidie brandweer), Alsvoren. e. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 September 1907, 3de afdoe ling, no. 3522/2316, tot goedkeuring vau het 2de suppletoir kohier tot heffing van de inkomstenbelasting, dienst 1907. Alsvo ren. f. Een schrijven van de Godeputoerde Sta ten van Utrecht van 23 September 1907, 3de afdoeling, no. 1094/2441, waarbij Ge deputeerde Staten te 'kennen geven, dat zij wensclien over te gaan tot eene herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers in deze provincie, en dat zij haar voor den burgemeester van de gemeen Le Amersfoort wensolion vast te stél len op f 3000 en voor den secretaris en den ontvanger onveranderd' te laten en den ge meenteraad uitnoodigon zijn gevoelen mede te doelen. In handen van B. en W om advies. g. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 September 1907. 3de afdoe ling, no. 3644/3439, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 3 September 1907, no. 310, tot aankoop van het laudgoedl Birkhoven. Voor kennisgeving. h Besluit vau Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 September 1907, le afdte- ling, no. 3593/2445, tot goedkeuring van de raadsbesluiten van 29 Januari 1907, no. 30, 30 April, no. 136, on 30 April, no. 137, tot het vaststellen van verordeningen, nos. I— VI, houdende verbod tot het, stellen van gebouwen op bepaaldelijk aangegeven gron den. Alsvoren. i. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 September 1907, 3de afdoe ling, no. 3593/2445, tot goedkeuring van bet raadsbesluit van 3 September, no. 309, strekkende tot wijziging der Bouwverorde ning. Alveren. j. Schrijven van Burgemeester en Wet houders van Amersfoort van 27 September 1907, afdoeling I, no. 1383, houdend'© mede- deeüng. dat do Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 23 September 1907, 3de afdeeling, no. 3635/2433. hebben goed gevonden het aantal lesuren, dat voor oeno rijksbijdrage in do kosten van het herha- lingsonderwijs in aanmerking kau komen, voor hot jaar 1908 vast te stollen op 384 per school. Alsvoren. k. Een rapport, van de raadscommissie, benoemt! in de vergadering van 30 April 1907, teneinde don raad voor te lichten of het wenschelijk is maatregelen te nemen ton opzichte van de Hoogere Burgerschool, Wordt. z. li. o. besloten dit rapport te laten drukken en te 'behandelen in de eerst volgende vergadering. 1. Een schrijven van het bestuur der Vor- eeniging Amcrsfoortschc Industrie- en Huishoudschool"wnai'bij aangeboden wordt bet plan voor een nieuw schoolgebouw. Ter secretarie tor inzage van de leden. m. Een adres van de agenten van politie, daaitbij verzoekende wijziging der pensioen- verordening ten hunnen opzichte, kosteloos» geneeskundige behandeling en geneesmidde len voor zich en hun gezin, en wijziging van dc traktcmentsvorhoogingen voor do agen ten 2e klasse. De Voorzitter. Wellicht zullen en kele onderwerpen, die in het adres voorko men, aanleiding geven, d'at het in handen gesteld moet worden van do commissie, be last met het ontwerpen van arbeidsvoorwaar den voor ambtenaren. Dat zal nader bij bet door .B. en W. uit to brengen advies blij ken. Intusschen stel ik. voor het aclres aan B, en W. te renvoyeeren om prao-advies. Aldus besloten. n. Een schrijven van A. G. van Os, looi- aar aan de Hoogere Burgerschooltot dank betuiging voor de hem toegekende periodieke vorkooging zijner jaarwedde. Voor ken nisgeving. 0. Een adres van den Noderlandscheu Schildersgezellonbond, houdende verzoek hot gebruik van loodhoudende verven voor wer ken van do gemeente te verbieden. Do Voorzitter. Ik stel voor dit adres in 'handen te stellen van en VV. ter af doening. Of wenscht de vergadering vooraf hierover prao-advies to ontvangen? De boer Gerritsen. Mijnbeer dc voor zitter, ik stel voor uit adres to verzenden naar dc commissie voor dc herziening van dc arbeidsvoorwaarden. 'Daar 'behoort m. i. deze zaak thuis. Do Voorzitter. Dit is eono zaak, dio voor de arbeidsvoorwaarden in Amersfoort van weiuig invloed is, Voor zoover mij be kend; is, worden ervoor wérken van de ge meente geen loodhoudende verven gebruikt. Het zou, dunkt niij, meer iets zijn voor de gezond Ueidscom missie. De heer Jorissen. Mijnheer cle voor zitter, is het niet eenvoudiger, dat wij over deze zaak prae-advies krijgen? Dan kan de raad zich er over uitspreken. Het komt mijl zeer wenschelijk voor. dat verven, die lood1- houdend zijn en gevaar voor vergiftiging op leverenverboden worden. Do Voorzitter. Er hebben, voor zoo ver ik weet, bij de gemeentewerken geon gevallen van vergiftiging, die hieraan wa ren toe te schrijven, plaats gehad. Maar ik kan mij met het denkboeld van don heer Jorissen wel vereenigen en stel daarom na der voor het adres in handen van B. en W. te stellen om ad'vies. Wordt z. h. o. conform besloten. p. Een adres van do afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederlandsen© Onderwij zers, waarbij zij verzoekt voriietering tc wil len brengen in de salarisregeling voor on derwijzers. Tc behandelen bij dc begroe ting. Aan de orde is: 1. Voorloopige vaststelling van de gc- meenterokening over 1906. De ontvangsten bodragen f 642.173.991. do uitgaven f 585.813.951zoodat dc reke ning sluit met een batig saldo vau 56.360.04. Wordt mot algemceno stommen voorlcio- pig vastgesteld, waarbij de wethouders zich van medestemmen onthouden. 2. Vaststelling van do rekening van het burgerlijke armbestuur over 1906. De rekening sluit in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van f 12.196.93. Wordt z. h. o. vastgesteld, waarbij do loden, die levens lid zijn van hot burgerlijk armbestuur, zich van stemming onthouden. 3. Vaststelling van de rekening van hot. stratenfonds over 1906. De rekening sluit niet. f 3256.50 in ont vangsten en f 3146.39 in uitgavenbatig saldo f 110.11. Wordt z. h. o. vastgesteld. 4. Vaststelling van de rokoning van het Burgerweeshuis over 1906. Wordt z. h. o. vastgostcld, waarbij do leden, die levens regent zijn van het Burger weeshuis zich van stemming onthouden. 5. Voorstel van B. en W. tot. benoeming van een tijdelijk leeraar in dc Duitscho taal-

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 9