[Quarteroats] liillllMUliffli Marktprijzen. De hier gevestigde R. K. propagande-club •Leo XIII" zat hier dezen winter iederen Maandagavond van 11 November tot 27 April, behalve op Vastenavond, Tweeden Paaschdag, eea sociaal-apologetischen cursus doen houden. Morgenavond zal de heer P. J. Th. Dieges de openingsrede houden en zal de heer J. Th. van Lent, thans te Zeist, spreken over de roeping der Katholieken; Maandagavond zal de heer Diege3 mededeelingen doeü over het R. K.-sooiaal congres te'sHertogenbosch. Tegen acht uur vulde zich gisteravond de groote zaal van .Amicitia" met een kunst lievend publiek, dat hooggespannen verwach tingen h id van betgeen door bet Flonzaley- k wartel zou worden geboden en toen even na achten de vier artisten op het podium kwamen en met een warm applaus werden begroet, was de zaal dicht bezet, althans wat den eersten rang aangaat; op den tweeden waren maar zeer enkele hoorders De hooge verwachtingen, gewekt door de recensies uit plaatsen waar het quartet reeds optrad, zjjn nog verre overtroffen. Op het laatste nummer na Dvorak op. 51 was het programma gewijzigddoch deze verandering was in ieder opzicht een verbetering te noemen. Begonnen werd met Haydn's quartet in D-dur, op 64. Het spreekt wel vanzelf, dat de heer Adolfo Betty (le viool) hierbij het meest op den voorgrond trad, docb bet samenspel was zoo in-mooi, de vertolking vooral van het Menuetto zoo diep gevoeld, dat het genot, hetwelk de andere nummers zouden verschaffan, wel geëvenaard doch niet overtroffen kon worden. Als tusschennummer hetstrijk-trio van Boccherini spreidde het slotnummer van den Hongaarschen componist een comble van virtuositeit der vier artisten, die hem vertolkten, ten toon. Wat dient het meest bewonderd, bet jubelen den eenen oogenbllk of het wegslepende van den zoo begaafden artist Betty op een ander moment, dan wel het in-harraonisch samen spel en samenvoelen van deze vier kunste naars, die zóo juist, zóo éen het kleuren gamma van den Hongaar ten gehoore brach ten Een hartelijk, welgemeend applaus, beloonde de artisten voor hetgeen zij te genieten gaven van hun heerlijke kunst. Aan de uitnoodi- ging om nög iets te geven, werd echter niet voldaan, zoodat het concert dan ook zeer vroeg was geëindigd. Amersfoort is toch maar een wereldstad. Gistermiddag vertoonden een paargenees- heeren zich op straat met een hoogen hoed. Wat er toch wel te doen zou wezen, vroeg men elkaar in diepen ernst. Zij begaven zicb, als afgevaardigden van den kring Gooi- en Eemland der Ned. Maat schappij tot bevordering der geneeskunde, naar Baarn om dr. A. J. A. Thomas te coraplirnenteeien, die den dag mocht her denken waarop hij 25 jaar geleden werd bevorderd tot arts, en hem namens den kring een ets van Dake naar Mauve aan te bieden. De weetgierigen die zoo heftig waren ge ïntrigeerd door 'njpaar «hooge zyen", kunnen thans gerust zijn. De Amsteidamsche vereeniging voor jacht en terreinrjjden houdt morgen een jaebtrit, waarbij luitenant A. Diemont, van het eska dron ordonnansen, als jagerraeester zal fun- geeren. Om elf uur vertrekt de ruiterstoet van Hotel »Dö Berg". In hotel «Zeiler* te Baarn wordt geluncht. Nogmaals wijzen we op den belangrijken voetbalwedstrijd, die hier morgen wordt ge speeld tusschen het eerste elftal van Quica en de Go ahead-Victoria-corabinatie uit Wa- gemogen, 't Gaat er om, wie van beiden de eerste plaats in de competitie zal innemen nu staat Quick nommer éen. De G. V. C., die thans nommer twee is, zal er alles op zetten om primus te worden en de wedstrijd zat dus heel spannend zijn. Of Quick wint? Wie kan dat zeggen. Maar ze kan winnen als ze van bet begin tot het eind met vuur en grooten ernst speelt. Men begint klokke twee uur. Voor ver- verschingen en voor stoelen is weer gezorgd en de dubbeltjesplaatsen zijn er óok weer. Verbeeld u zulk mooi weer als hedendan zal 't morgen zwart van menschen zijn op het Leusderveld. In verband met dezen wedstrijd zal die van Quick's tweede elftal tegen H. V. C., welke gespeeld wordt op het terrein bij •Rustoord", reeds om twaalf uur aanvangen. Quick's derde gaat naar Blauwkapel om met het tweede van Kampong zicb te meten. Reeds Zaterdagavond 16 November zal in Den Haag een bijeenkomst plaats hebben betreffende de bescherming van het verkeer tegen het automobielgevaar, waartoe de eerste stappen uitgingen van dr. C. P. C. Bosch. Men herinnert zich met hoe ontzaglijk veel moeite het Bestuur der Ambachtsschool te kampen bad eer de subsidiën en een lokaal werden verkregen voor den metsel-cureus, dien het aan het leerplan der school wilde toevoegen. Nu alles in 't reine is, blijkt ondanks de herhaalde oproepingen, bok van de Kamer van Arbeid, en de medewerking der vakver- eenigingen dat er geen voldoende belang stelling is voor dezen tak van ambachtson- derwjjs. De cursus zal dan ook niet worden geopend. 't Is wel treurig, dat ouders het belang hunner kinderen niet beter inzien. Aan de de Centrale botermijn werd gister ingevoerd 2000 Kilo f ibrieksbuter onder Rijks controle, tegen iiiOOjongstleden Dinsdag;in éen week dus 3600 Kilo. De hoogste prijs was f 1.88 de laagste f 1.2 en de middelprijs dus t' 1.35. Aau de markt werd aangevoerd 1800 Kilo; de prijs liep daar van f 1.15 tot f 1.45. Aan den heer J. van Harpen, hier, is Don derdag duor den Gemeenteraad van Barne- vold gegund de aanleg van harde wegen in die Gemeente naar Koolwijk, enz. Het werk, dat werd aangenomen voor f149 715, moet in negen maanden gereed zijn. Omtrent het faillissement van de Utrecht- sche firma Cbr. Oortman A Zn. waarschuwt het »Utr. Dbid". nogmaals tegen on-dits. Thans, zegt het blad, worden de boeken bygewerkt en afgesloten, een balans opge maakt, enz. Eerst als al deze werkzaamheden zijn afgeloopen, kun men, na plaats gehad hebbende executie der onderpanden, welke meerendeels te Amsterdam berusten, een 'staat van cijfers opmaken, betrekking heb bende op het actief en het passief. Gisteravond ontstoud, door het uitglijden van een bewoner die met een brandend petroleumlampje liep, een binnenbrandje in de bovenwoning van G. v. W. aan den Hof 7. De slangenwagen, die zeer vlug ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen, daar de huisgenooten middels dekens de vlammen reeds hadden gedoofd. Rond half twaalf werd de brandweer an dermaal gealarmeerd, 't Bleek echter loos alarm. Zou dit voor de Gemeente zoo heel dure spelletje weer beginnen De laster werkt als helsche steen zelfs na herhaald wasschen, blijft er een vlekje. Inhoud Wereldkroniek" 9 Novemb'r Een paar zonderlinge rijdieren Tentoon stelling van werk van August W. van Noor den en Evert Moll Hoe New York zijn schat ten bewaart De brand van het Telefoon gebouw te Antwerpen De aardbeving in Galabrië Dagen van opwinding aan de effectenmarkt Uit schouwburg en con certzaal Kroniek van de week De photo van een Mrconigram Het crema torium te Mainz Personalia De horlo gefabriek «Longines" te Saint Imier. Toen indertijd hier het boom-rooien aan de orde van den dag was, werd gesproken van een »deskundige-ziekte" der boomen. Het zelfde is thans aautiangig gemaakt te Baarn, waar men óok wil gaan kappen. De Verfraaiïngsvereeuiging zal al haar best doen om, zonder de hygieue at te zeer in verdruk king te b reugen, de prachtige boomen te behouden. De Nuts-teekenschool te Baaiu wordt ver groot. Aan het politie-posthuis op het stationspleib te Baarn heeft oen grappenmaker in den nacht van Donderdag op Vrijdag een bordje bevestigd, waarop «Gemeubileerde kamers te huur, met of zonder pension". Stemgerechtigde ingelanden hebben den borgtocht van den Penningmeester van het Waterschap Blokland, onder Bunschoten, gebracht of f200. Men tracht te Spakenburg een zangver- eeniging op te richten. De Duitsche Keizer, die hedenmiddag in streng incognito te Vlissingen kwam op Zijn reis naar Engeland, zal 11 December een bezoek brengen aan H. M. de Koningin. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebbeu op het bezwaarschrift van Haagsche winkeliers tegen de verhuring van een aan de Gemeente 's Gravenhagetoebehoorendhuis aan een zoogenaamde «vliegende winkel" als hun beschikking medegedeeld, dat er voor hot college geen termen zyn om het desbe treffende Raadsbesluit te vernietigen. Het Rijks-gerechtshof te Berlijn veroor deelde in hoogste ressort den nuaimachine- frabrikant R. Lehnmann, te Brunswijk, tot 1000 Mark boete en 3000 Mark schadever goeding aan de Singer-maatschappij wier machines zij nabootste en als Sincera-naai- machine in den handel bracht. >Waar is het geld gebleven?" Op deze actueele vraag heeft mej. T. Cohen Stuart »etracht een antwoord te geven in een werkje dat zij uitgeeft bij de firma J. Noorduyn Zoon, te Gorinchem. Het nut v in de «admini stratie in de huishouding" schildert zij vooraf in een familietafereeltje, dat bust uit het leven kan gegrepen zijn. 't Komt ons voor, dat deze poging om in de huishouding duidelijk te laten uitkomen waar het geld blijft, haar nut kan hebben in gezinnen, waar, zooals tegenwoordig al meer én meer het geval is, de vrouw des huizes wat aan de eenvoudigste boekhouding heelt gedaan. Het is te wenschen, dat veie dames er niet tegen zullen op zien, aan de hand van het boekje van mej. Cohen .Stuart, een klad kasboek, consumptiestalen, een net-kusboek en een jaarstaat te gaan aanleggen. De modellen in liet boekje en de aan wijzingen laten aan duidelijkheid niets te wenschen. Maatschappij tot Bevordering der Teonkunit. Afdeeling Arnhem. 33 Maandag 11 November Quintet F-mol Joh. Brahms. a, Bp Quartet As-dur Ant. Dvorak. Si Leden persoonlijk. jfa» Onze zakdoeken. De invoering van den zakdoek stuitte op tal van hinderpalen. Er zijn tijden geweest, datzelfde »netste"Fran- Raises den schijn aannamen, alsof zij onbe kend waren met dit voorwerp, waarvan in een fatsoenlijk gezelschap volstrekt geen ge bruik mocht worden gemaakt, en dat een acteur of actrice zelfs niet bij de tranenrijk ste scènes ter hand had durven nemen. Ma demoiselle Duohenois was de eerste, die den moed had om op het Fransche tooneel een zakdoek in de hand te dragen, maar wanneer het stuk de vermelding van dit geïncrimineer de lapje battist vorderde, gaf zij het euphe- mistisch den naam van »dit fijne weefsel''. Luide kreten van verontwaardiging gingen er op toen eenige jaren later Da Vigne den •Othnllo" voor het voetlicht bracht en bet woord «neusdoek" onbeschroomd uitgespro ken werd. Keizerin Josephine maakte aan de nuffige preutscheid voor goed een einde. Zij had slechte tanden en maskeerde die achter een met kostbare kanten versierden zakdoek, dien zij bijna voortdurend voor den mond hield. De hofdames volgden dit van boogerhand gegeven voorbeeld natuurlijk trouw na, en de zakdoek had nu voor goed zijn beteeke- nisvolle plaats onder de vrouwelijke toilet artikelen ingenomen. RECLAME 8, van 1 5 regels f 1.25; elke regel meer 10.25. Hoe Jammer! Mej. Roodnat van den Borfc, oud 45 jarenvan RijndwarsBtrant 3, Rotterdam, heeft gedurende 5 jareu aan de maag geleden. Hoe jammer dit zij niet hij het begin hurer ziekte de Pink Pillen heeft gebruik t, zij zou vijf jareu miuder geleden hebben, en vijf jaren lijden tellen dubbel in het leven van eoti vrouw. Mej. Roodnat. Cl. W. Bleuzé Rotterdam. „Ik heb, schrijft zij, gedurende ruim vijf jaren vreeselijk aau de maag gelededen. Vooral had ik voor en na den maaltijd krampen en braudingen die mij hevige pijnen veroorzaakten. Ik moest zeer op mijn voedsel letten zoo ik niet te erg wilde lijden, en zeer weinig eten. Ik heb heel wat middelen beproafd, maar zonder voldoening, en ik ben zeker dat ik nog zou lijden, indien men mij niet de Pink Pillen had aanbevolen. Deze Pillen hebben verschei dene personen die ik ken genezen. Men heelt mij er zooveel goeds van gezegd dat ik ze op mijn beurt ben gaan gebruikeu. De Pink Pillen hebben hot LueeBtc goed aan mijn maag ge daan, die zij hebben versterk', en opgewekt, zij hebben mij een uitmuntende spijsvertering bezorgd. En nu ben ik gezonder dan ik ooit geweest ben. De ongelukkigen die aan de maag lijden, moeten de Pink Pillen gebruiken, zij zullen hunne sombero uren in vrooljjke urou veranderen, want niets doot het leven zoo duister inzien als het lijden aan een slechte spjjsverteering en maagpijnen. Do Pink Pil len zjja ook ouovertroüen tegen bloodarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, rheuraatiek, soheele hoofdpijn, onregelmatigheden. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozon; verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, hoofd-depothouder voor Neder land, en apotheken. Ook echt verkrijgbuar bij A. vandk WEG, dro gist, Ganges raat 23 te Amersfoort eu A. dk VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink pil- leu beeft nog nooit iemand Tj IkkV neten. jÊÊêicr'"""' Afbeelding der dooi: x6 Procent zuiver eiwit - de grondstof tot instandhou ding van het lichaam bevat Quaker Oats. Geen ander voedingsmiddel kan met Quaker Oats vergeleken worden. Geen andere spijs is 200 smakelijk en goedkoop. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 November. Evang. Luthersclie koik. Voorm. 10 uur, ds. Du Meijere. Kemonstrnntsche kerk. Voorin. 10i/2 uur, ds. l-looykuas. Doopsgezinde Kring. Voorm. IO72 uur, dr. C. B. Hylkama, uit Zaandam, Gereforrn. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 572 uur, ds. Donner. Gereforrn. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Tcerink. 's Avonds 5V2 uur, ds. Teerink. Vrije Gereforrn. gemeente Voorm. 972 uur, de heer H. van Schothorst, uil Luntercn. 's Avonds 5 uur, de heer Van Scholhorst. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm 9% uur, dr. J. de Bruin, uit 's Gravenhage. 's Avonds 574 uur, dr. De Bruin. Amersfoort, Vrijdag 8 November 1907. Appelen f4.a f8.Peren f4.a f9.Nieuwe aardappelen fO.— a fO.— Zandaardappelen fl.80 f2.—. Hoender- eieren 17.— a f8.per 100 stuks. Boter f1.15 a f 4.45 p. k. Margarine fO. afO.— Kippen l'Ü.70a fl.— Kuikens fl.af 1.30 Piepkuikens f0.40 f0.70 Ganzen l'O.H fO.— Eenden fl.a. (1.20 Mazen 11.50 a i'2. Wilde konijnen f0.40 a fO.OO Tamme konij nen f 1.a f 1.30 p. st. Duiven f0.40a 1'0.50 p. naar. Magere varkens 114 af 20. Zeugen t40 a f50. Biggen 18 a fll. Aangevoerd waren ongeveer80 heet. Appelen, 40 heet. Peren, heet. Klei- aardsippelen, 300 heet. Zandanrdappelen. 10000 st. Hoendereieren, 1100 Kilo Boter. Vette Varkens, 25 Magere varkens. Varkens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 20 Zeugen. Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 31 October tot 7 November. GEBOREN Adriana Johanna, d. van Hendrikus Pot en Geertruida Tesson. Aartje, d. van Antonie Lambertus Koenen en Heintje Jansen. Jan, z. van Jun Arlar en Alida Akker. Wilhelmina, d. van Sander Steenbeek en Cornelia van Straten. Daniel Marius, z. van Willem Storm van Leeuwen en Anna Judith Geertruida Klerk de Reus. Francisca Wilhelmina, d. van Petrus Johannes van Kalleveen en Sophia Wakelkamp. Antonia Wilhelmina, d. van Wilhelmus Sleeking en Wilhelmina van Wessum. Petrus Marinus Henricus, z. van Petrus Delen en Johanna Jacoba Boonekamp. Antonius Johannes, z. van Johannes Willem de Graaf en Hendrica Willemina Boeree. Enno, z. van Jan Jacobus Meirink eu Geertje Ilolema. Lammert Sjoerd, z. van Sjoerd Huisman en Everarda Koenen. Jannetje, d. van Gijsbertus Mastenbroek en Annetje Mulder. Jaantje, d. van Hiltje Deen en Elisabeth Kauijk. Wilhelmina Antonia, d. van Hermanus Lam bertus Maijer en Maria te Beek. ONDERTROUWD: Hendrik Bouwman en Evertje van Komnaer. Wouter Hendrik Kaljée en Martje Krol. Arie van Barlingen en Johanna Theodora Maria de Groot. Hendrik Herman Enkelaar en Cornelia Blombergen. Albert Bakkenes en Wijmpje van Voskuijlen. Adrianus van Eijkelenburg eu Drika van den Berg. GETROUWD: Hermanus Worffel en Frcdrika Willemina Nijkamp. Antony Marinus Harterink en Hendrika Wilhelmina Reeser. Cornelis Gerardus van Winterswijk en Wilhelmina Johanna van Roosendaal. Jacobus Stam en Judina van de Pol Johannes van den Hooff en Marretje Koops. Evert Vis en Johanna de Wit. OVERLEDEN Johanna Volmer, 3 mud. Catb.nrina Hendrika van Ee,Üf>j., ongoh.Wilhelmina Johanna Kraaijenhof, 10 d. Lucia de Graaf, 3 w. Geertruida de Man 19 m.Gerarda Evers 23 j., ongeh.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2