verdroten geduld en aan zyn opvolger dr P. Fokkens voor hetgeen ook deze voor de school deed. Reeds 24 Augustus kon de aanbesteding van den bouw plaats hebben, die voor f3958» Werd r,.„ ^v»ez"n i.in de firma I.C. van hijber- gen Zo, een bedrag beneden de raming, ten gevel e waarvan konden aagelegd een cen trale verwarming en een warm watertoestel. Den :5 December kon reeds een deel van het gebouw in gebruik genomen het onder wijs en welka'tsi zd Amersfoort rijker zijn een mui, «root, welingericbt, degelijk school gebouw, dat men begiu Juli officieel hoopt te openen, Werd aan hot eind van het vorige Jaar verslag verwachting uitgesproken, dat alles in de goede, banen zou komen, 19"" heeft dat vertrouwen niet beschaamd. De vereeni- ging geniet thans flinke subsidies, doch heeft ook van led-Hl en Joiwteurs ruime bijdragen noodL, voor welke zij zich aanbevolen blijft houden. Het verslag werd vastgesteld onder dank betuiging aan lien Secretaris. Do Voorzitter wees er nog op hoe het nut der school ook naar buiten meer en meer ingang vuidt, u. a. blijkt uit den pust van f 1350 voor geleverde spijzen, welke geraamd werd op f350. Een andere heuglijke meedeeling is, dai het Rijk de verheuging van zijn subsidie van 13500 tot i'tSOiX) reeds geheel toekende, buiten -ie f2000 voor inrichtingskosten. Provincie en Gemeente stonden hun ver hoogde suhsidiën tue sedert den aanvang van den bouw der nieuwe school. Aan de orde was de aanvulling van het Bestuur met éen lid. Met algeineone stemmen werd benoemd de heer .1. W. Middelburg. Aao de orde waren de Mededeelingen. De Voorzitter herinnerd^,dat in het Jaarverslag reeds bijna alles is meegedeeld. Spr. kon daarbij nog slechts voegen, dat de schoolbouw ook kon voortgezet in het ruwe jaargetijde on dat daarbij geon nadeel is ondervonden. De heer Sanders vulde dit aan door mee te deeleo, dat aanstonds na de gunning met spoed is begonnen aan het hoofdgebouw en de concierge-wouing, welke laatst" het eerst onder dak werd gebracht om een deel der l<*wp(, over te kunnen brengen uit de veel te kleine lokalen. Vervolgens is de bouw van het eigenlijke schoolgebouw ter hand genomen. Door den lagen waterstand in de Eem ondervond die bouw eenige vertraging maar toch was ook het hoofdgebouw vóór de vorst onder de kap en er is alle kans, dat het geheel ruim op tijd gereed zal zijn! Dank ook het verbod om op het werk sterkedrank te gebruiken, zijn geen. ongevallen van ernstigen aard te betreuren Slechts een loodgieter, die in weerwil van het verbod zich op het dak waagde, en een monteur overkwam een ongeval. Spi. bracht ten slotte dank anti architect Smith. Hierop werd de vergadering gesloten. De vergadering van hetNnts-depirteme it werd door het samenvallen met andere bij eenkomsten door slechts twee leden, buiten tiet Bestuur bezocht. De Ingekomen stukken waren et Rapport lier commissie voor correspondentie-onderwijs saaingesteld door dr. Bos en den heer Kikkert, en Een boekje over onze Oost, no. 7" der Niits-uitgaven. Het pensioen van de Directrice der Fröbel - bewaarschool werd geregeld. Van den Beschrijvingsbrief voor de Alge» meene vergadering der Maatschappij, den 1" Juni te Amsterdam te houden, werden slechts enkele punten ter loops besproken. Besloten werd, den afgevaardigde geen im peratief mandaad mee te geven. Tot afgevaardigde werd gekozen de Voor zitter ds. J. L. F. de Meijere Joh. Cz.tot zijn plaatsvervanger, de Secretaris, de heer J. F. Prins. De mededeelingen b paalden zich tot het bericht, dat de laatste Nuts-avonden in dit seizoen zullen worden gehouden op 8 en 9 Maart; Zondag als volksavond. De ensemble- klasse en mejuffrouw Annie Verbeet zullen zich dan doen hooren. Het tweede lustrum der plaatselijke afdee» ling van den Chr. Nationalen Werkmaus Bond is met groote opgewektheid gevierd, Donderdagavond in de St. Joriskerk en gisteravond door een zeer prettig feest in de groote zaal van de Sociëteit .Vereeni- ging". Bij de kerkelijke viering ging voor ds. VV. J. Meiners, de Eere-voorzitter, die tot tekst, van zijn rede had gekozen I Corinthe 7: 24 en aantoonde, dat. de Christelijke werkman de roeping heeft, tevreden t« zijn ui den kring en op «ie plaats waar hij van God gesteld is. Spr. herdacht op hartelijke wijze den stichter der afdeeling nu wijlen ds. H. J. ter Haar Romany, haar geestelijken vader, en bracht namens de afdeeling oen woo.d van groote eikentelijkheid aan de heeren C. van Zwol, D. van Loveren en H. Voort man, die sedert de oprichting Bestuursleden wareu. Den 20 Februari 1898 opgericht met 46 leden, telt de afdeeling er thans 214 eu 70 begunstigers. Zij heelt thans en eigen gebouw #Eben llaezcr"; drie vakvereenigingen, na melijk Tour timmerlieden, schilders en kalk en steenbewerkers; eeu muziek-vereeoigii.g, een reciteereliib, een knapen-vereemging f\ een oildioili ek 4"0 boekwerken, e-n ondersteuningsfonds voor behoeftige ol werk Inoze leden eo een ziekenfonds. In de lien jaren van haar beslaan weid voor dit laatste ontvangen aan coniributiën 1 9046.40 er uitgekeerd aan zieken geld f7678.76, zoodat. er een goed slot is van f1367. De Wereldlijke viering, gisteravond, hield de leden rnet hun vrouwen geruitnen tijd bijeen. M. vrouw A. Veen, mejuffrouw Van der Leek en de zangVereeniging »De Lof- stem" droegen niet weinig bij den avond tot een zeer ge/elligen te maken. Het hulde-telegram aan II. M. de Konin gin werd met een dank betuigen beantwoord. We vestigen de aandacht op het verzoek der commissie tot sieun van werkloozen, in het hoofdblad. De vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenvei keer wil 9 Maart haar jaar vergadering houden. Zou die datum niet kunnen verzet, nu het Nutsbestuur, thans reeds, den avond bezette Eeti reclame, die 'l best doet, trekt thans aller aandacht in den (frogistwinkel van den heer A. van de Weg. Daar toch worden de goede vruchten van het door hem verkocht kippen voeder aan schouwelijk gemaakt door een kloek met. kuikens, lustig rondtippelen in de toon kast tusschen de zakjes kippenvoeder. Aan de Centrale Boterroyn werd gister aangevoerd 1200 Kilo fabrieksboter onder Rijks keuraan de markt 70 Kilo boeren- boter. De prijs aan de myn liep van f 1.45 tot fl.UO; die aan de markt van f 1.60 tot 11.75. De zieken transport-automobiel van dr. Essers, uit Amsterdam, kreeg hier Donderdagmiddag averij doordien een der banden over een stuk prikkeldraad reed, dat op den weg lag. De band werd gerepareerd in Eysink's fabrieken, doch het geval gaf een vertraging van een paar uur, wat vooral voor de in zittende patiënten al heel weinig aangenaam was. Op »Birkhoven" is door de politie op heeterdaad betrapt H. K., die bezig was mos te stroopen onder verzwarende omstandig heden. Sinjeur had maar eventjes een handwagen meegebracht om den buil te vervoeren. Door de politie is een minderjarige, die zich te Arnsfeidam ophield en op verzoek oarer ouders naar huis moes!, geleid, up 'ransport g.-steld naar Al menu m Dy Harllugen. Burgerlyke Stand van Amersfoort. Van 13 tot 20 Februari 1908. GEBOREN Louis, z. van Jacob Maijkel* en Cornelia llilsum. Wouter, z. van Willem van Bivinmeleo en Heintje van Loo. Cornelis, z. van Dirk Hop en Rika Johanna Spekkink. Jacob, z. van Hendrik vai. de Pol en Aaltje Reemsi. Johannes Carolu-' Reinardus, z. van Julian vau der Geld en Maria Johanna Margarelha Anna Hugo. Al hert us, z. van Louwinus Maas eu Gerritje Fitskie. Heintje, d. van Teunis Kreikarap en Mugteltje Portengen. Otto. z. van Otto vaa der Linden en Maria Margriet ha Geijtenbeok. Johanne- Jacobus Antonius, z. van Joannes Cornells Smeulders en Maria Josepnina Smu-kens. Hendrika Magdalena Johanna d. van Everanlus Smit en Metje van Wijland. Lena Maria Louwina, d. van Jan van Rossum en Hendrika Angenita van Meeteren. Willielmina Johanna, d. van llendricus Rumdericus Visser en Maria Johanna Knuivers. Aartje, d. van Aalbert Vedder en Driesje van den Broek. Jan, z. vati Cornelis de Rijke en Hendrikje Post. ONDERTROUWD: Jacobus Theodoras Helmerhorst en Maria Schiefelt. GETROUWD: Christiaan Philip Boerwiokel en Klaaake Bouma. Petrus Johannes Leenknecht en i'rike van Kooij. Gerard us Hubert us en Elisabeth Pfatin. Gerardus Joannes Maria Remmers en Barbera de Boer. Tbeodorus van 't End en lleiltje Ruizemlaal. OVERLEDEN Albert Jan Feters. 2 m.— Frits Kommer, 5 d. Gerritje Johanna van Ommen, 73 j., wed. van Jan Blok. Johan Van Tellingen, 72 j., wed. van Willemijutje vau Zanten. Jan Morre, 3 in. Willem de Vlies, 2 j- Geertruida Poelman, 68 jr., wed. van Hendrik Cornells Lambrechls. Hendje vau Steindelaar, 91 j., wed. van Hendrik van de Pol. Peter Gouw, 81 j., wed. van Maria Kraan. Wilhelmina van de Vaarts, 77 j., echtg. van Nicolaas Mater. Snelpersdruk, Firma a. H. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 6