OUDE PORTWIJNEN. FERWERDA TIEMAN. REUKENMEID STRAATIAKER, AANBESTEDING Laatste berichten. Maatschappij „DE KOOPHANDEL" Uitgifte van f21000 3 pCt. Premie-Obligatiën aanwijzing irekking der 387ste NED. STAATSLOTERIJ. Advertentiën. Eiiiar, die zijn leven beterde en lendeling ondej de heidenen wil worden, komt Brand bezoeken. Brand vi idt dat Eiuar het aan 't rechte eind heeft en hy wil dan ook niet meer terug naar de door hem op aigen kosten gebouwde kerk en trekt de bergen in. Op dien tocht komt hem te gemoet een vrouwegestalte, schijnbaar Agnes doch in wer- keljjkheic de Verzoeking die belooft hem al het verloiene te zullen teruggeven als hij voorgoed breekt -net zijn stelregel „alles of niets." Brand weigert. En als oy hooger klimt, treedt bem tegemoet de arme Oer I, die hem in deze eenzaamheid in haar krankzini igheid aanziet voor den Christus. Een la wine bedelft beiden en met een „Deus est charita- lis" sterft Brand. 8pr. deed uitlkomeo, dat het orgineel oneindig mooier is dan dit kort overzioht, een meesterstuk nog grooter dan Iben's Peer Gynt. We hebben dankbaar te zijn, vervolgde spr., dat in onsen balfslachtigen tijd Ibsen ons zijn idealen schotste an zóo den strijd aanbond tegen het half- slacutige, het „een beetje," en als Kirkegaard, in diens „Eniweder, ader" predikte: alles of niets. Alles of niets ook in het-geloof en in de liefde tot den evennaaste, Ziedaar onze plicht. De heer D. Vels-Heyn, voorzitter der Jongeliugsver- eeniging. dankte ds. Te Winkel voor zijn boeiende rede, waarna de goed bezochte bijeenkomst met met gebed werd gesloten. De Oranje-vereeniging zal morgen acht dagen vergaderen o. a. om plannen te be spreken voor de viering van den jaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, op 19 April. Dr. F. H. Bos, uit Hoogland, zal aanstaan' den Woensdag voor de onderafdeeling Amersfoort der V. P. N. te Leusbroek spreken over het belang, dat landbouwers hebben b\j oordeelkundige hoenderfokkorij en daarbij doel en streven der zoo nuttige vereeniging uiteenzetten. De Volksbond, tegen drankmisbruik, ver spreidde artistiek uitgevoerde Volksbond- kaarten, ontworpen naar het vignet van den bond, ingericht hetzy als prentbriefkaart, betzij voor ledeu-werving. Ook door het ver krijgbaar stellen van Volksboudzegels (sluit etiketten) is den leden een nieuw propaganda middel aau de hand gedaan, om in ruimen kring de aandacht te vestigen op den bond en zijn streven. DeNederlandsche Bond van de vereenigingeD van den tiandeldrijvendeu en iodustrieelen middenstand, gevestigd te Utrecht, heeft een adres gericht aan de verschillende Kamers van Koophandel in Nederland, verzoekende adhaesie betuiging op een adres aan de Regeering tot invoering van den Middel- Europeeschen tijd, waarvun, volgens den Bond, do voordeelen van geldelijken, hygië nischeti en socialen aard ook voor Nederland onbetwistbaar zijn. Aan de Centrale botermijn hier werd Dinsdag aangevoerd 2790 Kilo fabrieksboter onder Rijks contróle. De hoogste prijs was f 1.46, de laagste f 1.25 en de rniddelprijs dus fl.43. De levering van 100 000 Waal-straatklin kers voor deze Gemeenie werd gegund aan Gebrs. De Jong, te Gameren, voor f 14.50 het baggeren der grachten en haven werd opgedragen aan S. van Doodewaard, te Weesperkarspel, voor f1150. Bij de aaubesteding van jongstleden Dins dag waren zij de minste inschrijvers. Deze gunninge i werden toen aangehouden, gelijk we dien dag berichtten. Te Zutfen werd zwervende aangetroffen Dominicus Garardus van der Beek. Na zijn aanhouding bleek, dat hij de hand heeft gehad in de vele rijwiel diefstallen te Utrecht, Amersfoort, Nijmegen, Arnhem en Amster dam gepleegd. Te Haarlem had hij onder den gêfingeerden naam Bertholt een pakhuis gehuurd om den buit te bergen. Hij werd in Den Haag en te Haarlem ge confronteerd en sprong, op de terugreis, bij Ede uit den in vollen vaart zijnden treinen wist. zoo te ontsnappen aan zijn geleiders. Zijn aanhouding is thaos bevolen. Veel hegrijpen is niet alleen veel vergeven, maar g 'eft ook het middel om Yeel te ge- T7it den omtrek. Men schrijlt uit Baarn Men is thans begonnen den muur en de schutting voor het nieuwe Gemeentehuis weg te breken, terwijl tevens een derbooraenop den Brink gerooid werd, De Laanstraat is nu heel wat verruimd en het gevaar van botsingen voor wielrijders, die tot dusver elkander niet konden zien naderen, is ver dwenen. De eerst gekoesterde verwachting, dat het plein voor de kerk en dus ook de Brink voel r 'mer zou worden, wordt niet verwezenlijkt, daar het kerkbestuur bezwaar heeft ge.naakt om het steenen muurtje met het ijzeren hek te laten vervallen. Te Faarn worden pogingen gedaan om den heer G. ft. v. Beek, sinds 1894 sous-chef aldaar, benoemü te krijgen tot opvolger van den heer P van Rossum, stations-chef der H. IJ. S. M. aldaar, die dit jaar wegens bereiken van dm. leeftijdgrens zal worden gepen sioneerd Brigadier J. Ilamersma wordt overgeplaatst van Barneveld naar Woerden «n te Barne veld vervangen door Rij ka-veld wachter J. Stellingwerf, uit Mijdrecht. Te Barneveld is opgericht een afdealiog des S. D. A. P., aanvankelijk met 40 leden. Hot aantal leerlingen van do gemeentelijke Hongere Burgerschool te Hilversum bedroeg in het begin van den vorigen cursus 107, Waarvan 90 jongens Jen 17 meisjes, en be draagt thans 120. Door een aantal inwoners van Hilverstim, die te Amsterdam hun bezigheden hebben, is een adres verzonden aan de directie der H. IJ. S. M. houdende verzoek om melden a. s. zomerdienst trein no. 238, welke des avonds om 6.45 uu~ uit Amsterdam vertrekt, evenals tot dusver te Hilversum te doen stoppen. In bet ontwerp van de zomerdienst- regeling is aangegeven, dat deze trein tot Amersfoort doorloopt, zonder aan een der tusschenstations te stoppen. Adressanten betoogen, dat het hun on mogelijk is, met den trein van 6.08 mede te gaan, terwijl de volgende trein, die om 7.20 uit Amsterdam vertrekt, een uur latei- te Hilversum aankomt dan die van 6.45 uit Amsterdam. Aan de nieuwe lijn tot locaalverkeer tus- schen NunspeetElburg—Hattem— Zwolle, die met Mei a.s. door de Ned. Centraal Spoorweg-Mij. in exploitatie zal worden gebracht, wordt druk gewerkt. Het traject tusschen Nurispeet en Elburg is reeds klaar. Het andere gedeelte wordt van Hattem (centraal) aangelegd. De aannemer is reeds tot bij Oldebroek genaderd. Het materieel wordt vanwege de N. C. S. verstrekt. Het Rijk heeft opeens zulke bezwarende bepalingen opgelegd aan de Ned. Buurt spoorwegmaatschappij dat althans aanstaan den Maandag, zooals aanvankelijk de bedoeling wasteen electriscbe trekkracht kan ingevoerd op den tramweg Zeist—Utrecht. Edmondo de Amicis, schrijver van *L'0!au- da" en zeer goede jongensboeken, is gister in den ouderdom van 62 jaar plotseling te Bordighera gestorvep. De macht vau het kleine. Het theelood en zilverpapier, dat gedurende het tweede halijaar van 1907 op de Lagere scholen ten behoeve der Amsterdamsche vereeniging voor gezondheids- en vacantiekolonies is ingezameld heeft f 49Ü.l2*/2 opgebracht. De geheele opbrengst over 1907 bedroeg alzoo ruim f 1000, een aardig sommetje, waarvoor heel wat arme kinderen kunnen worden uitge zonden. üp de spoorwegen in Noorwegen heeft de vrouw, wanneer zij met haar echtgenoot reist, slechts den halven vrachtprijs te betalen evenals bij ons kinderen beneden 10 jaar. Men seint ons: Benoemd tot majoor by de Rijschool de ritmeester A. G. M. j. baron Van Uldenneel, Directeur dier inrichting; tot ritmeester bij het le regiment huzaren de le luitenant E. H. Juckema van Burmania baron Rengers van Warmenhuizen, die wordt belast met het bevel over het le eskadron hier tot le luitenant bij het 4e regiment huzaren de 2e luitenant W. L. van Weideren baron Rengers, van het korps, gedetacheerd bij de Rijschool. Ritmeester P. E. H. V. L. baron Van Buecop is eveneens bevorderd tot majoor. reclame s, Vat! 15 regels f 1.25 elke regel meer f 0.25. 3651 terms per jaar. Er zijn menschep aan wie gij 365 malen per jaar kunt vragen lioe zy varen, en die u onveranderlijk zullen antwoorden „By lange na niet welik ben altijd vermoeid." Door zoo te antwoorden zeggen die menachen de strikte waarheid. Zy zijn altijd vermoeid. Of zy rusten of niet, altyd oudervinden zij een weikelijken indruk van slapheid, van ver moeidheid. Zij zyn treurig, neerslachtig, zy hebben nergens lust in, vermijden het geraas en de menigte zij kunnen geen tpoedig besluit nemen, zelfs in de dringendste gevallen en hunne eeo:-e begeerte is niet behoeven te denken of zich te bewegenzy hebben behoefte aan kalmte, Btilte, verdooviug. Zulke menechen lijden aan zenuwverslapping, langzame bloedarmoede, en zyn zeer ongelukkig. Alle hunne functies ondergaan een soort van ver traging. Tot een zekeren graad van verstopping, van verzwakking gekomen, gaat het organisme zyn verval met schikbarende snelheid te gemoet. Om die ver moeienis ie doen verdwijnen, oiu dat organisme op te wekken, om die bloedarmoede te Leatryden, wat is daartoe noodig? Men moet het bloed, te arm aan roode bolletjes, hei stellen bet zenuwstelsel, dat geen veerkracht meer heeft, versterken; zonder verwyl den levens weerstand vermeerderen. Is daartoe een lange hebanüeliog noodig; moet die met een ingewikkeldeu leefregel gespaard gaan? In het geheel niet! Eenige doosjes Pink Pillen ge bruiken. dat is alles. Na korieu Hjd vormt de zieke zyn eigen leefregel. Zyn eetlust zal inderdaad ver meerderd zyn en bij zal met trok eten; gy laat hem daD eten. Zijn levenskracht zal vermeetderd zyn, ter eene zijde deor betgeen helmiddel daartoe bjjdraagt, ter andere zijde door tea overvloediger en beter op- ^De^Termaatvan levenskrachten.van bloed,maakt dat de «ieke zelf zyn verdooviug olscbudt. De Pink pillen kunnaD het meust uitgeputte ge stel oDkwikken; zij herstellen alle functies, doen de 'mukw&l,door omadem, of «MB», door OUDE ROODE PORTWIJN, f 1.08, f 1.44 en f 1.80 per flesch. OUDE WITTE PORTWIJN, f 1.08 en ƒ1.80 per flesch. Netto k contant. """uitsluitend echte doukq. port wijnen. Verkrijgbaar bijM. R. N. Oosterveen, Amersfoort. Finantieel Weekblad voor den Fondsenhandel. Bureaux: DAMRAK 80—81, AMSTERDAM. dat WOENSDAG 25 MAART ver schijnt, zal, behalve de gewone ru brieken, een belangrijk herinnerings artikel bevatten, voorwaarden voor een waaraan alleabonné's gratis kunnen deelnemen. Voorts zullen de abon- J né's gratis en franco ontvangen een prachtige kunstdrukplaat. Abonnementsprijs f 5.— per jaar bij vooruitbetaling. Abonnementen kun nen dagelijks iDgaan. Proefnummers gratis. DE DIRECTIE. ITaaxnlooze Vennootsohap Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 3 Maart 1908, No. 45. Hoofdkantoor: PALEISSTRAAT 10, AMSTERDAM. nominaal groot f50.— splitsbaar in twintig twintigste obligation groot f2.50. Premietrekking volgens Bovengenoemde Maatschappij wenscht in alle steden en dorpen van eenige betee- keDis op zeer aannemelijke voorwaarden een beperkt aantal collecteurs aan te stellen. Voorkeur genieten op goeden stand wonende soliede sigarenwinkeliers. Zij die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, vervoegen zich schriftelijk of persoonlijk ten kantore der Maatschappij. lichamelijk of geestelijk overwerk, door buitensporig- heden of verdriet verzwakt is, weer opleven. Prys f 1.75 per doos, I 9 per zes doozen Verkrijgbaar bij SNABIL1E, Grootc marktte Rotterdam, hoofd-depotbouder voor Neder land, en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, dro gist, Lange3 raat 23 te Amersfoort en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der pinkpillen heeft nog nooit iemand gene- MHpaj ikkGSI ze n. MfflsÏËRSWWi Sj$ Afbeelding der doos: Mevrouw SANDBERG tot rrlfc^ -- ESSF.NRUKG. te Hoorn, vraagt mot 1 MEI tegen hoog loon een alleszins bekwame iefst boven de 25 jaar. Bij de Gemeentewerken te DEVENTER wordt gevraagd een voorloopig als los werkman. Zich mét franco brieven aan te melden bij den Geme.mte-Bouwmeester voor 19 Maart a. s. onder opgaaf, waar inlichtingen zijn te verkrycen, gewenscht loon, enz. 8CHOUWBURG UTRECHT. Muziteab' Kring Zaterdag 14 Maart, Do Doge van Venetië, Ouasi-err.stige opera in 3 bed ry ven door JOH. WAGENAAR. Voorafgegaan door: DIK «««Kist Musikalisches Luslspiel door EUGEN D'ALBERT. OrkestHet Ulrechtscbe Orkest. Dirigent: JOH. WAGENAAR. Aanvang HALF acht. R EPARATIEN aan Brillen en Pince-nez, Inrnilen van onde Barometers bij W. F. A. GROENHUIZEN. Langeraat 42, Amersfoort. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Maandag 23 Maart 1908, 's voormiddags ten 10 ure, ten Raad- huize publiek AANBESTEDEN Het uitvoeren van eenige verbouwings- en herstellingswerken aan de woonhuizen op »Birkhoven", aan den Soesterstraatweg te Amersfoort. Restek en teekeniög zijn ter Gemeente secretarie op l'ranco aanvraag verkrijgbaar a f 1per stelbij franco toezending 5 cent meer. Inlichtingen op het bureau van den Ge meente-architect, alle werkdagen van 10 tot 12 uur. Aanwijzing op Birkhoven" op datum en uur, in het bestek vermeld.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3