GEOPEND het ZESTIGSTE filiaal Langestraat 54 hoek Krommestraat, te Amersfoort. J I Zuid-Hollandsche stoomfabriek van banket, koek, chocolade en suikerwerken, limonades, drops en jams van C.Jamin, Rotterdam der aan de Binnenland. Laatste berichten. Advertentiên KANTOOR. KAMERS LOUtS KLEIN Hzn,, dert, £6000; 1 pare. in Neerzeldert, f2680; en 3 perc. in de Haar f6120. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde J. B. wegens Draukwetovertredirjg tot f 15 of tien dagen hechtenis en W. D. wegens mis handeling van B. van H. tot drie weken gevangenisstraf. Onrecht doen, is erger dan onrecht lijden. Uit dan omtrek. 't Is nu de tijd voor wielrijders en andere toeristen om een kijkje te gaan nemen in de Betuwe, waar d kersenboomen bloeien en hun heerlyke bloesem prachtig uitkomt tegen het jonge groen. Zondag was er een geweldige bosch- en heibrand in de lichting van de Pyramide. Men zegt in de nabijheid van „De Treek". H. M. de Koningin-Moeder wordt 5 Juni op «Soestdyk" verwacht, waar ook H. M. de Koningin zou vertoeven zoodra Z. K. H. de Prins 15 Juni zijn Noorsche reis aanvangt. Een grappenmaker te Buarn heelt het ou ie Gemeentehuis daar te huur gezet middels een bordje: .Kamers te huur, met of zonder pension". Te Baarn zijn twee jongens uit Utrecht aangehouden, die trachtten winkelladen te lichten en waarvan de een gewapend was nvt een revolver en de ander met een dolkmes. Burgemeester en Wethouders van Hilver sum hebben naar aanleiding van ingekomen verzoeken tot het aanstellen van schoolartsen een breedvoerig rapport opgemaakt, dat eerstdaags zal verschijnen. Het advies luidt afwijzend. Vrijdagochtend zyn weer een 500 Nun- speeters, groot en klein, naar de Noordelijke provinciën vertrokken om hout te schillen. De streek buiten het eigenlijke dorp is •laardoor tijdelijk als 't ware geheel ontvolkt. Hier en daar is eo,n onkel huisje nog be woond, hetzij er een zieke of wei een stok oude rnan oi vrouw is achtergebleven, die de reis niet kon meemaken. In «Ie vorige week weiden te Spakenburg aangevoerd 16100 tal dat is 3220 000 ha ringen, waarvoor een middel prijs per tal werd besomd van 50 cent. In de Zeister moordzaak zijn alleen te Zeist 50 bersonen gedagvaard als getuige. Voor de betrekking van concierge van bet Gemeetehuis te Zeist zijn thans reeds •180 candidates En de termijn van aanmelding is nog niet gesloten. Men is begonnen, de Nieuwekerk, aan den Dam te Amsterdam, te ontmantelen. Een groot deel der huisjes aan de Mozes en Aaronstrsat is reeds gesloopt. De autoriteiten mogen nu al de kermis willen afschaffen, zooals thans ook voor Rot terdam verluidt, de bevolking wil nog van geen afschaffen weten. Dat bewyst weer do verpachting van staan- plartsen voor de kermis te Haarlem, waarbij de volgende sommen werden gebodenvoor een stut mcarrousel op de Groot, e markt Hoor Peters inken f5240voor een bioscoop door Alberts fières f2423; voor een poffertjesp- slei door drie concurrenten ruim f900 iedea toboggans boden tot t 615, welk edrag be neden het gestelde minimum zou zijn; voor cents draaimolens op de gewone plaatsen werd nog f550 ingeschreven. Wat het aanschaffen van een auto kost weten de meeste raenschen nu wel en die het niet weet, kan er gemakkelijk genoeg, achter komen. Een andere vraag is echter wat kost een auto in het gebruik Hierop hoort men vaak de meest uiteenloopeude antwoorden. Over het algemeen heeft men nog een te hooge gedachte van de kosten welke het houden van een auto meebrengen, en ook zij die er te min over denken, wor den met zulk een opgave gebaat. Een Haagsch autohandelaar heeft alle kosten aangeteskend welke een zijner cliën ten gedurende een vol jaar voor zyn automo biel, een 24 P.K. voor 7 personen, had uit gegeven en is toen tot de volgende bedragen gekomen. In dien tijd had de auto 10000 K.M. afgelegd, waarbij gerekend is een reis van vier weken door België met vyf personen en bagage. Toen was besteed voor benzine f373.92 voor banden f853.45, voor olie f35.25, voor kleine reparaties f 50.55 en dat maakte met eenige andere onkosten f 1372.91. Daarbij moet dan nog opgeteld worden het loon van den chauffeur f600 en de stalling van den wagen bij den bandelaar f 100, maakt dus ruim f2000. De wagen is nog als nieuw, zegt »De Auto". Bij Kon. besluit zijn benoemd tot niet- militaire leden van den Defensieraad de heereu :mr. J. D. Veegens, ouJ-Ministar; mr. P. C. 't Hooft, lid der Eerste Kamer; F. B. 's Jacob, oud-Burgemeester van Rotterdam en F. J. H. Evers, Roomsch-katholiek geestelijke. Deze laatste schreef een werk over Marine- aangelegenheden,, dat als handboek op de Hoogere Krijgsschool wordt gebruikt. De Raad zal 18 Mei worden geïnstalleerd, in de Trèves-zaal. In een deel van het vorig nummer konden we nog vermelden, dat bij Kon. besluit is benoemd tot Gouverneur van Suriname rar. D. Fock, oud-Minister van Koloniën, ter ver vanging van den heer A. W. F. Idenburg- die, met ingang van 20 Mei a.s., de porte feuille van Koloniën in het moederland voor de tweede maal aanvaardt. De heer Fock zal einde Juli naar Suriname vertrekken. Gebrek aan juffers Er heerscht iu ons land tegenwoordig gebrek aan zoogenaamde «juffers" (dennenpalen) door te weinig aan voer uit Zweden en Noorwegen. Een hout handelaar in Friesland kon te Amsterdam, Delfzijl eu Harlingen geen „juffers" krijgen. Men seint ons Bij Kon. besluit is benoemd tot assistent- magazijnmeester bij het Centraal-magazyn van kleeding en uitrusting te Amsterdam de le luitenant-kwartiermeester W. K. Rutgers, van het 5e regiment infanterie. RECLAMES, van 1 5 regels f 1.25elke regel meer f 0.25 Opgedragen aan hen die veel werken. Er zijn in der daad in ieder onzer organen twee welonderscheiden krachten die toch in den grond gelijk aan elkander zijn, de een is alle- daagsch, gewoon, altijd gebruikt, de andere in voorraad opgeborgen, die niet, tot ontwikkeling komt dan in buitengewone omstandigheden. Deze waarneming moest er ons toe brengen nooit buitensporigheden te begaan. Het is toch bij buitensporigheden dat het gebruik der vooraads- krachten noodig wordt, maar daar die krachten slechts op den langen weg en langzaam hersteld worden, is het duidelijk dat men er zoo zelden mogelijk zijn toevlucht toe moet nemen, en dit is vooral waar voor den oude van dagen wiens organisme door de jaren is verzwakt. Indien wij een beroep doen op onze voorraadskrachten komt dit doordat wij vermoeid zijn. Er is een middel dat veroorlooft niet vermoeid te zijn en geen beroep te doen op onze voorraadskrachten. Dat middel is gebruik te maken van de Pink Pillen, die een ware bron van krachten zijn, zoodra wy ons min of meer vermoeid en gedrukt gevoelen. En dit is waar, niet alleen voor hen die lichamelijk vermoed zijn, maar ook voor hen die geestelijk overwerkt zijn. De Pink Pillen zijn zeer aan te bevelen voor werksters, die er evenveel baat bij zullen vinden als de heer Dirk Zwaan, oud 42 jaren, wonende. Hoofdstraat 73, te schiedam, er bij gevonden heeft. Deze schrijft ons „Ik was vermoeid en overwerkt in zulk een mate dat ik genoodzaakl ben geweest mijn werk gedurende 3 weken te onderbreken. Ondanks alle zorgen herstelde ik niet. Toen heb ik den goeden inval gehad de Pink Pillen te nemen die mij een uitstekende gezondheid hebben weer gegeven. Zij hebben mij versterkt en nu kan ik mijn werk zonder vermoeienis doen." De rink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maag kwalen. Gok eebt verkrijgbaar bij A. van de WEG, drogist, Langestraat 23 te Amersfoort en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der pinkpil- len beeft uog nooit iemand (bib: Lj genezen. u tys SB) Afbeelding der doos: dom Heden overleed inden ouder van 91 jaar onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder mevr. wed. R. HEIJ1LANS Van der Douwer. Uit aller naam D. Heijmans van der Douwer. Amersfoort, 11 Mei 4907. In het verslag van het Amerafoortsch Comité tot steun bij tijdelijke werk loosheid, dat deser dagen aal versohij- nen en in grooten getale GRATIS aal worden verkrijgbaar gesteld, bestaat gelegenheid tot het plaatsen van AD VERTENTIÊN,Ga?adigden gelieven vóór ZATERDAG a.s. de advertentiên op te geven aan den drukker van het verslag S. W. MELCHIOU. jffln Voor een flinken, vluggen jongen van 46 jaar, die netjes werkt en goed kan rekenen, wordt plaatsing ge/.ocbt op een flink Hy beeft reeds aardig routine en is thans buiten betrekking geraakt omdat een ge huwde in zijn plaats werd genomen. Zeer goede getuigen staf - Jan ook ten dienste. Brieven onder letters V. O. aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Korte- graebt 9. Gevraagd door dame op leeitijd gemeubileerde of ongemeubi- liefst gelijkvloers. Brieven onder motto «Kamer" aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracbt 9. CREDIET-VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERGH, WILHELMINA8TRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het varleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid ofin-olanco het incasseeren van handelspapier; het ontvangen van gelden k déposito en rekening-courant. pianostemmer en reparateur Drieringenstraat 3. Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor voorheen W. CROOCKEWIT W.A.eb. KORTEGBACHT 7. ASSURANTIËN, EFFECTEN, CREDIETEN, PROLONG ATIÈN, COUPON8, VREEMD GELD, DETOS1TO. WISSELS. Men eische op flesch en kurk Let; merk PUNCH VAN BEERTJE. H B DE BEER. A-

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3