Amersfoortsche Bank Advertentiën Bekendmaking. 7I00L0NDEBWIJ5. KANTOOR. een Winkelhuis Et® WINKELHUIS ei ERF Liefdadigheidsuitvoeri ng Vrijdag 15 Mei 1908, Safe Deposit Stoomwasscherij W. G. BURGER, curauq vpor vakteekenan in de wintermaanden 19081909 te «even voor volwassenen voor eens een subsidie van f300 uit de Gemeente kas te vnrleenen. Zij herinneren, dat de Raad 24 December 1907, na uitvoerige bespreking een dergelijk verzoek om f 225 voor dat doel te verleenen, conform hun advies afwees met 10 tegen 3 stemmen en achten de om standigheden in de sedert verloopen vijf maanden in geen enkel opzicht veranderd. De op initiatief van den hoofdconducteur Van Spankeren opgerichte »Herstellingsoord- Vereeuig'Hg 1835—1905" heeft thans door aankoop den eigendom verkregen van »De Decanie" te Vorden, dat blijkens een verslag, dat door deze vereenigiug in het licht is ge geven, zal -vorden ingericbt als herstellings oord voor het personeel der H. IJ. S. M. In het verslag wordt buide gebracht aan het initiatief van den heer Van Spankeren, aan de H. IJ. S. M. die de vereeniging krach tig steunde de Directie der maatschappij stelde f 10 000 beschikbaar voor aankoop en inrichti g van »De Decanie" en aan allen, die hun steun aan het doel der vereeniging gaven. Het verslag doet een krachtig beroep op het reizend bubliek om, door als donateur der vereaniging toe te treden, mede te helpen aan de taak, die de vereeniging zich heeft gesteldhol oprichten en instand houden van een herstellingsoord voor perso neel der U. IJ S. M. Drukfouten ziju uu eenmaal de onvermij delijke kwelduivel, de onontkoombare erger nis van iederen journalist De lezer beseft niet wal, de sehryver gevoelt, als hij in de courant ziet maar altijd te laathoe die plaaggeest zelfs vaak zijn beste bedoe- liugen te schande maakt. Het noodlot is nog draaglijk als, wat helaas te zeldzaam voor komt, de druktout den lezer althans doet lachen. Deze troost was den muziekverslug- gever der »N. R. Ct." gegund, toen hy gewag maakte van een bariton met knor tonen, waar tenor tonen door hem geschreven word. „Weet u wat volgens mijn berekening de makkelijkste van alle betrekkingen is?" vroeg 'n grappenmaker, die beweerde dat bij spe cialiteit was in het vlug hoofdrekenen, »dat is de betrekking van onderwyzer, want ik zal u even voorrekenen hoeveel etmalen hij per jaar in touw is. Wilt u goed opletten? »Er zijn 365 dagen in het jaar (365 etma len) 365 Voor eten, drinken en slapen reken ik 12 uur per dag of 365 halve etmalen 183 Blijft182 Af 52 Zondagen52 Per etmaal van 12 tot 2 uur vrij, is te zamen 30 etmalen30 Blijft100 Er zijn 5 Chr. ieestdagen5 Blyft95 Het onderwijs heeft pl.m. 68 vacantie- tiedagen68 Eiken Woensdagen Zaterdag den halven dag vrij is 52 halve etmalen Blyft. Blijft dus 1 etmaal over, en dat is dau natuurlijk de vrije Koniuginnedag Het „Musée Social" deelt gevallen mee van Fransche doktoren, die er werk van maakten, ongelukken te exploiteeren, er les in te geven, ja zelfs te verwekken. Vim een dier gevallen worde hier het voornaamste medegedeeld. Een bouwondernemer zond twee volmaakt gezonde werklieden naar éen dokter, die vermoed werd, dergelyke ignobele practijken të bedrijven. Een der werkiiede i verklaarde »De dokter gaf mij den raad naar huis te gaan, den concierge te traktenren en hem te vragen, wanneer iemand naar mij kwam zien, te antwoorden, dat ik ziek te bed lag en de dokter dagelijks kwam kyken. Over 14 dagen moet gy terugkomen, dau zal de dokter der verzekeringsmaatschappy u onder zoeken. Vervolgens vroeg hij mij, of ik kameraden had op de werkplaats en op mijn bevestigend antwoord zeide hijgij moet hun ni'ieggon hoe men vallen kan, wat hy daarop voordeed, en hun zeggen, my als dokter te nemen, ledareu keer, dat gy mij een putaënt brengt, krijgt gij 5 franc". Zoov-r is het gelukkig hij ons, met onze Ongevallenwet, ondanks alle klachten, niet gekomen. Ten minste, de verslagen der Rijks- Verzek iriugsbank deelen zulke krasse staaltjes van misbruik niet mede, zegt het »Sociaal Weekhtad". In Amerika woruen Lyua geen schoenen meer uit de hand gemaakt. Een fabriek, waaraan twee- of driehonderd arbeid-rs werken, kan per dag tweeduizend tot vij'ëntwintighondera paren schoenen af leveren. Geen enkele arbeider maakt een ge- beelen schoen. De een snydt de zolen, een ander het bovenleer, een derde de hakken, een vierde maakt de knoopsgaten, een vyfde de knoopjes, een zesde naait ze eraan, ieder op een afzonderlijke machine. Eén knoopsgatenmichine maakt vijfduizend gaten per dag, en iedere schoen gaat door meer dan vijttig handen eer hij klaar is om gedragen ie worden. RECLAMES, van 1 5 regels f 1.25elke regel meer f 0.25 Teleurgesteld door andere geneesmiddeleu, neemt zy de Pink Pillen en geneest. Wanneer gij te Leerdam de spoorbaan volgt, rechts vau bet station, komt gij aan een hui zenvak, Wilhelmina-kade genoemd. Ga daar naar No 709, vraag aan mejuflrouw Boon wat hare meening is over de Pink Pillen en zij zal u antwoorden wat zii ons antwoordde, toen wij haar onlangs bezochten. „De Pink Pillen, mijnheer, die heb ik geno men, zeide zij, en ik heb er op verre na geen spijt van. Zoo ik ben teleurgesteld door zekere geneesmiddelen die ik te voren had genomen, moet ik zeggen dat ik de Pink Pillen slechts te roemen heb. Bovendien ben ik niet de eenige te Leerdam, die ze met succes gebruikt heeft." „In der daad, antwoordden wij, wij hebben zoo even verscheidene personen gezien die ge nezen zijn, onder andere mevrouw De Wilt, de vrouw van den hoedenmaker in de Hoogstraat. Kunt gij ons, mejuffrouw, eenige bijzonderheden over den aard uwer ziekte meedeelen „Zeer gaarne, wub het wederantwoord van mej. Boon. Reeds langen tijd bemerkte ik dat mijne gezondheid achteruit ging, maar gij weet dat de verandering die zich van den eenen op den anderen dag, van de eene week op de an dere, van de eene maand op de volgende voor doet, niet zoo is dat men or zich bezorgd over maakt. Juist wanneer men langzaam achteruit gaat, gewent men er aan en let er niet bijzon der op. Op eens gevoelde ik mij slechter, veel slechter dan naar gewoonte. Ik was uiterst vermoeid, at niet meer, gevoelde mij uitgeput en kon niet meer werken. Ik moest ophouden en mij in acht nomen. Was ik daarmee veel vroeger begonnen, dan zou een week goede verzorging voldoende geweest zijn; maar ik had zoo lang gewacht, ik was zoo uitgeput, dat de geneesmiddelen niet krachtig genoeg waren. „Ja, met de gewone geneesmiddelen had ik mij gedurende maanden en maanden moeten behandelen en daartoe ontbrak mij de tijd. Mea zeide zooveel goeds van de Pink Pillen dat ik ze heb genomen en die pillen hebben de noodige kracht gehad om mij heel spoedig op de been te helpen.'' „Gij hebt u beter gevoeld, niet waar, van het begin der behandeling af?" „Ja, van bet begin af heb ik een zeer aange name werking van kracht en van welvarendheid ondervonden. Het scheen mij alsof er nieuw bloed door mijne aderen stroomde. Ik was wat in mijn schik ik had goede eetlust; wat ik at smaakte inij, des nachts sliep ik goed en ik foed en ik ontwaakte geheel uitgerust. Mijne rachten en ntijn gezonde kleur zijn spoedig teruggekomen. „Sedert ik met de behandeling ben opgehouden heb ik niet de minste ongesteldheid ondervon den." Dit zijn de woorden van Mej. P. Boon, ge trouw door ons oververteld. Wij geven ze ter overweging aan personen die overwerkt of vermoeid zijn of eenvoudig aan bloedarmoede sukkelen. Denk er daarbij wel aan, dat de Pink Pillen goed zijn vooralle ge stellen, voor alle leeftijden, dat zij even goed voor u zullen doen wat zij voor Mej. Boon deden. Prijs fl.75 de doos, f9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Groote Mark, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland, en alle goede drogisten. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, drogist, Langestraat 23 te Amersfoort en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pinkpil- len heeft nog nooit iemand genezen. Afbeelding der doos 387e SI' A ATS LOTE KI J Vierde Klasse. Trekking van 11 tot 14 Mei 1908. (1000 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f65 126 138 139 1010 1020 103 1465 2602 260.") 2607 2008 8508 8513 8525 10481 10497 li^OS 12 08 12.) 17 12925129^8 14143 14163 14531 14538 14553 1455619066 19077 19086 19091 en 197.9. Te zamen 32 prijzen. De Vijfde klasse, wlke trekt van 25 tot 27 en 29 Mei, 2 tot 5, 9 tot 12 en 15 tot 19 Juni 1908, bevat behalve de premie van f30000 voor den laatst uitkomenden pi ijs van f 1000 of hooger en de premie van f3000 voor het laatst uitszetrokken lot, de navolgende prijzen; 1 van f 100 000, 1 van t 50 000, 1 van f25 000 1 van f15000, 1 van 1' 10 000, 1 van fSOOo' 1 van f2000, 3 van f1500, 55 van f lOüÓ! 65 van f400, 70 van f'200, 170 van f 100 en 3730 van f70 By besluit van den Minister van Financiën is de 388e Staatsloterij vastgesteld, welke aanvangt 27 Juli en eiudigt 16October 1908. De Arrondissements-Rechtbank te Utrecht, Geboord de vnordracht van den President, Geboord den Officier van Justitie Gezien de artikelen 17 en 18 dar Wet op de Rechterlijke organisatie en bet beleid der Justitie en de artikelen 11, 12, 13, 14 en 15 van het Reglement No. 1, goedgekeurd bij Koninklijk besluit vau 14 September 1838 (Staatsblad No. 36) bepaalt Dat de Kamer van vacantia io dit jaar hare terechtzittingen zal houden ter behan deling van spoedvereischende Burgerlijke en Handelszaken op Woensdagen 8 en 22 Joli en 5 en 19 Augustus, en ter behandeling van Strafzaken eiken Donderdag, behalve Don derdag 30 Jnli, telkeus des voormiddags ten tien ure. Dat da zaken in kort geding mede zullen worden behandeld op de Woensdagen, hier boven vermeld, des voormiddags ten half tien ure. Beveelt, dat dit besluit op de voorgeschre ven wijze zal worden bekend gemaakt. Aldus vastgesteld in de Algerneene verga dering vau de Rechtbank voornoemd, op 25 April 1908. De President, (w. g.) Van 1TTERSUM. De Griffier, H. I. JüRDENS. Voor afschrift, H. I. JORDENS. Gezien door ons 0/ficier van Justitie te Utrecht, (w. g.) SCHIM MFLPENNINCK Ondergeteekende beveelt zich aan tot het geven van degelijk Conditiën mondeling te bespreken. H. A. VIERDAG, 2e Kazernestraat No. 4. CREDI ET-VEREENIG I NO te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort nir. H. J. M. van den 'GH, wilhelminastr*. Zij stelt zich ten doel: het v.-rleenen van Credieten onder per- soonlyke of zakelijke zekerheid of m-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en e kening-couraut. 'Amersfortid, De waarde van goede melkproducten be staat hierin, dat ze zuiver, smakelijk en duurzaam zijn. Alleen Amersfortia's melkproducten, (flesschenmelk, room en karnemelk) voldoen aan die hooge eische" Boter (Rijks-controle) f 1.40 per Kilo. Voor een Hinken, vluggen jongen van 16 jaar, die netjes werkt en goed kau rekenen, wordt plaatsing gezocht op een flink Hij heeft reeds aardig routine en is tbans buiten betrekking geraakt omdat een ge huwde in zijn plaats werd genomen. Zeer goede getuigen staan dan ook ten dienste. Brieven onder letters V. O. aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. Openbare Verkooping volgens art. 1223 Burgerlijk Wetboek VAN Op Vrijdag 15 Mei 1908, des avonds 8 unr precies, zal in het koffiehuis >DE AREND", aan den Arnltemscheweg te Amersfoort, in bet open baar worden geveild en toegewezen: aan den Leusdenschen weg No. 42teAmei„- foort tegenover den hoofdingang der kazerne, met plaats en schnnr, waarin wordt gedreven een handel in Koloniale waren en bierootte* larij met verlof; kadaster GemeeBte Amers foort Sectie D. No. 2296, groot 1 Are 14 centiaren. Het perceel bevat behalve den winkel, een huiskamer, keuken met pomp, bovenkamer, grooten zolder, alsmede ruimen kelder met ingang aan den weg. Te beziet tigen volgens plaatselijk gebruik Dinsdags en Donderdags en op den dag der veiliog van 2 tot 4 uur namiddags. Grondbelasting 1908: f8.71. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen op 15 Juni 1908. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van Notaris A. P. SCHRÖDER, te Amersfoort, Utrecbtscheweg No. 12. - op - des avonds 8 uur precies, in do sociëteit „VSR2E2TXGXXT G", te geven door de Tooneelvereeniging der Amersf. Vrijwillige Brandweer. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal (ingang Valkestraat) a fO.75 en f0.50. HET BESTUUR. KORTEGrRACHT 20, Amersfoort, (naast het Postkantoor) Telefoon SS Effecten, Coupons, Vreemd geld, Assurantiën, Binnen en buitenlandsche wissels. Prolongatie, Beleening, Deposito, Credietbrieven. Z E j S T £1153—= AMERIKAAKSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN Bie fiOi ttert'n trut-tien te stmersfoori 'i H tt ens tlngs tffhtmtti en gebracht. PROSPECTUS op aanvrage franco toegezonden.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3