LAMAISON BOUWER Co. De ondergeteekenden berich ten, dat gedurende de maanden Juli en Augustus des Zaterdags op Beurs- vacantie-dagen hun kantoor om 1 uur 's middags GESLOTEN zal worden. Advertentiën Keukenmeid P. G. een AGENT FLEHITE Reisbelasting. OPNAME aangeboden aan te besteden gevuld met teer en begoten mot petroleum, werd aangestoken, stond bionen enkele se conden in lichtelaaie, doch werd even spoe dig door den beer Van 't Hoff met zijn Plu- vius gedoofd. Voor een tweede proef had men een bouten keetje opgeslagen, gevuld met krullen en spaanders, alles overvloedig gedrenkt met teer en petroleum. In enkele seconden was het éen vuurzee, doch de vlam men moesten bezwijken voor de blusschende stralen van den Pluvius en werden eveneens in een minimum van tijd geheel gebluscht. Het toestel, met twee vullingen, kost f25 na eiken brand ontvangt men kosteloos een nieuwe vulling. Een verzekerings-agent maakte een zeer juiste opmerking. Elke verzokering-maut- Bchappij, zeide hij, inoest haar verzekerden verplichten, zoo'u Pluvius iu huis te heb ben en hun daarvoor korting toestaan op de- braud-premie. Eon aardig denkbeeld, dit misschien wel tot uitvoering komt. 't Moet een heele geruststelling zijn,zoo'n toestel steeds onder zijn bereik te hebben om, bij begin van brand, dezen te kunnen stuiten. De uitgave voor eens is de schade, die men anders allicht beloopt wel waard. De temperatuur van het water in do zwem school was zoowel gister- als hedenochtend 70 graden, gistermiddag zelfs 73 graden Fahrenheit. De heer VV. van Genderen was met f217 080 minste inschrijver voor den bouw van een krankzinnigengesticht voor 158 patiënten, dat bij Dergen-op-Zoom zal worden opgericht door de Vereeniging voor Chr. verzorging voor krankzinnigen in Zeeland. Het Hoog Militair gerechtshof handhaafde het vonnis van den Krijgsraad te Arnhem waarbij de stukrijder L. van K., van het le regiment veld-artillerie, werd veroordeeld tot 4 maanden militaire detentie, ter zake dat hij te Amersfoort in de kazerne voor bereden wapens op 10 Mei 1908, des avonds omstreeks 11 uur, met een geopend mes den wachtmeester H. E. T. heeft bedreigd, toen deze hem gelastte naar bed te gaan, omdat hij in staat van dronkenschap aidaar de orde verstoorde. Een bruine hit, die uit zijn wei was weg- geloopen en op zijn eentje rondwandelde in de Viandenstraat, werd gister op schutstal gebracht, doch is al spoedig door den eige naar afgehaald. Wie een zilveren armband heeft verloren, kan die terugkrijgen aan het Commissariaat van politie. Velen schijnen zich niet te herinneren dat na zonsoiidergung, ook al blijft het alsinde laatste dagen licht, zij aan den linkervoor- kant van hun voertuig een goed brandende lantaarn moeten hebben. Wie deze wetsbepaling overtreedt, maakt zich strafschuldig. In den laatsteu tijd is daarvan weer dik wijls proces-verbaal opgemaakt moeten wor- Geen hetere spiegel dan een oud vriend. In de Dinsdag te Amsterdam gehouden zeer druk bezochte buitenhewone vergade ring van leden (niet van begunstigers) der Maatschappij tot opvoeding in het gezin van weezen en andere minderjarigen (doorgangs huis «Zandbergen") werd herkozen als Voor zitter met 121 stemmen ds. A. J. Adriani, te Warraenhuizen, tegen 74 op den tegen- candidaatherkozen tot Bestuursleden prof. F. Kenninck ie Amersfoort, mevr. Meursiug-Kirchner te Amersfoort, mr. L. Liotaart Peerbolte te 's-Gravenhaue, mr. A. J. Fokker te Leiden en de heer 3. Stegger- da te Eindhoven, en gekozen als Bestuurs lid mei. G. Bouricius te 's-Gravenhage, ds. G. J. Paré te Haarlem, mevr. Van fteyers- berg Versluys-Van Ysselmuden te Amers foort en ds. H. J. Loman te Utrecht. Da Statutenwijzigingen werden en blocin stemming gebracht en aangenomen met 115 tegen 16 stemmen. De Voorzitter deelde mede, namens de gekozen bestuursleden, dat zij de benoeming aannamen. De Directeur verklaarde aan bet eind der vergadering, dat het belang van de Maat schappij by hem boven alles ging en dat bij volkomen bereid is, onmiddellijk ontslag aan te vragen, indien blijken mocht, dat het Bestuur niet met hem kan samenwer ken. TJlt den omtrek. H. M. de Koningin-Moedor heeft Zondag de godsdienstoefening bijgewoond in de Hervormde Kerk te Soest onder gehoor van ds.G. W. C.Vunderink, uit Amersfoort. Het tuinfeest in het park van »Soestdijk" zal gehouden worden op Dinsdag 14 Juli. Volgens een aanwijzing, geplaatst by den Baamschen tol mogen automobielrijders hun tocht niet verder uitstrekken dan tot de Eembrugdaarachter is hun de toegang ver boden. Dr. W. Thomas heeft het ambt voor Ge meente-geneesheer van Bunschoten aan- I vaard. Eomnes zit daardoor zonder arts. De onthulling van het monument voor dr. Schaopman zal te Rijsenburg plaats bebben op 13 Juli a.s. Men schrijft uit Eeranes In den Uiterdijker en den Maatpolder is een overvloedig gewas en men rept zich daar om het gemaaide gras tot hooi te verwerken en naar huis te vervoeren. Komt het zee water hoog, dan is de oogst verloren, omdat die velden dan onderloopen en bet gemaaide wegdrijft. Er wordt wel handel gedreven, maar deze is niet voordeelig voor de speculanten, daar zij nagenoeg tegen inkoopsprijs verkoopen. Men bedingt 70 a 80 gulden per dammaat, of 11 a 12 gulden per 500 Kilo. Daaronder is maaien, hooien en in het schip rijden be grepen, terwijl het etgroen aan den verkoo- per blijft. Het blijkt, dat er door ons geheele land een goed gewas is. De Koninginnen komen herhaaldelijk de bedrijvigheid in oogenschouw nemen. De volgende verklaring is ingezonden aan den Gemeenteraad van Amsterdam De ondergeteekenden, allen Hoofden van openbare scholen ie Amsterdam, achten zich verplicht de verklaring af te leggen, dat, bij inwilliging van het door de afdeeling Am sterdam van den „Bond van Nederlandsche Onderwijzers" tol u gerichte verzoek om den Hoofden van scholen het onderwijs in een bepaalde klasse op te dragen, een gevoelige slag zal worden toegebracht aan het open baar Lager onderwijs in deze Gemeente, aan gezien door dien maatregel: lo. het bestuur der school, als geheel, ia hooge rnate zou worden bemoeilijkt; 2o. van leiding en bijstand in die klassen, waar zulks in het bijzonder noodig mag blij ken, geen sprake meer zou kunDen zijn 3o. het den Hoofden onmogelijk zou wor den gemaakt, het toezicht naar behooren uit te oefenen; 4o. aan de school die werkkracht zou ont trokken worden, welke in de eerste plaats geschikt mag worden geacht om het onder wijs bij afwezigheid van personeel zonder stoornis te doen voortgaan. Bovenstaand stuk draagt de haadteeke- ningen van 178 Hoofden van openbare scho len te Amsterdam; slechts vijf Hoofden konden zich met den inhoud er van niet vereenigen, In België kan men 3e klas 50 K.M. ver sporen voor 95 cent in Duitschland voor 97y2 cent (in een sneltrein f 1.15); in Frankrijk voor f 1.221/o in Italië en ie Zwitserland voor f 1.30in Nederland voor t 1.321/2- Hieruit blijkt, dat voor kleine afstanden in Beige de spoorwegtarieven het laagst zijn, in En geland het hoegst. Ons land heeft op éen na de hoogste tarieven. Op afstanden van 100 en meer Kilometers heeft Duitschland de goedkoopste tarieven. Voor retourkaarten staat Zwitserland het laagst. Gelukkig, dit we in Nederland nog Kilo metersboekjes hebben en in de zomermaan den vacanliekaarten. Ora afgesneden bloemen goed te houden. Het is bekend, dat afgesneden viooltjes onder gewone omstandigheden spoedig ver welken, maar zij zullen verscheidene dagen frisch blijven als zij 's nachts van de lucht afgesloten en op een koele plaals gehouden worden. Zij moeten losjes in een schaal frisch water geplaatst worden en dan met een glas worden afgedekt, dat daarop past of kan steunen op de tafel, waarop het bakje staat, om daarna in eon koele of zelfs koude kamer gezet te worden. Overdag moeten zij staan in het koelste gedeelte der kamer en niet op de tocht. Wanneer bloemen in een warme kamer moeten blijven, doet men goed, een snufje zout in het water te doen. Hulstbessen worden gewoonlijk spoedig zwart maar zullen verscheidene weken kleu rig en frisch biyven als de bast der takjes onderaan wordt afgepeld en het ontbloote gedeelte in water wordt gezet. Ongetwijfeld zoudeu andere bessen of bloemen met hou ten stengels beter bewaard blijven, als zij op deze manier behandeld werden, ofschoon Berberissen, die een zachter weefsel hebben, hun schoonheid vele weken behouden wan neer zij gewoonweg in water worden ge plaatst en verzorgd overeenkomstig de alge- meene regels voor afgesneden bloemen. Bloemen met zeer zachte stengels, zooals asters, zullen langer duren als een klein stukje houtskool in het water wordt gedaan. Interessant is het te zien hoe verwelkende heliotroop soms onmiddellijk zal opleven als men een beetje kamfer toevoegt aan het water waarin de takjes staan. LIJST van bRIEVEN geadresseerd aan onbekenden en verzonden van het Postkan toor te Amersfoort gedurende de 2e helft der maand Juni 1908. Brieven Binnenland Mej. C. A. Schoonderwoerd, Amsterdam Heskens, 's-Gravenhage. Mej. B. Zwart, IJzendijke. Directeur H. B. S., Vlissiugen. Mej. Bakker, Briefkaarten Binnenland Duveros? R. T. J. Brilman, Amsterdam. W. Verhoef, Dames Laroche, Arnhem. Mej. B. Segelink, 's-Heeronberg. Mej. B. G. Spierenburg, Oosteland 1 J. van Veldhuizen, Briefkaarten Buitenland Frliulein Kohen, Hannover. G. van de Wal, Duitschland 13 drukwerken. Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Maart 1908. (Excl. tramdienslen.) Reizigers f 78 274.32 Bagage en honden 1 598.61y2 Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. 88 687.05 Buitengewone ontvangsten en telegraaf 3 694.03 Totaal 172 254.01 1908 1907 Ontv. over Maart f 172 254.01 l/a f 185 535.91 Totale ontv. v. 1 Jan. af f525 629.68i/2 f516154.66 Gemiddeld aantal Kilom. expl. vanaf 1 Januari 148 148 Dus ontvangst per dagkilometer f 39.04 38.76 aat u door de Pink Pillen een vol maakte spysvertering weergeven. Niet alleen zullen zy u goed uwe spyzen doen verteren, maar zy zullen u ook eetlust voor een volgenden maaltyd geven. Nu moet gy niet ge- looven dat om een goede spysverte ring te hebben, een voortdurend ge bruik der Pink Pillen noodig is. Neen. Gy neemt de Pink Pillen alleen gedurende eenige dagen, en dezen z> u voldoende om uw maag te herstellen en te versterken. Prijs fl.75 de doos, f9.00 per 6 doozen Verkrijgbaar bij SNABILIE, Groots Markt 7 te Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland. Voor Amersfoort en omstreken bij A. van de WEG, drogist, Langestraat 23, en J. van den HOOFP, drogist, Langestraat 107 en verder bij verschillende aphothekers en alle goede dro gisten. Het namaaksel der Pinkpil- j .„.„lêTTT, len heeft nog nooit iemandmKfral genezenfgjjhTKs!|) Afbeelding der doos Gevraagd voor AMSTERDAM een alleszins bekwame Aauvangsloon f150. Zeer veel verval. Zonder uitstekende getuigschriften onnoo- dig zich aan te biedeD. Brieven onder letter B. R. bureau Amers- foortsclie Courant, Kortegracht 9. Een reeds lang bestaande, zeer soliede Bin- nenlandsche Verzekering Maatschappij vraagt voor hare afdeeling Brand- en Inbraakver zekering voor Amersfoort. Brieven franco letter A., aan De Bruin's Boekhandel te Apeldoorn. Oudheidkundig Museum Is dagelijks le bezichtigen voor «Iet-leden O ÏO cent. Kosteloos deB Dingdag van 10 tot 12 en van lVs 8 uur- Er zijn onder de minverraogendenvelen voor wie een verblijf van eenige weken in do bnitenlncht tot herstel van gezondheid een onschatbare weldaad zon zyn. Evenals vorige jaren richt daarom onze Vereeniging aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, het dringend verzoek, baar van hun reisgeld éen gulden of meer te willen afstaan, ten einde aan minder bevoorrechten en daar onder in de eerste plaats aan kostwinners dit voor ben zoo gewenschte geneesmiddel te kunnen bezorgen. Ten vorige jare werden op deze wijze 435 personen ge holpenenreeda hebben velen zich ook dit jaar weer aange meld. Iedeie gift onder het motto uReisbe- lasting" wordt dankbaar aangenomen en in het Jaarverslag verantwoord. mej. D. A. SIDDRË. mevr. GRONEMAN—Doornbos. mevr. Bareuae Van 1TTERSUM— Stroeve. mevr. RU1JSCH LEHMAN de LEHNSFELD— Van Lanschot Hubrecht. mevr. KNOPPERS— Van Eijbergen. Amersfoort, Mei 1908. in beschaafd gezin met leiding en toezicht op studie voor leerling Hoogere Burgerschool. Goede referentie. Brieven letters L. M. M. B. Bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. CREDIET-VEREENIGING te Amsterdam. Correspond entschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco bet incasseeren van handelspapier bet ontvangen van gelden a déposito en ekening-courant. De architect W. SALOMONS te Amers foort, is voornemens op Maandag 6 Juli 1908, des voormiddags om 11 uur in Café CENTRAAL" Het maken van gebou wen en het doen van di verse werken op het sport terrein „Birkhoven" te Amersfoort. Bestek en 5 ceekeDingen liggen ter inzage in genoemd Café cn zijn, tegen betaling van f 1.50 per stel, verkrijgbaar by den architect voornoemd. Aanwyzing op het terrein za'i gehouden worden op Donderdag 2 Juli, des voormid dags ten 10 uur. LAMAISON k BOUWER Co. Mnnrhuizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3