Amersfoortsche Bank S. van HEULEN, SPAARBUSJE Se BRONWATEREN BLOOKERS CACAO, MICHELS Cüe, Speciaal Offerte: De Spaarafdeeling- Reiskoffers en Sportartikelen. Methorst Van Lutterveld SAFE DEPOSIT Spaarbusjes in huis BOSCH Co., Amsterdam DAALDERS de prijs ls laag, de cacao is best, de verpakking is eenvoudig. Feuilleton. THEA. Hofleveranciers, 's-Gravenhage Stalen op aanvrage franco. Cheviot royal 110 c. breed 95 cent. Chevron 110 c. breed MO cent per Meter. DER AMERSFOORT, Kcrtegraciit SO, naast het Postkantoor, Telefoon SG, biedt door raiddel van Utrechtschestraat 12, AMERSFOORT. Fijne lederwaren. Zadelmakers- Reis-, Luxe- en Toiletartikelen Groote keuze in alle soorten Kassiers en Commissionairs in Effeeten. (Commanditaire Vennooten H. OYENS A ZONEN, tc Amsterdam) AMERSFOORT Huurhuizen 15, (naast de Nederl. Bank). Telephoon 49. BAARN Mollerusstraat, Telephoon 14. e gelegenheid aao, THUIS TE SPAREN. die wenscht te sparen, kan een in bruikleen ontvangen tegen een waarborgsom van f3.60, welk bedrag wordt terug betaald by teruggave van bet ongeschonden busje. De rentevergoeding, ook over de gestorte f3.50, zal 8l/a P®t. bedragen (behoudens wyziging). Alle verdere inlichtingen worden door de Bank verstrekt. VICTORIA11 cent BITTERWATERi8*/a cent APOLLINARIS 12 s VICHYWATER25 EMSERWATER15 FACHINGEN12 enz., alles per heele flesch of kruik. Verkrijgbaar byApotheker W. A. van den HöVE!IIK.Ai?lP Amersfoort CREDIETVEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort uir. H. J. X. van den BEK6H, WILHELMIhASTRAAT 5. Zy stelt zich ten doel het v--rleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blauco; het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekeuing-couraut. 'Aran De waarde van goede melkproducten be staat hierin, dat 7.e zuiver, smakelijk en duurzaam zyn. Alleen Amersfortia's melkproducten, (flesschenmelk, room ei karnemelk) voldoen aan die hooge eischen. Boter (Ryks-controle) f 1.50 per Kilo. De bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het lieve Vrouwe-piein naast het Kapelhuis, Tele foon, 131. LAMAISON BOUWER Co. Manrhnizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Effeoten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. Nog steeds kwamen meer dames op Bernburg af om hom ten dons te vragen en weer klonk het„Toe, meneer, mij moogt u geen blauwtje laten loopen met mij moet u dansen Meer dan twintig jongedames stonden om hem heen ieder van haar wilde als overwinnores ait liet strydperk komen, terwille van zichzelf en van haar vriendinnen, die zich dan dood zouden ergeren. Half geërgerd, half lachend, maar met een niet te onderdrukken tegenzin keek Bernburg de dames aanlichte en donkere oogen blik semden hem schelnjschlachend, verleidelijk lok kend of zinnelijk begeerig tegen. De oogen en de monden vleiden kom tot mij, neem mij I Hij dacht onwillekeurig aan de tooneeleu in de nachtcafé's der groote steden, waar de dames uit de wereld waarin men zich niet verveelt, 6ok iederen heer trachten te verstrikken met hun„Ga met mij meelaat die anderen toch loopen". ..Maar ik kan toch onmogelijk met u allen dansen, lieve dames I" Hij wist werkelijk niet, hoe er zich uit te redden en wenschte wel, dat hij met goed fat soen ontsnappen kon uit den kring, die hem steeds dichter omsingelde. „Dames u zult mij nog alle decoraties van het licUaam rokken," riep bij lachend uit. „Eerst overlaadt u mij met al deze ordeteekens en nu neemt u ze my weer af'. Maar ook dit verzoek hielp niet. Men liet hem niet vrij. In de zaal begon de groep de aandacht te trekken. De andere paren hielden op met dan sen men keek naar Bernburg, te midden van zijn dames, maakte daar aardigheden over en vroeg zich in stilte afwie zal hij kiezer. Bernburg werd formeel radeloos; hij wist, dat de dame, die hij thans ten dans voerde, in de zoal oogenblikkelijk tot zyn toekomstige bruid zou gepromoveerd worden en vooral zou men zeggen „dat hij juist die heeft gekozen uit allen, is wel het beste bewijs, dat hij haar trouwen zalanders had hy immers niet juist haar genomen!" Het zou onmogelijk zijn, zich tegen dergelijke logica, tegen zulke praatjes en geklets te ver dedigen Daarom moest hij dit in ieder geval zien te vermijden. Radeloos keek hy in 't rond. Daar kreeg hy Elsbeth von Rockhausen in 't oog. Zij stond, nauwelijks tien pas van hem verwijderd, tegen een tafeltje geleund, geheel alleen naar de groep in haar nabijheid te kijken, en duidelijk was bet op haar gelaat te lezen, dat zij haar vriendinnen niet begreep. Hoe konden die zich zóo in 't openbaar aanbieden Maar dat was eenvoudig prostitutie 1 Het was er hen om te doen, een man te bemachtigen, zonder er op te letten, wie die man was, alleen om door de ouders geprezen te worden en er voor zichzelf een goed leventje uit te slaan. Bernburg begreep wat er in haai omging hij kende haar ai lang, had vaak op diners naast haar aan tafel gezetenook in de woning van baar ouders, wanneer dezeD, ondanks hun huwelyke twisten, hun offioieele voederpartijen moesten geven, had hy wel eens naaat haar gezeten, terwijl hy haar bij andere gelegenhe- heden meermalen had ontmoet, zoodat een een soort goede kameraadschap tusschen hen was ontstaan. Hij kende de streng moreele principes, die zij er op nahield en plotseling voelde hij, hoe hem het bloed naar de wangen steeg. Hij schaamd zich om der wille van de jongedames en hij schaamde zich over zichzelf, dat hij hier als 't ware als een sultan in zijn harem stonden niet wist welke schoone hij den zakdoek zou toewer pen. „Daar schiet mij te binnen, dames ik had het totaal vergeten freule Von RockhauseD heeft mij al voor de wals geëngageerd ik zie haar daar jaist op mij staan wachten mag ik u verzoeken, mij even door te laten Al ging het niet van harte en eenigszins aar zelend, toch trokken de jongedames zich terug. Allen begrepen natuurlijk, dat hij Elsbeth al leen genoemd bad om nu geen keus te moeten doen en dat hij juist met Elsbeth danste, was hun nog al naar den zin, daar die als mededing ster niet in aanmerking kwam. Bernburg trad snel op Elsbeth toe. „Mag ik zoo vrij zijn, freule? ik heb zoo juist verteld, dat ik met u de wals zou dansen om mij van de anderen vrij te maken wees genadig, ver geef mij de leugen en dans met my." Zy knikte slechts even en een oogenblik later voerde hij haar weg. „Weet u, meneer Bernburg, dat ik u zooeven oprecht beklaagde vroeg zy, toen hy haar van den dans naar haar plaats terugbracht en nog een oogenblik bleef praten. „En waarom vroeg hy verbaasd. „U hadt niet over uw toekomstplannen moe ten spreken u zult dezen winter geen gerust oogenblik meer hebben; men zal niet tevreden voor men u in 't huwelijksbootje heeftmaar of u daarmee gelukkig zult worden, daarnaar vraagt niemand". „U óok niet? Is u dat ook onverschillig?" Hij wist zelf niet, hoe hij er toe kwam, haar deze vraag te stellen. „Ik wensch u van ganscher harte toe, dat n een goede vrouw zult vindenmaar of u die hier zult vinden na wat ik zooeven ge zien heb Zij zweegdaarna ging zij voort„Als jong meisje heb ik het recht niet, over mijn vrien dinnen te oordeelen." „Strenger dan ikzelf kunt u de jongedames stellig niet veroordeelen en dit geeft mij ook aanleiding, u een verzoek te doen, dat zoojuist in mij opkomt. Wilt u mij helpen een vrouw te zoeken? Ik heb het vaste voornemen, ilte trouwen wij zyn toch goede vrienden. Wilt u niet eens rondkijken en mij dan zeggen: neem die, die zal je gelukkig maken Zij was na zijn laatste woorden doods bleek geworden. „Dat kan ik niet ik in geen geval. Wie u daarmee helpt, neemt een zware verantwoorde lijk op zich voor mij is zij te groot. Wie kan vooruit zeggen hoe een huwelijk zal uit val l<?n vallen 7" Hij raakte in de r en werd verlegen. Hij begreep, dat zij zinspeelde op het ongelukkige huwelijk van haar ouders, aat zij, met de tal- looze huiselijk quaesties voor oogen, niemand den raad kan geven„trouwje zult gelukkig worden." Met een aardigheid trachtte hy overhetpiin- lijke oogenblik been te komen maar het lukte hem niet al te best en hij was blij, toen een kameraad Elsbeth voor den volgenden dans kwam vragen. (Wordt vervolgd). Snelpersdruk Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 4